Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2006., 07:43   #81
Quote:
boskowitz kaže:
Evo dragi moji forumaši, samo da se požalim. Naime, već desetak dana tražim majstora-keramičara da mi postavi pločice u kuhinji i kupaoni, i već 10 dana ne nalazim nikoga
A kuhinja je na dolasku (inače naručena kod Tom-Lama, www.tom-lam.hr, profesionalizam na visini, a cijena povoljna, i vremenski rok najmanji u gradu, barem po mom mišljenju, zbilja mogu preporučiti )
Ne razumijem ove ljude ovdje, izgleda da moj novac nije dovoljno dobar jer od 5 majstora s kojima sam se dogovorio niti jedan se nije pojavio, a kamoli da je nazvao da neće doći. Ostalih 15 naravno imaju poslove od 150, 200, i x-tisuća kvadrata pa im moja mala kuhinja i kupaona dođe kao višak.
A o cijenama da i ne govorim. Raspon na koji sam naišao od 56kn (taj se naravno nije pojavio, ima obrt i sl.) do 120 kn po kvadratu (s tim naravno, valjda ja moram sve obavit a on će samo fugu postavit... ).

Sad dolazim do onog: ako ima tko za preporučit nekoga, relativno jeftinog, a tu podrazumijevam sve ispod 95 kn/m2 s ljepilom, pls, pošaljite na pm. ili dodajte link....


Ne mogu da vjerujem da nema nikoga da ti to postavi.
Makar se keramičari nude na svakom uglu.
Cijene su takve kakve su.
Neki dan mi poznanik priča kako ku je jedan postavljao pločice po 10€ za m2.
rondomilk2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 10:05   #82
Molio bih informaciju o tome kako se kreću cijene postavljanja keramike-
pločice moje - njegovo ljepilo i fuga. hvala
hivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 17:48   #83
Quote:
hivo kaže:
Molio bih informaciju o tome kako se kreću cijene postavljanja keramike-
pločice moje - njegovo ljepilo i fuga. hvala
10 EU po kvadratu sa tvojim materijalom. To ti je kod dobrog majstora, ako imaš srece mozda gdje nešto i jeftinije prođeš.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 01:58   #84
cuj, ja bi ti znao jednog dobrog majstora, ali ne znam mu ni cijene niti kako stoji sa vremenom.. ali mozes ga upitati ak hoces.. to ti je stari od jednog mog frenda.. (covijek je profesionalac, ima obrt u zg)
__________________
::: NEMA PREDAJE :::
Svabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 00:27   #85
Ja sam savršenog keramičara plaćala 8 EURO po m2 s mojim materijalom .. al nema veze sa ZG
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 08:15   #86
Moraš nam prvo navesti odakle si?
Lega2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 12:21   #87
nezadovoljstvo majstorom/radovima

dakle, nisam nikako zadovoljna radom majstora koji mi je radio krovište, terasu i 2 balkona

konkretno, u računu je navedeno npr. da ljepilo za pločice ide na moj trošak, a usmeno je bilo riječi da će ga trebati cca 150kg
na kraju me je ispalo pola tone ljepila! a zašto - zato jer je nakon stavljanja glazure (na prednjem djelu terase je lim) i da bio došao u ravninu on je stavljao ljepilo umjesto da je na početku stavio za sitnicu višu glazuru i zato ga je tolko potrošio a to mi je išlo još dodatnih 1300kn mojih troškova!!
a na jednom balkonu je umjesto navedene glazure sa računa stavljao ljepilo da dobije pad!!
ispada da je potrošnja ljepila 11kg po kvadratu!

