Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2004., 09:12   #1
Lightbulb x-Yu zemlje najzaostalije u Istocnoj i centralnoj Evropi (Trenutak Bolne istine)

Mikroekonomski unisteno podrucje nasim vlastitim zaslugama. Zaostali smo u svemu i to ne samo Srbija i Istok kako bismo svi zeljeli sebi umisliti nego svi cak i Slovenija. Meni je smjesan nas snobizam koji se istopi prilikom prvog prelaza preko grane.

Poljska je za citavu x-Yu VELESILA a to je bila i ranije. Urbano i infrastrukturalno sredjena i vidjecemo uskoro bogata zemlja.

Ceska uuuuuuuuuu ovdje ne zelim ni spomenuti nista!

Madjarska uuuu o ovome se zna sve! Otidji u Budimpestu i vidi sto je grad i kultura...

No medjutim ima jedna bolna istina da su Madjarska i Bugarska za sve nas pa cak i Sloveniju velesile a vi to isto niste svjesni!

Evo vam malog interesantnog razloga da razmisljate:

Pronadjite mi metro na zapadnom balkanu gdje je svaka saka jada BULLY BOY!


http://www.urbanrail.net/eu/euromet.htm


Hrvati, Slovenci, Bosanci, Srbi, Crnogorci, Makedonci ===> najzaostalije nacije u Evropi========= VJEROVALI ILI NE!


BTW kad ce se u Zagrebu graditi metro ili mozda u Beogradu a Ljubljana i ostali nece to nikad ni imati!

Sofija BUgarska ga ima!

Eto vam na!

Hm... is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 09:19   #2
Ne vidim nikakvu povezanost između postojanja ili nepostojanja metroa u nekom gradu s razvijenošću ili nerazvijenošću tog grada ili države.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 09:27   #3
Legendo, tebi je metro odraz razvijenosti države?!

Pa onda po tome ispada da je Švicarska jedna od najzaostalijih zemalja u regiji.

Quote:
Otidji u Budimpestu i vidi sto je grad i kultura...
kakve veze imaju grad i kultura sa (trenutnom) razvijenošću?!

Budimpešta jest razvijenija od ostatka Istočne Europe (pa i ex Yugoslavie), ali isključivo iz razloga što služi kao 'baza' za upravljanje zapadnoeuropskim firmama koje su uložile novce u ostale zemlje regije. Prošeći se malo izvan Budimpešte, pa ćeš vidjeti kako su 'razvijeni'. Neka njima njihovog razvoja.
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 09:40   #4
Re: x-Yu zemlje najzaostalije u Istocnoj i centralnoj Evropi (Trenutak Bolne istine)

Quote:
Hm... kaže:
(...)Meni je smjesan nas snobizam koji se istopi prilikom prvog prelaza preko grane.

(...)
Mentalitet u Hrvatskoj je isti kao kod stanovnika zemalja koje su tada bile iza Zeljezne Zavjese. Cak i gori, jer tadasnji Jugoslaveni su mislili - i Hrvati do dan danas misle, za ove druge ne znam - da su drugaciji od Poljaka, Bugara, Rusa itd. s obzirom na svoju vrecicu dinara.

Nisu bili drugaciji, samo su imali nesto vise novaca. I vjerovali su da taj novac pravi razliku izmedu "nas" i "onih Rumunja".
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 10:46   #5
Je imate pravo, mi smo zadnje europsko govno.

Zato cijeloj Europi rastu zazubice da nas smazu.

Nista kao europska kuhinja
OrangeC2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 11:27   #6
Re: x-Yu zemlje najzaostalije u Istocnoj i centralnoj Evropi (Trenutak Bolne istine)

Quote:
Hm... kaže:
Mikroekonomski unisteno podrucje nasim vlastitim zaslugama. Zaostali smo u svemu i to ne samo Srbija i Istok kako bismo svi zeljeli sebi umisliti nego svi cak i Slovenija. Meni je smjesan nas snobizam koji se istopi prilikom prvog prelaza preko grane.

