Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2013., 18:49   #1221
Quote:
Bellisario kaže: Pogledaj post
Mene zanima jesu Mustafa i narin bili šerijatski vjenčani,s obzirom da je on 3 puta izgovorio da je se odriče?S obzirom da znam i koji su uslovi za šerijetski brak, a kod njih pola toga nije ispunjeno,čudi me sve to?Ne zamjeri te na pitanju,ako je već bilo?
Jesu, to se nejasno provlačilo sve ovo vrijeme; ovo je bio razvod braka po šerijatu pa ako se dogodio razvod onda je moralo biti i vjenčanja iako ga mi nismo vidjeli... "upali" smo u događaje koji se događaju cca 2 godine nakon... A sad u kojoj su mjeri uvjeti bili ispunjeni, to je druga priča...
__________________
Su Olsan Taşa Değsen Olur Safir / Yol Olsan Yürünsen Cennet’e Gidilir / Tam Olur Herşey Yanımdaysan Eğer / Yok Olur Gidersen Eksilir Tükenir..
ComboBox is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 19:07   #1222
Quote:
milisent kaže: Pogledaj post
Akif


S druge strane, smeta mi sto ne "pusti" Mustafu...mnogi se nece sloziti, znam, ali ja vidim da koliko nju Mustafa "veze" ona njega toliko isto samovoljno "drzi"....
ona njega naprosto ne mrzi, i to volim kod nje...jer unatoč tomu štu ju je izložio gubitku svoga indentiteta, ona nije isti izgubila. samo je malo zamrla, a onda se probudila, od lijepe riječi i one mrve srca.

dobro je za nju, za njenu dušu što ga nije prezrela i što mu ne želi loše... a i to "veže", sve to veže, onu nit koja je među njima, ja znam da neće biti prekinuta. ne zaboravlja se tako lako, niti dobro, a loše pogotovo.

ja, vidim da se ona nastoji distancirati od njega pod cijenu da sada opet ona "plati"cijenu,( tako osjećam), jer s njim ne želi, s drugim želi, a nije bilo vremena, s trećim će probati naći bijeg od Mustafe.

no kako znam da nikada nema bijega, a da izbjegavanje osobe koja je fokusirana na nju, ne donosi mir, stoga se i bojim...ja sam mišljenja da ona može otići na kraj svih svjetova, a da će on iz nečega banuti. to više nije niti opsesija, već povrijeđen muški ponos, a on ima čudan način poimanja stvarnosti.

pobjeći od njega, upravo možda i u drugi pakao, njoj se čini lakše, nego biti u njegovoj blizini.

on griješi jer stvar ne rješava već ju produbljuje. ne uzima svoj život u svoje ruke.
__________________
Uvijek su teže posljedice ljutnje, nego njeni uzroci.
Marko Aurelije
AKIF is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 19:26   #1223
Merhaba
Kasno se uključujem jer nisam uopće imala namjeru pisati o seriji ali me nekako povuklo,pa.....
Nema svetaca...nigdje,pa ni ovdje.Nit je to Narin,niti Serdar...svatko od njih ima svoje razloge za stvari koje čini.
Serdarov motiv u početku je bio altruizam,ali već duže vrijeme nije to jedino što osjeća za nju.
Mogao joj je reći da ju voli...da ne želi da se uda za Haruna...nije...mislio je da to mora sama odlučiti-mislim da je očekivao previše od nje.Ne sazrijeva se preko noći,čak ni u serijama.Narin misli da će tim brakom spasiti svoju obitelj ponižavajuće ovisnosti o Bulutima-al ne vidi da upada u novu zamku,jer ne voli Haruna a i ne poznaje ga.Povrijeđena je Serdarovim ponašanjem,osjeća se odbačena...ne mislim da je u pitanju inat,već bira lakši put.S jedne strane pokušava uzeti svoj život u svoje ruke,a istovremeno se prepušta stihiji.Serdar se ne izjašnjava,a od Mustafe hoće pobjeći da zaštiti obitelj i sebe-s druge strane,vidi koliko je ovaj opsjednut njome,osjeća se kriva zbog nesreće,boji se da ne nastavi i učini nekome neko zlo-to je osjećaj odgovornosti i krivnje koji se tisućljećima uspješno usađivao u žene...a s druge strane-vjerovanje da je čovjek ono što mi vidimo-kako učitelj ne bi bio dobra prilika,sigurno je dobar i pošten.Uču ona uopće ne gleda kao muškarca,a valjda misli da joj je sudbina ionako da se uda,kad tad-pa nek to bude onda on-ak ju već Serdar neće....'bem ti društvo u kojem svi kao jedino rješenje -i najbolje za ženu-vide da ju za nekog udaju- Asiye,Aslan,Duriye,Inđi...ona me izbacila iz takta svojim komentarima-pa bar je ona moderna i emancipirana žena,al i ona misli da je udaja za Narin najbolje rješenje

