Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2005., 13:53   #61
Re: ++

Quote:
baja01 kaže:
ako je dobro izolirano nema bojazni da bi bilo loše
ali ako nije onda je problem.
pogledaj izvana krov, ako je novi crijep onda je vjerojatno dobro napravljeno
ako je stari crijep onda je sigurno sfušano samo da se proda jer nije stavljena gornja daska ili OSB ploča na krovne grede (rogove) ni parna brana nego samo od ispod staklena vuna ili tervol i knauf a to ti je onda rizično mada toplinski može biti u redu

Eto ja imam relativno novi crijep ali svejedno kod kise voda ulazi na par mjesta...inace potkrovlje nije izolirano nicim, osim mozda stiropora na jednom mjestu a mna plafonu je zbuka i mislim drvo, dakle nema betona ni knaufa...sto predlazes, razmisljam o skidanju te buke i stavljanju knaufa, a gore mozda estrih?inace do greda i samog krova ima jedno metar i po najvece razdaljine...
__________________
Resistence is futile! Unless you are Rene from zi Cafe!
Seven of Nine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 23:55   #62
potkrovlje prokisnjava...!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 14:52   #63
zivim u podkrovlju.
uzasno me smeta sto nemam niti jedan normalni prozor, svi su krovni, pa nemam di istresti stoljnjak, posteljinu...
a kad kisa pada mora sve biti hermeticki zatvoreno.
simpaticno izgleda i to je sve.
nimalo ugodno za ziviti.
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 20:23   #64
da, nezgodno je ako su ti svi prozori krovni. nama je samo u kuhinji i u mojoj sobi kad pada kiša u sobi mi je ko u sauni, još je i mala. i ako pada noću, nema šanse da zaspim, jer udara po staklu ko da kamenje pada!!!
ljubica zubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 21:00   #65
ja zivim u potkrovlju,i mogu ga samo nahvaliti.jednostavno je super,i samo su krovni prozori,nekak mi je to bas super,bas sam htela nahvaliti kad ono vidim da rulja uglavnom nije zadovoljna...
muzicarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 13:38   #66
Eto bas i ja gledam jednom potkrovlje pa da se oglasim.
Nisam ih uzimao u obzir pri trazenju stana do sada.
Stan je dosta dinamican, nije klasican raspored zato mi se svidio.
No na petom je katu bez lifta, doduse jos sam mlad ali ga ipak kupujem na duze.
Normalno nema balkona, nije kao neki da nema bocnih prozora, ima cak jednu cijelu stijenu u staklu. Krov je mijenjan prosle godine tako da je to isto +.
Ali uz ove vase komentare nisam bas siguran. Narocito vezano uz zagusljivost sobe bez bocnog prozora i prokisnjavanja.
Velika je prednost sto kvadratura nije velika pa cifra ne ispadne velika, a ima vise manjih soba.
Jel netko uopce zna kako se racuna kvadratura soba pod kosinom.
Mr.No is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 14:03   #67
Quote:
Mr.No kaže:
Jel netko uopce zna kako se racuna kvadratura soba pod kosinom.
racuna se povrsina iznad koje je plafon viskok od 1.5 metra.
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 17:38   #68
Quote:
Bocca della Verita wrote:
racuna se povrsina iznad koje je plafon viskok od 1.5 metra.
Sad sam dobio drugi odgovor da se racuna:
Do 2m se računa sa 0.75
Ispod 1m 0.25
Mr.No is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 17:45   #69
Quote:
Mr.No kaže:
Sad sam dobio drugi odgovor da se racuna:
Do 2m se računa sa 0.75
Ispod 1m 0.25
hm, mozda je i to tocno..ne znam.