Poljska je za citavu x-Yu VELESILA a to je bila i ranije. Urbano i infrastrukturalno sredjena i vidjecemo uskoro bogata zemlja.

Ceska uuuuuuuuuu ovdje ne zelim ni spomenuti nista!

Madjarska uuuu o ovome se zna sve! Otidji u Budimpestu i vidi sto je grad i kultura...

No medjutim ima jedna bolna istina da su Madjarska i Bugarska za sve nas pa cak i Sloveniju velesile a vi to isto niste svjesni!

Evo vam malog interesantnog razloga da razmisljate:

Pronadjite mi metro na zapadnom balkanu gdje je svaka saka jada BULLY BOY!


http://www.urbanrail.net/eu/euromet.htm


Hrvati, Slovenci, Bosanci, Srbi, Crnogorci, Makedonci ===> najzaostalije nacije u Evropi========= VJEROVALI ILI NE!


BTW kad ce se u Zagrebu graditi metro ili mozda u Beogradu a Ljubljana i ostali nece to nikad ni imati!

Sofija BUgarska ga ima!

Eto vam na!

a jesi ti ikad bio u Sofiji?? jesi bio uopce imalo u Bugarskoj??

Jesi bio u svim tim zemljama koje spominjes pa na temelju toga radis usporedbu ili pricas rekla kazala a da nikad nisi tamo bio a mozda niti u Hrvatskoj??
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 11:36   #7
U svezi glede metroa kao mjerila vrijednosti.

Quote:
Roko kaže:
a jesi ti ikad bio u Sofiji?? jesi bio uopce imalo u Bugarskoj??

Jesi bio u svim tim zemljama koje spominjes pa na temelju toga radis usporedbu??
Zagreb ima Cibonin toranj.
Kad će to imati Budimpešta ili Sofija aaaaaaa...?
Koji London, koji Prag.
Kad će oni imati Cibonin toranj?
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 12:44   #8
Re: x-Yu zemlje najzaostalije u Istocnoj i centralnoj Evropi (Trenutak Bolne istine)

Quote:
Hm... kaže:
Ceska uuuuuuuuuu ovdje ne zelim ni spomenuti nista!

Madjarska uuuu o ovome se zna sve! Otidji u Budimpestu i vidi sto je grad i kultura...
ovakvim 'uuuuu' argumentiranjem si me uvjerio.
BootBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 15:08   #9
Re: x-Yu zemlje najzaostalije u Istocnoj i centralnoj Evropi (Trenutak Bolne istine)

Quote:
Hm... kaže:

Pronadjite mi metro na zapadnom balkanu
Ima, ima .... Bio ja jučer u Metrou u shopingu.
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 18:10   #10
10 Bolnih istina

1. Bio sam u Sofiji i znam kako je tamo, buduci da cu uputiti kritike Hrvatskoj u ovom postu hocu da vam kazem da Hrvatska sama nije jedina koja pati od bolesti i umisljenosti da je bolja od ostalih posebno u Istocnoj Evropi. Bugari imaju bolju i raznovrsniju ekonomiju od Hrvatske. Jaki su u znanosti a imaju i poljoprivredu i industriju a i u metropoli su izgradili METRO... dok hrvatska i srbija i ostali u regiji trose zastarijelu istocno evropsku municiju.

2. Vi morate znati da smo svi mi redom ustvari zaostali dio Evrope. Cak i prije rata smo infrastrukturalno bili zaostaliji od Poljske, madjarske, Ceske, Rumunije pa i Bugarske a o Rusiji necu ni govoriti jer te stvari nisu za komparaciju. Mislim da stvarno svi mi moramo sebi iskreno pogledati u oci i kazati sto je istina : IMAMO NIZAK STUPANJ RAZVOJA -LOSIJI SMO OD DOSTA ZEMLAJA U ISTOCNOJ EVROPI!

3. Metro je oznaka razvijenosti jer to znaci da su nasi gradovi, kad bi ga mozda nekim slucajem imali humaniji za zivot! Ali ko ce praviti metroe u zemljama koje su jos uvjek u stadiju neolita prave spomenike i gledaju mitove.