Svi kriteriji koje imamo padaju u vodu kod gledanja ove serije jednostavno zato što je to drugi svijet-svijet u kojem je normalno da se otme djevojka i na silu uda,da ju muž drži lancima vezanu u sobi da mu ne pobjegne-jer ju voli...normalno je da Aslan ima ljubavnice čitav život,a Durije to trpi...istina,sve teže kako je starija...ali ne čini ništa da to promijeni...normalno je da Mustafa bude strah i trepet grada jer je gradonačelnikov sin,svi nose oružje ko mobitele-normalna stvar...čak ni žene ne štite žene,barem ne otvoreno i javno.
Ako gledamo i komentiramo sa tog stajališta-nema greške ni u čemu,ako gledamo sa pozicije nas koji smo rasli na ovim prostorima,sve postaje nenormalno i ljuti nas...jer su mjerila drugačija.
Deli Mustafa budi u nama različite emocije-od empatije i sućuti,do bijesa i ogorčenja...on je samovoljan,razmažen,odgojno zanemarivan i emocionalno nestabilan...agresivan ali i strastven...ima đavolski šarm...i čisto srce,kako kaže Narin.Socijalno posve neprilagođen,zahvaljujući odgoju i obitelji u kojoj živi.Kao što im je Bahar rekla na odlasku,jadna obitelj.
Yasar se opire ocu,on je stabilna i zrela osoba,za razliku od Mustafe.Zna što hoće i bori se za to.Ali on nije bio "sramota" svojim roditeljima od djetinjstva,
kao Mustafa.Nije bio skrivan ni odbacivan,kao Mustafa.Od njega se očekivalo da osvjetla obraz obitelji,nakon Deli Mustafe.
Mustafino prokletstvo je u "ljubavi" za Narin...opsesija ili kako god to nazvali,
budi u njemu najbolje ali i najgore osobine...silom ju je oženio-istina.Nastojao je da ga zavoli-ne puštajući ju da ode,vežući je-istina...istovremeno,nije ju silom uvukao u svoj krevet,nije od nje tražio da ispunjava "bračne dužnosti" što će svaki muž tražiti od Narin kad se uda-pa i Harun.To se podrazumijeva.
Sve bi dao za jedan njen pogled,duša mu se raspadala dok je izgovarao "razvodim se od tebe"-ali riječi ništa ne mijenjaju kod njega-rastaviti ih može samo smrt.
Je li to ljubav?Druga tema...ljubav nije uvijek jednostavna,poštena,obostrana.
U ljubavi nema pravila,neki misle i da je sve dozvoljeno-kao Mustafa.On ima dušu-i želi biti voljen...on jest dijete u tijelu muškarca,koje čezne da ga neko voli.Njemu je Narin utjelovljenje svega lijepog i dobrog što je želio,a nije dobio nikad,sigurna sam.U ovakvoj obitelji,od ovakvih roditelja.Neke traume djeca nikad ne prebole.S nekima nauče živjeti.Mustafa sa svojim demonima živi,ali ih ne zna kontrolirati,oni vladaju njime.
I zadnje...odlazak k Bahar...sex s njome...nije to slučajno izabrao.To je bila želja da ocu uzme nešto njegovo-kao što je otac njemu uzeo Narin,davši je Harunu.
__________________
Not only that we live among the stars...the stars live within us ...
masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 19:47   #1224
Quote:
ComboBox kaže: Pogledaj post


Ja smatram da je promatrati nekoga i prosuđivati o njegovim postupcima izvan konteksta okoline nekorektno........................................ .............................................
.........................................

