Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2016., 18:53   #5161
ne razumijem zašto je to najgora dijagnoza ikad ?

Imao si psihtičnu epizodu i dobro si se oporavio. Što je točno šizofrenija, ne bih ulazio u to, taj bi se naziv trebao u buducnosti ukinuti i drzati samo F23 zbog stigme i needuciranosti okoline.

Zbog velikog stresa u obitelji, na poslu, pa zatim alkohola i nezdravog zivota spušio si F20 dijagnozu, iako si imao samo 1 epizodu. Ok, to je njihov način rada na Vrapču.

Jasno ti je da gore navedene stavke trebaš izbjegavati kako se ne bi dogodio relaps. Iako je pravilo za vrijeme života; kako za ništa nema pravila.

Sad si depresivan ? I to se da riješiti. Možda to što sad osjećaš i nije produkt prave depresije već recimo neke blage utučenosti, ali svakako posjeti struku.

Kažeš da te život ne mazi. Pa stani u red, jer je on podugačak. Ja sam prošao sve to što i ti, prolazim i danas, a prošao sam i stvari koje ti ne možeš ni zamislit. Opet sam svjestan da ima ljudi koji prolaze ili su prolazili još gore stvari.

Misliš da drugi ljudi nemaju problema ? - To je zato što druge ljude ne poznaješ.

Svakako ti je moj savjet da nešto moraš raditi. Posao, hobi, trening, čitanje, bilo što, što će ti skrenuti misli u ispravan put.
Smisao u životu ne postoji, pa se bavi gore navedenim radnjama a sve to zbog toga kako se ne bi bavio pitanjem smisla (kao što rekoh, nečim što ne postoji).

Ako ti treba, pošalji mi na pm, ja ću ti reć koja 2 suplementa u prehrani možeš nabavit u ljekarni, a to će ti poboljšati neke moždane funkcije. Sad što se tiče depresije, preko prehrane se isto da dosta toga učiniti.

Eto glavu gore i samo naprijed.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 19:58   #5162
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
ne razumijem zašto je to najgora dijagnoza ikad ?

Imao si psihtičnu epizodu i dobro si se oporavio. Što je točno šizofrenija, ne bih ulazio u to, taj bi se naziv trebao u buducnosti ukinuti i drzati samo F23 zbog stigme i needuciranosti okoline.

Zbog velikog stresa u obitelji, na poslu, pa zatim alkohola i nezdravog zivota spušio si F20 dijagnozu, iako si imao samo 1 epizodu. Ok, to je njihov način rada na Vrapču.

Jasno ti je da gore navedene stavke trebaš izbjegavati kako se ne bi dogodio relaps. Iako je pravilo za vrijeme života; kako za ništa nema pravila.

Sad si depresivan ? I to se da riješiti. Možda to što sad osjećaš i nije produkt prave depresije već recimo neke blage utučenosti, ali svakako posjeti struku.

Kažeš da te život ne mazi. Pa stani u red, jer je on podugačak. Ja sam prošao sve to što i ti, prolazim i danas, a prošao sam i stvari koje ti ne možeš ni zamislit. Opet sam svjestan da ima ljudi koji prolaze ili su prolazili još gore stvari.

Misliš da drugi ljudi nemaju problema ? - To je zato što druge ljude ne poznaješ.

Svakako ti je moj savjet da nešto moraš raditi. Posao, hobi, trening, čitanje, bilo što, što će ti skrenuti misli u ispravan put.
Smisao u životu ne postoji, pa se bavi gore navedenim radnjama a sve to zbog toga kako se ne bi bavio pitanjem smisla (kao što rekoh, nečim što ne postoji).

Ako ti treba, pošalji mi na pm, ja ću ti reć koja 2 suplementa u prehrani možeš nabavit u ljekarni, a to će ti poboljšati neke moždane funkcije. Sad što se tiče depresije, preko prehrane se isto da dosta toga učiniti.

Eto glavu gore i samo naprijed.

Hvala na ohrabrenju, to je istina što kažeš da zbog nepoznavanja drugih mislim da je moja dijagnoza najteža, ali da mi je donijela probleme u životu.. je. Problem s pronalaskom posla, čim doktori na liječničkom vide dijagnozu, odmah okreću glavom, i ne mogu dobiti dozvolu za rad. Vozačku mi daju na godinu dvije maximalno, a znaš koliko svaki put pregled košta.I zdravim ljudima s iskustvom je teško naći posao, a kamoli meni sa srednjom stručnom spremom i takvom dijagnozom. Ponekad sam i ja došao na ideju da mi je postavljena kriva dijagnoza, no većinu vremena od tog ispada se osjećam koliko toliko normalno.
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 20:20   #5163
A čuj to je neka diskriminacija. Možda se možeš nekom obratiti.

Iako psihofarmaci i njihova konzumacija utječu na motoričke sposobnosti pa možda u tom smislu doktori ti prave problem s vozačkom.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 11:08   #5164
Meni su vozačku od 1999 do prošle godine produžavali na godinu do tri godine kako kada, a prošle godine su mi produžili na pet godina, pijem 1 mg rispolepta navečer.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 12:20   #5165
Deda 27
Pročitao sam ovo što si napisao i prepoznao sebe u situaciji u kojoj si se našao..ovo je za mene 2002.godina..i ja tada niaam znao kud i kamo..bio sam izgubljen totalno..javilo mi se veliko nepovjerenje u ljude..grandiozne ideje..nerealne fantazije..gubitak realiteta..ali ako govorimo u kontekstu bolesti..smtram sa je to jedina bolest od koje mozeš i nešto dobiti..samo pokušaj te stvari dozirati i ne prekidaj s terapijom lijekovima iako mislim da ponekad to nije jedino rješenje
..ukratko..bori se!

