Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2011., 19:12   #521
servis...
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 21:00   #522
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
servis...
Da i ja mislim da ce to biti najpametnije! Zovemo sutra! E,kako se zove to sto se dogodilo slici?
LjUbIcA_ZuBiCaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 21:42   #523
Quote:
LjUbIcA_ZuBiCaa kaže: Pogledaj post
E,kako se zove to sto se dogodilo slici?
Grundig?

Reci im "solarizacija" ili "falsche kolor"...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 16:01   #524
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Grundig?

Reci im "solarizacija" ili "falsche kolor"...
Ma ne marka TV-a vec naziv kvara...Reci cu ocu da kaze "solarizacija"
LjUbIcA_ZuBiCaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 01:43   #525
bok, imam pitanje. nedavno sam kupio Panasonic Plazma TV 42s20, i TV nesnosno zuji. period vracanja je prosao pa me zanima dali ovo pokriva garancija? stvarno je za poludit pogotovo kad se stisa zvuk dodje mi da ga bacim priko prozora.
sarafciger is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 06:49   #526
Hm, zuji !?
Eventualno probati uštekati na neko drugo mjesto (drugu fazu).
Ili promijeniti mrežni kabel (ako je izmjenjiv).
Mogla bi biti mreža, a može biti nešto drugo.....
olif is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 12:52   #527
zuji nenormalno ali ne iz zvucnika nego nesto iza. nije mreza, spojio sam Furman stabilizator napona i ista stvar
sarafciger is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 20:25   #528
Quote:
sarafciger kaže: Pogledaj post
zuji nenormalno ali ne iz zvucnika nego nesto iza. nije mreza, spojio sam Furman stabilizator napona i ista stvar
Vjerojatno se radi od tzv. Backlight buzzing. Imam isti problem na LG 32LH7000...u zapadnoj europi najnormalnije mijenjaju uredjaje zbog toga dok su u garantnom roku (konkretno u UK). Ja sam svoj kupio u sloveniji i niti tamo niti u Ecosu nisu uopce kuzili o cemu pricam i uvjeravali me da je to normalno. Nisu nasli kvar i ja sam ostao sa zujavim televizorom. Zaobilazno rjesenje mi je upaliti kompjuter...njegov ventilator zuji glasnije, ali na prihvatljivijoj frekvenciji pa pokrije zujanje od telke.
one.org is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 00:06   #529
da li recimo servis Sonya otkupljuje LCD televizore razbijenog ekrana, s tim da je sve drugo ispravno. Meni je pukao u donjem desnom kutu, uslijed mehaničkog udarca, i crtice su zašarale donji dio Tv-a, tako da se na filmu ne može čitati prijevod.
Da li se zaista to ne isplati mijenjati, te da li postoji ta varijanta otkupa razbijenog i nadoplata za novog?
gramur is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 09:34   #530
Nažalost, u pravu su - zujanje trafoa zbog backlighta je normalna stvar, ovisi koji je model trafa u TV-u a sve najvjerojatnije ovisi u kojoj je tvornici sklopljen...stablizator ne pomaže jer zujanje dolazi od PWM-a... probaj naći razinu backlighta gdje možda zujanje nestane...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 23:05   #531
problem je ovakav... proslo ljeto kupljena sony bravia 38" ... nemrem trenutno naci tocan model.... mislim da nije ni bitan... u zadnja dva tjedna se sama od sebe ukljucila.... jednom usred noci... i to samo zvuk bez slike. kad pretisnem na daljinskom da ga ugasim... potraje minutu dvije i onda onak glasno pukne nes iz zvucnika i ugasi se normalno. inace se normalno gasi i pali i sve sljaka.. da li se itko susreo sa ovakvim problemom?
__________________
I got a Nikon camera
I love to take a photograph
So mama, don't take my Kodachrome away
mickey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 23:47   #532
Bok svima,

Quote:
mickey kaže: Pogledaj post
problem je ovakav... proslo ljeto kupljena sony bravia 38" ... nemrem trenutno naci tocan model.... mislim da nije ni bitan... u zadnja dva tjedna se sama od sebe ukljucila.... jednom usred noci... i to samo zvuk bez slike. kad pretisnem na daljinskom da ga ugasim... potraje minutu dvije i onda onak glasno pukne nes iz zvucnika i ugasi se normalno. inace se normalno gasi i pali i sve sljaka.. da li se itko susreo sa ovakvim problemom?
Mozda ima nekakvi Software Update isprogramiran... tko bi ga znao...

Najsigurnije je raspitati se u servisu za svaki slucaj!
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 16:44   #533
Trzanje slike?

