Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2010., 13:30   #81
Upravo zbog ovoga što se dogodilo haligali.
__________________
Čovjek nikada ne dobije veći križ nego što može nositi...
n0ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 16:05   #82
Pa jednom kad prestaneš piti AD možeš piti alkohol. Druga je stvar što alkohol uzrokuje određene procese u organizmu koje mogu dovesti do razvijanja anksioznosti, panike, depresije itd., ali to ima veze s karakterom osobe a ne AD-om.
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 21:14   #83
Quote:
haligali kaže: Pogledaj post
Nisam mogla pronaći thread skidanje s antidepresiva, pa ga ovdje otvaram. Pozivam sve vas koji imate iskustva bilo pozitivnih bilo negativnih da ih napišete, koliko je opasno sam odlučiti kada se skinuti i da li postoje krize kao kod narkića cold turkey itd. Čitala sam da su nuspojave skidanja očajne, a bojim se da sam ih i iskusila. Kod mene se radilo o pregadnom pritisku u glavi, glavobolji, mučnini, boli u stomaku koja mi se pojavila nakon prestanka pijenja AD koje sam pila oko 3 godine, a zadnjih 6 mjeseci u količini od 10 mg. Mjesec dana nisam ništa pila, izvrsno sam se osjećala i onda sam se gadno napila. Da li je moguće da je to teže pijanstvo potaklo depresiju CNS i gore navedene simtome. Molim nekog sa iskustvom da prokomentira. Što sad, pričekati ili ponovo početi piti AD? Hvala
"..Antidepresivi
Alkoholizam i depresija su često povezani (14), ąto dovodi do visokog rizika mogućeg javljanja interakcija alkohol-antidepresivi. Alkohol pojačava sedirajući efekt tricikličkih antidepresiva poput amitriptilina, znatno pogorąavajući sposobnost upravljanja automobilom (15). Akutni alkoholizam povećava dostupnost nekih triciklina, ąto posljedično povećava i njihov sedativi učinak (16), kronični alkoholizam djeluje tako da povećava dostupnost jednih, dok smanjuje dostupnost drugih triciklina (17,18). Značaj ovih interakcija joą je nejasan.

Kemikalija pod nazivom tiramin (tyramine), koja je pronađena u nekim vinima i pivima, reagira s nekim antidepresivima, kao ąto su inhibitori monoamino-oksidaze, ąto moľe prouzročiti opasno povećanje krvnog tlaka (7). Čak i jedno umjereno piće moľe stvoriti rizik za ovu interakciju..."

NIKAD NA SVOJU RUKU!!!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 21:17   #84
tvoj liječnik će odlučiti jesi li dovoljno dobro za skidanje s ad-a i uputiti te kako. traženje takvih odgovora na forumu je vrlo neozbiljno.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 22:06   #85
Hvala na odgovorima, moje iskustvo s doktorima je katastrofalno, koliko mi god bila fascinantna psihijatrija i psihologija, psihijatri su mi očajni tj. nisam nikad ni našla psihijatra koji bi mi pomogao, dapače jedna me otkantala, a da ne pričam da možeš dobit samo jedan termin mjesečno, strašno i smiješno, nije baš da te psihijatri pozivaju sa ceste, dođite, pomoći ćemo vam. Dakle nitko me ne vodi, nego sama sebe. Inače skužila sam da me žene psihijatri izluđuju. Očigledno je definitivno krajnji moment da se izborim sa neku psihoterapiju. Kod psihijatra nadam se ))).
haligali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 01:57   #86

Ako ideš na uputnicu velika je vjerojatnost da ćeš se malo načekati dok ne dođeš na red. No definitivno se isplati.

Btw. poželjno bi bilo imati ju 1x tjedno (barem; češće od toga sumnjam da ćeš dobiti).

Zadnje uređivanje Pringles : 04.01.2010. at 02:07.
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 09:12   #87
mene zanima samo zašto bi prestajala pit antidepresive ako ti psihić to nije rekao ?

vjerojatno ti je neka neobrazovana kolegica rekla da su štetni i da je bolje da se sediraš s alkoholom je´l tako ?
Gradski konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 10:18   #88
Ne, nema neobrazovanih kolegica u blizini, a nisam ni ja za bacit. Očigledno nisam prihvaćala prirodu bolesti do kraja, nego sam vjerovala da se radi o epizodi koja će proći. Sad vidim da je to ipak nešto trajniji suputnik.
A reci ti meni, zar ne misliš da neobrazovani ljudi mogu biti pametniji i racionalniji od obrazovanih? Čemu predrasude, ja znam hrpu superobrazovanih zatucanih kretena. Imaš li neka loša iskustva da tako pišeš ili čisto predrasude?
haligali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 10:20   #89
Quote:
Mrs. Pringles kaže: Pogledaj post

Ako ideš na uputnicu velika je vjerojatnost da ćeš se malo načekati dok ne dođeš na red. No definitivno se isplati.