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
corbett01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 16:25   #5166
Quote:
loreto kaže: Pogledaj post
ZDRUGOVI I ZDRUGARICE.....PRINTAČ I ŽACKO POZDRAV.....

IMAM PITANJA PA TKO JE STO DOZIVIO NEKA RECE OVDJE NA FORUMU...HVALA....

DA LI JE TKO OD VAS DOŽIVIO SVJETLO OD SVJETLA,ILI LJUDE U CRNOM DA JE IMAO HALUCINACIJU ŠTO VIDNU STO SLUŠNU(SVEGA VIDLJIVOG I NEVIDLJIVOG) ZAPRAVO MENI SE GODINAMA NEKE STARI DOGAĐALE,TREBA BITI OPREZAN,JA KAD SAM REKAO NEKE STVARI
Kao sto si i sam kazes vidio si svjetlo i ljude crnom. To mozes vidjeti samo ako si na rubu da mozes umrijeti. Ne radi se ni o kakvim halucinacijama nego je mozak osjetljiviji uslijed nekih ostecenja pa moze vidjeti suptilnije neke stvari. Jedva bi te docekali na psihijatriji da ti ukradu dusu tamo. To rade ljudima koji su takvom stanju. Isprekidane su ti veze suptilnog tijela sa tvojim fizickim tijelom pa mozes izdahnuti, ostati bez duse, svasta nesto, jer ako ti se odvojiti to suptilno tijelo od tebe dusa neces nikad zacijeliti. Nemoj ici kod psihijatara jer jedva cekaju nekog upravo takvog. Nadam se da vec nisi otisao.
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 20:17   #5167
Quote:
osa-- kaže: Pogledaj post
Kao sto si i sam kazes vidio si svjetlo i ljude crnom. To mozes vidjeti samo ako si na rubu da mozes umrijeti. Ne radi se ni o kakvim halucinacijama nego je mozak osjetljiviji uslijed nekih ostecenja pa moze vidjeti suptilnije neke stvari. Jedva bi te docekali na psihijatriji da ti ukradu dusu tamo. To rade ljudima koji su takvom stanju. Isprekidane su ti veze suptilnog tijela sa tvojim fizickim tijelom pa mozes izdahnuti, ostati bez duse, svasta nesto, jer ako ti se odvojiti to suptilno tijelo od tebe dusa neces nikad zacijeliti. Nemoj ici kod psihijatara jer jedva cekaju nekog upravo takvog. Nadam se da vec nisi otisao.
Najveći dio psihijatara ne radi to zbog zlobe, nego zbog neznanja.

Volio bih reči nešto više o suptilnom tijelu sa Vedskog (Hinduističkog) gledišta.

Mi smo duhovne prirode. Ili što bi u Hare Krishna rekli, - mi smo duhovne duše. Budući da je duhovne prirode, duša je previše suptilna da bi bez posrednih slojeva ili omotača prebivala u grubom fizičkom tijelu. Zato osim grubg fizičkog tijela postoji suptilno materijalno tijelo sastavljeno od Ega, (ahamkara) Inteligencije (budhi) i Uma (manas). Najzanimljivija mi je sanskritska riječ za Ego. Ahamkara se sastoji od dvije riječi: Aham = ja i kara = radim. Ego dijeli titule, naslove, imenovanja, obranaški je nastrojen, nužan za samoobranu; ali utječe na to da se mi, duhovne duše, poistovječujemo sa grubim materijalnim tijelom. Um, koji gospodari osjetilima skuplja informacije, a Inteligencija ih obrađuje. Ovo suptilno materijalno tijelo ne odvaja se od duše, sve dok se duša ne oslobodi od materijalnog ropstva.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 13:32   #5168
Naišao sam na neka znanstvena istraživanja o povezanosti vitamina d i shizofrenije, primjer: https://www.vitamindcouncil.org/vita...schizophrenia/

Nisam skužio slijedeće:

1. Da li manjak vitamina d može biti okidač za nastanak shizofrenije?
2. Ili pak osobe koje već boloju od shizofrenije imaju manjak vitamina D pa da je taj manjak u biti posljedica navedene bolesti?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 18:44   #5169
Quote:
osa-- kaže: Pogledaj post
Kao sto si i sam kazes vidio si svjetlo i ljude crnom. To mozes vidjeti samo ako si na rubu da mozes umrijeti. Ne radi se ni o kakvim halucinacijama nego je mozak osjetljiviji uslijed nekih ostecenja pa moze vidjeti suptilnije neke stvari. Jedva bi te docekali na psihijatriji da ti ukradu dusu tamo. To rade ljudima koji su takvom stanju. Isprekidane su ti veze suptilnog tijela sa tvojim fizickim tijelom pa mozes izdahnuti, ostati bez duse, svasta nesto, jer ako ti se odvojiti to suptilno tijelo od tebe dusa neces nikad zacijeliti. Nemoj ici kod psihijatara jer jedva cekaju nekog upravo takvog. Nadam se da vec nisi otisao.
Pričaš gluposti!
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 22:13   #5170
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Naišao sam na neka znanstvena istraživanja o povezanosti vitamina d i shizofrenije, primjer: https://www.vitamindcouncil.org/vita...schizophrenia/

