Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2008., 18:28   #1
Republika Srpska: Kostajnici i Brodu ukinuti prefikse Bosanski

Vlada Republike Srpske utvrdila je danas Nacrt zakona o teritorijalnoj organizaciji RS-a kojim je predviđeno da Bosanski Brod nosi naziv samo Brod, a Bosanska Kostajnica samo Kostajnica.
Ministar uprave i lokalne samouprave:
“Nakon toga je resorno ministarstvo provelo javnu raspravu u kojoj su se u Bosanskoj Kostajnici građani iz reda sva tri naroda izjasnili da ta općina ubuduće nosi naziv Kostajnica, jer su smatrali da je to neutralan naziv koji nikoga ne vrijeđa i ujedno odražava njihove stavove”, rekao je Lipovac.
Kada je u pitanju Bosanski Brod, rezultati javne rasprave su pokazali da je najviše prijedloga, 70 posto, bilo da ta općina nosi naziv “Brod Srpske”, za ostanak naziva Bosanski Brod bio je nešto više od 17 posto građana, a za naziv “srpski Brod” bilo je 8,42 posto građana.
Lipovac kaže da je Vlada RS-a na današnjoj sjednici i pored tog izjašnjavanja građana odlučila da Skupštini RS-a ponudi Nacrt zakona o teritorijalnoj organizaciji u kojem stoji naziv samo Brod.
Vlada to čini, dodao je, da bi izbjegla bilo koju ponuđenu odrednicu, a tako i nesporazume smatrajući da je naziv Brod u ovom trenutku najadekvatniji.
Ministar uprave i lokalne samouprave RS-a je kazao da je Vlada odlučila da se ostane pri sadašnjem broju 63 općine u entitetu, odnosno ne predlaže ukidanje ili pripajanje nekih malih općina većim lokalnim zajednicama.
Nacrtom zakona su, također, veoma precizno propisani uvjeti i procedure za eventualno izdvajanje, stvaranje novih općina i sve ostale teritorijalne promjene koje se mogu dogoditi. (Fena)



A meni se čini bolesti nikada kraja, šta ima bilo kome smetati Bosna,ako išta kao geografski pojam. Evo hajde inekako prožvakati da se vlastima iz RS-a ne sviđa BiH, ali ovo je udar na geografsko-znanstvene činjenice i udar na Hrvate i Bošnjake tih krajeva.
Brankovac is offline  
Old 28.11.2008., 18:42   #2
Uređujemo svoju republiku onako kako hoćemo. Ne znam šta je tu čudno.
Stings is offline  
Old 28.11.2008., 18:58   #3
Genocid se nastavlja. A njihov četnitet koji je nastao na genocidu se zove tz. "republika srpska", hoće sve što ima
veze sa Bosnom da ukinu i izbrišu! Bolestan krvoločan narod kojemu je mjesto negdje u africi a ne u Europi!
__________________
Republika Šumska-Genocidna tvorevina
veselinho is offline  
Old 28.11.2008., 19:04   #4
Quote:
Stings kaže: Pogledaj post
Uređujemo svoju republiku onako kako hoćemo. Ne znam šta je tu čudno.

Ali ta vaša tzv. republika je u BiH. Imenujte svoje govno u srpsko govno ali mjestima se neče brisati prefikse
PionirLiga is offline  
Old 28.11.2008., 19:05   #5
Nece im ovo proci naravno.
Vjerovatno ce se povuci pitanje ugrozenog vitalnog nacionalnog interesa.

Kome se nesvidja Bosanski moze da ide u Srbiju slobodno.
Cuj u Bosni da ukidaju Bosnu.

Tihovanje.

Tahvil-pasa is offline  
Old 28.11.2008., 19:06   #6
Quote:
PionirLiga kaže: Pogledaj post
mjestima se neče brisati prefikse
Vidiš da hoće.

Quote:
Tahvil-pasa kaže: Pogledaj post
Kome se nesvidja Bosanski moze da ide u Srbiju slobodno.
Kome se ne sviđa Republika Srpska neka ide u federaciju slobodno.
Stings is offline  
Old 28.11.2008., 19:19   #7
Glume budale. Za ovo ćemo se popitati još.
Šukri paša is offline  
Old 28.11.2008., 19:24   #8
ma nek ih zovu kako oce. brod kralja petra 2. srpski brod republike srpske srbije. ionako nista od tih mjesta nije ostalo niti ce ikad vise ista od njih postati oism zaostalih smrdljivih primitivnih kasaba punih krezavih neobrijanih izgubljenih poluljudi. koga boli kurac.
goldietrickz is offline  
Old 28.11.2008., 19:31   #9
Pa i treba ukinuti, jer je glupo imati prefiks "bosanski" kad više Jugoslavije nema! , valjda svi znaju da je Kostajnica u Bosni!

