Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2007., 00:33   #61
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
to nije etnicka mapa nego mapa stanje 95 u listopadu prije deytonski pregovori ,
muslimani su bili relativna vecina u opcini dok gradu prijedoru nisi muslimani bili vecina pa niti relativna nego su to srbi bili.
mapa stanja iz 95 nas ne zanima osim da saznamo koliko ih je ubijeno da bi se napravile etnicki ciste teritorije genociditeta. brojcano stanje u pojedinim opcinama u bih 1995 ne znaci nista niti imas sanse da ih znas. vec sam napisao da CIA na svojim stranicama lupa nerealne cifre bih populacije, a kamoli ti. baza za sve i svasta i jedina baza koja ce to biti dok se maksimalno ne poniste rezultati rata je popis iz 1991 godine. za svaki pokusaj ce biti spucan veto u domu naroda.

kako ja znam ta mapa prikazuje opcinu prijedor crvenom bojom, a ne grad prijedor, inace bosnjaci su ne samo u opcini nego i u gradu bili vecina. pa barem je to svakom jasno. bosnjaka zamalo sto i u centru bluke 1991 nije bilo najvise, a kamoli u prijedoru. medjutim govoris o gradu, koga zanima stanje stvari u gradu i niko ti nece praviti podjele po gradovima nego opcinama i u novoj podjeli to ce se uzeti u obzir, pogotovo mostar i sarajevo gdje su bosnjaci osteceni, jer ih je i u sarajevu gradu i u mostaru opcini i u doboju opcini i u brckom opcini ih je bilo najvise, sto znaci to je sve bosnjacko i nepravedno nam je oduzeto, plus opcine gdje su bosnjaci takodjer bili vecina a nisu sad pod kontrolom bosnjaka, kao mnogi po istocnoj bosni. znaci i ako dodje do podjele bosne sto srbi prizeljkuju onda kad se dosljedno primjeni ta formula na sve opcine biti ce veselo.
Rezerva50 is offline  
Old 30.11.2007., 08:57   #62
Quote:
Rezerva50 kaže: Pogledaj post
mapa stanja iz 95 nas ne zanima osim da saznamo koliko ih je ubijeno da bi se napravile etnicki ciste teritorije genociditeta. brojcano stanje u pojedinim opcinama u bih 1995 ne znaci nista niti imas sanse da ih znas. vec sam napisao da CIA na svojim stranicama lupa nerealne cifre bih populacije, a kamoli ti. baza za sve i svasta i jedina baza koja ce to biti dok se maksimalno ne poniste rezultati rata je popis iz 1991 godine. za svaki pokusaj ce biti spucan veto u domu naroda.

kako ja znam ta mapa prikazuje opcinu prijedor crvenom bojom, a ne grad prijedor, inace bosnjaci su ne samo u opcini nego i u gradu bili vecina. pa barem je to svakom jasno. bosnjaka zamalo sto i u centru bluke 1991 nije bilo najvise, a kamoli u prijedoru. medjutim govoris o gradu, koga zanima stanje stvari u gradu i niko ti nece praviti podjele po gradovima nego opcinama i u novoj podjeli to ce se uzeti u obzir, pogotovo mostar i sarajevo gdje su bosnjaci osteceni, jer ih je i u sarajevu gradu i u mostaru opcini i u doboju opcini i u brckom opcini ih je bilo najvise, sto znaci to je sve bosnjacko i nepravedno nam je oduzeto, plus opcine gdje su bosnjaci takodjer bili vecina a nisu sad pod kontrolom bosnjaka, kao mnogi po istocnoj bosni. znaci i ako dodje do podjele bosne sto srbi prizeljkuju onda kad se dosljedno primjeni ta formula na sve opcine biti ce veselo.
ove mape sto sam stavija su etnicke mape iz 1991 koje su uradene prema popisu stanovnistva 1991,ako ti kao bosnjak ne vjerujes u te podatke onda ti ja ne mogu nista.