Nisam skužio slijedeće:

1. Da li manjak vitamina d može biti okidač za nastanak shizofrenije?
2. Ili pak osobe koje već boloju od shizofrenije imaju manjak vitamina D pa da je taj manjak u biti posljedica navedene bolesti?
Postoje istraživanja koja ukazuju na to da djeca koja su rođena nakon zimskog perioda, veljača, ožujak, travanj, imaju najveće izglede za obolijevanje od sch i sličnih bolesti, radi pomanjkanja sunčeve svjetlosti u trudnoći, tako da na to ne možeš utjecati, ako gledamo od rođenja svi smo više manje izloženi istoj količini sunčeve svjetlosti, a nedostatak vitamina D usko je povezan je s depresijom i osjećajem lošeg raspoloženja. Na primjer meni je dijagnosticirana F.20, rođen sam u ožujku, kum i jedan prijatelj imaju MS, rođeni u veljači i travnju. http://www.livescience.com/20237-bir...disorders.html
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 04:35   #5171
Quote:
deda27 kaže: Pogledaj post
Postoje istraživanja koja ukazuju na to da djeca koja su rođena nakon zimskog perioda, veljača, ožujak, travanj, imaju najveće izglede za obolijevanje od sch i sličnih bolesti, radi pomanjkanja sunčeve svjetlosti u trudnoći, tako da na to ne možeš utjecati, ako gledamo od rođenja svi smo više manje izloženi istoj količini sunčeve svjetlosti, a nedostatak vitamina D usko je povezan je s depresijom i osjećajem lošeg raspoloženja. Na primjer meni je dijagnosticirana F.20, rođen sam u ožujku, kum i jedan prijatelj imaju MS, rođeni u veljači i travnju. http://www.livescience.com/20237-bir...disorders.html
A s druge strane uzimaje vitamina A i D se u trudnoči ne preporučuju.

