Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2012., 09:34   #101
Evo da vam ispričam jos jedan slučaj koji mi se dogodio prije 10-tak godina.
Komsija ispod mene dosao da se pozali kako mu od mene, ne da curi vec lije voda. odemo zajedno u moje kupatilo-sve suho kao barut. Kako na kadi nije bilo onih vratasaca, uzeo sam vidia borer (to sam imao) i raspali. Napravim otvor na onoj podzidi kade, baterijsku lampu i gle cuda: po zidu na kome stoji bojler voda-ide li ide. Skidajuci cijev hladne vode sa bojlera utvrdim da je u zidu pukao onaj prikljucak (drzao se na samo jednoj cetvrtini), te je voda iza plocica odlazila ispod kade i dalje komsiji. Ovo moje iskustvo govori kakvih sve moze biti skrivenih kvarova, a koje je, bez detaljnog upustanja u otkrivanje istih, tesko pronaci.
Zato, prvo pogledati kod sebe, pa se onda obrusiti na Vodovod, mada ni oni nisu neka cvjecka.
__________________
Razmjena znanja znači-i pomoć i učenje...(siman)

Zadnje uređivanje siman : 02.12.2012. at 09:40.
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 17:13   #102
Quote:
skyscraper kaže: Pogledaj post
stvar je u tome što moj stan ima vlastiti vodomjer. I kako kažem, nikakvih promjena u dnevnim rutinama nema koj bi objasnile, nagli skok u potrošnji. Ali to stanje uistinu stoji na vodomjeru....
Pročitaj simanove savjete, provjeri vodokotlić.

Uzmeš papir i staviš ga u wc školjku dok je suha. Ako se namoći onda ti kotlić stalno curi.
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 21:20   #103
Quote:
tiki66 kaže: Pogledaj post
Pročitaj simanove savjete, provjeri vodokotlić.

Uzmeš papir i staviš ga u wc školjku dok je suha. Ako se namoći onda ti kotlić stalno curi.

vodokotlić je u redu, voda ne curi. Ne znam, morat ću do folnegovićeve da vidim u vodovodu što se može učiniti...
skyscraper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 19:11   #104
Prica je interesantna. Javi nam ishod, vjerujem da ce i on biti interesantan...
__________________
Razmjena znanja znači-i pomoć i učenje...(siman)
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 19:41   #105
Quote:
siman kaže: Pogledaj post
Prica je interesantna. Javi nam ishod, vjerujem da ce i on biti interesantan...
definitivno ću javiti što ishod, kakav god on bio
skyscraper is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 16:54   #106
nama je došao račun na 759 kn , piše da smo od 30.10-04.12. potrošili 55 m3 vode! tročlana obitelj?????!!!!
ina7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 17:23   #107
U vecini Odluka o vodovodu i kanalizaciji cete naci da je 7m3 normativ potrosnje vode po članu. Znaci, ako nemate ugrađeno individualno ili zajednicko brojilo onda se potrosnja zaracunava po navedenom normativu. Ako imate zajednicko brojilo (stanujete u zgradi za kolektivno stanovanje), onda se potrosnja ocitana na brojilu podijeli na ukupan broj stanara u zgradi na koju se odnosi brojilo i potom pomnozi sa brojem clanova svakog domacinstva (jednog stana). E sada, prema navedenom normativu vi imate povecanu potrosnju, a razloge povecane potrosnje nacicete u nekom od vec postavljenih postova ovoga podforuma.
__________________
Razmjena znanja znači-i pomoć i učenje...(siman)
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 18:05   #108
Quote:
ina7777 kaže: Pogledaj post
nama je došao račun na 759 kn , piše da smo od 30.10-04.12. potrošili 55 m3 vode! tročlana obitelj?????!!!!
Očitano stvarno stanje na brojilu i podcjenjene akontaciske rate prijašnjih mjeseci...
Pa dajte se napokon informirajte šta i kako plačate..
Voda se oćitava ko i struja 2 godišnje. Svi ostali računi su akontacije po predviđenoj potrošnji. Dakle to nije potrošnja u zadnjih mjesec dana nego u zadnjih 6 mjeseci a sad ti vidi gdje se povečala ta potrošnja.
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 18:21   #109
ina

gdje živite? kuća ili stan?
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 18:55   #110
Potpuno se slazem sa @koka36. Mi se cesto izlazemo nepotrebnoj nervozi zbog "visokih" racuna, a da se prije toga nismo upoznali sa pravilima obracuna, bilo to potrosnje struje, vode, plina ili neznam cega drugog. Moramo se malo ukljuciti u sistem u kome zivimo.
__________________
Razmjena znanja znači-i pomoć i učenje...(siman)
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 18:50   #111
Quote:
skyscraper kaže: Pogledaj post
definitivno ću javiti što ishod, kakav god on bio
Ja i ostali cekamo ishod vaseg problema. Nije vragu da je toliko zapetljano?!
Lijep pozdrav.
__________________
Razmjena znanja znači-i pomoć i učenje...(siman)
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 12:34   #112
Thumbs down Plaćanje vode prema potrošnji - Zagreb