4. Znas li ti sto je ISTAMBUL za bilo koji grad istocne x-yu cak i ljubljanu pa to V E L E G R A D!!!!!!!!

Ne vjerujete dobro zivite u snu i lazite sami sebe.

Kad bi barem priznali istinu sve bi bilo lakse!
Hm... is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 18:11   #11
Re: x-Yu zemlje najzaostalije u Istocnoj i centralnoj Evropi (Trenutak Bolne istine)

Quote:
Hm... kaže:

Pronadjite mi metro na zapadnom balkanu gdje je svaka saka jada BULLY BOY!


http://www.urbanrail.net/eu/euromet.htm


Hrvati, Slovenci, Bosanci, Srbi, Crnogorci, Makedonci ===> najzaostalije nacije u Evropi========= VJEROVALI ILI NE!


BTW kad ce se u Zagrebu graditi metro ili mozda u Beogradu a Ljubljana i ostali nece to nikad ni imati!

Sofija BUgarska ga ima!

Eto vam na!

Bože, kakvo plitko, primitivno, naivno razmišljanje... tako može misliti samo neobrazovana budala.


Reci ti meni, je li Monako isto tako na razini zapadnog Balkana ... nađi ti meni tamo jedna metro!
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 18:14   #12
Poljska je jedna od najkritičnijih i najkriznijih tzv tranzicijskih zemalja. Tamo vlada ogromna nezaposlenost. Samo prvog maja u Dublin je došlo 70 000 ljudi koji tamo kane ostati do kraja života.
Hrvata koji tamo žive za stalno je za nekoliko nuli manje.
Da ne kažem što će biti sa Poljskom kada im propadne poljoprivreda, tj kada pola zaposlenih ostane bez posla (sada ih ima već 20-ak posto nezaposlenih), iliti kada deseci milijuna ljudi završe na cesti.... tako crno (bar šta se ovog parametra tiče) nije ni u Bosni!
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 18:18   #13
Re: 10 Bolnih istina

Quote:
Hm... kaže:
Kad bi barem priznali istinu sve bi bilo lakse!
Evo ja priznajem............. Zagreb nema metro ............ ni Beograd ni Sarajevo ni Skoplje ........... o Ljubljani neću ni da govorim oni su najzaostaliji.

Sutra ti javim jel mi bilo imalo lakše nakon ovog historijskog priznanja
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 18:28   #14
Stvarno smjesno

Quote:
Poljska je jedna od najkriticnijih i najkriznijih tzv tranzicijskih zemalja. Tamo vlada ogromna nezaposlenost. Samo prvog maja u Dublin je došlo 70 000 ljudi koji tamo kane ostati do kraja života.
A o cemu ti pricas. Vi ste svi nezaposleni osim nesto servis indrusije i trgovine i nesto turizma sto je bog budalama i ljencugama dao pa ih on sili da im barem nesto radi inace da toga nema nista se nebi proizvodilo jer onda se neko nebi po kvanama vatati medju noge i trsiti. Puno pricamo i nista neradimo i ako radimo to je onda na svoju stetu cesto.

Quote:
Bože, kakvo plitko, primitivno, naivno razmišljanje... tako može misliti samo neobrazovana budala.


Reci ti meni, je li Monako isto tako na razini zapadnog Balkana ... nađi ti meni tamo jedna metro!
Pazi metro i prometna infrastruktura jedne zemlje su ustvari nivo razvijenosti jednog podrucja. Buenos Aires ga je imao 1910, Budimpesta 1895, Pariz ...

Znaci opet se hvatamo medju noge i govorimo uf kako smo dobri! A niste najgori ste u Evropi. U rangu ste sa Albanijom. Velika vecina zivi i gore nego u Albaniji. Tamo su svi fino kibnuli van i zarajuju pare i salju a zivot u Albaniji je jeftin, hrana, pice, sunce, more, breskve i jabuke...

