Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2007., 02:36   #1
Izražene žile na rukama

kao sta pise u naslovu, ponekad mi iskoce vene na rukama, ali samo od prstiju do zgloba, ne dalje, tj. samo šaka. i to mi tako ide na zivce. iskoce, pa se uvuku poslije. evo, pokusavam shvatit u kakvim situacijama iskacu... ima neko neki savjet kako da to rijesim? bas razmisljam sta bi mogla. cesce ih mazat kremom za ruke?
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 08:35   #2
neki bi dali sve za to da im se vene vide
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 09:22   #3
Quote:
kpt. Willard kaže: Pogledaj post
neki bi dali sve za to da im se vene vide
e pa ona je zensko! (valjda)
meni isto se vide ali samo kao posljedica nekog napora
__________________
Malum est mulier, sed necessarium malum
M@te0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 09:32   #4
Quote:
kpt. Willard kaže: Pogledaj post
neki bi dali sve za to da im se vene vide




meni se isto poprilično vide, uglavnom po toplijem vremenu.
WENZE is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 09:35   #5
Quote:
Electra8472 kaže: Pogledaj post
kao sta pise u naslovu, ponekad mi iskoce vene na rukama, ali samo od prstiju do zgloba, ne dalje, tj. samo šaka. i to mi tako ide na zivce. iskoce, pa se uvuku poslije. evo, pokusavam shvatit u kakvim situacijama iskacu... ima neko neki savjet kako da to rijesim? bas razmisljam sta bi mogla. cesce ih mazat kremom za ruke?
Meni se to nekada zna dogoditi. Jedini "lijek" je da kada to osjetis dignes saku da ti se krv spusti. Meni tako onda prodje nakon minutu-dvije. Uzrok toga? Nemam pojma. Meni se to cesto dogadja kada tipkam na kompjuteru, uglavnom na lijevoj saci.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 10:09   #6
Quote:
robybaggio kaže: Pogledaj post
Jedini "lijek" je da kada to osjetis dignes saku da ti se krv spusti. Meni tako onda prodje nakon minutu-dvije.
Dobro ti kaže. Uzrok može bit jednostavno neaktivnost ruke kao cjeline...
I ja sam isprva gledao koji k***c se žališ, al onda shvatio da si žensko. Heh.

