Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2016., 11:26   #321
Quote:
mateichh kaže: Pogledaj post
Pozdrav, jel ok da sestri dam Normabel prije ispita iz vožnje? čisto da se malo opusti. hoće li utjecati na nešto? imam par tableta od 2 ili 5mg (prije da ovaj manj) što mi je dr. dala pri određenoj stresnoj situaciji..
Normabel se ne smije davati prije vožnje jer može uzrokovati sedaciju.
neka uzme propranolol
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 20:56   #322
patim od nesanice i povremeno koristim normabel (zanjih mjeseci) da lakše zaspem. ima tjedana da ok spavam a ima da nemogu. ne pijem nikakve druge ljekove.
par dana ga nsm uzimala onda prije 3 dana sam uzela 4mg, prije 2 dana 2 mg, a sinoć 5mg. to su male doze za nesanicu. i naspavala sam se ali dns cili dan sam pospana umorna i troma. sad neznam jeli to može bit od normabela? koristi li itko od vas to za nesanicu i ako je osjeća li sutra umor pogotovo ako ga duže koristi? inače kad ga dugo nebi pila i jednom uzela sutra bi bila skroz odmorna. i depresija mi se pogoršala jeli može bit da je od toga?
ellizabeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 09:28   #323
Normabel nije hipnotik nego anksiolitik.
Benzodiazepinski hipnotici su Fluzepam i Cerson.
No svi ti benzodiazepini lose djeluju na san jer brisu duboki san (SWS)
i onda je cest plitak san, toliko plitak da dovodi do puno epizoda budjenja kroz noc.


Normabel moze pojacati depresiju i uzrokovati smetnje koncentracije i pamcenja.
Opcenito, to je lijek za jednokratnu upotrebu (kad osoba ima napad epilepsije ili napad anksioznosti i panike, onda je 10 mg smiri, ali nije lijek za upotrebu 3x na dan ili svaki dan)...
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 08:04   #324
fala no odgovoru
ellizabeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 13:02   #325
Quote:
ellizabeta kaže: Pogledaj post
patim od nesanice i povremeno koristim normabel (zanjih mjeseci) da lakše zaspem. ima tjedana da ok spavam a ima da nemogu. ne pijem nikakve druge ljekove.
par dana ga nsm uzimala onda prije 3 dana sam uzela 4mg, prije 2 dana 2 mg, a sinoć 5mg. to su male doze za nesanicu. i naspavala sam se ali dns cili dan sam pospana umorna i troma. sad neznam jeli to može bit od normabela? koristi li itko od vas to za nesanicu i ako je osjeća li sutra umor pogotovo ako ga duže koristi? inače kad ga dugo nebi pila i jednom uzela sutra bi bila skroz odmorna. i depresija mi se pogoršala jeli može bit da je od toga?
Bok,

Ja sam prije probao normabel za nesanicu od 5mg na svoju ruku. Spavao sam kojih 4 sata u komadu samo. Ali kad sam se probudil, tlak mi je toliko bio nizak da sam jedva hodao. Samo me slabost obilazila. Zato jer on smiri i srce. Katastrofa, nikad ga nisam viseo uzeo, niti necu nikad vise.

Ljudima vise pomogne xanax, moja teta ga uzme (od 0.25) 3 dana u tjednu svaki drugi dan prije spavanja, pa onda tjedan dana pauza. Pa probaj tako.

Ja se mucim s nesanicom jos od nove godine, pa znam kak je to.
Swis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 13:15   #326
Quote:
Swis kaže: Pogledaj post
Bok,

Ja sam prije probao normabel za nesanicu od 5mg na svoju ruku. Spavao sam kojih 4 sata u komadu samo. Ali kad sam se probudil, tlak mi je toliko bio nizak da sam jedva hodao. Samo me slabost obilazila. Zato jer on smiri i srce. Katastrofa, nikad ga nisam viseo uzeo, niti necu nikad vise.

Ljudima vise pomogne xanax, moja teta ga uzme (od 0.25) 3 dana u tjednu svaki drugi dan prije spavanja, pa onda tjedan dana pauza. Pa probaj tako.

