Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2016., 14:30   #581
Quote:
evica kaže: Pogledaj post
Kako rijesiti nesanicu koja se manifestira time da nakon npr 5h sna ne mozes zaspat dalje?
Pisala sam prije par stranica ranije ...ugl pocela sam i vecerat i unosit vise ugljikohidrata,pijem i melatonin u zadnje vrijeme,dosad sam pila diazepam ali niiiistaa ne djeluje!!
Jedino sto je super je to da oko 23:15 ko po urici pocnem zijevati i zaspim u roku od 1h (prije dvije godine sam imala suprotni problem- isla sam spavati u 5uj,a sada se dizem tada -.- )
za dobar san ne smije se jesti ugljikohidrate iza 17h, nego samo masti i proteine, npr. plava riba ili svjezi sir.
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 00:21   #582
Izgleda da mi opet bude sanval trebao, i halovi vezani uz to.
Bugsy93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 10:36   #583
Sanval je los lijek, uzrokuje smetnje koncentracije, i moze uzrokovati halucinacije/psihozu, kao i mjesecarenje. Dakle, tipican zombifikans.

Po zakonu (vidi registar lijekova u RH) ne smije se propisivati dulje od 2 tjedna, no to aljkavi lijecnici bas to rade, propisuju 10 mg Zonadina, Sanvala, Lunate itd. kroz godinu, dvije, i onda se cude da su pacijenti jos vise neispavani, a osim toga i psihicki promijenjeni.
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 13:33   #584
Quote:
Bugsy93 kaže: Pogledaj post
Izgleda da mi opet bude sanval trebao, i halovi vezani uz to.
Ni pod razno nemoj to uzeti,ali nikad.Ja sam skoro poginula jer sam izašla van na cestu i hodala po ulici.Stara me odvela u krevet.
Jednom sam skoro zapalila kuću jer sam si išla kuhati večeru u 3 ujutro .
Meni je Zan pomogao ali više mi pomogne čaj od matičnjaka .I nemoj jesti prije spavanja.

Ja ima drugi problem ,dok sjedim na kauču jedva držim oči otvorene ,spava mi se za poluditi ,čim legnem nema šanse da zaspim ili zaspim pa se budim 5 puta u noći i idem jest.Nije u pitanju neka hrana ,pola banane ili cijela banana.
Zašto na kauču dog gledam tv mogu zaspat a kad dođem u krevet adio?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 08:09   #585
Slazem se s Lolom,
Sanval/zolpidem ima gadne nuspojave, halucinacije, gubitak pamcenja i koncentracije, dugorocno dolazi do tolerancije, trazi se sve visa doza, a dugotrajnim koristenjem osobe postaju sve tuplje i tuplje poput zombija.
Zato i pise u uputama da se ne smije koristiti dulje od 14 dana.
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 11:36   #586
Kakva su vam iskustva sa Cersonom?
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 11:51   #587
Pa sta ides bauljati po ulici kad popijes sanval? valjda se nakon pijenja tablete za spavanje (ovo je iskljucivo za san-nikako za umirenje,zivce i sl) ide direktno u krevet.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 04:22   #588
ma mos se s oprostenjem hebat u mozak .. trovat se otrovima ili izdrzat sva sranja kao i ljudska povijet prije globaliziranih lazi i izmisljenih konstrukcija za ispriku iskoristavanja lesinarskog oportunizma ..

vidis .. ocito je da je da ne pijem .. da sam ovih godina pio sve sta su mi davali nebi vise bio ziv jer bi se ubio odavno .. ovako bar imam jos toliko mozga da iizbjegnem ono sto me jos zeli ubiti i zapamtim sto me je skoro ubilo

inace mi je pol glave zgnjezeno bilo .. poljepili lubanju i dalje nitko nista nezna .. e pa kad netko sazna nesto onda cu ga pitati za ljecenje i tablete a do tada nek sebe sopaju pa neka "rade svoj posao" sa tim sranjem .. hebate pustanje krvi je znanstvena fantastika za ove nadobudne "znanstvenike"
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 18:34   #589
Quote:
Vigo kaže: Pogledaj post
je katastrofalan za nesanicu jer stimulira plitki san (N2 faza NREMa) a brise duboki, okrjepljujuci san (N3 i N4 faza NREMa, tzv SWS, sporovalni san).
Dakle klonazepam narusava i to jako arhitekturu sna, kao i svi benzosi, stimuliraju polusan, a osoba se budi nenaspavana, umorna, kao pretucena.
Ja sam koritstio klonazepam i preporodio me u to vrijeme... tako da može biti individualno
ElLoco7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 18:35   #590
Quote:
ElLoco7 kaže: Pogledaj post
Ja sam koritstio klonazepam i preporodio me u to vrijeme... tako da može biti individualno
Preporodio pod navodnicima jer je sredstvo ovisnosti, donosi ugodu I euforiju.
Cak i u pokusima sa zivotinjama iste ce s gustom uzimati benzose sve Do predoziranja i smrti.
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 21:33   #591
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Preporodio pod navodnicima jer je sredstvo ovisnosti, donosi ugodu I euforiju.
Cak i u pokusima sa zivotinjama iste ce s gustom uzimati benzose sve Do predoziranja i smrti.
da jer s benzosima se baš lako predozirat
ElLoco7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 22:05   #592
dajt mi neke savjete kako što manje spavati.
želim to svesti na 5 uri
__________________
Ako vam je zao sto ste otvorili profil na forumu, sjetite se da je isto 2009. ucinila mnogo pametnija osoba pod vlastitim sponzoriranim imenom (vesna pusic).
CaffeCappuccino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 13:22   #593
Quote:
ElLoco7 kaže: Pogledaj post
da jer s benzosima se baš lako predozirat
Pa prilicno lako, kutija Normabela i dvije case alkohola i eto te na akutnom odjelu Rebra ili Vrapca.
Ili deset tableta Dormicuma i zavrsis na respiratoru.