Quote:
kako ja znam ta mapa prikazuje opcinu prijedor crvenom bojom, a ne grad prijedor, inace bosnjaci su ne samo u opcini nego i u gradu bili vecina.
Quote:
sto znaci to je sve bosnjacko i nepravedno nam je oduzeto,
ajde nemoj se praviti kao da nisi vidija taj popis stanovnistva,ja mislim da si ti dobro upoznat time i ovdje samo baratas gluposti.
znas ti dobro kako je stanje bilo u prijedoru nego eto izmisljas nesto drugo.
i daj mi reci kako je sad stanje u prijedoru ? zar stvarno mislis da su sad bosnjaci tamo vecina ?
evo ti pa prouci nesto
http://bs.wikipedia.org/wiki/Kategor..._i_Hercegovine
imas i vode kod tvoji sunarodnjaka iste podatke
http://bosnahistorija.16.forumer.com/index.php

Zadnje uređivanje WRITER1989 : 30.11.2007. at 12:51. Reason: Bez nepotrebnih klasifikacija.
frane2110 is offline  
Old 30.11.2007., 14:37   #63
Quote:
Rezerva50 kaže: Pogledaj post
mapa stanja iz 95 nas ne zanima osim da saznamo koliko ih je ubijeno da bi se napravile etnicki ciste teritorije genociditeta. brojcano stanje u pojedinim opcinama u bih 1995 ne znaci nista niti imas sanse da ih znas. vec sam napisao da CIA na svojim stranicama lupa nerealne cifre bih populacije, a kamoli ti. baza za sve i svasta i jedina baza koja ce to biti dok se maksimalno ne poniste rezultati rata je popis iz 1991 godine. za svaki pokusaj ce biti spucan veto u domu naroda.

kako ja znam ta mapa prikazuje opcinu prijedor crvenom bojom, a ne grad prijedor, inace bosnjaci su ne samo u opcini nego i u gradu bili vecina. pa barem je to svakom jasno. bosnjaka zamalo sto i u centru bluke 1991 nije bilo najvise, a kamoli u prijedoru. medjutim govoris o gradu, koga zanima stanje stvari u gradu i niko ti nece praviti podjele po gradovima nego opcinama i u novoj podjeli to ce se uzeti u obzir, pogotovo mostar i sarajevo gdje su bosnjaci osteceni, jer ih je i u sarajevu gradu i u mostaru opcini i u doboju opcini i u brckom opcini ih je bilo najvise, sto znaci to je sve bosnjacko i nepravedno nam je oduzeto, plus opcine gdje su bosnjaci takodjer bili vecina a nisu sad pod kontrolom bosnjaka, kao mnogi po istocnoj bosni. znaci i ako dodje do podjele bosne sto srbi prizeljkuju onda kad se dosljedno primjeni ta formula na sve opcine biti ce veselo.
Quote:
brojcano stanje u pojedinim opcinama u bih 1995 ne znaci nista niti imas sanse da ih znas.vec sam napisao da CIA na svojim stranicama lupa nerealne cifre bih populacije, a kamoli ti
niko se i ne proziva na ono sto je CIA napisao.

Quote:
pogotovo mostar i sarajevo gdje su bosnjaci osteceni, jer ih je i u sarajevu gradu i u mostaru opcini i u doboju opcini i u brckom opcini ih je bilo najvise
jeste ,u mostaru vas je bilo 819 vise ,nes mi ti razlike na takvu opcinu
u doboju vas 40%
kod brckog 44%
frane2110 is offline  
Old 01.12.2007., 19:19   #64
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
ove mape sto sam stavija su etnicke mape iz 1991 koje su uradene prema popisu stanovnistva 1991,ako ti kao bosnjak ne vjerujes u te podatke onda ti ja ne mogu nista.
Nisam ja ovdje da kao Bosnjak o tome razmisljam. Slucajno sam gledao prave izvjestaje o popisu stanovnistva 1991 godine u opcini Prijedor i bez svake sumnje ta opcina u novoj unutrasnjoj podjeli BiH ce da bude bosnjacka jer je Bosnjaka bilo najvise 1991 godine, ako idemo po formuli tamo gdje je bilo najvise nekog naroda to je njegovo. Takodjer ta formula ne trpi prepravljana kao sto su se desila u Daytonu tipa Prijedor nismo vecina i tu se nece igrati te igrice, u Mostaru, Sarajevu, Srebrenici, Brckom, Doboju itd itd. Mislim ako ikada mislite podijeliti Bosnu da bude nakakav stabila mir, najmanje sto ce se ta formula uvazavati, a mora se uvazavati inace ce opet nastati haos.

Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
ajde nemoj se praviti kao da nisi vidija taj popis stanovnistva,ja mislim da si ti dobro upoznat time i ovdje samo baratas gluposti.
znas ti dobro kako je stanje bilo u prijedoru nego eto izmisljas nesto drugo.
i daj mi reci kako je sad stanje u prijedoru ? zar stvarno mislis da su sad bosnjaci tamo vecina ?
evo ti pa prouci nesto
http://bs.wikipedia.org/wiki/Kategor..._i_Hercegovine
imas i vode kod tvoji sunarodnjaka iste podatke
http://bosnahistorija.16.forumer.com/index.php
Sto se tice Wikipedije, hoces da sad promijenim podatke za Bluku i da stavim da su Bosnjaci tamo bili 100% vecina? Nemoj mi takve gluposti stavljati ovdje kao nekakav valjan source of the information, gdje svaki internet korisnik bez da se logira moze napisati sta hoce.

Takodjer za taj forum, vecina sto se tice popisa stanovnistva je tamo bajka i taj forum nije nista ozbiljniji od Wikipedije.
Rezerva50 is offline  
Old 01.12.2007., 19:27   #65
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
jeste ,u mostaru vas je bilo 819 vise ,nes mi ti razlike na takvu opcinu
u doboju vas 40%
kod brckog 44%
Nema toga neces mi te razlike. Da bi se preslo sa ratne unutrasnje podjele na neku barem malo zasnovanu na pravu i legalnosti, koja bi mozda preduhtirila one koji bi da ratuju jer im ta ratna podjela kazuje da se to isplati, onda se mora imati nekakva jedinstvena formula koja ce primjeniti bez izuzetka na terenu. Nema ovo ili ono inace dogovor nema nikakve sanse nikad. Valjda je to svima jasno.

Formula gdje je koga najvise to je njegovo je jedina koliko toliko normalna koja bi mogla sprijeciti daljnje ratove. Mostar, Doboj ovaj ili onaj nije nista vazniji od bilo kojeg drugog grada u BiH i cisto sumnjam da ces jednog Bosnjaka i ako ga nadjes spremnog za nekakvu podjelu koji ce biti toliko blesav da pristane dobrovoljno dati nekom drugom grad koji je bosnjacki. Po tom Bosnjaci komotno mogu traziti Bluku jer iako ih nije bilo najvise 1991 godine bilop ih je najvise 1969 godine?

Gluposti, nemoj tako nesto glupo sanjati.

Sto se tice mapa, dokazi mi da recimo onih 20-tak posto "Jugoslovena" koji se tako ne izjasnjavaju pripadaju vecinom jednom, drugom ili trecem nacionalnom korpusu ja sam spreman reci da mozda i znas tacno stanje stvari, a u Bosni si imao hrpu opcina gdje se je toliko ljudi izjasnilo kao pripadnici te izmisljenje nacije, sto znaci ako ih danas vecina u jednoj opcini se izjasnjava kao pripadnici jednog od ta tri nacionalna korpusa onda ti brale veze nemas koliko koga ima u vecini opcina, a kamoli naseljima.
A to sto CIA lupa pa ne moze znati ni u milion koliko ljudi u BiH trenutno ima, je upravo ovo o cemu ti ja govorim. Ne brini se CIA ima pristup podatcima koje ja i ti nikad imati necemo i zna tacno koliko ljudi danas u BiH ima mobilni telefon ili koliko Bosna prozivede struje godisnje i znali bi oni tacan podatak sto se tice stanovnistva da ga neko ima u +/- 500 000. Treci put ti govorim, lani je po CIA Bosna imala 4,3 milmiona stanovnika, a ove 3,8 miliona, sljedece ce biti 3,3 miliona.

Zato ljudi mlatite slamu bez da znate priblizno tacno stanje jer sad nije dovoljno samo rjesiti zbrku prvo sa tim sto su Bosnjaci na svakom popisu u bivsoj krepotini morali se izjasnjavati drukcije, pa se mora rjesiti zbrka sa "Jugoslovenima" kojih je takodjer respektibilan broj bio 1991 godine i cijim se zbrajanjem nekome moglo itekako promijeniti statisticka slika vecine opcina u BiH, a mi nemamo pojma kojem oni nacionalnom korpusu do tri konst. pripadaju, pa moras znati koliki je tacno ubijeno ljudi u proslom ratu (blage veze se nema), moras znati koliko se ljudi iselilo u odnosu na koliko se ljudi vratilo nakon svega, tako da u krajnjem slucaju sve i jedna karta BiH o nacionalnom sastavu BiH nakon 1991 je cisto smece i one prije su to, a pogotovo one poslije 1991 godine.
Rezerva50 is offline  
Old 01.12.2007., 20:52   #66
Quote:
Rezerva50 kaže: Pogledaj post

Sto se tice Wikipedije, hoces da sad promijenim podatke za Bluku i da stavim da su Bosnjaci tamo bili 100% vecina? Nemoj mi takve gluposti stavljati ovdje kao nekakav valjan source of the information, gdje svaki internet korisnik bez da se logira moze napisati sta hoce.