zatim, u računu je navedeno skidanje lima sa terase, pa kad je on to skinuo tek je onda usmeno naveo trošak limara za novi lim - opet mojih dodatnih 2000kn koje sam morala investirati
kad smo mu to prigovorili, rekao je da smo mogli staviti pločice ali sa žljebom
međutim, prilikom dogovora on nije naveo opcije ko imamo kod izvođenja takvih radova a ovakva izvedba je njemu povoljnija jer je sebi smanjio troškove i vrijeme rada a meni napravio nove dodatne troškove

koliko za 30 kvadrata terase treba cementa i pijeska?

kolika je prosječna cijena ljepljenja pločica na coklu??

isto tako navedeno je na računu skidanje cokle na drugom balkonu, što nije napravljeno, nego je samo stara cokla premazana opet sa ljepilom i na nju dolazi teraplast.

krovište: bočne dasčice za obijanje (dakle one kaj idu na rubni dio krova) nije mijenjao sve, nego je dio ostavio moje stare koje nisu istrunule, a neke je stavio nove, dok sam skužila da je neke imao otprije koje su bile prefarbane (vjerojatno ih ima otprije dok je odrađivao neki svoj prijašnji posao)
sad objašnjava da to nije naveo u ponudi i da to nije cjelina krova
isto tako kad je skinuo stari krov, dodatno sam morala platiti zidanje dimnjaka, a prije izvođenja radova i izrade računa on to kao nije vidio a bio je više puta pregledati stanje na krovu

i još pitanje: koliko košta obojeni smeđi trapezni lim za pokrov? (prosječna cijena po kvadratu)

zaista bih molila za pomoć jer ne znam što mi je činiti ako nakon svih mojih prigovora neće htjeti umanjiti račun i svesti ga na realni trošak kada bude konačni obračun!
Miichelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 15:32   #88
Trapezni pocinčani obojani lim košta cca 75 kuna za m2 ako je rijeć o najčešće korištenom T-40 profilu.U tu cijenu ne ulazi montaža i spojni materijal (cca 6 vijaka sa gumicom i pločicom po m2) . Opšavna limarija i žljebovi koštaju također oko 80 kn/m materijal i montaža.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 14:29   #89
Ako nisi platila, onda ga možeš natjerati, ako ništa drugo, da sve izvede kako treba. I uvijek mu možeš umanjiti cifru, a on ako smatra da je u pravu nek tuži. Što mrzim ove što idu linijom manjeg otpora na tuđi trošak. I čini mi se malo preskup taj lim, ako sam dobro shvatila, to je bez rada'
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 15:45   #90
A na osnovu čega se tebi to čini preskupo ?? Vrlo sam razumljivo napisao što je sa radom a što bez rada .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 16:10   #91
¸Ne tvoje nego onih 2000 od Michelle.
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 21:00   #92
frajer je prepreskup s obzirom na to da sam morala još dodatne troškove ovoga i onoga platiti iako to nigdje nije na računu navedeno niti je išta spominjao

radovi su sad pri kraju
sutra i/ili prekosutra i finito

i onda ću dobiti i konačan račun
i strefit će me šlag
Miichelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 11:55   #93
11 kg/m2 ljepila je nevjerojatno. meni je kad radim teško potrošiti i 4 kg/m2 koliko se obično računa. njegov je propust što nije znao isplanirati visinu glazure, iskreno, jako je upitno jel on doista potrošio toliko ljepila koliko tvrdi, ili je dio uzeo sebi

ti mu možeš umanjiti cifru za sve što je zeznuo ili prekomjerno potrošio (ili tako prikazao). odokativno šacni i toliko mu umanji isplatu. bez brige, ne bu te tužil
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 15:43   #94
pa baš sam gledala na vrećama ljepila i piše da je između 4-6kg potrošnja po m2

hvala puno na pomoći

ako smijem pitati, zašto si tako ziher da me neće tužiti?
pošto mi je frajer prilikom potpisivanja računa rekao da se on upravo radi toga zaštiti sa računom, pa ako mu netko ne plati dogovoreno, da može tužiti
Miichelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 16:12   #95
zato što ti možeš naći dosta razloga zašto si mu umanjila isplatu, a on mora dokazati da je posao napravio u potpunosti korektno, što nije nimalo lako. a on, čim je pričao o tome, to ti je jasno da je em zastrašivanje, em nije čist, jer kakva je to spika? kvalitetnim majstorima ne trebaju tužbe
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 15:15   #96
sutra je vjerojatno konačni obračun pa ću mu sve capnut kaj me vesla

i ako može još samo pitanje - koliko cca treba teraplasta 2mm debljine na m2??