evo sad kisa pada, svi su mi prozori zatvoreni, u kuci 2 pusaca, stoljnjak istresen u kadu, posteljina se zraci na krevetu, na nekim prozorima se zbuka odljepila pa kapa voda, radijatori uzasno cadje (jer smo na zadnjem katu) pa nam plafon ima sive oblake...a da ne pricam o cvorugama na glavi...
ma bjez od potkrovlja.
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 03:30   #70
Quote:
Bocca della Verita kaže:
zivim u podkrovlju.
uzasno me smeta sto nemam niti jedan normalni prozor, svi su krovni, pa nemam di istresti stoljnjak, posteljinu...
a kad kisa pada mora sve biti hermeticki zatvoreno.
simpaticno izgleda i to je sve.
nimalo ugodno za ziviti.
Imaš potkrovlja i imaš potkrovlja.
1. kad pada kiša i krovni prozori mogu biti otvoreni (na 15 stupnjeva bez problema), ne pada unutra
2. i stanovi u potkrovlju mogu imati normalne prozore i balkone, moj ima i to 2
3. ako je dobar raspored krovnih prozora (ja imam par na samom vrhu) takav stan za ljetnih većeri rashladiš u trenu dok je kod normalnih stanova to nemoguće
4. moj ne prokišnjava
m!Ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 11:39   #71
potpisujem.
mi imamo stan u potkrovlju, samo 2 krovna prozora (kupaona i dj. soba), balkon, dupla balkonska vrata i 6 normalnih prozora. Ima prekrasnih ali i katastrofalnih potkrovnih stanova, ko i onih ostalih.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 18:05   #72
Život u potkrovlju je o.k. Ljeti je nešto malo više vruće, zimi je nešto hladnije nego u prizemlju ali se sve da riješiti.
Iznad mog kreveta je krovni prozor i kada god legnem imam samo svoj komad neba. Prekrasan osjećaj! Ili dok ležiš gledaš kako padaju pahulje snijega ...
žensko nepametno is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 14:22   #73
ako je dobro napravljeno, potkrovlje je bajka.
krovni prozori su super za provjetriti prostoriju u tren oka. ako kiša pada možeš ih otvoriti dovoljno za cirkulaciju zraka, a da voda ne ulazi. o prostranosti (ako je dobro iskorišten prostor) i svjetlu da i ne govorim....
svaki stambeni prostor ima svojim mana ali potkrovlje ima više čari nego bilo koji suvremeni prostor (osim možda nekih tvorničkih sa stropovima od 6 metara i sl.)
jebada je jedino kod kupovine već uređenih tavana. zezaju te sa cijenom m2, nemožeš biti sasvim siguran kakva je izvedba i izolacija i obično se ljudi prevare ili razočaraju.
...probaj usisavati stoljnjak
lift boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 16:22   #74
slazem se s tim da je podkrovlje predivno i ugodno za ziviti.
ja samo nemam srece jer sam u krivoj zgradi.
krov je los, oko prozora prokisnjava i nema niti jednog normalnog prozora ni balkona.
i to cadjenje radijatora je jako neugodno, nakon svake sezone grijanja bi trebalo kreciti ponovo cijeli stan.
srecom, tu sam samo privremeno pa me nije briga.
al da sam ovaj stan kupila, naplakala bi se.
zato sam samo htijela upozoriti na lose strane.
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 10:31   #75
Tondach crijepovi zamjena

Imam jedno pitanje: nakon šest godina na zgradi su nam se doslovce preko zadnje zime "oljuštili" crijepovi Cetere Đakovo. Zovem ja Tondach kao revni predstavniks stanara, dođe njihov terenski i nakon 2,3 mjeseca analize par tih crijepova (oni su preuzeli tu firmu) gle iznenađenja - priznali nam reklamaciju, kao bila je loša serija tih crijepova. I nakon par tjedana dođe šleper i istovari pred kućom cijelu paletu novih biberaca Tondach (svaka čast, odmah sam zvala direktora prodaje i zahvalila). E sad, pitanje je: čini li vam se logično da su onda platili i rad? Jer troškovnik koji sam dobila (najjeftiniji) kaže da moramo platiti samo "ruke" 30.000 kunica. Ima li tko kakva iskustva? Ili što mu kaže zdrava logika?
andreaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 10:38   #76
u nekom skroz poštenom svijetu, trebali i platiti i rad..no ne možeš to očekivati, nije realno. a 30.000 kn za pokrivanje crijepa?? jel ti to mijenjaš čitavo krovište (malo čudno nakon 6 godina) ili samo skidaš crijep i stavljaš novi? pa stavljanje crijepa je dan posla (ako je biber i veći krov ajmo reći dva dana posla), ja tu cifru ne razumijem

meni su za 24.000 kn prije 5 godina sazidali čitavu etažu i potkrovlje, a krov mi je napravio jedan majstor za puno manju cifru (oko 1500 eur ako se dobro sjećam, ja sam bio pomoćnjak i donijeli smo crijep i materijal gore)
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 09:11   #77
Quote:
zed_alive kaže:
u nekom skroz poštenom svijetu, trebali i platiti i rad..no ne možeš to očekivati, nije realno. a 30.000 kn za pokrivanje crijepa?? jel ti to mijenjaš čitavo krovište (malo čudno nakon 6 godina) ili samo skidaš crijep i stavljaš novi? pa stavljanje crijepa je dan posla (ako je biber i veći krov ajmo reći dva dana posla), ja tu cifru ne razumijem

meni su za 24.000 kn prije 5 godina sazidali čitavu etažu i potkrovlje, a krov mi je napravio jedan majstor za puno manju cifru (oko 1500 eur ako se dobro sjećam, ja sam bio pomoćnjak i donijeli smo crijep i materijal gore)