Takodjer za taj forum, vecina sto se tice popisa stanovnistva je tamo bajka i taj forum nije nista ozbiljniji od Wikipedije.
e moj rezerva , to su podaci iz statistickog bilten 234 popisa stanovnistva BiH 1991. ako ti ne vjerujes u tih podaci onda ti ne mogu nista ,inace imam ja te knjige o popisu stanovnistva ,koje je sarajevo izdaja 94.
frane2110 is offline  
Old 01.12.2007., 20:55   #67
Quote:
Rezerva50 kaže: Pogledaj post
Nema toga neces mi te razlike. Da bi se preslo sa ratne unutrasnje podjele na neku barem malo zasnovanu na pravu i legalnosti, koja bi mozda preduhtirila one koji bi da ratuju jer im ta ratna podjela kazuje da se to isplati, onda se mora imati nekakva jedinstvena formula koja ce primjeniti bez izuzetka na terenu. Nema ovo ili ono inace dogovor nema nikakve sanse nikad. Valjda je to svima jasno.

Formula gdje je koga najvise to je njegovo je jedina koliko toliko normalna koja bi mogla sprijeciti daljnje ratove. Mostar, Doboj ovaj ili onaj nije nista vazniji od bilo kojeg drugog grada u BiH i cisto sumnjam da ces jednog Bosnjaka i ako ga nadjes spremnog za nekakvu podjelu koji ce biti toliko blesav da pristane dobrovoljno dati nekom drugom grad koji je bosnjacki. Po tom Bosnjaci komotno mogu traziti Bluku jer iako ih nije bilo najvise 1991 godine bilop ih je najvise 1969 godine?

Gluposti, nemoj tako nesto glupo sanjati.

Sto se tice mapa, dokazi mi da recimo onih 20-tak posto "Jugoslovena" koji se tako ne izjasnjavaju pripadaju vecinom jednom, drugom ili trecem nacionalnom korpusu ja sam spreman reci da mozda i znas tacno stanje stvari, a u Bosni si imao hrpu opcina gdje se je toliko ljudi izjasnilo kao pripadnici te izmisljenje nacije, sto znaci ako ih danas vecina u jednoj opcini se izjasnjava kao pripadnici jednog od ta tri nacionalna korpusa onda ti brale veze nemas koliko koga ima u vecini opcina, a kamoli naseljima.
A to sto CIA lupa pa ne moze znati ni u milion koliko ljudi u BiH trenutno ima, je upravo ovo o cemu ti ja govorim. Ne brini se CIA ima pristup podatcima koje ja i ti nikad imati necemo i zna tacno koliko ljudi danas u BiH ima mobilni telefon ili koliko Bosna prozivede struje godisnje i znali bi oni tacan podatak sto se tice stanovnistva da ga neko ima u +/- 500 000. Treci put ti govorim, lani je po CIA Bosna imala 4,3 milmiona stanovnika, a ove 3,8 miliona, sljedece ce biti 3,3 miliona.

Zato ljudi mlatite slamu bez da znate priblizno tacno stanje jer sad nije dovoljno samo rjesiti zbrku prvo sa tim sto su Bosnjaci na svakom popisu u bivsoj krepotini morali se izjasnjavati drukcije, pa se mora rjesiti zbrka sa "Jugoslovenima" kojih je takodjer respektibilan broj bio 1991 godine i cijim se zbrajanjem nekome moglo itekako promijeniti statisticka slika vecine opcina u BiH, a mi nemamo pojma kojem oni nacionalnom korpusu do tri konst. pripadaju, pa moras znati koliki je tacno ubijeno ljudi u proslom ratu (blage veze se nema), moras znati koliko se ljudi iselilo u odnosu na koliko se ljudi vratilo nakon svega, tako da u krajnjem slucaju sve i jedna karta BiH o nacionalnom sastavu BiH nakon 1991 je cisto smece i one prije su to, a pogotovo one poslije 1991 godine.
onaj koji mlati praznu slamu ovdje si ti ,ocito sa dosta stvari nisi upoznat.
inace imas i statisticki bilten 233, podaci po vjeri po opcinama u BiH 1991.
frane2110 is offline  
Old 01.12.2007., 22:25   #68
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
e moj rezerva , to su podaci iz statistickog bilten 234 popisa stanovnistva BiH 1991. ako ti ne vjerujes u tih podaci onda ti ne mogu nista ,inace imam ja te knjige o popisu stanovnistva ,koje je sarajevo izdaja 94.
Frane ja se izvinjavam ali ja kad sam zadnji put bio u Hrvatskoj, tako se taj jezik nije pisao, pa me bas zanima o cemu se ovdje radi?

