Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2008., 17:55   #21
Quote:
viess kaže: Pogledaj post
Da li se zvuk javlja kad su otvoreni svi radijatori do kraja? Naglasak je na "svi"!
Da li se čuje primarna pumpa grijanja ili sekundarna na krugu sanitarne vode?
Možeš li opisati zvuk? Šum zraka, cviljenje, brujanje...?
Da li je instalacija mreže grijanja stara ili je nova?
Da, svi ventili su otvoreni do kraja, a evo danas sam skužil da se zvuk prenosi i od primarne i od sekundarne jednako. Instalacija je stara koliko i uređaj, godinu dana i još je to sve pod garancijom.
A zvuk ti je kao zujanje, konstantno, jednolično, koje se čuje dok je u kući tiho.
Kao ležaj na pumpi, ali ne da se drobi, već kao da je pri kraju i na većim okretajima se jednoličo proteže putem cijevi od radijatora.
I što si bliže uređaju to se bolje čuje.
Hewi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:15   #22
Quote:
Hewi kaže: Pogledaj post
Da, svi ventili su otvoreni do kraja, a evo danas sam skužil da se zvuk prenosi i od primarne i od sekundarne jednako. Instalacija je stara koliko i uređaj, godinu dana i još je to sve pod garancijom.
A zvuk ti je kao zujanje, konstantno, jednolično, koje se čuje dok je u kući tiho.
Kao ležaj na pumpi, ali ne da se drobi, već kao da je pri kraju i na većim okretajima se jednoličo proteže putem cijevi od radijatora.
I što si bliže uređaju to se bolje čuje.
Moram priznati da mi baši nije jasno. Vitopend 222 nije poznat kao bučan uređaj. Da li je zid na kojem je ugrađen ravan, odnosno da li je bojler naslonjen sa sva četiri kuta na zid?
Sumnjam da je greška u samom uređaju, ja bi krenuo od načina ugradnje... Kako je izveden dimovod?
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:16   #23
Quote:
viess kaže: Pogledaj post
Ipak je Viessmann bio ispravan
Mislio sam na problem od XENON2
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 06:58   #24
Quote:
viess kaže: Pogledaj post
Ipak je Viessmann bio ispravan
a u cemu je bio problem?instalacije?
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 07:50   #25
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
a u cemu je bio problem?instalacije?
Problem je bio u tome što je kabel od ladomata dodirivao kućište kotla te se rastopio. Zato je izbacivala FID-ovka. Centralaši su mi sada stavili tervol između kabela i kućišta (još su i kabel stavili u fleksibilnu cijev).

Velika hvala Viessu. Puno mi je pomogao.
Imam još jedno pitanje. U biti, tek sada počinju pitanja oko korištenja...



Dakle, ujutro sam vidio da je temperatura kotla 83. Podešena vrijednost je 70. Dolje desno bila je upaljena crvena točkica. Istovremeno je vodu izbacivao van. Noće je bila topla, pa se je kotao, zasigurno, pregrijao.
Pretpostavljam da se ta lampica pali kada se voda izbacuje. Nažalost to ne piše u uputstvima. Inače, sve radi kako treba. Treba li, u tom slučaju, napuniti peć s manje drva preko noći, iako u uputstvima stoji da se peć uvijek puni do vrha?

Još nismo pepeo očistili. Planiramo za vikend, jer, kome se da ujutro, prije posla, toga hvatati.
Treba li izvaditi ona dva šamotna korita prije vađenja pepela?

Hvala na odgovorima unaprijed.
A sada na kavicu...
XENON2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 07:52   #26
Je li "normalno" da iza peći bude mala flekica crne tekućine?
Kondenzacija?
XENON2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 08:22   #27
Quote:
XENON2 kaže: Pogledaj post
Dakle, ujutro sam vidio da je temperatura kotla 83. Podešena vrijednost je 70. Dolje desno bila je upaljena crvena točkica. Istovremeno je vodu izbacivao van. Noće je bila topla, pa se je kotao, zasigurno, pregrijao.
Pretpostavljam da se ta lampica pali kada se voda izbacuje. Nažalost to ne piše u uputstvima. Inače, sve radi kako treba. Treba li, u tom slučaju, napuniti peć s manje drva preko noći, iako u uputstvima stoji da se peć uvijek puni do vrha?

Još nismo pepeo očistili. Planiramo za vikend, jer, kome se da ujutro, prije posla, toga hvatati.
Treba li izvaditi ona dva šamotna korita prije vađenja pepela?

Hvala na odgovorima unaprijed.
A sada na kavicu...

koja je to lampica?

ne pise u uputstvima?pise da ti sigurnosna grupa na 100C propusti vodu kroz spiralu i ohladi kotao,zar ne?
jer imas akumulacijske spremnike?

a pepela vjerojatno nece niti biti nego za 1 tjedno ciscenje....
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 08:25   #28
Quote:
XENON2 kaže: Pogledaj post
Je li "normalno" da iza peći bude mala flekica crne tekućine?
Kondenzacija?

koliko sam ja saznao,u prvoj godini lozenja je to koliko toliko normalno da "slini"... i meni je iza kotla kapalo
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 08:27   #29
Ova lampica:

Još jedno pitanje:

Koliki mora biti tlak u sustavu?
Attached Images
File Type: jpg Lampica_3.JPG‎ (4.5 KB, 399 views)
XENON2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 08:32   #30
ako se ne varam 1,5bara,a ovu lampicu nisam ni skuzio da postoji...
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 08:43   #31
Zašto su, onda, centralaši stavili tlak od 2.2 bar-a.