Narin nikada ni u jednom trenutku, barem evo do sada, za svoju situaciju nije krivila ama baš nikoga drugoga. I prihvaćala ju je jer je smatrala da joj je to sudbina koju joj je Bog odredio. Meni ni pod razno neće pasti na pamet razmišljati na način da mi je sudbina bogom dana, ali ne mogu ne vidjeti da Narin jednostavno nije mogla drugačije razmišljati. Jer nije imala od koga vidjeti da može, da treba biti drugačije. Nije imala od koga naučiti.
Izvini sto skratih ali sve vrijeme se pitam jedno a ti se dotakla toga kao da to razumijes pa pomozi

Ako Narin posmatramo u kontekstu okoline i onoga sto je odatle mogla nauciti i dosegnuti, zasto je njoj brak sa braticem neobican i zasto nije ispunjavala svoje bracne duznosti, eto ako ne sex,zasto se uopste nije o Mustafi brinula kao o muzu?
__________________
Sadi Payasli
milisent is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 20:31   #1225
Pozdrav svima,

tek sam se prije dva dana uključila pa bi zamolila da mi objasnite što je bilo između Mustafe i Narin na početku. Zašto je on zlostavlja?


eto, pa hvala
__________________
te extrańo mas que nunca y no se que hacer, no hay nada mas dificil que vivir sin ti

Šah Šehrijaru. Moj nijemi prijatelju.Teško je kad imaš jezik, a ipak si nijem. Kad imaš prijatelja, a ne možeš mu reći.
cesarica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 21:09   #1226
[QUOTE=eMarina13;45548558]dobrodošla.. pa makar i usput
al eto ako si u dilemi da ili ne nastaviti .. svakako nastavi.. sad tek počinje


Hvala ti.
Nadam se da ću nastaviti s gledanjem i pohvatati sve zaostatke.
A do tada ću s vama komentirati kad stignem pogledati
Sanja 451 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 21:12   #1227
Draga moja @masal tvoj post me jako obradovao …volim te vidjeti tu …
Tvoj selektivno- karakterni opis likova i prostora meni je sasvim prihvatljiv i u potpunosti se slažem sa svim što si napisala .. Upravo to kao si rekla kad pratim neku seriji/film ili čitam knjigu nastojim uvijek obitavati i razmišljati u vremenu i prostoru gdje se radnja događa… upravo zato kako ne bih dolazila do čuđenja i isčuđavanja na sve i svašta ..
Kad gledam Mustafu uzimam mu sve olakotne okolnosti ali s njegovim karakterom ne trebam ići u vrijeme i prostor… njegov lik je čista patologija kojeg „možda“ jest do ovoga dovelo to vrijeme i taj prostor…ali opet imamo i krasnih likova koji mi pobijaju to moje razmišljanje …tako da uz najbolju moju volju ja se ne mogu uživjeti a još manje opravdati ili ti ga razumjeti to Mustafino luđačko ponašanje …
„ima dobro i čisto srce i dušu; posjeduje ljubav; ima savjest; iskren; pravedan“ ova „deklaracija“ njega kao lika meni nisu prepoznatljiva …idem sad postaviti par pitanja i dati odgovor;
Bi li tko ovakva Mustafu voli imati za muža (ne Engin-a1 već lika Mustafu) – ja ne bih!
Bi li ga tko volio imati za zeta- ja ne bih!
Bi li ga tko voli imati u obitelji- ja ne bih!
Bi li ga tko volio imati u susjedstvu – ja ne bih!
Bi li ga tko volio imati u radnom okruženju - ja ne bih!
Meni je to sasvim dovoljno da me emotivno ne zadovoljava …biram ono što moja inteligencija voli i moja osjetila čini zadovoljnim ..
Ako „pričam“ o njemu kao fiktivnom liku u nekom gradu izmišljenom Guzelyurtu ona ga mogu ovako komentira, sažalijevati , simpatizirati i NE….ja na kraju svega ovoga njega istinski razumijem i žalim...
to jest razumijem da je dečko koji je unutar sebe ranjen i ima poremećaj koji ne može sam riješiti i kojem treba pomoć … to i jest razlog što sam ga prihvatila s razumijevanjem … ali to što sam ga prihvatila i razumjela kao lika ne znači da mogu naći opravdanje za njegovo ponašanje ….
mogu ga samo razumjeti i iskreno meni je njega jako jako žao ...
@masal veseli me što si tu …
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..

