Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2015., 20:47   #1481
^^ da
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 12:17   #1482
i nama je ovaj mjesec došla normalno voda (iako i dalje nisu svi prijavljeni koji ovdje žive). pola godine nam je bila oko 250kn za 2 osobe. sada je došla opet po 140kn
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 14:53   #1483
da li netko razumije ovaj članak, kako izračunati pojeftinjenje odvoza smeća? Ispred zgrade imamo 12 kontjenera, a stanova ima barem 350. na koju foru će oni to sad računati?


http://www.jutarnji.hr/holding-krece...-satu/1448501/
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 16:38   #1484
je li netko iz ZG-a dobio 2 Holdingova računa ovaj mjesec?
jedan s dospijećem plaćanja 15.11. i jedan s dospijećem 15.12., ovaj drugi s novom, nižom cijenom za čistoću.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 17:36   #1485
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
je li netko iz ZG-a dobio 2 Holdingova računa ovaj mjesec?
jedan s dospijećem plaćanja 15.11. i jedan s dospijećem 15.12., ovaj drugi s novom, nižom cijenom za čistoću.
Da, prekjucer za listopad, jucer za studeni.

Poslano sa mog HTC One mini 2 koristeći Tapatalk
pizdekalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 08:48   #1486
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
je li netko iz ZG-a dobio 2 Holdingova računa ovaj mjesec?
jedan s dospijećem plaćanja 15.11. i jedan s dospijećem 15.12., ovaj drugi s novom, nižom cijenom za čistoću.
Imaš obavijest ovde -> http://www.zgh.hr/default.aspx?id=9313

Nekom očito treba lova za predizbornu kampanju. Nama su vodu za 11. procjenili na 3 puta veći iznos od onog koji nam inače dolazi i odlučli smo da nećemo plaćati dok nam ne ispostave točan račun.
Voodoo child is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 13:18   #1487
Pozdrav ljudi, da li vam je poznato što označava stavka "potrošnja vode" na zajedničkom računu za zgradu. Zgrada je pod upravom GSKG-a i ta je stavka najveća. A kad plaćamo vodu, posebno mi na uplatnici piše što je za vodu, a što ide za pričuvu. Pa mi sad nije jasno kako i na tim zajedničkim troškovima je spomenuta voda, i to samo u rashodima zgrade. U prihodima je samo pričuva, a ne i ono što uplaćujemo za vodu. Vodomjer je zajednički i plaćamo po broju članova kućanstva.
Emeralda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 19:57   #1488
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
je li netko iz ZG-a dobio 2 Holdingova računa ovaj mjesec?
jedan s dospijećem plaćanja 15.11. i jedan s dospijećem 15.12., ovaj drugi s novom, nižom cijenom za čistoću.
Jedan je za 9., a drugi za 10.mj, jer malo kasne ( bar tak piše )



Imate na stranici zagreb.hr u Službenom glasniku o odvozu smeća:
godina 2015, Broj 4 od 13. ožujka 2015. Opći uvjeti poslovanja s korisnicima

godina 2008, Broj 7 od 29. svibnja 2008.Pravilnik o načinu pružanja i plaćanja usluga skupljanja, odvoza i odlaganja komunalnog otpada



Nisam još pročitala, ali ak ne računaju po osobi, očito bude i dalje po m2, jer nemam pojma kak buju volumen podijelili. Možda po stanu? Moram pročitati.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 08:52   #1489
bok-mene zanima ovako-imam stan od 105 kvadrata na gornjem gradu i mislim ga prodat-samo što je jedina caka da režije ispadnu mjesečno 3000 kuna(pričuva,telefon,grijanje,struja,voda)-mene zanima vaše mišljenje dal će se nać kupac za stan s tolkim režijama-mislim ko lud želi plaćat tolko na mjesec
sickdream is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 10:05   #1490
a prodati će se, zašto ne. Veliki je to stan pa su režije veće, a i onaj tko kupuje u centru zna ili bi trebao znati da je pričuva veća, izolacija nikakva, da nema obračuna po potrošnji i slično. Ni ne može očekivati drukčije jer su to stare zgrade ali na poželjnoj lokciji.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 11:52   #1491
Quote:
sickdream kaže: Pogledaj post
bok-mene zanima ovako-imam stan od 105 kvadrata na gornjem gradu i mislim ga prodat-samo što je jedina caka da režije ispadnu mjesečno 3000 kuna(pričuva,telefon,grijanje,struja,voda)-mene zanima vaše mišljenje dal će se nać kupac za stan s tolkim režijama-mislim ko lud želi plaćat tolko na mjesec
da, naći će se, jer svaka roba ima drugu ciljnu skupinu kupaca i za takav stan iznos režija nije presudan faktor.

