Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2016., 01:06   #21
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Sinoć mi je nakon godina i godina promišljanja napokon sinulo da ja zapravo nikad nisam odrasla.
E, sad. Nije to ono emocionalno zaostalo, razmaženo derište.
Daleko od toga, pristupam ja životu prilično ozbiljno, razumijem ga možda i više nego bi htjela.
ALI. Sljedeće se događa.
Dugo vremena sam mislila da patim od socijalne fobije. Nije to.
Onda sam mislila da sam autistična. Nije ni to.
Onda sam jučer shvatila da sam jednostavno ostala dijete.
Kako se ponaša to dijete?
Za početak, imam 30 godina, izgledam vrlo mladoliko tako da uživam u situacijama da me pitaju za osobnu, da još dobivam studentske popuste i tako to.
Naturalist sam, njegujem isključivo prirodni izgled, odijevam se nevino. Dakle, bod za dijete u meni.
Nadalje, odgađam obveze prilično. Ne zanimaju me "odrasle stvari". Samo želim svirat gitaru, zezat se, vozit bicikl. Ježim se posla, ozbiljnog i konkretnog.
"Odrastanje" je eufemizam za konformizam.

Ljudi se tješe da su "odrasli" nakon što si oko noge stave kugle poput karijere, kredita, brakova, djece i drugih stvari koje ne žele, ali misle da ih se mora imati.
"Odrastanje" je direktan uzrok krize srednjih godina i najbolje ga je preskočiti.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 01:31   #22
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Dečko i ja zarađujemo podjednako, podstanari smo i jednako sudjelujemo u troškovima. Ne kenjam u zlatnu školjku i ne pijem iz biserne čaše.
Možemo li se sad maknuti s te teme i eventualno prijeći na problem s kojim sam i došla ovdje?
ima i cijela knjiga na ovu tematiku, m.l von franz - "the problem of puer aeternus", ili sindrom petra pana. prelistaj knjigu pa vidi da li se pronalazis u takvoj prici.
savjeti tipa odrasti i preuzmi odgovornost dobri su kao i da jedes cesnjak pa ces imati remisiju iz zadnjeg stadija raka mozga.
mario889 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 11:39   #23
Najvažnije pitanje... planiraš li razmnožiti se?
I kaj piratske igre više nisu u modi?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 11:52   #24
Je li na ovome podforumu ikada otvorio temu netko tko ima dijete?
Mallarme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 12:38   #25
Kako to mislis?
Ja sam,kakve veze ima sto otvaram temu tu,a roditelj sam?
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 12:52   #26
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Kako to mislis?
Ja sam,kakve veze ima sto otvaram temu tu,a roditelj sam?
Namjeravao sam iznijeti ideju da roditeljska obveza popuni psihološko dokoličarenje ali sam elegantno prešutio.
Mallarme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 13:28   #27
Quote:
Mallarme kaže: Pogledaj post
Namjeravao sam iznijeti ideju da roditeljska obveza popuni psihološko dokoličarenje ali sam elegantno prešutio.
Ako tebi ovaj podforum služi samo za dokoličarenje, nemoj, molim te, po sebi suditi i sve druge koji ovdje pišu. Većina nas nije tu ni zbog kakvoga dokoličarenja.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 13:44   #28
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ako tebi ovaj podforum služi samo za dokoličarenje, nemoj, molim te, po sebi suditi i sve druge koji ovdje pišu. Većina nas nije tu ni zbog kakvoga dokoličarenja.
Meni ovo nije dokoličarenje ali kada bih imao dijete i ženu na porodiljnom vjerojatno ne bih imao vremena za ovo nego to doživljavao kao dokoličarenje. Mislio sam na dokoličarenje iz perspektive nekoga s takvim oblikom obveze.
Mallarme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 17:39   #29
Može se biti mlad duhom i uz svu silu obveza.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 19:02   #30
Quote:
Mallarme kaže: Pogledaj post
Namjeravao sam iznijeti ideju da roditeljska obveza popuni psihološko dokoličarenje ali sam elegantno prešutio.
Onak, bilo bi bolje da si prešutio.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 08:54   #31
Možda je djetinjastvo s 30 godina igrati Witcher 3 cijelu noć, ali imati djecu samo kako bi se popunilo "psihološko dokoličarenje" je IZUZETNO djetinjastvo.

Planiram se razmnožavati, da, ali ne kako bi riješila vlastite frustracije i eto, našla si smisao i podigla glavu iz vlastite guzice.
Planiram imati djecu iz ljubavi, odgojiti i bezuvjetno voljeti.
Vidim na primjerima oko sebe što se događa kad ljudi imaju djecu iz krivih razloga. Nije dobro. Nikako.