Zadnje uređivanje teuta.luburic : 21.06.2013. at 21:19.
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 21:22   #1228
evo mene sad uopće nije bilo zao Asije, ne znam zasto, cak sam se trudila da mi bude
Čak i kad je dobila udarac u trbuh (božemeoprosti ) me nije dirnulo...ma imala sam neki filing da joj nece nist biti, nece grom u koprive
btw, okle Asije zna za Aslana i nju?
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 21:26   #1229
Vidjela sms što je Bahar Mustafi poslala.
__________________
Know any English?No,but I can do Jack Nicholson :-)Tayanc Ayaydin Mustafa Bulut yani Engin Akyürek seni çok ama çok seviyorum EA:"Tabi ki ilk başrol oynadığım “Bir Bulut Olsam” dizisinin bendeki yeri çok ayrıdır." XaviIvančica
Ina84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 21:33   #1230
Mustafa se ne buni kada mu Bahar govori, nešto je ona dotakla u njemu.

čini mi se nešto zajedničko...nju gleda,drugačije, Asyie ne gleda uopće.

ima li Bahar neku tajnu? ili ju vodi samo strast?

no u svakom slučaju ona je dostojna suparnica Asyie...

brzo se jako opravio Mustafa, Kadir lady je prava iscjeljiteljica.

edit: Teuta, vidi Doca, dobar mi je u toj mornarskoj majičkici, onako on pogledava dječački zaljubljeno...a joj , hvala draga.
__________________
Uvijek su teže posljedice ljutnje, nego njeni uzroci.
Marko Aurelije

Zadnje uređivanje AKIF : 21.06.2013. at 21:41.
AKIF is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 21:40   #1231
u pojedinim scenama riječi su stvarno suvišne..

kao ovdje sad... doktor dječačkog lica...







@AKIF
volim ja ugoditi i tvom i svom oku... melem za oči ...


Kažu "oči su ogledalo duše"
što njegove oči pokazuju?!
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..

Zadnje uređivanje teuta.luburic : 21.06.2013. at 21:53.
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 22:15   #1232
Quote:
teuta.luburic kaže: Pogledaj post
u pojedinim scenama riječi su stvarno suvišne..


@AKIF
volim ja ugoditi i tvom i svom oku... melem za oči ...


Kažu "oči su ogledalo duše"
što njegove oči pokazuju?!
a joj, ja htjela Docove okice, a ne ove pune osvete.
pa gledam sad ljubav, gledam kako Doc, izgleda zaljubljen,
i divna mi je ta scena, on i Narin, sve su emocije tu...
on je tako drag...tako jako drag...e Marina, tu sam, vidiš, gledam.
ljubav ...
samo da Narin nema taj ponos toliki,
njihove zajedničke scene su, izvanredne, oboje glume izvrsno. kemija svugdje.
Doktor je izvrstan čovjek, meni inponira takva osoba, koja ne pokazuje emocije jeftino, uzalud, ne baca ih,
ne baca riječi, ali kada kaže onda to poprima onaj pravi iskonski izraz, kada pokazuje emocije onda je to prštanje istih, zrak je tada kontaminiran njegovim postojanjem.

