Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2011., 13:48   #381
Quote:
chingy kaže: Pogledaj post
Prije 2 godine kupili smo Grundig Elegance 72 cm,TV. Dok je još bio pod garancijom morao je na popravak jer je u jednom trenutku nestala slika i bio je smao ton.....onda godinu dana kasnije opet na popravak i više nije bilo garancije i otišlo je 539 kn zbog nekog h elementa ili šta ja znam. mislim piše kvar na računu. i evo danas sam ga pokušao upliti kad radi sekundu dvije i izgasi se ..ja sav u čudu ... upalim ponovo ništa opet ista stvar. sad je opet u kvaru i dakle nemože se upaliti i pojavise ona bijela crta na zaslonu što upućuje da stvari nestoje dobro.


toliko o grundigu kao firmi i da daljinski je prestao raditi nakon godinu dana pa smo morali imati onj univerzlni......


šta sad da radim......bez tv-a nemogu ali i popravljati ovaj isti je opet bačen novac
meni se isto dogodilo sa grundigom, kad je istekla garancija opet se pokvario https://www.forum.hr/images/smilies/mad2.gif ljudi, NEKUPUJTE GRUNDIG TO JE SMEĆE
gaspe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 18:29   #382
Brat ima Grundiga elegance 55 cm star 5 godina i nikakvih problema, isto tako imao sam LCD Grundig 82 cm star 3 godine nikakvih problema (poklonio ga roditeljima). Ja sam prošle godine u 9 mj. kupio Samsunga 32C650 za sada jako zadovoljan.
megane 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 15:51   #383
Što bi rekao onaj u Rus filmu Armagedon: ''American Components, Russian Components, all made in Taiwan''
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 19:21   #384
Da, imaš pravo.. dal je to Taiwan, Kina ili sl. uskoro neće biti ni (toliko) bitno.
U Kini se (u novim, vrlo modernim tvornicama) proizvode dijelovi i komponente za večinu firmi, pa i onih tzv. "audiofilskih". Tamo je prisutna dobra kontrola proizvoda iz matične firme i tu (uglavnom) više nema problema.
Problem je u tome, da za njh Kina više nije tako jeftina, te se (doduše rijetki)
neki vračaju na domicilnu proizvodnju.
U konačnci je važna samo kvaliteta (i dizajn) proizvoda, a porijeklo je ( iako ne još uvijek) u drugom planu.
Problem su zapravo ilegalne kopije proizvoda, proizvedene od lošijih materijala i bez prave kontrole.
olif is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 21:17   #385
dali mi neko može pomoć imam dvb-t quadro dt-802 i kada želim instalirat programe traži mi loziku a ja nemam uputstva za korištenje i ne znam lozinku ma molim ako neko ima da mi pošalje.
hrca 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 21:21   #386
probaj 8888,ako ne onda sve od 0000 do 9999, i još 1234
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 22:01   #387
probo neće
hrca 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 22:40   #388
jel ima ko još kaki savjet
hrca 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 10:13   #389
Čekaj DeeJay-a mislim da on ima taj prijemnik...naravno ako nisi sam promijenio lozinku i zaboravio je...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 11:16   #390
hmmm, ako neće onda stvarno ne znam više kaj bi, možda factory reset? ili te i tam traži isto lozinku, hm.
ne znam, ja sam ga imao do pred koju godinu, sad je kod tete na moreno...
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 14:00   #391
da i kod factory reset isto traži lozinku
hrca 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 14:10   #392
ne znam dali šta mogu preko rs-232 ulaza zamjenit softver ili ga nekako resetirat
hrca 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 17:29   #393
ne bih znao, nisam probaval.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 17:00   #394
Panasonic 37x10y problem

imam ovu plazmu godinu dana i prije 2-3 tjedna se tv nije htio upalit, situacija je bila identična ovoj iz ovoga prvoga posta
https://www.forum.hr/showthread.php?t=289376

da bi se danas ta situacija ponovila opet,ali sada samo crvena lampica svijetli i nema uopće slike

zna netko možda u čemu je problem ?
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 13:26   #395
Arrow Problemi i kvarovi na AV uređajima

Obzirom da imamo puno tema tipa "imam problem s TV-om, "slika je zelena", "uređaj mi ne radi" i slično, mislim da je dobro da otvorimo top-temu ovog tipa.

Dakle, molim sve probleme, kvarove i nedostatke vaše audio-video opreme, sva pitanja vezana za isto postaviti ovdje.

Valjda ćemo i nekome pomoć...

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 01.04.2011. at 16:43.
STony is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 11:35   #396
Isprana slika - Philips 42 pfl7603d - Kvar ili?

Nakon dvogodišnjeg nejavljanja na forum koje je prošlo od kupnje dva navedena televizora prije čije kupnje sam savjete potražio i ovdje, na žalost jedan počinje otkazivati poslušnost stoga opet molim za pomoć.