Ja se mucim s nesanicom jos od nove godine, pa znam kak je to.
Meni normabel uopće ne djeluje, pa isto ko i tvoja teta uzmem helex (0,50), al' sada svaku večer prije spavanja..nekako me baš lipo unese u san, iako treba biti oprezan s tim helexom..
__________________
I Scream, You Scream, We All Scream for Ice Cream
trinaesto prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 14:00   #327
Quote:
trinaesto prase kaže: Pogledaj post
Meni normabel uopće ne djeluje, pa isto ko i tvoja teta uzmem helex (0,50), al' sada svaku večer prije spavanja..nekako me baš lipo unese u san, iako treba biti oprezan s tim helexom..
Meni isto normabel uopce ne djeluje na psihu, samo mi opusti misice
Swis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 17:50   #328
Popila sam 5mg medjutim bez ucinka smirenja, nakon koliko smojem popiti jos 5mg? Proslo je oko 45 min.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 18:00   #329
možeš odma sad
ja sam jednom imala tablete od 2 mg, popijem ja 3 nedjeluje, još tri nedjeluje i tako sam popila 18mg
normabel je vrlo neučinkovit
ellizabeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 19:27   #330
polako ekipa s tim miligramima!

ajde ti Hard Candy popij još 5mg pa vidi kako će biti. maksimalna doza je 30 mg, raspodjeljena tijekom dana. no nemoj se baš zezat s tim. to što eli nije učinkovit ne znači da neće i tebi djelovati. daj mu još malo vremena, pa ako stvarno nema učinka, uzmi još od 5, ali tu se negdje zaustavi. nećeš valjda u nekoliko sati doći do 30 mg? onda se radije zaputi u bolnicu na injekciju pa ćeš spavati do sutra ujutro.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 06:24   #331
Ako ne mogu zaspati a vrijeme je za to, popijem loquen (seroquel) i zatim kad on počne djelovati (cca 45 min), osjećam umor, te ako sam i nemiran popijem normabel . On djeluje brzo.
Normabel je prvenstveno apaurin, smiruje ako smo živčani, nemirni. Može pomoći i u nesanici. 5 mg je ok, ali sa 10 se osjeti popriličan učinak.
Najbolji učinak na nesanicu ima definitivno cerson, ali izaziva ovisnost pa ga izbjegavam.
Dok s druge strane xanax mi je ko sveta voda-nit pomaže nit odmaže
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 13:49   #332
Ok ako je Normalbel nedjelotovran, što preporučujete za smirenje? Konstatnu nervozu i napetot? Mizar?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 13:59   #333
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Ok ako je Normalbel nedjelotovran, što preporučujete za smirenje? Konstatnu nervozu i napetot? Mizar?
Eglonyl od 50 mg
lijepo opusti a nije navlakuša (tj ne uzrokuje ovisnost, za razliku od benzosa ili Lyrice)
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 23:41   #334
Imam proširene vene i visok kolesterol, misliš da bi mi bilo okay to? Navodi se da može uzrokovati trombozu.. A vidim i da nije s onim s niskim kalijem..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 11:13   #335
niski kalij se lijeci uzimanjem kalija (Kalinor ili KCl),
hiperkolesterolemija se lijeci statinima

upute citati u kontekstu,
evo sto npr. pise u uputi o Normabelu
Quote:
Primjenu NORMABELA u bolesnika koji boluju od depresije i imaju misli o
samoozljedivanju ili samoubojstvu trebalo bi izbjegavati.
http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/381-05-L-1602.pdf

a mnogi psihijatri u pocetku depresivnima daju normabel
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 21:31   #336
Dakle ovako nakon provedenih testiranja utvrđeno je da imam depresivno-anskiozni poremećaj.
Očituje mi se u sljedećem:
-Navečer uopće ne mogu zaspati, treba mi bar jedno 3-4 ležanja u krevetu, i kad zaspim stalno se budim. Stalno mi dolaze svakakve brige i negativne misle na pamet, to mi izazove ubrzano lupanje srca i jos kad vidim da ne mogu zaspati otkucaji su još intenzivniji. Hvata me užasno jak osjećaj uznemirenosti.
- I sad još gore; ujutro kad se probudim, koliko god puno da spavao ja sam i dalje užasno jako pospan i to me prati tokom cijelog dana, pa sam si znao tako odspavati popodne skoro svaki dan jer nisam mogao više izdržati, i onda kad se probudim, opet mi se i dalje spava i unatoč tome ne mogu zaspati navečer.