Nemam sch, imam potrebu za vitaminom D radi endokrinološkikh problema. Rođen sam u siječnju.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 16:45   #5172
Meni draga osoba boluje od dijagnoze sizofrenija. Slabo znam o ovoj bolesti ali voljela bih kad bi toj osobi mogla pomoci. Veoma je tesko jer nisam ljekar a ta osoba nece da pije lijekove koje joj je ljekar propisivao jer kaze da je od njih kao "zombi" i da samo spava te ne moze normalno funkcionirati. Ovako sve cu fino da napisem, pa ako iko ima slicno iskustvo voljela bih da se javi da podjeli sa nama...
Dakle, osoba je prije 20 godina tacno za vrijeme rata dovedena u kliniku i tada je govor bio nepovezan i nejasan, dok je tijelo bilo skroz skupljeno. Govorio je da ga progone ljudi...kako je doslo do toga pojma nemam. Od tada se sve promjenilo. Osoba sa 20.g. svog zivota pa sve do danas (danas ima 42.g.) imao je 3g radnog staza jer u mjestu gdje je zivio nije mogao naci posao posto su svi znali da ima psih.probleme. Radi se o izuzetno inteligentnoj osobi, koja je promjenila finih komada cura i sve veze su trajale od 1,5- do jedva 2godine. Oni koji ga ne poznaju bas dobro a tek se upoznaju s njim i igrom slucaja mozda provedu vrijeme na neki nacin- vide da nesto nije uredu ali ne znaju tacno sta. On vrlo cesto napravi sukobljive situacije i stalno prica lose o svojim najblizima koji su mu najvise pomogli i dali ljubavi---i za koje zaista zaista nema razloga da govori lose, zasto to radi...misterija...da li je njemu percepcija iskrivljena pa mjesa stvarnost sa iluzijama, ne mogu uci u njegov mozak i to je za mene misterija...On je sad nasao posao u drugoj drzavi i posao je fizickog tipa gdje radi po 15 sati dnevno. Kaze da ima takvu snagu da mu se svi dive. Ego mu radi do neba i zeljan je dokazivanja.Pokusava da se predstavi u najboljem svjetlu ali istovremeno se i svadja sa nekima za koje kaze da mu njegov unutarnji glas kaze da su negativci i da to samo on zna. Prije je koristio alkohol koji je bio okidac i brzi pokretac toj njegovoj bolesti,ali ga ne koristi vec dugo. Nikome na tom poslu nije jasno zasto, ali ga vec nazivaju isfrustriranim, bolesnim i sl. vide da nesto nije okej ali ne znaju sta. Odbacio je majku i nece da joj se javlja, odbacio jenajboljeg prijatelja rekavsi da ga proganja samo zato sto mu se cesto javi na tel pitanjem "gdje si kako si"..a majka mu je trazila malo novaca da joj posalje,,dakle, nikakav poseban razlog u smislu da mu je neko uradio nesto, .....dok sa druge strane ima novog druga koji je sad za sad okej...i kojem sve lose prica o svojim najblizim i najmilijim koji su bili uz njega kad mu je bilo najteze i koji su mu pomogli novcano kad nije imao ni za kafe i cigara. Sad je u fazi kad se hvali o svojim djelima (lijepo pise,umjetnik je), smatra za sebe da je iznad svih, trosi nenormalno novac na sve-nije vazno koliko sta kosta on ga prosto baca kao da je zaboravio da prije 6 mjeseci nije imao nista. Sa kim god stupi u lijep odnos vrlo brzo se to pokvari jer on dobije neku sliku ili je sam stvori. Vrlo cesto ko mu smeta i situacija koja mu smeta dovodi do konflikta-trazi konflikt kako bi prestao komunicirat sa tom osobom. Nema emocija, ili ih ne pokazuje-ovo mi je najveca misterija,kako te osobe nemaju emocije a recimo prije 7 dana su imale divne emocije,njezne, fine, odjednom se to promjeni..znaci danas moze biti perfektan, sutra los i negativan. danas moze sve da obeca sutra da pogazi. danas te moze voliti najvise na svijetu sutra mrziti-----kako se to ponasanje moze svrstati u normalno, da naravno ne moze, ali je cudno. ili se namjerno igra sa ljudima, ili ni njemu jadniku nije lako sa samim sobom.Radi vec 2 mjeseca taj teski fizicki posao i zalio se prije 7 dana da je izgubio pozitivnu stranu (kao zabavljac na poslu) da vise nema snage da druge nasmijava....kad je tek poceo radit zalio se da mu se ruke koce,ali sad je okej. Ne trosi nikave lijekove niti to zeli. Puno prica i nece da saslusa sugovornika.Komunikacija-jednosmjerna. Uglavnom prica o poslu ili se zali na svoje najblize. Ima sposobnost da glumi da je dobro i da je sve pod kontrolom-a ono nije. U dubini znam da je dobra osoba ali vrlo tesko je biti s njim drug. Tesko iz razloga kad stavis na vagu sve lose i dobro nadvlada ono lose. Pomoc nece nikakvu od ljekara jer smatra da je dovoljno inteligenatn da sam sebi pomogne. Jeste pametan iznadprosjecno, izuzetno rjecit lik, ali sva pricsa koju prica sugovorniku zna biti sumorna i teska pa se moze desit da ga ljudi izbjegavaju ili ismijavaju sto to on vidi. Ako neko ima slicnu situaciju sa nekim dragim molim da se javi da vidim sta uciniti i kako pomoci osobi. Samnom je ta osoba prekinula naglo kontakt, ali ne znaci da ce tako biti kroz 7 ili cak mjesec dana.sam se javi ili pojavi kao da se nista nije desilo.
edit: vrlo cesto sto on radi kasnije prica da to drugi ljudi rade i da je to lose. nevjerovatno je. pokusava da kopira druge koji mu se dopadnu ali sve to lose radi. ljubomoran je na prijateljstva izmedju nekih ljudi i zbog tog kida veze sa svima jer ga to trga...ne znam ako iko moze da mi objasni sta je ovo-jer-nije dobro. price i razgovori ne mogu pomoci, ali nije dobro...