Bilo kako bilo, cini mi se da te to cini nekompetetnim raspravljati o ovoj temi i to ne samo zbog hendikepa nerazumijevanja svega toga, nego vjerovatno zbog toga sto ti se gubi hrvatski, sto znaci da u Bosni nisi bio odavno, sto opet znaci da poprilicno ne znas stanje stvari.

Ja ti jos jednom ponavljam stvari i sad malo komplikovanije i za duzi period.

1951, 1961, 1971, 1981, 1991 godine su bili popisi stanovnistva u bivsoj nam krepotini, takodjer i u BiH. Na svakom tom popisu stanovnistva, Bosnjaci su ustavno natjerani da zaokruzuju drugciju opciju i na svakom tom se pojavila neka nova opcija ili je nesto promjenjeno itd. Ne bi ni tu toliko bilo problema da su se oni mogli izjasnjavati uvijek kao jedna posebna grupa, pa kako god joj bio naziv, medjutim oni su ustavno do 1981 godine tjerani da se izjasnjavaju kao Srbi ili Hrvati ili neopredijeljeni ili Jugosloveni itd, samim tim se povecavao statisticki broj Srba i Hrvata, a to nije bilo potvrdjeno u realnosti. Sto znaci dobili smo jedan velik nered. Od 1945 do 1981 maltene nije se znao tacan broj Srba i Hrvata u BiH (statisticki podatci pokazivali puno veci broj nego ih je u stvarnosti bilo), a Bosnjaci nikako nisu prikazivani kroz statisticke podatke jer ih statisticki nije bilo moguce izdvojiti od ostalih. Oni jednostavno nisu postojali po tim podatcima. 1974 prilikom promijene ustava Tito im napokon odlucuje dati posebnost i u sistemu, vjerovatno natjeran od stranaca, ali i dalje im neda pravo na njihovo pravo ime, nego im nadjeva vjersko odrednicu kao nacionalnu. Postavlja se sad pitanje koliko je bilo onih koji su bili zbunjeni sa tim i sa svim onim ustavnim promijenama tokom zadnjih popisa pa se nisu ni kad su mogli izjasnili kao "Muslimani"? Vjerovatno velik broj. Znaci jos uvijek dobivas broj Bosnjaka, Hrvata i Srba koji nije realan. Onda na sve to imas da je ustavno izmisljena nova nacija, "Jugosloveni", a njih na popisu 1991 godine bili je itekako puno i ne bas zanemariv broj, sto znaci jos uvijek nemas realnu sliku stanja na terenu prikazanu u statistici, znaci imas vise Srba i Hrvata u statistici nego ih je stvarno bilo i manje Bosnjaka nego ih je stvarno bilo. Poslije 1991 godine gdje su se mnogi recimo Bosnjaci izjasnili kao "Jugosloveni" dolazi do nove zapatljencije, nema vise krepotine, nema vise izmisljene nacije, sta su ti ljudi danas i koliko ih ima? Niko blage veze nema. Nesto si mi cini mi se spominjao vjersku odrednicu kao bazu, ne mozes to u Bosni gledati kad ih se pola izjasnjavalo kao ateisti zbog sistema u kojem su zivjeli, recimo 99% "Jugoslovena" su bili ateisti.

I nakon svega toga dolazi rat, ogromna migracija iz BiH prema napolju, masovna ubistva, ogroman broj ubijenih, nikakve evidencije, povratak jednog malog dijela izbjeglica itd i niko nema pojma u +/- 500 000 koliko zaparavo BiH ima stanovnika, a kamoli da znaju nacionalni sastav opstina ili jos gore nacionalni sastav gradova. To ko ti kaze da zna, taj laze. Nema on pojma.
Rezerva50 is offline  
Old 02.12.2007., 00:36   #69
Quote:
Bilo kako bilo, cini mi se da te to cini nekompetetnim raspravljati o ovoj temi i to ne samo zbog hendikepa nerazumijevanja svega toga, nego vjerovatno zbog toga sto ti se gubi hrvatski, sto znaci da u Bosni nisi bio odavno, sto opet znaci da poprilicno ne znas stanje stvari.
izgleda da si ti tu nekompetentan