to su ti ljudi koji su samo na prvi pogled tihi, suzdržani, a u njima je vulkan,
danas me oduševila ta erupcija, njegove ljubavi, i suza zbog propuštenih prilika,
zbog odlaska, zbog očaja...

volim ih vidjeti zajedno...
__________________
Uvijek su teže posljedice ljutnje, nego njeni uzroci.
Marko Aurelije

Zadnje uređivanje AKIF : 21.06.2013. at 22:20.
AKIF is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 22:18   #1233
Ja ko Marsovac nisam ni znala da večeras ide još jedna epizoda.Scena Narin i Serdara super samo na lekcije kod kolege za plakanje.Ne može svak tako tugu glumit.
__________________
Know any English?No,but I can do Jack Nicholson :-)Tayanc Ayaydin Mustafa Bulut yani Engin Akyürek seni çok ama çok seviyorum EA:"Tabi ki ilk başrol oynadığım “Bir Bulut Olsam” dizisinin bendeki yeri çok ayrıdır." XaviIvančica
Ina84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 22:18   #1234
joooj ove slikice gore tnx teuta

hebemu sve ja sad proplakala na ovu scenu (a nisam plakala još od doba Ezelovog ) kakva scena
pogotovo ono ''nemas mi sta za reć'' ''imao sam....''
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 22:22   #1235
Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
a joj, ja htjela Docove okice, a ne ove pune osvete.
pa gledam sad ljubav, gledam kako Doc, izgleda zaljubljen,
i divna mi je ta scena, on i Narin, sve su emocije tu...
on je tako drag...tako jako drag...e Marina, tu sam, vidiš, gledam.
ljubav ...samo da Narin nema taj ponos toliki,
njihove zajedničke scene su, izvanredne, oboje glume izvrsno. kemija svugdje.
volim ih vidjeti zajedno...
obožavam ih kad su skupa...ove scene su mi izmamile suze..








kako tužna scena i koji naboj emocija su njih dvoje pokazali ...

@baby-deluxx
vidim da smo isto proživjeli ove trenutke ...
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 22:25   #1236
Sad kad Mujko uleti i razbuca svu tu jebadu !
SOHO_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 22:36   #1237
sve ovo večeras je pretužno i preteško za mene ..večeras mi je svaki trenutak tužan ...





__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 22:42   #1238
eeeee moja Narin eee moj Doture
ajd ak nis drugo, ''javno'' je priznala da ga voli tak da.....(ja se nadam hihihi)

moram reci ds mi je bas drago kad su se ove ženske malo izvele do Stambula, ajd nek i one vide malo svijeta
A pogotovo ono pedikura, manikura, frizer....ma bas lijepo sve to skupa, samo ne kontam kak to da sve imaju zurku samo tejze Inđi ne?
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 22:47   #1239
Moj divni kablovski operater kojem bi najrađe polupala prostorije je zbog Larinog izbora zatamnio ekran već u 22.30h.Može li mi neko reći koja je tačno scena zadnja da zaustavim na vrijeme.
__________________
Know any English?No,but I can do Jack Nicholson :-)Tayanc Ayaydin Mustafa Bulut yani Engin Akyürek seni çok ama çok seviyorum EA:"Tabi ki ilk başrol oynadığım “Bir Bulut Olsam” dizisinin bendeki yeri çok ayrıdır." XaviIvančica
Ina84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 22:49   #1240
Quote:
inarak84 kaže: Pogledaj post
Moj divni kablovski operater kojem bi najrađe polupala prostorije je zbog Larinog izbora zatamnio ekran već u 22.30h.Može li mi neko reći koja je tačno scena zadnja da zaustavim na vrijeme.
zadnje ti je bilo Narin i mister Fulir se žene, primaju poklone i slikavaju...
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.