u zbrajanju režija izbaci van trošak telefona. danas fiksne linije više nisu neophodne, a različiti paketi tv, internet, tel koštaju različito ovisno o željama korisnika i nisu dio neizbježnih troškova vezanih za TAJ određeni stan.

plus, na Gornjem gradu nema velikih zgrada, što znači da je moguća lakša i brža ugradnja pojedinačnih vodomjera - odmah će se prepoloviti računi za vodu. pa uz to još jedna zamjena klasičnih žarulja LEDicama, inverter klima za grijanje u prijelaznom razdoblju, efikasniji kuć. aparati, i smanjio si i troškove struje i plina. tako da - ima načina da se smanje režije, da i ne spominjemo bolju izolaciju koja u nekoj bližoj budućnosti slijedi svima.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 21:34   #1492
Već više od pola godine ne uspijevam prebaciti račun od Holdinga na sebe. Naime, račun glasi na pretprošlu vlasnicu, koja je već dvije godine mrtva. Od nje je stan naslijedio član obitelji, koji je Holdingu plaćao u njeno ime bez promjene i kasnije stan prodao meni. Ja sam Holdingu poslao svu traženu dokumentaciju, ali nikako da promijene vlasnika stana u svom sustavu, nego računi i dalje dolaze na mrtvu ženu. Da ne govorim da se danima ne javljaju na telefone.

Misaoni eksperiment: što bi se dogodilo da jednostavno prestanem plaćati vodu, KN itd.? Jednostavno kažem da račun nije na mene pa se ne osjećam pozvanim platiti ga. Možda ih to pokrene da si ažuriraju sustav. Budući da su i voda i odvoz smeća zajednički za cijelu zgradu, kako bi se to odrazilo na ostale stanare?
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 22:04   #1493
Stan 63 kvadrata
Pričuva 200
Struja 120
Voda100
Komunalije 130
Scopio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 18:15   #1494
Pozdrav,

meni se čini da me gazda nešto mulja ili ne kužim dobro. Naime, kad sam se prije par mjeseci uselila u stan, struja je bila preplaćena pa nisam 2 mjeseca ništa plaćala. Nakon toga mi je on rekao kao da je struju prebacio na HT i da će mi biti manji računi. Dobivat ću dva računa. Jedan od HT-a, drugi od HEP-a, naknadu za korištenje mreže. Tu naknadu plaćam 110 kn. Od HT-a mi nije ništa stiglo za prošli mjesec (a trebalo je) i zovem gazdu da mu kažem daa mi ništa nije stiglo, a on meni da je on platio račun HT-u jer je kao bio neki popust dobrodošlice, bla bla, a da mu ja onda s idućom stanarinom uplatim 100 kn koliko je on, kao, platio i da će mi pokazati ako želim.

Nisam uopće skužila na koji način funkcionira to plaćanje struje preko HT-a i je li to stvarno jeftinije? Jel mi može netko objasniti kako to funckionira?
Živim sama, stan od 39 kvadrata, ne trošim puno struje...
Rainbow Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 11:55   #1495
Vjerojatno je dobio popust dobrodošlice, tj. prvi račun(i) se umanjuju za nekih 180 kuna. Znači ne ovaj hepov dio, već HT-ov.
U teoriji bi ti struja trebala biti jeftinija 12,5 - 15 kn, ovisno na koliko je godina gazda potpisao s HT-om.

Meni se čini da ti gazda želi naplatiti ono što je dobio džabe od HT-a. Traži ga na uvid račun koji je dobio od HT-a i reci mu da "ne plaća" račune ako je dogovor da to radiš ti.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 23:30   #1496
Oko 2.000 kn,sada kada traje zima.
Alemanskillen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 09:22   #1497
Zg, 55m2
Pručuva 230
Grijanje 10/2015 ( PTV po osobi+razdjelnici ) 200
Holding- voda ( 1 član ) + KN, NUV, smeće 230
Struja 73
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 15:52   #1498
Pošto je Holding poslao 2 računa prošli mjesec onda mogu već sad napisati troškove.