Quote:
1951, 1961, 1971, 1981, 1991 godine su bili popisi stanovnistva u bivsoj nam krepotini,
1951 nije bilo popisa tako da znas

Quote:
Na svakom tom popisu stanovnistva, Bosnjaci su ustavno natjerani da zaokruzuju drugciju opciju i na svakom tom se pojavila neka nova opcija ili je nesto promjenjeno itd.
njih se nije nista tjeralo,imali su mogucnost izjasniti se kao muslimani u smislu vjerske odrednice sve do 1971 sto su i ucinili kad je naziv muslimani postala narodna pripadnost,iako im se nije svidjelo najveci dio pripadnika islamske vjere su se tako izjasnila.tih koji su se izjasnjavali jugoslavenima su zivjeli iskljucivo po gradovima i nisu bili svi ateisti,tu je bilo najvise mjesanih brakova,i sta oni mogu biti drugo nego jugoslaveni ?

Quote:
Poslije 1991 godine gdje su se mnogi recimo Bosnjaci izjasnili kao "Jugosloveni"
ako mislis da su vecina jugoslavena bili upravo muslimani ,to ces mi morati dokazati

i nije bilo vise popisa od 91 jer ga upravo bosnjaci koce
frane2110 is offline  
Old 02.12.2007., 01:03   #70
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
njih se nije nista tjeralo,imali su mogucnost izjasniti se kao muslimani u smislu vjerske odrednice sve do 1971 sto su i ucinili kad je naziv muslimani postala narodna pripadnost,iako im se nije svidjelo najveci dio pripadnika islamske vjere su se tako izjasnila.tih koji su se izjasnjavali jugoslavenima su zivjeli iskljucivo po gradovima i nisu bili svi ateisti,tu je bilo najvise mjesanih brakova,i sta oni mogu biti drugo nego jugoslaveni ?
Vecina muslimana je zivjela u gradovima, bili su vecina u vise od 60 + % gradova.

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:1...al_borders.GIF
__________________
Sta drugi traze na internetu.
Fruska Gora suze lije sto Bin Laden Srbin nije
strjela is offline  
Old 02.12.2007., 05:34   #71
Quote:
strjela kaže: Pogledaj post
Vecina muslimana je zivjela u gradovima, bili su vecina u vise od 60 + % gradova.

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:1...al_borders.GIF
Odmah vidim da je karta bez veze. Srbi su u Novom Travniku cinili relativnu vecinu.
Pavo B. is offline  
Old 02.12.2007., 12:41   #72
HRVATI 2007.
http://picasaweb.google.hr/borna28/E...88659582432546
borna28 is offline  
Old 02.12.2007., 14:21   #73
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
izgleda da si ti tu nekompetentan



1951 nije bilo popisa tako da znas


njih se nije nista tjeralo,imali su mogucnost izjasniti se kao muslimani u smislu vjerske odrednice sve do 1971 sto su i ucinili kad je naziv muslimani postala narodna pripadnost,iako im se nije svidjelo najveci dio pripadnika islamske vjere su se tako izjasnila.tih koji su se izjasnjavali jugoslavenima su zivjeli iskljucivo po gradovima i nisu bili svi ateisti,tu je bilo najvise mjesanih brakova,i sta oni mogu biti drugo nego jugoslaveni ?


ako mislis da su vecina jugoslavena bili upravo muslimani ,to ces mi morati dokazati

i nije bilo vise popisa od 91 jer ga upravo bosnjaci koce
Dragi Frane, gdje ces se izjasnjavati vjerski u jednoj izrazito komunistickoj zemlji gdje nisi priznat kao narod i gdje su jedino Srbi imali tu slobodu? Ne znam zasto ovo i raspravljamo. Sta mislis zasto je jedan JNA oficir mora kriti da ide u crkvu ili da je krsten kao zmija noge? I ti meni kazes da su se Bosnjaci mogli vjerski izjasniti.

Jesi cuo za "Islamsku deklaraciju" A. Izetbegovica? Pa ta knjiga je toliko nevazna za sistem u kojem je objavljena da brat bratu i kad bi rekli da nije dobronamjerna i da nije 100% govorila o tadasnjem polozaju muslimana u svijetu gdje se autor osvrnuo na sve to i cak kritikovao muslimane u svijetu kako su neobrazovani, kako su ovakvi onakvi i da bi se trebali u mnogim stvarima ugledati na zapadnjake i zbog te toliko bezvezne knjige za rezim u kojem je nastala ta knjiga, autor dobiva 14 godina robije i ti kazes da su se Bosnjaci mogli izjasniti vjerski?