Nemam pufer, ali imam bojler potrošne tople vode.
XENON2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 08:46   #32
u tehnickoj dokumentaciji od vitoliga ti stoji dopusteni radni tlak od 1,8bara....
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 18:53   #33
Quote:
viess kaže: Pogledaj post
Moram priznati da mi baši nije jasno. Vitopend 222 nije poznat kao bučan uređaj. Da li je zid na kojem je ugrađen ravan, odnosno da li je bojler naslonjen sa sva četiri kuta na zid?
Sumnjam da je greška u samom uređaju, ja bi krenuo od načina ugradnje... Kako je izveden dimovod?
Pa vjerujem da ne bi ni smio biti bučan s obzirom da nije prejeftin. Ali serviser kaže da je to njegov zvuk i s njihove strane slučaj je završen. Nisu spominjali ni montažu niti su se trudili prebaciti uzrok zvuka na bilo koji dio sistema. Za njih je to gotova stvar. Ja sam napomenul da ako nije stvar bojlera što god da je da se locira i ja ću platiti, međutim nije bilo komentara oko ićega.
Sa bojlerom sam kupil orginal njegov set za montažu na zid i mislim da je to ok , a i dimnjak je fasadni isto sve viessmannovo.
Spomenul sam da mi je sugerirano da ubacim na cijevi gumene kompenzatore, ni to nije bilo komentara. Ja jednostavno neznam šta da ućinim a da riješim problem s obzirom da od nikog ne mogu dobiti konkretne naputke.
Kakvog majstora da tražim ?
Hewi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 19:56   #34
Quote:
Hewi kaže: Pogledaj post
Pa vjerujem da ne bi ni smio biti bučan s obzirom da nije prejeftin. Ali serviser kaže da je to njegov zvuk i s njihove strane slučaj je završen. Nisu spominjali ni montažu niti su se trudili prebaciti uzrok zvuka na bilo koji dio sistema. Za njih je to gotova stvar. Ja sam napomenul da ako nije stvar bojlera što god da je da se locira i ja ću platiti, međutim nije bilo komentara oko ićega.
Sa bojlerom sam kupil orginal njegov set za montažu na zid i mislim da je to ok , a i dimnjak je fasadni isto sve viessmannovo.
Spomenul sam da mi je sugerirano da ubacim na cijevi gumene kompenzatore, ni to nije bilo komentara. Ja jednostavno neznam šta da ućinim a da riješim problem s obzirom da od nikog ne mogu dobiti konkretne naputke.
Kakvog majstora da tražim ?
Pogledajte na www.viessmann.hr rubriku "ovlašteni serviseri" i potražite Vama najbližeg. Ako imate uredno ispunjeno jamstvo, serviser se dužan odazvati na poziv (možda ne hitno, ali ipak...). Mora imati kategiriju ovlaštenja B2 (zidni plinski uređaji).
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 22:09   #35
Quote:
XENON2 kaže: Pogledaj post

Dakle, ujutro sam vidio da je temperatura kotla 83. Podešena vrijednost je 70. Dolje desno bila je upaljena crvena točkica. Istovremeno je vodu izbacivao van. Noće je bila topla, pa se je kotao, zasigurno, pregrijao.
Pretpostavljam da se ta lampica pali kada se voda izbacuje. Nažalost to ne piše u uputstvima. Inače, sve radi kako treba. Treba li, u tom slučaju, napuniti peć s manje drva preko noći, iako u uputstvima stoji da se peć uvijek puni do vrha?

Još nismo pepeo očistili. Planiramo za vikend, jer, kome se da ujutro, prije posla, toga hvatati.
Treba li izvaditi ona dva šamotna korita prije vađenja pepela?

:



Na pločici Vitoliga jasno piše da je makismalni radni tlak kotla 1,8 bara. Uz kotao treba naručiti sigurnosni ventil od 1,5 bara i montažeri bi to trebali znati. Moram napomenuti da ovo može rezultirati nevažanjem jamstva ako se dogodi bilo kakva deformacija tijela kotla, curenje ili sl.

Lampica koju si naveo signalizira pregrijavanje kotla. Znači da se temperatura tokom noći podigla na cca 100°C. Na približno toj temperaturi se aktivirao i rashladni venitl i ohladio kotao. Ako još uvijek curi, pritisni crveni gumb na rashladnom ventilu da isprereš nečistuću koja je eventualno došla u ventil i koja je razlog "slinjenju".
Pitanje je tko ili što upravlja pumpom grijanja(laddomata) koja mora ohladiti kotao i da li preko noći zatvaraš radijatore?