Vene su zakon.
Ishtar Dark is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 10:33   #7
Quote:
M@te0 kaže: Pogledaj post
e pa ona je zensko! (valjda)
meni isto se vide ali samo kao posljedica nekog napora
nisan ni očekiva da će se ubrat na šta ciljan
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 10:53   #8
Quote:
Electra8472 kaže: Pogledaj post
kao sta pise u naslovu, ponekad mi iskoce vene na rukama, ali samo od prstiju do zgloba, ne dalje, tj. samo šaka. i to mi tako ide na zivce. iskoce, pa se uvuku poslije. evo, pokusavam shvatit u kakvim situacijama iskacu... ima neko neki savjet kako da to rijesim? bas razmisljam sta bi mogla. cesce ih mazat kremom za ruke?
šta se brineš, to je baš sexy
btw. to ti je krv koja pod većim tlakom nalazi u ruci. primjetio sam da ljudi sa niskim tlakom imaju izražene vene na rukama ( ja sam jedan od njih ) ak te ne boli ne brini se
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 11:32   #9
Meni su na šaci žile jaaaako izražene, a iskoče mi i one do lakta (a na njih sam baš ponosna). Primjetila sam i ja da se jače vide po toplom vremenu. Također imam nizak tlak pa evo, bit će da je i to u pitanju. Al meni moje žile uopće ne smetaju, naprotiv, baš mi je to fora, ljudi često pomisle da nešto vježbam
maškara2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 11:51   #10
evo još jedna s niskim tlakom i izraženim žilama
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 13:09   #11
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
evo još jedna s niskim tlakom i izraženim žilama
i jos jedna
iskoce mi na sakama i stopalima, s gornje strane, naravno
lose je samo sto je jedna iskocila jace od ostalih i zestoko boli
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 13:47   #12
a e. imam i ja isto niski tlak. i da, iskoce mi i na stopalima - i vec godinama tako stoje - mislim da tu i nema bas pomoci. bas sam jucer gledala: ova jedna na lijevom stopalu je bas gadna. desno stopalo bolje izgleda.
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 14:10   #13
Evo i meni iskaču žile na šakama, i imam nizak tlak. Meni je to ružno ali što mogu. Mazanje sa kremom ne pomaže, jedino ako bi to bila baš specijalna krema za taj problem. Možda za proširene vene, ne znam, nisam probala.
Pošto se problem kod mene javlja po toplijem vremenu znam ponekad na kratko namakati šake u hladnoj vodi,,pa se povuku ali to nije trajno rješenje.
luna_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 23:07   #14
Quote:
luna_30 kaže: Pogledaj post
Evo i meni iskaču žile na šakama, i imam nizak tlak. Meni je to ružno ali što mogu. Mazanje sa kremom ne pomaže, jedino ako bi to bila baš specijalna krema za taj problem. Možda za proširene vene, ne znam, nisam probala.
Pošto se problem kod mene javlja po toplijem vremenu znam ponekad na kratko namakati šake u hladnoj vodi,,pa se povuku ali to nije trajno rješenje.
i meni se cini da zimi to nisam primjecivala. valjda sad kako je toplije, pa vise iskoce. a sta se tice tople i hladne vode, ne vidim da mi to utjece na vene. kad se tusiram s toplom vodom ne iskoce uopce. al jos nisam ustanovila u kojim slucajevima iskacu...
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 23:12   #15
Obično žile iskaču ako ih potisnu mišići tj. ako dižeš nekaj ili forsiraš mišiće... Za ostale razloge nemam pojma...
Fadolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 23:29   #16
Meni se na nadlaktici jako vide.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 00:16   #17
dakle, zaključili smo da žile iskaču kod ljudi koji imaju nizak tlak, kad je vrijeme toplo. ja imam problema s niskim tlakom i cirkulacijom i ruke su mi ili prehladne, ili pretople. inače kad sam neaktivan uglavnom su hladne,sa tamnim pjegama i bez žila, a kad sam aktivan postanu crvene, tople i žile iskoče. a sve je to zbog krvi, kad ima krvi u njima žile nabreknu,a kad nema ( dobro uvijek ima malo ), povuku se.
dakle,ako ne želite želite žile, nemojte ništa radit s rukama ili ih držite u hladnoj vodi
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 01:38   #18
Quote:
kpt. Willard kaže: Pogledaj post
nisan ni očekiva da će se ubrat na šta ciljan
pa vene ciljaš
triba ribe izist ae is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 04:55   #19
Mazanje kremom za ruke nebi ništ postigla.Razlozi zbog kojeg "iskaču" žile na rukama u tvom slučaju u predjelu šake mogu biti temperatura fizička aktivnost i tlak vidim da je dr diego to sve dobro opisao pa se nema kaj posebno dodati
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 22:49   #20
ruzne zile na rukama

I meni su na rukama, cak od donjeg zgloba na prstima, pa do zgloba sake jako izrazene zile. Imam 53 god. i niski tlak,ali nije samo veca fizicka aktivnost uzrok tome. Ima dana kad skoro nista ne radim a opet isto. Bilo je tako i kad sam imala 30 god.Bas mi je to grozno, toliko da me sram staviti koji prsten kad idem van, jer mislim da cu time jos vise privuci poglede na moje ruzne ruke. Malo me spasavaju nokti koje njegujem a to nije tesko jer su kvalitetni, a ruke su mi dosta u vodi i kemikalijama. Nista ja ne radim u rukavicama.Kad trebam zbog pretraga vaditi krv, jedva mi nadju venu. Ne znam zasto ne vade iz ovih zila koje kao da se same nude?
rosana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:43.