Vidjeh na tisuce slucajeva.

Osobe koje trajno uzimaju benzose ne smatram psihicki stabilnim
tocka.

Nisu benzosi samo tako na testu na droge (DOA-10).
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 14:39   #594
Vrijedi probati -dosta njima pomaże da zaspiju

Ne znam da li je ovdje bilo a ima previśe toga da bi provjeravao pa ću navesti:

Izuzetno dobra stvar za uspavljivanje odraslih a i djece su prirodni zvukovi-śumovi kao śto je zvuk kiśe padajuće na razlićita mjesta (krov, ploćnik, rijeka, kiśobran itd).

Jako dobro uspavljuje. Naravno ne sve, ali je od onih koji su probali mnogo hvaljena metoda.
Pitate se odakle stvoriti takav zvuk kada je vedro?
Niśta lakśe.
Ima u internetu opisa koji i na kakav naćin indijanski ples treba plesati

A śalom na stranu ima zaista dobrih aplikacija na mobitele sa takvim zvukovima.
Może se odabrati vrsta kiśe, duljina trajanja (auto-stop), a sasvim normalno i jaćinu zvuka regulirate kako żelite.
Ima i aplikacija na kojoj su i drugi prirodni a i "neprirodni" zvukovi pa i takvi nekima pomażu.

Laku noć
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 14:56   #595
Quote:
CaffeCappuccino kaže: Pogledaj post
dajt mi neke savjete kako što manje spavati.
želim to svesti na 5 uri
Zašto? To je nezdravo, trebaš 8 sati sna da bi mozak mogao normalno funkcionirati.

Quote:
Vigo kaže: Pogledaj post
Nisu benzosi samo tako na testu na droge (DOA-10).
Uf, benzodiazepini izazivaju jaku ovisnost, zato je potrebno redovito uz psihijatra kontrolirati njihovo doziranje i konzumiranje. Organizam brzo razvije toleranciju i onda dolazi do razvoja ovisnosti.

Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Pitate se odakle stvoriti takav zvuk kada je vedro?
Może se odabrati vrsta kiśe, duljina trajanja (auto-stop), a sasvim normalno i jaćinu zvuka regulirate kako żelite.
Ima i aplikacija na kojoj su i drugi prirodni a i "neprirodni" zvukovi pa i takvi nekima pomażu.
Binauralne frekvencije isto.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 09:24   #596
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
...trebaš 8 sati sna da bi mozak mogao normalno funkcionirati.
Prema istrażivanjima psihologa to je mit.
Koga interesira Google rado pomaże -ne sjećam se izvora.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 09:54   #597
Pozzz svima..
Imam uvijek problema sa snom..po meni nije bilo kritično do zadnja 2 mj.
Naime...počela sam ići u krevet oko 3 ujutro..jer mi se ne spava, i onda opet ne mogu usnuti kada legnem...
Nakon što jedva zaspem..budim se nakon 2-3 sata i opet ne mogu zaspati...
Posljednji tjedan stanje je malo bolje...legnem oko 1:30 i zaspem brzo..budim se jednom...i nekako opet zaspem..

E sada..naručila sam kapsule melatonin...ne želim neke kemije..
Možete li mi reći djelovanje...i dali su štetne?
Hvala
__________________
Kao prvo ne moram ja nista..kao drugo isto to..
Slakica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 11:42   #598
Melatonin nije štetan, samo nema baš ni nekog učinka(barem kod mene). Mada sam ja uzima ove light od 1 i 3mg, pokušaj nešto jače.
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 13:02   #599
Preporuca se uzimanje 3-10 mg melatonina s brzim djelovanjem + 2-5 mg melatonina s produzenim djelovanjem.
Na taj nacin se imitira prirodno otpustanje melatonina (koje je smanjeno u ljudi, vec u ranim 20. godinama uslijed kalcifikacija pinealne zlijezde).

Melatonin je valjda najprirodniji lijek za san.
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 13:29   #600
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Prema istrażivanjima psihologa to je mit.
Koga interesira Google rado pomaże -ne sjećam se izvora.
Baš suprotno. Ne bih baš sad htjela zatrpavati temu linkovima istraživanja, ali koga baš interesira lako se pronađe. Samo treba gledati na pravim mjestima.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.