Zašto si zadao temperaturu kotla na 70 °C kad u laddomatu imaš termoventil koji tek na 72°C počinje lagano otvarati cirkulaciju prema mreži grijanja, a na 78°C je potupno otvoren. Podešena temperatura bi trebala biti cca 75-80°C.

Crna tekućina iz dimnjaka je kondenzacija. Može se pojavljivati zbog predugog mirovanja kotla, odnosno prekapacitiranosti kotla i premalog oduzimanja topline. To je i jedan od razloga nastajanja smole u ložištu. Ovo se izbjegava ugradnjem puffera 40 - 50 litara/kW. Uvijet je da laddomat radi ispravno i da ne pušta toplu vodu u mreži ispod 72°C temperature u kotlu.

Kod redovitog čišćenja donje komore od pepela ne treba vaditi šamotne usmjerivače plamena.
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 08:05   #36
Taj sigurnosni ventil od 1,5 bara. Gdje se nalazi i kako izgleda? Na manometru od voda za grijanje je 2 bara. Nemam manometar na cijevi prema kotlu. Je li to isti tlak?

Preko noći stavim radijatore (termostat) na 15. Pošto je preprošla noć bila izuzetno topla, a radijatori skoro zatvoreni, pretpostavljam da se je kotao prekapacitirao. Evo, već danas ujutro je bilo bolje. Drva su izgorjela, bilo je nešto malo žara i temperatura u sustavu 45. Čini mi se da će funkcionirati sve bolje i bolje što je hladnije.

Nisam ja zadao temperaturu od 70, već su mi tako preporučili montažeri. Dobro, podesit ću temperaturu na 75 stupnjeva, sad kada razumijem problematiku.

Na pitanje tko ili što upravlja pumpom grijanja laddomata, ne znam odgovor.

Sve više vidim da se ti montažeri baš i ne razumiju u princip rada Viessmannovih kotlova i Laddomata. Nažalost, sad je kasno.

XENON2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 09:44   #37
daj pliz poslikaj kako to izgleda kod tebe...bas me zanima
a sigurnosni ventil je ovo
a naveo si "da je kabel od laddomata dodirivao kuciste kotla pa se otopio",to znaci da pumpu na laddomatu regulira sama regulacija kotla...
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 10:53   #38
Quote:
XENON2 kaže: Pogledaj post
Taj sigurnosni ventil od 1,5 bara. Gdje se nalazi i kako izgleda? Na manometru od voda za grijanje je 2 bara. Nemam manometar na cijevi prema kotlu. Je li to isti tlak?

Preko noći stavim radijatore (termostat) na 15. Pošto je preprošla noć bila izuzetno topla, a radijatori skoro zatvoreni, pretpostavljam da se je kotao prekapacitirao. Evo, već danas ujutro je bilo bolje. Drva su izgorjela, bilo je nešto malo žara i temperatura u sustavu 45. Čini mi se da će funkcionirati sve bolje i bolje što je hladnije.

Nisam ja zadao temperaturu od 70, već su mi tako preporučili montažeri. Dobro, podesit ću temperaturu na 75 stupnjeva, sad kada razumijem problematiku.

Na pitanje tko ili što upravlja pumpom grijanja laddomata, ne znam odgovor.

Sve više vidim da se ti montažeri baš i ne razumiju u princip rada Viessmannovih kotlova i Laddomata. Nažalost, sad je kasno.


Gdje zadaš tu temperaturu 15°C u prostoru? Na termostatu ili termostatskim radijatorskim ventilima?
Ako na termostatu, čime taj termostat upravlja? Pumpom laddomata?

Kad je na kotlu zadano 70°C, da li sistem funkcionira? Da li šalje toplu vodu u radijator? Ako je sve ispravno, na toj temperaturi ne bi smio propuštati u mrežu.

Ajde molim te (kao što je spoky007 rekao) pokušaj sve skupa poslikati.
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 11:04   #39
Termostat upravlja pumpom voda. Kada dosegne željenu temperaturu gasi pumpu.
Svaki kat ima svoj termostat spojen na pumpu od tog kata.
Postoji još i spremnik PTV-e sa svojom pumpom.

Napajanje Laddomata je spojeno direktno na kotao.

Kada je na kotlu 70, sustav funkcionira, jer se radijatori griju. Čak su topli i kada je manja temperatura na kotlu.

Poslikati ću, pa ću poslati na mail.
XENON2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 16:44   #40
Quote:
viess kaže: Pogledaj post
Pogledajte na www.viessmann.hr rubriku "ovlašteni serviseri" i potražite Vama najbližeg. Ako imate uredno ispunjeno jamstvo, serviser se dužan odazvati na poziv (možda ne hitno, ali ipak...). Mora imati kategiriju ovlaštenja B2 (zidni plinski uređaji).
Bil je takav kod mene, tražil sam da neko dođe i iz viessmanna i sve što sam napisal su njihove rijeći a to je da je to njegov zvuk i da ak nisam zadovoljan vratim bojler a oni meni novce. Toliko od njihove želje da mi stvar riješe.
Hewi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:49.