Siguran sam da je ovakvih postova već bilo, ali na žalost problem je i dalje aktualan, te se stanje drastično pogoršava povećanjem cijena vode i padom životnog standarda..

Ako ste nesretni stanar velike starije stambene zgrade u Zagrebu, te trošite vodu od naše drage Vodoopskrbe i odvodnje - računi za vodu su vam ogromni i plaćate ju prema broju prijavljenih ljudi u svom stanu.
Rezultat je uglavnom ogroman račun, česta nebriga za vodu, curenje pipa, kotlića i slično. Ne nužno Vaša nebriga, ali sigurno pokojeg susjeda.

Sljedeći logičan korak je pomisao - idem ugraditi vlastito interno brojilo, pa kada sam na nekom putu ili slično, štedim na vodi, te ako se ne razbacujem s vodom, imati ću puno niži račun...

I onda slijedi hladan tuš ("skupom" vodom), te jedan od ljepših susreta sa gradskom birokracijom. Vodoopskrbina birokracija si je složila sjajne preduvjete na stranici http://www.vio.hr/default.aspx?id=38
Dobra strana je da ih je samo 4, ali letimičnim pogledom ćete utvrditi da je prvi neispunjiv, a 3 nerazumljiva.. Ne morate ni pokušavati doći do pojašnjenja emailom preko glasnogovornika...

Ali ni to nije sve! Kada se zaputite u Patačkićinu, u centar grada bez parkinga za one koji nisu njihovi birokrati, tamo će vam reći da baš i nije tako..
Reći će da vi ustvari čak i da zadovoljite te drakonske i nejasne preduvjete, NE MOŽETE uvesti svoje brojilo samo tako, već da bi to trebalo biti digitalno brojilo koje samo očitava potrošnju i šalje ViO-u, jer se njima ne da obilaziti brojila kao što to čine bedasti HEP strujići i slični. Potom će Vam, kako to često biva u lijepoj njihovoj, gurnuti pod nos četiri privatne firme koje to rade, pa se vi s njima gombajte.
U jednoj od njih ćete saznati da ta "automatska" brojila koštaju malo više, te da se još mora instalirati zajednička infrastruktura koja će prikupljati podatke sa vaših vodomjera i slati njima, pa potom u ViO. To naravno sve dosta košta i za kraj, osim što morate prikupiti 100% suglasnosti da si uvedete brojilo, morate naći i 51% sustanara koji će investirati u cijeli ovaj moderni sustav....
Onda će se oni pokušati izvlačiti da je takav zakon, ali vidi čuda, neki drugi gradovi u istoj državi nemaju takav zakon i stvari su puno jednostavnije, a uredno funkcioniraju....

Da, svjetlo na kraju ovoga tunela možda i nije blizu...
Jedan od puteva je da se obespravljeni i zainteresirani prijave na Facebook grupu https://www.facebook.com/groups/PlacamSvojuVodu/
Neprofitna je, nevladina, itd...

Kreirana je samo s jednim ciljem, da se obespravljenim građanima grada Zagreba koji nisu toliko bogati (ili opterećeni kreditom), da žive u modernim zgradama sa odvojenim vodomjerima; pomogne u ostvarivanju prava zajamčena zakonom o zaštiti potrošača, članak 24. stavak 3. gdje stoji da "Prodaja potrošačima javnih usluga, kada to priroda javne usluge dopušta, mora biti obračunata prema potrošnji."
Učlanite se, pišite i nabacite koju ideju..