Radi se o serijama skinutima sa neta.Jučer sam slučajno jednu epizodu pogledao na računula i tu sve klizi bez problema,ali kada to pogledam na tv-u ima određenog zastajkivanja ili trzanja slike.Nije puno,ali vidi se.U svakom slučaju nije glatko kao na računalo.Tv je CRT(Panasonic Acuty),a sve gledam preko PS3 spojeno komponentnim kabelom(5 chincheva).
Ima li kakvog riješenja?
Hvala
stipest is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 21:42   #534
Postavi PS3 na 60Hz ili NTSC ako je moguće...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 22:49   #535
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Postavi PS3 na 60Hz ili NTSC ako je moguće...
U opcijama video settings od PS3 sam našao rezoluciju video out.Opcije su automatic i 50 Hz.Bilo je postavljeno na automatic,a sad sam stavio na 50 Hz,ali još uvijek se vidi zastajkivanje.Što se tiče NTSC-a imam samo opciju Standard(PAL) koja je i upaljena.Inače tv ima 100 Hz,ali tu imaju tri opcije skeniranja(kako je to napisano) Acuty,100Hz i U tijeku.Meni je konstantno to na Acuty(jer je to kao i najveća prednost tv-a),ali probao sam sve tri i opet se vidi
stipest is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 11:14   #536
32LD450 Firmware Update

hi ekipa evo imam već nekih godinu dana 32LD450 i tv je super no nikako da iziđe noviji firmware koji bi se mogao skinuti sa hrvatskih stranica LG-a no našao sam da imam update na ruskim kada ga skinem i odpakiram firmaware se zove
Quote:
641902(3.03.26)-GP2_DVB_EU_Basic_LD450_RevNo42955_V03.03.26_usb_mi com_3058_V2_SECURED
a u imenu piše EU što mi moglo značiti da je i za hrvatski model no nisam siguran dali netko ima na svom 450 modelu stavljen dotični update, evo i orginalni LG link
Kod:
http://www.lg.com/ru/support/product/support-product-profile.jsp?customerModelCode=32LD450&matchedModelCode=2400001585&searchEngineModelCode=32LD450&initialTab=documents&targetPage=support-product-profile#
Doktor-X is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 10:37   #537
LG 2380MD

Kupio konačno ovaj gore model na akciji u emezetti..sve je 5, čita divx, dvd rip, i trebao bi i hrvatske titlove (u trgovini je radilo)..samo me interesira zašto mi uopće ne prepoznaje srt. format kad spojim stick. Prijevod je identičan naslovu filma, i u istom folderu..u uputstvima piše da mora biti u kodu *.smi / *.srt / *.sub (MicroDVD, SubViewer1.0/2.0) / *.ass / *.ssa / *.txt (TMPlayer) / *.psb (powerdivx)
Kako ja mogu znati kad skinem prijevod sa neta u kojem je kodu?
__________________
ljepota je u oku onoga ko drži pivu
dusseldorf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 12:52   #538
Thumbs up

Quote:
dusseldorf kaže: Pogledaj post
Kupio konačno ovaj gore model na akciji u emezetti..sve je 5, čita divx, dvd rip, i trebao bi i hrvatske titlove (u trgovini je radilo)..samo me interesira zašto mi uopće ne prepoznaje srt. format kad spojim stick. Prijevod je identičan naslovu filma, i u istom folderu..u uputstvima piše da mora biti u kodu *.smi / *.srt / *.sub (MicroDVD, SubViewer1.0/2.0) / *.ass / *.ssa / *.txt (TMPlayer) / *.psb (powerdivx)
Kako ja mogu znati kad skinem prijevod sa neta u kojem je kodu?
Riješena nedoumica na način da sam otkrio da mu softver traži da uključiš subtitle kad pokreneš film sa USB-a, ali na malo drukčiji način..anyway - bitno da sve radi ajnc - a
__________________
ljepota je u oku onoga ko drži pivu
dusseldorf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 19:45   #539
Philips LCD

U pomoć, znalci!
Danas, oko podneva, iz čistog mira, naslovni telkač se ugasio pritom šireći neizreciv, da prostite, smrad. Po paljevini. Ponovno se dopustio uključiti i normalno je radio, ali se ubrzo, samovoljno- ugasio. I ni makac. I tako svaki put kad ga pokušah uključiti ( nekoliko puta do sad). I dalje pomalo smrducka. Što bi to moglo biti?
Ima li nade da se popravi?
Tko mi to može popravit'? Danas je subota, podsjećam.

Da shvatite moj jad: plavuša sam , ovisnica o cjelodnevnom pa i noćnom programu ( HBO, MTV i sl), nemam dečka ( koji bi mi to časkom popravio, da ne bude zabune). Osim toga, danas je ponovo bio najavljen smak svjeta, pa sam najprije pomislila da ima veze s tim.
U pomoć!
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 23:50   #540
a zakaj nemaš dečka..?
šalu na stranu, neš je očito gadno zgorelo nutra, neki spoj verovatno, a možda i neš ozbiljnije - prvom prilikom to nosi hitno u servis, il nek ti dojdu doma pogledat, kak to već ide, danas je subota, sutra nedelja, dakle zaboravi-ponedjeljak je već izvjestan i realan za prve poduzimajuće korake...sretno!
(i najdi si muško, viš da ipak zna i dobro poslužit)
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:10.