Zadnje uređivanje Klepsidra : 20.07.2016. at 16:56.
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 23:47   #5173
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Meni draga osoba boluje od dijagnoze sizofrenija. Slabo znam o ovoj bolesti ali voljela bih kad bi toj osobi mogla pomoci. Veoma je tesko jer nisam ljekar a ta osoba nece da pije lijekove koje joj je ljekar propisivao jer kaze da je od njih kao "zombi" i da samo spava te ne moze normalno funkcionirati. Ovako sve cu fino da napisem, pa ako iko ima slicno iskustvo voljela bih da se javi da podjeli sa nama...
Dakle, osoba je prije 20 godina tacno za vrijeme rata dovedena u kliniku i tada je govor bio nepovezan i nejasan, dok je tijelo bilo skroz skupljeno. Govorio je da ga progone ljudi...kako je doslo do toga pojma nemam. Od tada se sve promjenilo. Osoba sa 20.g. svog zivota pa sve do danas (danas ima 42.g.) imao je 3g radnog staza jer u mjestu gdje je zivio nije mogao naci posao posto su svi znali da ima psih.probleme. Radi se o izuzetno inteligentnoj osobi, koja je promjenila finih komada cura i sve veze su trajale od 1,5- do jedva 2godine. Oni koji ga ne poznaju bas dobro a tek se upoznaju s njim i igrom slucaja mozda provedu vrijeme na neki nacin- vide da nesto nije uredu ali ne znaju tacno sta. On vrlo cesto napravi sukobljive situacije i stalno prica lose o svojim najblizima koji su mu najvise pomogli i dali ljubavi---i za koje zaista zaista nema razloga da govori lose, zasto to radi...misterija...da li je njemu percepcija iskrivljena pa mjesa stvarnost sa iluzijama, ne mogu uci u njegov mozak i to je za mene misterija...On je sad nasao posao u drugoj drzavi i posao je fizickog tipa gdje radi po 15 sati dnevno. Kaze da ima takvu snagu da mu se svi dive. Ego mu radi do neba i zeljan je dokazivanja.Pokusava da se predstavi u najboljem svjetlu ali istovremeno se i svadja sa nekima za koje kaze da mu njegov unutarnji glas kaze da su negativci i da to samo on zna. Prije je koristio alkohol koji je bio okidac i brzi pokretac toj njegovoj bolesti,ali ga ne koristi vec dugo. Nikome na tom poslu nije jasno zasto, ali ga vec nazivaju isfrustriranim, bolesnim i sl. vide da nesto nije okej ali ne znaju sta. Odbacio je majku i nece da joj se javlja, odbacio jenajboljeg prijatelja rekavsi da ga proganja samo zato sto mu se cesto javi na tel pitanjem "gdje si kako si"..a majka mu je trazila malo novaca da joj posalje,,dakle, nikakav poseban razlog u smislu da mu je neko uradio nesto, .....dok sa druge strane ima novog druga koji je sad za sad okej...i kojem sve lose prica o svojim najblizim i najmilijim koji su bili uz njega kad mu je bilo najteze i koji su mu pomogli novcano kad nije imao ni za kafe i cigara. Sad je u fazi kad se hvali o svojim djelima (lijepo pise,umjetnik je), smatra za sebe da je iznad svih, trosi nenormalno novac na sve-nije vazno koliko sta kosta on ga prosto baca kao da je zaboravio da prije 6 mjeseci nije imao nista. Sa kim god stupi u lijep odnos vrlo brzo se to pokvari jer on dobije neku sliku ili je sam stvori. Vrlo cesto ko mu smeta i situacija koja mu smeta dovodi do konflikta-trazi konflikt kako bi prestao komunicirat sa tom osobom. Nema emocija, ili ih ne pokazuje-ovo mi je najveca misterija,kako te osobe nemaju emocije a recimo prije 7 dana su imale divne emocije,njezne, fine, odjednom se to promjeni..znaci danas moze biti perfektan, sutra los i negativan. danas moze sve da obeca sutra da pogazi. danas te moze voliti najvise na svijetu sutra mrziti-----kako se to ponasanje moze svrstati u normalno, da naravno ne moze, ali je cudno. ili se namjerno igra sa ljudima, ili ni njemu jadniku nije lako sa samim sobom.Radi vec 2 mjeseca taj teski fizicki posao i zalio se prije 7 dana da je izgubio pozitivnu stranu (kao zabavljac na poslu) da vise nema snage da druge nasmijava....kad je tek poceo radit zalio se da mu se ruke koce,ali sad je okej. Ne trosi nikave lijekove niti to zeli. Puno prica i nece da saslusa sugovornika.Komunikacija-jednosmjerna. Uglavnom prica o poslu ili se zali na svoje najblize. Ima sposobnost da glumi da je dobro i da je sve pod kontrolom-a ono nije. U dubini znam da je dobra osoba ali vrlo tesko je biti s njim drug. Tesko iz razloga kad stavis na vagu sve lose i dobro nadvlada ono lose. Pomoc nece nikakvu od ljekara jer smatra da je dovoljno inteligenatn da sam sebi pomogne. Jeste pametan iznadprosjecno, izuzetno rjecit lik, ali sva pricsa koju prica sugovorniku zna biti sumorna i teska pa se moze desit da ga ljudi izbjegavaju ili ismijavaju sto to on vidi. Ako neko ima slicnu situaciju sa nekim dragim molim da se javi da vidim sta uciniti i kako pomoci osobi. Samnom je ta osoba prekinula naglo kontakt, ali ne znaci da ce tako biti kroz 7 ili cak mjesec dana.sam se javi ili pojavi kao da se nista nije desilo.
edit: vrlo cesto sto on radi kasnije prica da to drugi ljudi rade i da je to lose. nevjerovatno je. pokusava da kopira druge koji mu se dopadnu ali sve to lose radi. ljubomoran je na prijateljstva izmedju nekih ljudi i zbog tog kida veze sa svima jer ga to trga...ne znam ako iko moze da mi objasni sta je ovo-jer-nije dobro. price i razgovori ne mogu pomoci, ali nije dobro...
Točno to što si napisala, njemu je stvarnost iskrivljena, pitaj boga koliko jako, to samo on zna/osjeća kojeg intenziteta, isto je sa svima ostalima koji prolaze kroz takvu situaciju, nekome je lakše, nekome teže za podnosit duševnu patnju. Po meni je on sad u stanju psihoze, znači mozak je pod velikim opterećenjem, ne radi normalno, i od tud mu silna snaga da može raditi 15 h/dan fizički posao, no to ne može trajati zauvijek, jer tijelo ima granice, a mozak je ajmo reći pod "visokim naponom" i tjera tijelo u kolaps-mozak nije sinkroniziran s tijelom, tj ne osluškuje njegove potrebe, nego ga tjera u provaliju. Nitko normalan ne radi 15h / dan teški fizički posao, a da se fizički ne ubije kroz kratki period, ja recimo ne bi izdržao tjedan dana takvog posla... iz svega toga proizlazi i taj socijalni aspekt u kojem je kao što si opisala nedorečen...to sa lijekovima je istina, jer sam i sam bio u takvoj situaciji, da te strašno umrtve, i uspavaju.. na žalost, no ti mu možeš pomoći jedino tako da mu pokušaš objasniti da mora razgovarati sa stručnom osobom-psihijatrom, koji će mu prepisati i prilagoditi adekvatnu terapiju, kako bi i dalje mogao funkcionirati, jer u ovakvom stanju neće dugo izdržati...
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 18:44   #5174
O tome da li psiholeptici "umrtve" bi se dalo raspravljati. Sve osobe koje su pod gasom psihoze identificiraju se s tim stanjem, to je njima normalni svijet, i spustanje u realnost tj. brisanje halucinacija i deluzija dozivljavaju kao ubijanje tog njima normalnog svijeta tj. umrtljivanje. Manicni i psihoticni pacijenti bune se protiv antipsihotika Jer vise vole biti u njima normalnoj a Za vanjske promatrace turbo High fazi.

