Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2013., 14:14   #61
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
teoretki da
Neke žele, neke ne - pa ih život iznenadi kad muški poviju rep i zbrišu.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 14:14   #62
da , zašto baš to.
Zašto postoje muški i ženski spol ?
zašto muškarac ima 70 % mišića, žene 30% ?
zašto samo žene mogu roditi ?
zašto žena zna programirati videorekorder, a muškarac nezna ?
zašto, zašto ?
402GT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 15:03   #63
Quote:
Michelagnola kaže: Pogledaj post
.. postoje svevremene vrijednosti i to od pamtivijeka ... i, da.. kulture se mijenjaju...

.. tu se radi o razlicitom iscitavanju pojmova.

ne radi se o svevremenosti i neraskidivosti braka kao takvog, vec se radi o specificnoj vrijednosti braka, kojoj zele sada pristupiti i homoseksualci.. kako to i stoji u naslovu teme..
.. dakle, nitko ne propitkuje njihovo ponasanje, vec propitkuje njihovo potrazivanje bracne zajednice kao takve ..

.. sljedeca razina potrazivanja automatski podrazumijeva i usvajanje djece, a to je onda, destruiranje vrednosne kategorije..
Boldano: ma jelda??? A koje to? Sori, po mojim saznanjima nema vrijednosti koja ima kontinuitet od pamtivjeka u svim kulturama i društvima.

I da, koja je to specifična vrijednost braka? Ok, možda ja to ne vidim jer mi osobno brak sam po sebi ne znači mnogo, pa mi je sasvim svejedno hoće li muškarac oženiti ženu, muškarca, devu ili filadendron.

U načelu me i boli za homoseksualce (imaju pravo tražiti što ih je volja, pa nek traže), ali smatram da je argumetni protiv homoseksualnih brakova to što drugi ljudi doživljavaju brak na neki svoj način, slabašan. Kao i pozivanje na tradiciju.

Usvajanje djece možda je sljedeća razina, ali je i sasvim jedna drugačija razina o kojoj se ne može raspravljati na isti način kao o temi brakova.
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 15:20   #64
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
i sto s njima? jer takvima socijalna skrb niti nece dati (necije) dijete na usvojenje ili udomljenje, nego u extremnim slucajevima bas i suprotno, dijete ce im se privremno ukloniti iz porodice i porodica dobiti lociranog socijalnog radnika u tom slucaju i svu pomoc koja im se moze pruziti...

jel i to sad 'diskriminacija' ne znam, jer eto netko (kao u slucaju gore) ne moze usvajati djecu, a mozda bi htjeli, ali kontam da nije ...
Ja nisam govorio o postupku usvajanja nego o glupom postu gdje je napisano da ima dovoljno interesenata koji bi htjeli usvajati pa što će još "oni" (zna se na koga se mislilo). Siguran sam da bi dvije majke ili dva oca djecu mogla jednako dobro odgojiti kao i bilo koji muško/ženski par, jedino društvo u ovoj zaostaloj lijepoj našoj nije spremno za tako nešto.

Quote:
0Joker0 kaže: Pogledaj post
Zato što je Bog stvorio muškarca i ženu da zajedno žive i imaju potomstvo.
Ti zaista vjeruješ da je Bog stvorio Adama i onda Evu od njegovog rebra? Ako da, tko je bila druga žena na svijetu, odnosno Adamova i Evina snaha, a ako ne vjeruješ onda ne piši svašta po forumu.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 15:57   #65
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Što se tiče dosadašnjih potpuno promašenih prigovora na moj uvodni upis, ohrabrio bih njihove autore da porazmisle i sami pronađu sve greške, non sequiture (uh, koliko ih ima), irelevantnosti i ostale nelogičnosti u njima.

Uz malo dobre volje, to ne bi smjelo biti teško.

Neka to shvate, manje kao intelektualni izazov, a više kao izazov njihovom intelektualnom poštenju.

Neka se sjete da nije bitna pobjeda u ideološkoj borbi, nego istina, te da ispravnost vlastite ideologije mogu sami za sebe ustvrditi, samo preko istine.