Pa u Bosni ti je komunisam bio tvrdji po tom pitanju deset puta nego u Zagrebu. Za hrvatsko proljece ili pobunu protiv rezima, padale su funkcije, ali se nije islo u zatvor, kao za recimo napisati knjigu i govoriti kako vecina svjetskih muslimana i ako im je upraznjavanje vjere u minut odredjeno, na svaki sastanak ce zakasniti ili da im vjera strogo nalaze da trebaju da budu izrazito cisti, a mnogi to nisu itd? Zapravo ta knjiga ima vise kriticizma muslimana u globalu u svijetu, nego sto je rekla pozitivnih stvari, a da 100% knjiga nema veze sa rezimom u kojem je nastala to je tek druga prica. Slusao sam na TV-u Izetbegovica gdje se on poslije ovog rata osvrce na tu knjigu i njemu nije jasno sta je to rezimu smetalo u toj knjizi i kaze da je u glavi imao od 1945 godine sadrzaj te knjige i na pitanje da li misli da je to dobro knjiga i da li zasluzuje toliku paznju, on jednostavno odgovara, NE.
E to ti je knjiga zbog koje je A. Izetbegovic robijao 14 godina, a ti se nadas da su se Bosnjaci izjasnjavali vjerski u takvom jednom rezimu?
Rezerva50 is offline  
Old 02.12.2007., 14:28   #74
Quote:
strjela kaže: Pogledaj post
Vecina muslimana je zivjela u gradovima, bili su vecina u vise od 60 + % gradova.

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:1...al_borders.GIF
Sinko, Prijedor vas opet zeza. Relativna vecina u Prijedoru opcini ili gradu ili srezu su bili BOSNJACI, a na toj mapi Prijedor je obojen u crveno (Srbi vecina?), sto znaci nevalja.
Rezerva50 is offline  
Old 02.12.2007., 14:34   #75
MOSTAR
DANAS SU HRVATI NA PROSTORU GRADA (OPĆINE) MOSTAR PO NAJNOVIJIM I NAJPRECIZNIJIM ANALIZAMA 63 % STANOVNIŠTVA, ZATIM SLJEDE BOŠNJACI SA 33%, PA POTOM SRBI SA 4 % STANOVNIŠTVA !
borna28 is offline  
Received Infraction
Old 02.12.2007., 14:56   #76
Quote:
Rezerva50 kaže: Pogledaj post
Sinko, Prijedor vas opet zeza. Relativna vecina u Prijedoru opcini ili gradu ili srezu su bili BOSNJACI, a na toj mapi Prijedor je obojen u crveno (Srbi vecina?), sto znaci nevalja.
sinko, ti uzimas svakakve karte za ozbiljno ,oladi malo covjece, opcina prijedor je 91 imala relativnu bosnjacku vecinu sa 43% ,to ti niko ne spori ,dok su u gradu srbi cinili relativnu vecinu sa par stotina vise stanovnika ,sad u gradu je bilo i 4000 jugoslavena,tko su ti jugoslaveni ? to niko ne moze ustvrditi .uglavnom su to bili ateisti ,dakle nisu ni bosnjaci,ni srbi ,ni hrvati .

Quote:
Dragi Frane, gdje ces se izjasnjavati vjerski u jednoj izrazito komunistickoj zemlji gdje nisi priznat kao narod i gdje su jedino Srbi imali tu slobodu
dragi rezerva, komunisticki rezim je 91 vec bija puka ,ljudi su se tako mogli izjasniti i vjerski

no ,bilo pa proslo ,sad su srbi velika vecina i u gradu prijedor i u opcini.

popis pucanstva u travanjskim danima 91 obavljen je bez veci problema ,svakom od popisivaca bili su dostupni svi prisutni stanovnici i svi krajevi BiH u 109 opcina i 5825 naselja.
podaci o narodnosti nisu uvjetovani nikakvim dokumentom vec su ovisili o izjavi stanovnistva,odgovorina pitanje o narodnosti bili su za neke modalitete razliciti u pojedinim popisima,to se posebno odnosilo na muslimane koji su u popisu 1948 iskazani kao "neopredjeljeni muslimani" ,1961 kao "muslimani/etnicka pripadnost",a 1971,1981,1991 kao "muslimani u smislu narodnosti.