Svašta!
joe enter is offline  
Old 28.11.2008., 19:40   #10
I ja sam da se ukinu nazivi koji je uveo zlocinacki A-U rezim i vrate prijasnji. Turski Brod, Turski Svinjar, itd.
Pavo B. is offline  
Old 28.11.2008., 19:43   #11
Ako se ukida prefiks Bosanski onda treba traziti da se ukida i prefiks Srpski.
Pogotovo je besmisleno da nesto pod takvim imenom postoji u BiH a jos besmislenije da takvo ime nosi teritorija poput genocidne tvorevine.
To je uvreda za Srpski narod.
Tahvil-pasa is offline  
Old 28.11.2008., 19:48   #12
Quote:
Tahvil-pasa kaže: Pogledaj post
Ako se ukida prefiks Bosanski onda treba traziti da se ukida i prefiks Srpski.
Pogotovo je besmisleno da nesto pod takvim imenom postoji u BiH a jos besmislenije da takvo ime nosi teritorija poput genocidne tvorevine.
To je uvreda za Srpski narod.
Možeš ti tražiti da promjenimo naziv RS ali znaš da nećemo.
Šta je uvreda za srpski narod moći ćeš odrediti kad budeš pripadnik srpskog naroda.
Stings is offline  
Old 28.11.2008., 19:50   #13
Quote:
Stings kaže: Pogledaj post
Možeš ti tražiti da promjenimo naziv RS ali znaš da nećemo.
Šta je uvreda za srpski narod moći ćeš odrediti kad budeš pripadnik srpskog naroda.
Ko ti kaze da cemo bilo sta traziti.?
Srpskim narodu u BiH je potrebno ne-Srpsko vodjstvo jer vec skoro dvije decenije luta i uporpastava se vodjen Vozdovima.
Tahvil-pasa is offline  
Old 28.11.2008., 19:55   #14
Quote:
Tahvil-pasa kaže: Pogledaj post
Srpskim narodu u BiH je potrebno ne-Srpsko vodjstvo

Kako bi jahali da možete... ali na vašu žalost ne možete. Možeš lajati, to nije zabranjeno, čak je i zabavno.
Stings is offline  
Old 28.11.2008., 19:57   #15
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Pa i treba ukinuti, jer je glupo imati prefiks "bosanski" kad više Jugoslavije nema! , valjda svi znaju da je Kostajnica u Bosni!

Svašta!


Kako si ti pametan, rodila majka genija svoga!

Pa prefiksi u tim slucajevima postoje zato sto imamo dvije Kostajnice i dva Broda. I dvije Dubice. Imamo HRVATSKU kOSTAJNICU, u Hrvatskoj, pa je zato ona druga sto se nalazi unutar BiH - Bosanska Kostajnica.

Tako i Hrvatska Dubica - Bosanska Dubica. Slavonski Brod - Bosanski Brod.

U sva tri slucaja dijele ih rijeke Sava i Una.

Ja sam mislio da su ovi Srbi bar malo ozdravili. Ali sam se zayebo i to debelo. Tako su i u vrijeme socijalizma Srbi u Hrvatskoj kao najpovlastenija manjina na svijetu isposlovali da Hrvatska Kostajnica i Hrvatska Dubica budu samo Kostajnica i Dubica. Slavonski Brod im nesto nije smetao. kao ni prefiks Bosanski za recena mjesta u Bosni.
Ali sada im smeta. Pa je sada samo Kostajnica. Ali ne vise u Hrvatskoj gdje je nakon traktorijade vracen naziv Hrvatska Kostajnica, sada je Kostajnica u BiH, da ne bude zabune - nekadasnja Bosanska kostajnica.

I tako to ide, i tako ce to ici sve do neke buduce traktorijade.

Jer je, kako izgleda, traktorijada jedini lijek za ovo ludilo.
Ringo59 is offline  
Old 28.11.2008., 20:54   #16
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Pa i treba ukinuti, jer je glupo imati prefiks "bosanski" kad više Jugoslavije nema! , valjda svi znaju da je Kostajnica u Bosni!