I sad psihijatar mi je prvo pripisao Dormirin Forte, pio sam ga oko 2 tjedna i uopće nije djelovao, samo bih se osjećao još omamljenije ujutro. I sad mi ga je promjenio na Normabel, 2 mg, navečer prije spavanja(po potrebi).

Zanima me bih li se osjećao odmornije ujutro od njega i NEpospano? Jer stvarno s tom pospanošću mi se i vrti i koncetracija mi je nikakva i radražljiv sam i teško pamtim....

Probao sam ga samo jedanput i samo se sjećam da sam navečer zaspao nije prošlo niti 20 minuta i brzo je krenuo djelovati. Sjećam se također da nisam bio omamljeniji ujutro.
__________________
The moment when you can actually feel the pain in your chest because your heart breaks down.
zecic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 09:21   #337
Quote:
zecic kaže: Pogledaj post
Zanima me bih li se osjećao odmornije ujutro od njega i NEpospano? Jer stvarno s tom pospanošću mi se i vrti i koncetracija mi je nikakva i radražljiv sam i teško pamtim....
Samo jednom si ga probao?
Normabel od 2mg?
Pa to je minimalna doza koju ti liječnik može dati.


Da li ti je dako kakav AD? (antidepresiv) Oni se piju u jutro i "dižu".

Ako si pospan u jutro, od normabela se bude obično još pospaniji, zato se u jutro uzima AD.


A ovaj za spavanje što ti je dao (hipnotik), u principu bi se trebao piti sa normabelom, taj hipnotik te "ošamuti" pa zaspiš, a normabel drži cijelu noć da se ne budiš.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 17:25   #338
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Samo jednom si ga probao?
Normabel od 2mg?
Pa to je minimalna doza koju ti liječnik može dati.


Da li ti je dako kakav AD? (antidepresiv) Oni se piju u jutro i "dižu".

Ako si pospan u jutro, od normabela se bude obično još pospaniji, zato se u jutro uzima AD.


A ovaj za spavanje što ti je dao (hipnotik), u principu bi se trebao piti sa normabelom, taj hipnotik te "ošamuti" pa zaspiš, a normabel drži cijelu noć da se ne budiš.
Dam samo jednom, minimum je, ali na moju kilažu(52.kg.) ne znam...
Ne, nije mi dao nikakvi antidepresiv, iako sam mu posebno napomenuo da makar se uznemirim i ne mogu zaspati navečer još mi je gore kad me to cijeli dan i noć pere... Evo od preključer sam počeo dobivati i glavobolje i onaj osjećaj potpanosti oko očiju...

I ja mislim da sam Dormirin trebao sa još nečim piti jer sam se i pored njega stalno budio... Mogao je onda Dormirin i Normabel skupa, ovako mi je ukinuo taj hipnotik i Normabel je ostao sam...
__________________
The moment when you can actually feel the pain in your chest because your heart breaks down.
zecic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 18:28   #339
Danas sam popila Normabel koji je pripisan bratu, bojala sam se da me ne ulovi anksioznost dok sam izvan doma.
Inace pijem Leponex, Lamal i Solian i sad me zanima jesam li trebala promisliti dvaput, odnosno moze li se Normabel kombinirati sa navedenim lijekovima?

Inace se s anksioznoscu borim bez benzodiazepina, gotovo ih vise uopce ne pijem, danas sam htjela u miru izici vani i vratiti se, no sad me brinu moguce nuspojave.
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 08:34   #340
Quote:
Free like a wind kaže: Pogledaj post
Danas sam popila Normabel koji je pripisan bratu, bojala sam se da me ne ulovi anksioznost dok sam izvan doma.
Inace pijem Leponex, Lamal i Solian i sad me zanima jesam li trebala promisliti dvaput, odnosno moze li se Normabel kombinirati sa navedenim lijekovima?

Inace se s anksioznoscu borim bez benzodiazepina, gotovo ih vise uopce ne pijem, danas sam htjela u miru izici vani i vratiti se, no sad me brinu moguce nuspojave.
U uputstvima imaš "Kontraindikacije" - napisano je s čim se određeni ljekovi ne smiju kmbinirati. Pročitaj.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.