Eto Tirana nema metro nema ga ni Zagreb... Sto ce im kad su oni pametniji od citavog svjeta!
Hm... is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 18:33   #15
Re: 10 Bolnih istina

Kad smo kod kulture, mozda ne bi bilo lose da nam razvoj krene s poznavanjem pravopisa, hrvatskog i engleskog...

nije x-Yu nego ex-Yu

i nije Istambul nego Istanbul..
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 18:34   #16
Re: Re: x-Yu zemlje najzaostalije u Istocnoj i centralnoj Evropi (Trenutak Bolne istine)

Quote:
Roko kaže:
a jesi ti ikad bio u Sofiji?? jesi bio uopce imalo u Bugarskoj??

Jesi bio u svim tim zemljama koje spominjes pa na temelju toga radis usporedbu ili pricas rekla kazala a da nikad nisi tamo bio a mozda niti u Hrvatskoj??
Debil laprda, a dali je ikad bio u Rumunjskoj?
Gajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 19:41   #17
Poštovan Hm..!
Metro i razvijenost... Ma nemojte se šaliti!
Kao Mađar kažem: Budimpešta je imala metro zato jer je veliki grad (1,8-2 milijuna + aglomeracija = 2,3 milijuna) na velikom području, tako bez metro-a ne može saobraćati. A Zagreb nije imao metro zato jer je srednji grad (700.000-1 milijun). U Zagrebu ne vrijedi praviti metro, jer je nerentabilno. Stručnjaci kažu da 1,3-1,5 milijuna stanovnika je granica za gradnju metro-a, ali i iznad ovoga treba promisliti zbog kapitalnih trošaka. Sada u Budimpešti vlada proširuje jedan sektor metro-a (samo par km), ali trošak će biti: 3 milijarde kn!
Bugarska razvijenija od Hrvatske? Još ni Todor Živkov nije rekao takve gluposti...
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 20:23   #18
Quote:
[i]
Pazi metro i prometna infrastruktura jedne zemlje su ustvari nivo razvijenosti jednog podrucja [/B]
Pa ti si stvarno genije, našao si univerzalni indeks razvijenosti gospodarstva i kulture: METRO!!!!

Po tome bi uz nas balkance (naravno) bile i naši dugogodišnji drugovi po patnji i neimaštini: ŠVICARCI!!!
btw u poljskoj gotovo da i nema autoputeva, a i u ostalim istočnim zemljama je slična situacija(ipak malo bolja)

Quote:
[i]
Eto Tirana nema metro nema ga ni Zagreb... Sto ce im kad su oni pametniji od citavog svjeta! [/B]
Jesi možda bio negdje vani pa si se provozo podzemnom i zaključio kak je to super ili si do tog zaključka došo čistom inteligencijom???

Quote:
[i]
Ceska uuuuuuuuuu ovdje ne zelim ni spomenuti nista!
[/B]
Magareći mozak je za tebe uuuuuh velesila!!!!
__________________
Liberté, Égalité, Fraternité, ou la mort!
Amater is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 20:28   #19
ma zaostali smo svi mi, samo sto smo preponosni za razliku od poljaka, npr.
da nemamo mora, bili bi siromasi totalni
jer nam je narod LIJEN
i da...nazalost...BALKANCI SMO (koliko god da imam argumenata da nismo, kulturom, tj nekulturom JESMO)
nazalost to je bolna istina


ali


ni zapad nije med i mlijeko...ja sam bila u belgiji...tamo svi mrze turke, a u centru bruxellesa se bore za kitove...uzas (ima jos dosta primjera)
eventualno su nordijaske zemlje nekakav zapad (ali hladnoca ljudi mi se ne cini bas primamljivom)
a ne znam
sve ima pros and cons
ako mi bude dobro na mom balkanu..budem tu i djecu radila, hehe
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 20:37   #20
Re: Stvarno smjesno

Quote:
Hm... kaže:


Pazi metro i prometna infrastruktura jedne zemlje su ustvari nivo razvijenosti jednog podrucja. Buenos Aires ga je imao 1910, Budimpesta 1895, Pariz ...


Ne daj boze da smo razvijeni ko Buenos Aires! Pa ta država je u bankrotu!

PS KOliko stanovnika ima BS, koliko PAriz, a koliko BG; ZG; LJ; SA; SK I PG?
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.