Btw. poželjno bi bilo imati ju 1x tjedno (barem; češće od toga sumnjam da ćeš dobiti).
Pa, da jedanput tjedno bilo super, a ništa, čim mi malo proradi terapija, počinje potraga.
haligali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 11:13   #90
Quote:
haligali kaže: Pogledaj post
A reci ti meni, zar ne misliš da neobrazovani ljudi mogu biti pametniji i racionalniji od obrazovanih? Čemu predrasude, ja znam hrpu superobrazovanih zatucanih kretena. Imaš li neka loša iskustva da tako pišeš ili čisto predrasude?
neobrazovana u smislu psihološko-psihijatrijskog savjetovanja..ooo mila majko
Gradski konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 13:19   #91
Quote:
haligali kaže: Pogledaj post
Nisam mogla pronaći thread skidanje s antidepresiva, pa ga ovdje otvaram. Pozivam sve vas koji imate iskustva bilo pozitivnih bilo negativnih da ih napišete, koliko je opasno sam odlučiti kada se skinuti i da li postoje krize kao kod narkića cold turkey itd. Čitala sam da su nuspojave skidanja očajne, a bojim se da sam ih i iskusila. Kod mene se radilo o pregadnom pritisku u glavi, glavobolji, mučnini, boli u stomaku koja mi se pojavila nakon prestanka pijenja AD koje sam pila oko 3 godine, a zadnjih 6 mjeseci u količini od 10 mg. Mjesec dana nisam ništa pila, izvrsno sam se osjećala i onda sam se gadno napila. Da li je moguće da je to teže pijanstvo potaklo depresiju CNS i gore navedene simtome. Molim nekog sa iskustvom da prokomentira. Što sad, pričekati ili ponovo početi piti AD? Hvala
Najbolji savjet dala ti je Mrs. Pringles.

Inace, ako se uredno uz lijecnicki nadzor i postupno skidas s AD-a tu nebi trebalo biti nikakvih problema...
hocu_van is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 14:25   #92
Quote:
haligali kaže: Pogledaj post
Nisam mogla pronaći thread skidanje s antidepresiva, pa ga ovdje otvaram. Pozivam sve vas koji imate iskustva bilo pozitivnih bilo negativnih da ih napišete, koliko je opasno sam odlučiti kada se skinuti i da li postoje krize kao kod narkića cold turkey itd. Čitala sam da su nuspojave skidanja očajne, a bojim se da sam ih i iskusila. Kod mene se radilo o pregadnom pritisku u glavi, glavobolji, mučnini, boli u stomaku koja mi se pojavila nakon prestanka pijenja AD koje sam pila oko 3 godine, a zadnjih 6 mjeseci u količini od 10 mg. Mjesec dana nisam ništa pila, izvrsno sam se osjećala i onda sam se gadno napila. Da li je moguće da je to teže pijanstvo potaklo depresiju CNS i gore navedene simtome. Molim nekog sa iskustvom da prokomentira. Što sad, pričekati ili ponovo početi piti AD? Hvala
ja sam se bez problema skinuo s antidepresiva i nikakvih posljedica nije bilo. odustao sam na svoju ruku i sada se osjećam bolje nego kada sam ih uzimao.
AmorOmniaVincit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 16:35   #93
Quote:
AmorOmniaVincit kaže: Pogledaj post
ja sam se bez problema skinuo s antidepresiva i nikakvih posljedica nije bilo. odustao sam na svoju ruku i sada se osjećam bolje nego kada sam ih uzimao.
Blago tebi, koliko je prošlo od skidanja?