Zagreb, stan 115 m2, 2 osobe:

Holding (sa smanjenim iznosom za smeće): 226 kn
Plinara (grijanje, kuhanje i topla voda - po potrošnji): 322 kn
Elektra (paušalno): 135 kn
Pričuva: 250 kn

Ukupno: 933 kn
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 19:57   #1499
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
da li netko razumije ovaj članak, kako izračunati pojeftinjenje odvoza smeća? Ispred zgrade imamo 12 kontjenera, a stanova ima barem 350. na koju foru će oni to sad računati?


http://www.jutarnji.hr/holding-krece...-satu/1448501/
Iznos koji ukupno plaća zgrada dijeli se po roju stanova, tak da su jako sretni oni s velikom kvadraturom, a oni s malom ( u istoj zgradi ) su nagrabusili do boli.
Piše ti u Službenom vjesniku Grada Zagreba, godina 2015, Broj 4 od 13. ožujka 2015.u Općim uvjetima poslovanja s korisnicima koje je Čistoća donijela 2.3.2015.
http://www1.zagreb.hr/slglasnik.nsf

Između ostalog piše:
Članak 7.
Skupina 1.
Korisnici usluge iz Skupine 1 miješani komunalni otpad prikupljaju u zajedničkim označenim spremnicima za miješani komunalni otpad,
- dužni su (preko predstavnika stanara ili zajedničkom izjavom u slučaju kada ne postoji ovlašteni predstavnik Korisnika usluge koji dijele zajedničke spremnike) podnijeti pisani Zahtjev, kojim se definira broj i volumen spremnika za miješani komunalni otpad, nakon čega se sklapa Ugovor,
- ugovorom biraju između volumena spremnika od 120, 240 ili 1100 litara,
- pored vrste i broja spremnika Korisnici ugovorom određuju i raspodjelu ukupnih troškova po pripadajućim korisnicima (zajednica korisnika), i to prema vlastitom odabiru,
- minimalno zaduženi volumen po Korisniku iznosi 50 l (uz odstupanje od 10% ovisno o tehničkim uvjetima),
- za potpisivanje Ugovora potrebna je većina glasova suvlasnika.


Članak 20.
Ukupna naknada za prijevoz i zbrinjavanje miješanog komunalnog otpada određuje se umnoškom zaduženog volumena spremnika za miješani komunalni otpad, broja odvoza miješanog komunalnog otpada u tijeku jednog mjeseca i naknade za preuzimanje jedne litre miješanog komunalnog otpada. Za pojedinog korisnika iz Skupine 1 navedeni se ukupni iznos množi s njegovim pripadajućim udjelom koji je definiran zajedničkim Ugovorom zajednice korisnika.


Ali nisam otkrila daje itko još potpisao ugovor s Čistoćom, niti da je itko sam odlučio koliko volumen kontejnera želi, niti ačin plaćanja. Kad sam zvala Čistoću, rekli su mi da oni još ne rpimjenjuju ta pravila ...kaj je glupost, i samo im se ne da, a ljudi ne znaju za to, pa naravno da ih ne primjenjuju ... i da su svima ( ja sam u velikoj zgradi ) zadužili volumen od 50L ... kaj je opet kretenski jer svi stanovi plaćaju isto, bez obzira na broj članova.
Najpoštenije je, dok svaki nema svoju kantu ili vreću s imenom i prezimenom, plaćati po osobi. Ovak su jedan kretenizam - po m2 - zamijenili drugim - po stanu - a rodaju da je po volumenu. Je, po volumenu je za zgradu, ali unutar zgrade je Čistoća bez pitanja i obavijesti to podijelila po stanu.
Pa je meni račun 20 kn veći, a sama sam. A onima kojih ima 12 u istoj kvadraturi je račun kao i meni. Jupi!
Čitajte malo Službeni glasnik Grada Zagreba, tam se skrivaju svakave kretenske odluke Skupštine ... od sufinanciranja koncerta klapa u Lisinskom s 200 000 kn - za komercijalni koncert ... pa sam najam Lisinskog tolko ne košta! -do sufinanciranja navodnog narodnog običaja - jako bitnog za ZG i kulturu grada da bi mi to platili makar i kunu- bosanskog sijela u nekom privatnom hotelu ... ( s tim ne kanim vrijeđati Bosance ... ta priča da je u privatnom hotelu u Sesvetama nekaj važno za našu kulturu i da se to treba sucinancirati mi smrdi do boli, iako je lova mini-mikro.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 13:03   #1500
Pozdrav, kolko bi otprilike bile režije za 1 osobu u stanu cca 30ak m2?
I ako netko možda zna kolko bi ispalo s grijanjem na struju, a kolko na plin? Znam da može sve varirati al evo planiram se preseliti pa čisto da mogu odokativno računati. Hvala!
Danijel789 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.