Najveci dio ponovnih hospitalizacija nastaje Jer pacijenti prestanu piti antipsihotike, tj. ne vole biti normalizirani nego psihoticni. Cesto ih se zato mora prisilno hospitalizirati sto je npr totalna suprotnost kod tjelesnih kronicnih bolesti kao diabetes ili visoki tlak.
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 12:08   #5175
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Traživši neki alternativni ili komplementarni lijek za štitnjaču naletio sam na zanimljiv i malo duži članak o metilaciji. U njemu između ostalog, piše da se kod većine ljudi metilacija presporo odvija. Da sad ovdje ne idem u širinu metilacija je proces u kojem se ogromnom broju biokemijskih supstanci dodaje CH3 grupa atoma. Što mijenja sastav i ponašanje tvari kojoj je ta grupa pridodana. Ljudi oboljeli od šizofrenije također presporo metiliraju tvari u svome tijelu i imaju visok sadržaj histamina.

Pa se pitam... ako nije tajna... da li su vam mjerili sadržaj histamina? Mjeri li se uopće za vrijeme psihotičnosti sadržaj nekih tvari u krvi. Jer netko npr. može postati psihotičan jer je pojeo/popio drogu.
Kafetina puno popio.
Nadzen morfij u nalazu urina a morfij nisam uzeo.
Gdje ko moze nabavit ga i ko se s tim puca.

Ne znam sta su sve provjeravali.
Cak Mi nalaze nisu ni vratili.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 15:43   #5176
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Kafetina puno popio.
Nadzen morfij u nalazu urina a morfij nisam uzeo.
Gdje ko moze nabavit ga i ko se s tim puca.

Ne znam sta su sve provjeravali.
Cak Mi nalaze nisu ni vratili.
Ispravljam se.

Vkećina ljudi može metilirati b-kompleks vitamine.

Jedna od teorija šizhofrenije jest da dolazi do autointoksikacije LSD25 drogom.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 21:43   #5177
Quote:
deda27 kaže: Pogledaj post
Točno to što si napisala, njemu je stvarnost iskrivljena, pitaj boga koliko jako, to samo on zna/osjeća kojeg intenziteta, isto je sa svima ostalima koji prolaze kroz takvu situaciju, nekome je lakše, nekome teže za podnosit duševnu patnju. Po meni je on sad u stanju psihoze, znači mozak je pod velikim opterećenjem, ne radi normalno, i od tud mu silna snaga da može raditi 15 h/dan fizički posao, no to ne može trajati zauvijek, jer tijelo ima granice, a mozak je ajmo reći pod "visokim naponom" i tjera tijelo u kolaps-mozak nije sinkroniziran s tijelom, tj ne osluškuje njegove potrebe, nego ga tjera u provaliju. Nitko normalan ne radi 15h / dan teški fizički posao, a da se fizički ne ubije kroz kratki period, ja recimo ne bi izdržao tjedan dana takvog posla... iz svega toga proizlazi i taj socijalni aspekt u kojem je kao što si opisala nedorečen...to sa lijekovima je istina, jer sam i sam bio u takvoj situaciji, da te strašno umrtve, i uspavaju.. na žalost, no ti mu možeš pomoći jedino tako da mu pokušaš objasniti da mora razgovarati sa stručnom osobom-psihijatrom, koji će mu prepisati i prilagoditi adekvatnu terapiju, kako bi i dalje mogao funkcionirati, jer u ovakvom stanju neće dugo izdržati...
U tih 20g koliko traje bolest on je isao na razne razgovore. Cak je i radio u nekoj udruzi za ljude sa psih.poremecajima. Na zalost sve se svodi na to da on porazgovara sa strucnom osobom i onda ide po svom. Tako mu izgledaju drugi ljudi sa kojima razgovara-da svako radi po svom. Hvala ti sto si mi napisao i objasnio neke stvari, da, sad malo vise shvatam. On ce sebe dati za bilo koji posao ali sve je to kratkog vijeka, ne moze se zadrzati niti na jednom poslu, nista ga ne moze zadrzati, jednostavno kad pocne nesto raditi vec trazi drugi posao i drugi izlaz. Sad se nalazi u inozemstvu gdje fino zaradjuje,ali vec mjesec dana trazi nesto drugo. Pokusava da bude socijalan ali samo na taj nacin "bicu dobar s ovim i ovim jer mi moze trebat". Ima sposobnost da ljude opcini na takav nacin da se sazale na njega i dadnu mu novaca. On ne odbija nista. Sve uzima. Ide na kartu da mu je mama stara i bolesna i da zivi od mirovine, ali i sam joj sad nista ne salje. Kupuje skupu garderobu, zivi od danas do sutra, ponasa se nezrelo. Zeljan je dokazivanja, a u biti svo to dokazivanje o kojem prica zacas padne u vodu, jer je pretjerano. Ne znam da li sve to ima veze sa bolesti ili sa njegovim karakterom.Zeli svakoga da opcini i zavede, da odusevi svojom pricom. Ponekad nije svjestan koliko tusi ljude, pa vjerujem da ga pocnu izbjegavati. Meni je on-njegov slucaj-misterija, upravo zato jer nemam pojma sta se desava i zasto to radi, zasto ima potrebu vrijedjati najblize i podcjenjivati. Sto je najgore, on svom novom drustvu na poslu prica najlosije o svojima, rekao bi neko ko ne zna-jadan on skim zivi. No, ne znam sta i kome sada prica recimo o meni, ali sam sigurna da postoji neko kome iznosi sve lose i pred kime me ismijava. Na zalost- vrlo cesto mu se to i vrati-ljudi ga ismijavaju zbog njegovih prica, sto on to naposletku i shvati....
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 08:02   #5178
kolektivna psihoza