Vjerovatno smo svi pojednici za sebe, ali mislim da nekima od nas stimulansi poput kave ,alkohola i svih ostalih opijata potenciraju stanje. Ja sam uvijek naginjala svim tim sredstvima, ali i kad sam bila ok ,reagirala sam vrlo osjetljivo, tako da nakon ovog pijančevanja koje sam duuuggggooo čekala, bojim se da čašići i kavi moram reći zbogom zauvjek, goodbye ma lover, goodbye my friend, prebacujem se na čaj. A nakon pretrpljene muke, neće mi ni bit teško, dajte zamislite da vas mamurluk teškog tipa pere umjesto jedan 10 dana brrrrrrrrr,brrrrr.

Zadnje uređivanje haligali : 06.01.2010. at 16:40.
haligali is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 17:01   #94
prošlo je 3 godine.
AmorOmniaVincit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 11:24   #95
Drago mi je zbog tebe.
haligali is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 11:35   #96
Očito i pametni i obrazovani ljudi mogu donositi glupe odluke, a odluka o skidanju s antidepresiva na svoju ruku bez konzultacije s onim tko je lijek prepisao je u najmanju ruku neodgovorna. Posljedice si već iskusila. Ne znam kakakv odgovor očekuješ, ali jedini koji možeš dobiti i jedini koji bi trebala poslušati je da se obratiš psihijatru.
Ako si imala loše iskustvo s prijašnjim, žute stranice u ruke i nazovi nekog privatnog. Za dvije tri konzultacije ćeš smoći novaca, a valjda ti je vlastito zdravlje važnije.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 12:16   #97
Nažalost, bila sam i privat i 1200 kn i otišlo u dim, što je za mene prepreviše. Kaže se koga je molit, nije ga kudit, a ja najbolje znam kako ljudi u zdravstvu bez veze i novaca doslovno umiru. Kad imaš gadnu boleštinu i kad nemaš love, najebo si i to je istina. Ljudi na forumu su ok i puni razumijevanja i podrške, ali ono što svima treba je konkretna pomoć. A konkretna pomoć dolazi ponekad sama od sebe, ponekad preko veze, ponekad preko novaca itd. Ja love nemam i zato se trebam izboriti za svoj termin i svoju borbu, kao i u svemu u životu. Bilo bi ljepše da se borim za nešto drugo, ali eto šta je tu je. Moja je pogreška što sam odbijala činjenicu da imam to što imam, negirala sam stanje i pravila se da je to samo prolazna epizoda, a jednostavno nije.

A opet znam i one koji imaju puno love pa su bolesniji od mene i u težim stanjima i na težim terapijama.

Hvala Vam na savjetima, poželite mi uspješan lov na dobrog psihijatra, valjda je sad i došao red na mene da iskusim nekog dobrog nakon toliko promašaja, ups ovo je ko i u ljubavi
haligali is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 14:50   #98
Ja mislim da onaj tko unaprijed očekuje loše, obično loše i dobije. Tko unaprijed ide s negativnim stavom, tko unaprijed "zna" da su svi ovakvi ili onakvi itd. No to je već za neku desetu temu.

Moja sva iskustva su pozitivna, a nemam nikakvih veza ni poznanstava u zdravstvu, nisam ni poznata ni bogata. Imala sam i nekih negativnih iskustava i to onda kad sam loše i očekivala jer mi je rečeno da je taj-i-taj katastrofa. No na kraju sam sa svima (ne govorim tu isklučivo o psihoterapiji, već i o drugim specijalistima i medicinskim sestrama) uspostavila dobar odnos i kvalitetnu suradnju. Pozitivan stav i lijepa riječ i željezna vrata otvaraju - i nekim čudom ljudi postaju prema meni susretljivi, puni razumijevanja i spremni pomoći.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 15:14   #99
Pa da lijepa riječ i željezna vrata otvara, to je uvijek dobar izbor strategije,ali bitno je i di će ti ih otvorit i koja vrata, da sad spustimo popularnu filozofiju na gole okvire od vrata, bilo bi dobro proć kroz dobra vrata, dakle ima boljih i lošijih psihijatara, tj. dobrih i loših ko i svugdje.
No, evo nadam se da ću uspit skužit koja su vrata ok i preporučit ih po mogućnosti i ostalima.
haligali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 21:48   #100
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Pa jednom kad prestaneš piti AD možeš piti alkohol. Druga je stvar što alkohol uzrokuje određene procese u organizmu koje mogu dovesti do razvijanja anksioznosti, panike, depresije itd., ali to ima veze s karakterom osobe a ne AD-om.
po mom iskustvu bolje izbjegavati alkohol bez obzira na uzimanje terapije
mile28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.