skužila sam da mi je na pakiranju otrgnuo samo naljepnicu na kojoj piše koliko je potrebno po m2.
manijak i lopov.
Miichelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 13:08   #97
Quote:
Michelle M kaže: Pogledaj post
sutra je vjerojatno konačni obračun pa ću mu sve capnut kaj me vesla

i ako može još samo pitanje - koliko cca treba teraplasta 2mm debljine na m2??

skužila sam da mi je na pakiranju otrgnuo samo naljepnicu na kojoj piše koliko je potrebno po m2.
manijak i lopov.
Računa se ako se po veličini zrna,pa imaš UG 1,25 mm i US 0,8 mm.

Odnosno UG potrošnja na m2 4kg

US 3,5 kg

U dva sloja.


Barem tako piše na mojoj kanti UG,a za US sam pitao kolegu.

Znači 25 kg u kanti ovoga mojega pokriva u dva sloja 6,25 m2.Onda bi ovaj finiji pokrivao 7.1 m2.

Ako samo dobro razumio "pakiranju" radi se o jednini,pa pretpostavljam da je kvadratura mala,odnosno približna gore navedenim.

Pa se valjda radi o jednoj kanti?

Ako je tako,to je smiješno,jer kaj bi mu uopće trebalo tako malo materijala koji bi eventualno ostao.Osim ako stvarno nije neki manijak koji vuče i čavle doma.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 15:49   #98
Quote:
Michelle M kaže: Pogledaj post
sutra je vjerojatno konačni obračun pa ću mu sve capnut kaj me vesla

i ako može još samo pitanje - koliko cca treba teraplasta 2mm debljine na m2??

skužila sam da mi je na pakiranju otrgnuo samo naljepnicu na kojoj piše koliko je potrebno po m2.
manijak i lopov.
definitivno nije čist. dam se kladit da je sebi spremio dio materijala

kak je prošlo sve?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 11:40   #99
halo, michelle?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 23:41   #100
sorry kaj se nisam dugo javljala
imam još posla oko unutarnjeg uređenja, pa još uz svoje radne obaveze ne stignem toliko na net...

eto, frajeru sam skidala sve po spisku, tako da mi npr. nije računao lim za terasu koji nije ni spomenuo, pa onda i ljepilo kojeg sam potrošila 5 puta više od predviđenog...
jednostavno sam svojom računicom rekla kolko ću mu još dati keša na kaparu koju sam mu isplatila i ako je zadovoljan dobro, ako ne - neka radi šta hoće, uopće me ne dira...

frajer je jednostavno pristao na tu isplatu...i eto jedna briga manje...
mislim majstor je fakat bio na preporuku susjeda koji su bili zadovoljni s njegovim radovima
ali meni da ponudi sada napraviti nešto za 100kn rekla bi mu da vozi i da ne želim više imati posla s njime
ne mogu reći da nije kvalitetno odrađen posao, radnici su zbilja korektni i vrijedni i pristojni, ali on kao vlasnik te firme i glavni i odgovorni je takav "cincar" i tko zna kolko ljudi je uspio dosada "oženiti"

u svakom slučaju ovo je jedna škola više (i nadam se zadnja takva)...

i naravno, hvala svima koji su mi pružili informacije


i ubuduće - treba se raspitat zbilja kod 13 različitih majstora ako treba i prikupiti ponude, uzet vremena, promisliti i onda birati!
Miichelle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.