Prezivjela sam psihoticnu epizodu kada sam bila aktivni clan politicke stranke.
- Moja psihoza je bila poduprta psihozom ostalih nekoliko osoba koje su stvarale paranoju da nas netko prati.
- Gasila sam mobitel jer sam se bojala da ce me neko prisluskivati, ne samo to vadila.bih i bateriju iz njega i sasvim ga rastavila.
- Nisam.izlazila iz kuce bez noza i suzavca
- Jos gore je bilo stp se stvarno desilo da san dozivila da me neki lik pratip bio. Ali stvarno!!! I to je jos potpirilo vecu paranoju
- Bojala sam se nocu izlaziti, kao cim se spusti mrak necu van
-Prestala izlaziti u klubove, kao ako me prepoznaju naudit ce mi
-Zanemarila higijenu,izgled,
-Tipa sjedila.bih na faksu i neko bi me pogledao ja bih odma promislila: mozda je on jedan od njih.

Snovi: nocne more imala. Mislila da mi mogu uci u snove i ispitivati me.
S frendicom komentirala kako su me ispitivali. I ona meni prepricavala svoje snove i sta su nju pitali.
Dakle kolektivno smo si potpirivale nasu psihodeliju i smatrale to normalnim.

S drugom frendicom se nasla i ispricala joj. Najnormalnije. Ulaze mi u snove i ispituju.
Ova me gledala blijedo. I zabrinuto. Al ja po svome. Kontam: ne razumi ona to kad joj to nije interes pa ne zna..
.
Imala sam i cudnovate snove:
Tipa idem iz sobe do wc-a. Stanem kraj ogledala. Iz ogledala iskoci ruka i pokusava me povuci unutra. Ja se opirem.
I na kraju ruka nestane. ja govorim: mama jesi vidila ovo neko me htio povuc unutra..
ona: Bojim se da imas shizofreniju.
------------
drugi san: stojimo teta, mama i ja na bolnickom hodniku. kao cekamo red. i govorim ja njima da taman pricam s ocem. govori mi teta mami mojoj: ona ima shizofreniju.
----------
jednom mi je iz cista mira u glavi prosla rijec: DELUZIJE
------------
Isla bila na faks. nes zaboravila. prof reka da ne mogu bit na predavanju.
otisla ca.
usla u trgovinu i stojim i cujem kako krivim samu sebe. znate ono tok misli.. i rekla sama sebi: Ma daj ne seri.
nije stvar u tome sto san ja sama.sebi rekla ne seri
nego kad san to rekla 2minute mi je samo bila tisina u glavi.
doslovno kao da san prekinula nekog ko je upalio radio.
kao kad pritisnete OFF na dugmetu.

izlazak iz psihoze se desio kada sam dozivila jos jedan smrtni slucaj.
tada sam odlucila radi kao depresije i suic. misli potraziti strucnu pomoc. suic. misli su bile grozne. i morala san doslovno sama sebi govoriti: misli pozitivno i sl. kao preuzet kontrolu nad mislina jer se stvar otela kontroli.... imala san stvarno filing da me neko prokleo bio. a koncentracija na faksu nikakva. profesor kaze 2recenice ja vec u svon svijetu.
isto to mi se i na poslu desavalo..
primjetim da mi nesto govori iza ledja al ja zamisljena i kao briga me se. pogled mi bude tup kao da spavam otvorenih ociju.

psihotest obavila nisam bila.
ali hocu.
nemam vise misli o proganjanju i smatram sada kao da je to bio neki hir paranoicni.

al bojim se da se to ne vrati.
i volila bi znati dal je to samo prolazna jednokratna faza ili ce se desit opet.

sto se tice donosenja odluka jako sam neodlucna. i jako cesto mjenjam misljenje.
inace sam inteligentna i radisna.
kroz pubertet sam bila agresivna i zivcana unutar obitelji.
sad sam smirena i ne zivcanim ak nisan ni vesela iz srca kao prije.
puno san toga napisala.
psihotest ce sve reci.