Zadnje uređivanje d@vor : 19.01.2013. at 12:58.
d@vor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 21:36   #113
..kod nas u zgradi situacija slijedeća... do sada mjesečna potrošnja oko 80 m3.... zadnji mjesec 197m3... koliko znam nigdje nije puknula cijev...odakle tolika razlika..???
__________________
..jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to....
dr-klas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 11:38   #114
Quote:
dr-klas kaže: Pogledaj post
..kod nas u zgradi situacija slijedeća... do sada mjesečna potrošnja oko 80 m3.... zadnji mjesec 197m3... koliko znam nigdje nije puknula cijev...odakle tolika razlika..???
Još jedan koji nezna osnove plačanja komunalija...
Pa dobro ljudi jeste vi normalni pa da nikad ne čitate račune koji vam dolaze...
Voda se plača po procjenjenim očitanjima, dakle ne po stvarnoj potrošnji. Stvarno stanje se očitava 2 godišnje i tada se radi obračun i otuda jedan ili dva računa veča od ostalih....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 16:01   #115
Učlanite se u facebook grupu:
http://www.facebook.com/groups/PlacamSvojuVodu/

i pogledajte najnoviji prilog i friške informacije vezane za probleme s vodom i naplatom prema potrošnji - na HRT4 u Županijskoj Panorami - Zagreb
d@vor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 14:03   #116
može li mi netko objasniti kako sam dobio račun duplo i pola veći nego inače?

naime, trošim oko 15,16 m3 vode... i račun je bio do 110 kn...

zadnji račun sam dobio 258 kn a obračun je za 17m3 vode...

ovo je za područje grada zagreba... mamicu im *ebem shugavu!
MujagaWudakhi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 15:13   #117
Quote:
MujagaWudakhi kaže: Pogledaj post
može li mi netko objasniti kako sam dobio račun duplo i pola veći nego inače?

naime, trošim oko 15,16 m3 vode... i račun je bio do 110 kn...

zadnji račun sam dobio 258 kn a obračun je za 17m3 vode...

ovo je za područje grada zagreba... mamicu im *ebem shugavu!
Zato jer je bilo očitanje i obračun potrošnje...
Ljudi dajte čitajte račune...
Sve šta plačate struju, vodu, plin plačate po nekakvim akontacijama i par puta godišnje se rade stvarna očitanja i obračun potrošenog i plačenog.
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 02:07   #118
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Zato jer je bilo očitanje i obračun potrošnje...
Ljudi dajte čitajte račune...
Sve šta plačate struju, vodu, plin plačate po nekakvim akontacijama i par puta godišnje se rade stvarna očitanja i obračun potrošenog i plačenog.
hvala na pokusaju pomoci ali uredno ocitavam vodu i koristim online uslugu moj vio te samostalno javljam stanje vodomjera...

mene zanima kako je cijena od 16m3 bila 103kn a sada je 258kn za 17m3....

brijem da to namjerno rade na puno kucanstava pa APP....ako-prodje-prodje....

vecina ljudi ne vodi azurno stanja o svojim rezijama tako da mogu krasti starije bez beda... e mene nece shuge shugave...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
MujagaWudakhi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 22:06   #119
Quote:
MujagaWudakhi kaže: Pogledaj post
hvala na pokusaju pomoci ali uredno ocitavam vodu i koristim online uslugu moj vio te samostalno javljam stanje vodomjera...

mene zanima kako je cijena od 16m3 bila 103kn a sada je 258kn za 17m3....

brijem da to namjerno rade na puno kucanstava pa APP....ako-prodje-prodje....

vecina ljudi ne vodi azurno stanja o svojim rezijama tako da mogu krasti starije bez beda... e mene nece shuge shugave...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
stari,
ovo ti je nesto opako izmjesano...!?

jer ti je m3 vode u zagrebu cca 14kn+pausal koji je cca 20kn/mj i ak imas 17m3 ti je ispravan racun...
a ovaj prvi ti je krivi..on bi ti isto trebao bit cca 250kn...


ps- jos malo pa ce bit jeftinije kupovat fucking Janu u boci nego ovu iz pipe glavnom gradu drzave koja je medju prvih pet po zalihama pitke vode u europi...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 09:55   #120
Nije ni velika pomoć ako imate vlastito mjerilo! Mi smo u novoj zgradi, ustvari bi trebali plaćati samo svoju potrošnju- ali svako malo dođe neka razlika koju su oni iz vodovoda očitali kao na glavnom mjerilu ca. 100 kn. A nigdje nije pukla cijev ni ništa. Jedna susjeda se išla buniti u Patačećićevu, a njoj su rekli da tu razlika ne plati! Ona nije platila, onda na kraju došla opomena pred ovrhom i na kraju je ipak platila. Za ovaj vodovod u Zagrebu nema riječi!!!
Isa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:43.