Ma zar je moguće da su se cijene toliko promijenile??? Moramo skidati kompletan crijep s krova jer se ljušti zbog loše serije, i mijenjamo s novim biber Tondach crijepom. Netko sam čula da je danas otrpilike omjer 1:1 (rad:materijal); ovdje se radi o cca 7 000 komada crijepa, pa onda je to valjda otrilike to. I taj mastor je još jeftini, drugi su tražili i više! Srećom pa plaćamo iz pručuve, pa nećemo osjetiti veći udar po džepu. Btw, ako tko ima za preporučit nekog jeftinijeg, samo neka mi javi, radovi počinju tek u proljeće next year!
andreaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 12:57   #78
Quote:
andreaz kaže:
Ma zar je moguće da su se cijene toliko promijenile??? Moramo skidati kompletan crijep s krova jer se ljušti zbog loše serije, i mijenjamo s novim biber Tondach crijepom. Netko sam čula da je danas otrpilike omjer 1:1 (rad:materijal); ovdje se radi o cca 7 000 komada crijepa, pa onda je to valjda otrilike to. I taj mastor je još jeftini, drugi su tražili i više! Srećom pa plaćamo iz pručuve, pa nećemo osjetiti veći udar po džepu. Btw, ako tko ima za preporučit nekog jeftinijeg, samo neka mi javi, radovi počinju tek u proljeće next year!
rad:materijal = 1:1 = bulšit. ajde za cijeli krov, al pokrivanje crijepom je najbrži dio priče a utroši se cifra. ma moš mislit 1:1

(inače, biber crijep krov je skup, kako za crijep, tako i za krovnu konstrukciju jer mora imati duplu nosivost)

ako plaćate iz pričuve, drugo. inače bi vam savjetovao da angažirate jednog majstora krovopokrivača, skupite ekipu, sami skinete crijep i asistirate za pokrivanje uz pomoć prijatelja. trošak bi bio do 1000 kn, plus hrana i cuga
pardon, zaboravih računati odvoz starog crijepa, ajmo reći još 1000 kn

bi ne bi rekao da su se cijene drastično promijenile, prije da je to stvar nalaženja povoljnih izvođača...no budete vidjeli koliko će trajati sam posao pa procijenite kolika je vrijednost posla...

e da, nemam za preporuku ono što trebaš, meni je radio majstor na crno, mi asistirali
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 14:34   #79
Potkrovlje - pitanja za pravnike i arhitekte

Prvo napomena moderatorima, znam da ima već dosta istih ili sličnih starijih tema ali na tim temama ili ima samo par odgovora ili su prestare pa bih molila da ovu ostave jer ako se nastavim na neku staru pitanje će ostati startera topica a ne moje a odgovori na starim temama iako su ok na forumu se stalno pojavljuju novi ljudi i voljela bih čuti i njihovo mišljenje

Dakle, situacija je:
zgrada, 6 stanova, svaki 40 kvadrata, i tavan koji pokriva veličinu dva takva stana. Načelno dakle 80 kvadrata ali krov je jako spušten na tavanu tako da je to puno manje. U toj zgradi živim već 10ak god kao podstanar i svi me vole i draga sam im
Lokacija je mrak, zgrada je u katastrofalnom stanju, već se dvije god pokušavaju dogovoriti oko fasade- nemaju svi love a to trebaju svi platiti- ta fasada je već stvarno u jako lošem stanju, već komadi padaju sa zgrade, vide se cigle, boje nema..baš koma izgleda. Ono što bih ja je: ponuditi im otkup tavana ali ne za lovu nego za fasadu (da im se to sredi, eventualno prilaz, stube, ograda.. i neka sitna (stvarno sitna uz tu fasadu, stube ogradu) lova. I sad neka okvirna računica je 50-60ak tisuća € fasada i uređenje tavana za stambeni prostor a dobiješ stan od 60ak metara kvadratnih. Na ovoj lokaciji metar je 2500 €. To je više nego ok.
E sad pitanja, otišla sam u onaj zemljišni odjel dobila sam da je ta zgrada bila livada 44te i tek su se 97e tri (od 6) stanara upisali kao vlasnici. Jedan od njih ima "plombu". Ovi ostali se uopće ne navode nego Grad Zagreb. I što se tiče tog otkupa tavana brijem da bi svi pristali bez ikakvog problema osim jedne osobe a i ona bi možda uz dodatne "napore".
Moj plan je srediti sve papirološki, oni mi odobre to za tavan, ja to sve sredim i imam stan od 60ak metara za 50ak tisuća €.
Znam da je to užasno komplicirano i dugotrajno ali me zanimaju slična iskustva i iskustva pravnika koji su tkve slučajeve radili..
Upustiti se u to (borba, živci, energija, vrijeme..) ima li smisla?
Gdje početi?

Sve dodatne nejasnoće slobodno pitajte
edipa maas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 19:14   #80
počni od provjravanja legalnosti kuće

čeka te lokacijska dozvola izmjene namjene , zatim i potvrda glavnog projekta, onda etažiranje da se utemelji činjenično stanje vlasništva

da li kuća ima građevinsku dozvolu i uporabnu?
da li je etažirana?
je li vlasnički list kuće uredan?
Grad Zagreb ti je suvlasnik, trebati će ti njegova suglasnost ili da stanari dokažu svoje vlasnišptvo kupoprodajnim i sličnim ugovorima

kupi tonu živaca, svi stanari moraju biti suglasni, da li si ti suvlasnik te zgrade?
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.