Ukoliko se netko bori za svoja uvjerenja erističkom dijalektikom, i gazeći istinu, pa zar ga to ne navodi na sumnju u vlastita uvjerenja - zar to ne negira istinitost tih istih uvjerenja?
jesam li ja krivo shvatio autorove stavove pa, prema tome, krivo formirao premise? jer ja ću se rado ispraviti ako mi autor kaže koja je premisa krivo formirana.
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 17:40   #66
Ja bi htio da se ozakoni mogućnost legalne ženidbe više žena/muškaraca, tko je sa mnom?
Mislim, zašto samo jedna žena ako mogu i želim uzdržavati više?
Što se tiče homoseksualaca, ne vidim ništa protiv toga da stupaju u brak pred matičarom
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 17:51   #67
nema nikih problema.
ako su svi za, i zakon će biti, više žena za sve!
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 17:58   #68
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Ja bi htio da se ozakoni mogućnost legalne ženidbe više žena/muškaraca, tko je sa mnom?
Konačno jedan pametan i konkretan prijedlog: napravimo kompilaciju "najboljeg" od svih vjera i uređenja. Mormoni su živ dokaz da postoje žene koje su spremne živjeti u zajednici s više žena, i to vrlo efikasno.
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 18:55   #69
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Konačno jedan pametan i konkretan prijedlog: napravimo kompilaciju "najboljeg" od svih vjera i uređenja. Mormoni su živ dokaz da postoje žene koje su spremne živjeti u zajednici s više žena, i to vrlo efikasno.
Isto tako uvaženi kolega, treba dodati da će zbog pokradenosti i zaduženosti ove zemlje biti potrebno puno teskog rada u budućnosti, što će negativno utjecati na libido - stoga bi država, da spriječi daljnju depopulaciju i starenje stanovništva, trebala uvesti državnu potporu za plastičnu kirurgiju, silikone, zumbu, fitness, Ukrajinke i sl. aktivnosti u cilju sveopceg taslačenja za bolje sutra
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 23:46   #70
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Koji to "oni"? "Oni" što maltretiraju supruge ili "oni" što piju ili "oni" što kockaju i u dugovima su ili "oni" koji se drogiraju ili koji "oni"?
"Oni" su homoseksualci

cijelo vrijeme se povlači to glupo pitanje oko usvajanja
__________________
To je više od ljubavi, tu se radi o vjeri!
tastatura zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 23:56   #71
Quote:
redpigscanfly kaže: Pogledaj post
Najbolji su mi ljudi koji dođu na forum čija je sama svrha postojanja diskusija i odmah od prve: nisam tu došao diskutirati s bilo kim...
off: podsjeća me na jednog cijenjenog forumskog kolegu koji je hrabro napisao ako se ne složiš sa mnom nećemo više raspravljati...prije nego me stavio na ignore
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 23:58   #72
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Isto tako uvaženi kolega, treba dodati da će zbog pokradenosti i zaduženosti ove zemlje biti potrebno puno teskog rada u budućnosti, što će negativno utjecati na libido - stoga bi država, da spriječi daljnju depopulaciju i starenje stanovništva, trebala uvesti državnu potporu za plastičnu kirurgiju, silikone, zumbu, fitness, Ukrajinke i sl. aktivnosti u cilju sveopceg taslačenja za bolje sutra
Ne bi li država onda tim principom trebala osigurati tečaj bontona za muškarce, liposukciju, vaučere za teretanu, testosteron, stan i posao da mogu financirat ženu i djecu?
wilkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 00:32   #73
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Koji to "oni"? "Oni" što maltretiraju supruge ili "oni" što piju ili "oni" što kockaju i u dugovima su ili "oni" koji se drogiraju ili koji "oni"?
Oni koji će im pružiti najveće šanse da se razviju u psihofizički zdrave jedinke.
Freud je napravio malu znanost o utjecaju roditelja na dijete, oba roditelja (muško i žensko), a sada se sveukupni nauk o bračnoj zajednici, obitelji te utjecaju na jedinku pokušava deplasirati i primitivizirati ne bi li nekakva agresivna, manjinska skupina osoba koje ni u kojim prirodnim uvjetima ako izuzmemo manipulaciju u vidu surogat majčinstva ili namjernog začeća sa suprotnim spolom (ili umjetnom oplodnjom), ne mogu ostvariti roditeljstvo imala pravo na posvajanje?
Rađene su studije diljem svijeta, nedavno je i na ovom forumu u sklopu LJES-a otvorena tema oko istraživanja jednog američkog sociologa koji je istraživanjem došao do zaključka kako odrastanje u zajednici s homoseksualnim roditeljima utječe na dječji psihofizički razvoj.