inace otac i mater su cesro znali sami sa sobom pricati u mom prisutstvu.
kao zamisle se pa pricaju sami sa sobom.
kao osoba sam pozitivna i sve. al svi me oduvik znajj ko zabavljaca veseljaka i onu luckastu al inteligentnu curu.
edit: dok sam imala psihoticnu epizodu oblacila sam se izazovno.
Kao da san izasla van okvira drustva.
npr. u stanju sam setat gradom i ako mi dodje pocet pjevat iz cista mira i bas me boli briga sto ce neko rec.
neko bi reko da sam slobodan covjek jer nisan opterecena drustvenim normama.al neznan sta bi rekla.
nije da prican sama sa sobom ili pjevam.al u stanju sam dok cekam bus u stranoj zemlji na kolodvoru.lec na pod i bas me boli briga sto ce neko pomislit: vidi klosarice.
previse san toga napisala.
mozda ovo sve ni nema veze sa temom
al to mi se mota po glavi.
kako ziviti regular lifestyle kad vidis siru sliku.presmijesno mi je na poslu biti radisni radnik kad je cijeli sustav krivo postavljen..al sta cu moram...
edit: sad sam se sjetila i da sam jednom u disku bila. i odjednom gledala te sve ljude oko sebe kako veselo skacu..
i izasla van.
posvadjala s pandurima koji su dosli samo u nocnu ophodnju.
uhvatila se za nosace od auta.
i nisam htila pustiti.
mislila sam ako se drzim za nosace(one na krovu) ne.mogu mi nista i oni ce otici. pandurka me pokusavala istrgnuti.
a ja san se zalijepila za nosace i derala...
bila san pripita i napusena.
na kraju su me priveli sa lisicama...
-----

Zadnje uređivanje Splićankaa : 11.09.2016. at 09:22.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 11:10   #5179
Splićanko....jao...pročitala sam sve što si napisala...no nisi napisala jesi li se javila kojem šrinku? jasno mi je da stres čovjeka može izbaciti toliko da se uistinu svašta sa psihom promijeni, da dođe i do slušnih i vidnih halucinacija, ponašanja koje odudara od normi ili dotadašnjeg ponašanja, postoje i faze u kojima se to stabilizira/aktivira...no isto bi trebala imati nekog kome se možeš javiti (ti ili tvoja obitelj) ukoliko se to bude ponavljalo.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 02:47   #5180
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
Splićanko....jao...pročitala sam sve što si napisala...no nisi napisala jesi li se javila kojem šrinku? jasno mi je da stres čovjeka može izbaciti toliko da se uistinu svašta sa psihom promijeni, da dođe i do slušnih i vidnih halucinacija, ponašanja koje odudara od normi ili dotadašnjeg ponašanja, postoje i faze u kojima se to stabilizira/aktivira...no isto bi trebala imati nekog kome se možeš javiti (ti ili tvoja obitelj) ukoliko se to bude ponavljalo.
Ok sam sada. Kad mi je ta politicka aktivnost prestala biti bitna, postepeno se smanjivala psihoza i paranoja.
Pocela sam ponovno opusteno disati i setati.
S tim da je ta psihoza trajala godinu-dvi dana.
U potpunosti sam fizicki izgled zanemarila bila. Samoozljeđjivala se (dermamitologija i trichotilomanija- to jos i dan danas radim nikako se toga rijesit).
Kada sam imala bas jake suic.misli skuzila sam da se sama protiv toga ne mogu boriti.
-Ovo nisam ispricala nikom. Ali sam o zlostavljanju i šikaniranju kroz djetinjstvo (uzi clan obitelji me tukao i prijetio da ce me ubiti i skoro ubio).. to sam ispricala. i rekla sam za trichotilomanju i sucidalne misli, rekla sam da se bojim buducnosti, financijski sam bila lose.. i da se ne zelim ubit da zelim otpuhat te misli.. ona me u soku gledala. i poslala me psihijatru. On mi je helex prepisao bio i napisao da imam anksioznost i jos neki švrakopis i reka sa uzmem uputnicu za psihotest. bojala sam se psihotest napraviti.
U zivotu ok funkcioniram. Pocela sam se ponovno sminkati. Ne zivim vise u toksicnoj okolini.
Neko ko bi me.gledao sa strane nikad ne bi rekao sto sam sve prosla.
dobra sam i inteligentna i dosta snalazljiva osoba, samostalna.
iz svega ovog sam naucila da trebam sama.sebi biti viši cilj i prioritet.
Imam samo mamu. A ona je depresivna i u banani. Kontam obavit psihotest. I placat psihoterapeuta i pocet vjezbat i prominit prehranu.
mama je bila na psihijatriji prije nego sam se rodila.mjesec dana jer je imala napadaj histerije i pricala nepovezano. dobila je Leponex bila.
jednom je kad sam ja imala 16 ispred mene htjela skocit kroz prozor.
obe smo u banani.
nisam opasna za okolinu. samo nemam niti pravca niti smjera
slobodna san kao ptica.
a zelim sebe usmjeriti nekom.cilju i drzat se toga.
a ne da tapkam u prazno. fali mi podrska. znam sto zelim al samo da me neko slusa i podrzava..
grozno je nositi se s time da te neko maltretirao i da je to-to.
kao proslo svrseno vrijeme. koga briga.
mozda je ta moja psihoticna ideja da promijenim svijet bila nekakav bunt radi propalog djetinjstva.na koje nisam mogla utjecati?
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.