za godinu 1991 koristeni su podaci iz statistickog biltena 234,DSZ BiH Sarajevo.
frane2110 is offline  
Old 02.12.2007., 14:58   #77
Quote:
borna28 kaže: Pogledaj post
MOSTAR
DANAS SU HRVATI NA PROSTORU GRADA (OPĆINE) MOSTAR PO NAJNOVIJIM I NAJPRECIZNIJIM ANALIZAMA 63 % STANOVNIŠTVA, ZATIM SLJEDE BOŠNJACI SA 33%, PA POTOM SRBI SA 4 % STANOVNIŠTVA !
ne vjerujem da je bas 63% hrvata, ali je siguro da su oni apsolutna vecina i u opcini i u grad mostar
frane2110 is offline  
Old 02.12.2007., 15:09   #78
Quote:
borna28 kaže: Pogledaj post
MOSTAR
DANAS SU HRVATI NA PROSTORU GRADA (OPĆINE) MOSTAR PO NAJNOVIJIM I NAJPRECIZNIJIM ANALIZAMA 63 % STANOVNIŠTVA, ZATIM SLJEDE BOŠNJACI SA 33%, PA POTOM SRBI SA 4 % STANOVNIŠTVA !
Borna danas nas u opste ne zanima koliko je koga u kojem gradu? I onako kad se prava raspodijela napravi, oni ce se seliti. Sto znaci Mostar je 1991 godine imao relativnu vecinu Bosnjaka, MOSTAR JE BOSNJACKI I TO I ZAPADNI I MARSOVSKI, pa makar da je bilo Bosnjaka vise od drugih za jedan.

Ista stvar i sa Prijedorom i mnogim drugim gradovima u Bosni.

Formula koja se treba primjeniti na sve i jednoj opcini u BiH bez izuzetaka glasi:

Relativna vecina 1991 godine = Opstina relativne vecine

Frane je spominjao "samo" ne znam koliko stotina vise Bosnjaka od Hrvata u Mostaru? Frane, mnoge opstine u zapadnoj Bosni ne broje vise od 4000 stanovnika, a pokrivale su teritoriju vecu od recimo opstine Bluke koja je 1991 godine bila najbrojnija u bivsoj Jugoslaviji i koja je takodjer po velicini velika. Nema samo, relativna vecina 1991, njihov grad i nema izuzetaka.

Nadam se da niste bas toliko naivni. Zato moze u Mostaru biti cijela zapadna Hercegovina kad bude nova podjela tako ce ti biti.
Rezerva50 is offline  
Old 02.12.2007., 15:13   #79
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
sinko, ti uzimas svakakve karte za ozbiljno ,oladi malo covjece, opcina prijedor je 91 imala relativnu bosnjacku vecinu sa 43% ,to ti niko ne spori ,dok su u gradu srbi cinili relativnu vecinu sa par stotina vise stanovnika ,sad u gradu je bilo i 4000 jugoslavena,tko su ti jugoslaveni ? to niko ne moze ustvrditi .uglavnom su to bili ateisti ,dakle nisu ni bosnjaci,ni srbi ,ni hrvati .


dragi rezerva, komunisticki rezim je 91 vec bija puka ,ljudi su se tako mogli izjasniti i vjerski

no ,bilo pa proslo ,sad su srbi velika vecina i u gradu prijedor i u opcini.
Frane nemoj biti uporan u gluposti pa da mislim da si Simo.
Ne mozes znati koliko je bilo u gradu Prijedoru, koliko je bilo u opstini. Mozes bubnuti, medjutim poznajuci istoriju Bosne nema sanse da je Bosnjaka bilo vise u opcini Prijedor, a manje u gradu Prijedoru od Srba koji su se tradicionalno naseljavali iz Srbije po gudurama i planincugama. U krajnjem slucaju irelevantno koliko je koga bilo u gradu, jer se pika samo opcina, ne grad.

Prijedor je stari bosnjacki grad i Bosnjaka 1991 godine je bilo u oba slucaja najvise. Nemoj lupati.
Rezerva50 is offline  
Old 02.12.2007., 15:21   #80
Etničke karte Hrvatske i jugoistočne Europe, klikni na link
http://http://picasaweb.google.hr/borna28/EthnicMape/photo#5132288659582432546

http://picasaweb.google.hr/borna28/E...88659582432546
borna28 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:36.