Kad se već dotičeš kocke, droge i narkomanije...Sukladno pojedinim podacima koji su dostupni na netu u homoseksualnim zajednicama je zabilježena veća sklonost promiskuitetu, a o zarazi HIVom je suvišno govoriti. Svaka iole informatički pismena osoba to je sposobna provjeriti. Homoseksualci imaju 20 puta veće šanse zaraziti se HIVom od prosječnog stanovništva. Želiš li također imputirati kako među homoseksualcima nema ovisnika, kockara, agresivaca...?
Potempkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 18:52   #74
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...l#.UQ1SRaWunow

Evo dozvolili i sad će naravno propasti...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 19:21   #75
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Ja bi htio da se ozakoni mogućnost legalne ženidbe više žena/muškaraca, tko je sa mnom?
Mislim, zašto samo jedna žena ako mogu i želim uzdržavati više?
Što se tiče homoseksualaca, ne vidim ništa protiv toga da stupaju u brak pred matičarom
A zašto ne bi istovremeno više muškaraca bilo u braku jedan s drugim.

Npr. Pero u braku sa Matom, Stevom i Ivom, a Ivo u braku sa Andrijom.

Ne vidim u čemu bi mogao biti problem sa poligamijom, kad je bal nek je maskenbal.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 19:24   #76
Brak osoba istog spola je čisti egzibicionizam, nekakvo dokazivanje pred heteroseksualcima. Ideju istospolnog braka uopće ne bi trebalo ozbiljno razmatrati.

Brak je institucija nastala za potrebe reguliranja zasnivanja obitelji, koju osobe istog spola nisu u stanju zasnovati. Zajedničko dijete oni ne mogu imati.
I ne, to nije isto kao neplodnost.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 19:27   #77
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Brak osoba istog spola je čisti egzibicionizam, nekakvo dokazivanje pred heteroseksualcima. Ideju istospolnog braka uopće ne bi trebalo ozbiljno razmatrati.

Brak je institucija nastala za potrebe reguliranja zasnivanja obitelji, koju osobe istog spola nisu u stanju zasnovati. Zajedničko dijete oni ne mogu imati.
I ne, to nije isto kao neplodnost.
Nije isto kao neplodnost? Pa u čemu je razlika između hetero para koji ne može imati djecu i homo para?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 19:36   #78
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Nije isto kao neplodnost? Pa u čemu je razlika između hetero para koji ne može imati djecu i homo para?
Šališ se?

Tebi je isto neplodna hetero žena i plodni gay muškarac?
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 20:02   #79
Super mi je ovo kad se ide ocrniti pedere, pa se usput dobro izvrijeđa i samce, neplodne, one koji ne žele djecu, one koji imaju premalo djece s obzirom na broj spolnih odnosa, samohrane roditelje, djecu samohranih roditelja, djecu nevjenčanih roditelja...
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 20:05   #80
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Super mi je ovo kad se ide ocrniti pedere, pa se usput dobro izvrijeđa i samce, neplodne, one koji ne žele djecu, one koji imaju premalo djece s obzirom na broj spolnih odnosa, samohrane roditelje, djecu samohranih roditelja, djecu nevjenčanih roditelja...
Meni je super kad netko misli da je David Furnish neplodna žena.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.