Svašta!
svidja mi se tvoja logika
BL.ban is offline  
Old 28.11.2008., 20:55   #17
Quote:
Tahvil-pasa kaže: Pogledaj post
Ako se ukida prefiks Bosanski onda treba traziti da se ukida i prefiks Srpski.
Pogotovo je besmisleno da nesto pod takvim imenom postoji u BiH a jos besmislenije da takvo ime nosi teritorija poput genocidne tvorevine.
To je uvreda za Srpski narod.
pa prefiks srpski je ukinut. Bio je srpski brod.
BL.ban is offline  
Old 28.11.2008., 20:58   #18
Quote:
Ringo59 kaže: Pogledaj post
Kako si ti pametan, rodila majka genija svoga!

Pa prefiksi u tim slucajevima postoje zato sto imamo dvije Kostajnice i dva Broda. I dvije Dubice. Imamo HRVATSKU kOSTAJNICU, u Hrvatskoj, pa je zato ona druga sto se nalazi unutar BiH - Bosanska Kostajnica.

Tako i Hrvatska Dubica - Bosanska Dubica. Slavonski Brod - Bosanski Brod.

U sva tri slucaja dijele ih rijeke Sava i Una.

Ja sam mislio da su ovi Srbi bar malo ozdravili. Ali sam se zayebo i to debelo. Tako su i u vrijeme socijalizma Srbi u Hrvatskoj kao najpovlastenija manjina na svijetu isposlovali da Hrvatska Kostajnica i Hrvatska Dubica budu samo Kostajnica i Dubica. Slavonski Brod im nesto nije smetao. kao ni prefiks Bosanski za recena mjesta u Bosni.
Ali sada im smeta. Pa je sada samo Kostajnica. Ali ne vise u Hrvatskoj gdje je nakon traktorijade vracen naziv Hrvatska Kostajnica, sada je Kostajnica u BiH, da ne bude zabune - nekadasnja Bosanska kostajnica.

I tako to ide, i tako ce to ici sve do neke buduce traktorijade.

Jer je, kako izgleda, traktorijada jedini lijek za ovo ludilo.
uf evo ga nasao rjesenje svih problema.

A kad je Kostajnica u HR se zvala hrvatska kostajnica?
BL.ban is offline  
Old 28.11.2008., 21:04   #19
Momci, predlažem da manje vremena provodite na politici i povremeno bacite pogled na gramatiku. Radi se o prisvojnim pridjevima, a ne prefiksima. Prefiks je npr. naj i riječi najjači. Ili pre u riječi predobar. To što većina novinara i političara pravi istu grešku ne znači da moramo svi to činiti.
Crvena Hamada is offline  
Old 28.11.2008., 21:08   #20
Quote:
Ringo59 kaže: Pogledaj post
Kako si ti pametan, rodila majka genija svoga!

Pa prefiksi u tim slucajevima postoje zato sto imamo dvije Kostajnice i dva Broda. I dvije Dubice. Imamo HRVATSKU kOSTAJNICU, u Hrvatskoj, pa je zato ona druga sto se nalazi unutar BiH - Bosanska Kostajnica.

Tako i Hrvatska Dubica - Bosanska Dubica. Slavonski Brod - Bosanski Brod.

U sva tri slucaja dijele ih rijeke Sava i Una.

Ja sam mislio da su ovi Srbi bar malo ozdravili. Ali sam se zayebo i to debelo. Tako su i u vrijeme socijalizma Srbi u Hrvatskoj kao najpovlastenija manjina na svijetu isposlovali da Hrvatska Kostajnica i Hrvatska Dubica budu samo Kostajnica i Dubica. Slavonski Brod im nesto nije smetao. kao ni prefiks Bosanski za recena mjesta u Bosni.
Ali sada im smeta. Pa je sada samo Kostajnica. Ali ne vise u Hrvatskoj gdje je nakon traktorijade vracen naziv Hrvatska Kostajnica, sada je Kostajnica u BiH, da ne bude zabune - nekadasnja Bosanska kostajnica.

I tako to ide, i tako ce to ici sve do neke buduce traktorijade.

Jer je, kako izgleda, traktorijada jedini lijek za ovo ludilo.
Pa jedino je potrebno staviti prefikse ako živiš u Jugoslaviji još uvek , pa da se raspoznaje čija je čija!
Pošto su to različite države , nema potrebe za TIM , jer čim pređeš u drugu državu , odmah si i u drugoj Kostajnici , zar ne!!

A za ove traktore , moderatoru reaguj ako si pravično čeljade!!
joe enter is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.