Problemi su počeli sinoć nakon što je televizor montiran na zidni nosač i pričvršćen na zid. Odmah napomena da je sa uređajem rukovano kao sa bebom, znači nije bilo nikakvih udaraca ili bilo kakve mogućnosti za oštećenjem.

Nakon što je televizor montiran i upaljen neugodno iznenađenje. Slika je isprana bez obzira sa kojeg izvora dolazi - tv signal, PS3, DVD,... Probalo se sve, ištekavalnje, uštekavanje, reset na tvorničke postavke,..... Software je nedavno upgradan na najnoviju dostupnu verziju,...

Kako bi što bolje dočarao problem prilažem i slike na sljedećim linkovima:
http://www.imagebam.com/image/51e867118716630
http://www.imagebam.com/image/a14ec7118716671
http://www.imagebam.com/image/bcb720118716691

E sad, kako to obično biva garancija je istekla (a vrijedi svega godinu dana, kontaktiran je philips kojem su poslane slike i čiji je operater telefonom ustvrdio da nije riječ o softweru te da se obratim njihovom službenom serviseru tvrtki "Silnica". Na žalost njihovi ljudi ne izlaze na teren, već je uređaj potrebno fizički dopremiti u njihove prostore i čekati do 3 tjedna kako bi se uopće utvrdio kvar i dobila koja informacija više. Ljudi kažu da su prebukirani da dnevno imaju do 30ak televizija (raznih brandova) na reklamacijama,...

Prije nego se odlučim na tu opciju molim ljude sa sličnim iskustvom ili nekoga tko razumije problem za savjet što mi je činiti,...i eventualna procjena troška popravka bi dobro došla

P.S.
ono što me najviše smeta i pitanje koje si postavljam je kakva roba dolazi u naše trgovine i kako je moguće da uređaj koji je koštao kao dvije prosječne hrv. plaće (u mom slučaju 4 jer su kupljena 2) vrisne u tako kratkom roku A kad se to desi prepušten si sam sebi i snađi se druže,... Još me iz Philipsove tehničke podrške pitaju jesam uplatio produženo jamstvo

Post je poduži, nadam se da će netko imati živaca pročitati,...
82dugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 12:31   #397
rekao bih vrisnuo ekran i potpuno neisplativo, al se molim za tebe da nije tako ida sam apsolutno u krivu... znači nikad više Philips, ha?
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 14:06   #398
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
rekao bih vrisnuo ekran i potpuno neisplativo, al se molim za tebe da nije tako ida sam apsolutno u krivu... znači nikad više Philips, ha?
I moje iskreno nadanje je da si u krivu

A čuj, što se samog Fiće tiče dok je radio kak otreba nisam imao zamjerke,.. Dizajn mi je odličan, slika također, ambilight je bio prevaga isped nekih drugih modela kada sam ga uzimao i tako... Nisam pametan, bojim se da škarta ima među svim proizvođačima,.. Svojevremeno sam uzeo i Samsunga 37" kojem su riknuli zvučnici nakon 6 mjeseci - sva sreća on je bio pod garancijom i nakon servisa radi i dan danas kako treba,... a skupilo se već 5 godina,...
82dugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 14:41   #399
i ja imam Phiću LCD, 32'' i to serije 9 i većinom sam jaaaako zadovoljan, vrlo dobar iako ne i odlilčan TV (vidljivi kut i blur na ultra-brzim scenama su glavne zamjerke), osim kaj mi je sad već premali pa pucam polako prema jeftinijim Pan plazmama (tipa 42X modela) pošto se kod nas doma gleda samo i isključivo SDTV i DVD/DivX signal, ni natruhe HD-a (kojeg ima nešto na kompu inače), tako da...da.

sretno btw. s tom sedmicom!
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 16:13   #400
Da ga nisi možda ipak oštetil kod montaže

Nije nemoguće da su ti šarafi predugački i da su napravili neki kratki spoj na elektronici ili se pritisnuli na ekran

Mislim fakat nemam pojma al onak lupam napamet bezveze (nosač ti ionak najvjerojatnije nije orginalni jel tak),si ga probal skinut s tog nosača i ponovno zapalit ?

A probaj otić u neki drugi servis,ja sam svoj nosil u silnicu i odustal istog trena iste te priče,treba ovo,treba ono i čekaj 30 dana

Pogledal garanciju,nazval ostale servise u blizini,dobil servis u sisku,rekli su mi da treba promjenit software (tv mi je bil potpuno zaključan,nikaj ni glasa pali se nekaj pukne i zgasi se za 20 sekundi) stavil TV u auto i otišel u Sisak ,popil dvije kave,malo se prošetal po Sisku i TV je bil popravljen i složen

Natovaril ga u auto i eto radi već dvije godine od onda bez problema
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.