Da, planiram imati djecu, ali ništa od njih ne očekujem, niti da mi budu zahvalni na tome niti da mi nešto duguju niti da me spase iz močvare vlastitog postojanja. Pružit ću im najbolje što mogu i pustiti ih da budu ono što jesu.

Hvala na ovoj knjizi, potražit ću ju
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 12:41   #32
Ako si financijski samostalna, ne vidim u čem je problem. Imaš svoj stil života, svoje vrijednosti i ne daj drugima da ti nabijaju zbog tog komplekse na nos.

Dok god se znaš/možeš pobrinuti sama za sebe, ne živiš na tuđoj grbači i veseliš se životu, moja dijagnoza bi ti bila sve u redu
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 12:58   #33
kaj te briga što drugi misle, 90% takvih si je natovarilo brak, djecu, kredite za vrat i prebrzo su "morali" odrasti pa sad popuju svima kako bi trebali živjeti jer oni nemaju izbora, tako su si sami napravili pa misle da bi svi tako trebali valjda da njima bude lakše. Što te briga, radiš posao koji voliš, sama se financiraš, ne vidim problem, ljudi vole zabadati noseve u tuđa posla i živote jer nisu zadovoljni svojim.
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 13:34   #34
Ima nešto zgodno:


Koja je razlika između odrasle osobe i djeteta ?

U cijeni njegove igračke.
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 13:57   #35
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Planiram imati djecu iz ljubavi, odgojiti i bezuvjetno voljeti.
Ako je iz ljubavi, onda sve okej. No, većina žena djecu ipak rađa iz pičke. Koja pak negdje oko trideset i pete počinje otkazivati suradnju.
__________________
#HoldMyRakija

Zadnje uređivanje Leteća : 02.06.2016. at 14:38.
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 14:04   #36
Quote:
mario889 kaže: Pogledaj post
ima i cijela knjiga na ovu tematiku, m.l von franz - "the problem of puer aeternus", ili sindrom petra pana. prelistaj knjigu pa vidi da li se pronalazis u takvoj prici.
savjeti tipa odrasti i preuzmi odgovornost dobri su kao i da jedes cesnjak pa ces imati remisiju iz zadnjeg stadija raka mozga.

Hvala za info o ovoj knjizi
Sam je steta sto nije prevedena?
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 14:38   #37
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Sinoć mi je nakon godina i godina promišljanja napokon sinulo da ja zapravo nikad nisam odrasla.
E, sad. Nije to ono emocionalno zaostalo, razmaženo derište.
Daleko od toga, pristupam ja životu prilično ozbiljno, razumijem ga možda i više nego bi htjela.
ALI. Sljedeće se događa.
Dugo vremena sam mislila da patim od socijalne fobije. Nije to.
Onda sam mislila da sam autistična. Nije ni to.
Onda sam jučer shvatila da sam jednostavno ostala dijete.
Kako se ponaša to dijete?
Za početak, imam 30 godina, izgledam vrlo mladoliko tako da uživam u situacijama da me pitaju za osobnu, da još dobivam studentske popuste i tako to.
Naturalist sam, njegujem isključivo prirodni izgled, odijevam se nevino. Dakle, bod za dijete u meni.
Nadalje, odgađam obveze prilično. Ne zanimaju me "odrasle stvari". Samo želim svirat gitaru, zezat se, vozit bicikl. Ježim se posla, ozbiljnog i konkretnog. Radim honorarne posliće uglavnom i oni su mi samo izvor zarade, ne zanimaju me karijere. Samo skupljam za neko putovanje, novu gitaru ili novu video igru.
Vrlo sam osjetljiva i plaha, jako me pogađa ako se netko otrese na mene. I to su baš onako, dječje reakcije, odem negdje u kut, ne znam se suprotstavit.
Napomenut ću samo da imam vrlo dominantnu majku pa se nisam ni naučila izboriti za sebe.
Ali vrhunac se desio tijekom ovog vikenda kad sam ulovila sebe kako izbjegavam ljude.
Došla sam za vikend kod svojih doma, malo mjesto uz more. Odvela sam psa u šetnju i izbjegavala ljude. Ali ne jer su mi dosadni nego jer se još osjećam ko dijete. Neugodno mi je pozdravit. Eto, ja to ne mogu opisat.
Kad sjedam za stol s odraslima, ja sjedam kao dijete, ne kao punopravni član.
Zabijem glavu u tanjur, jedem, smješkam se kad me nekto nešto, pita, ljupka sam, poslušna.
Uglavnom pustim odrasle da pričaju, ja se odem igrat sa psom ili odem u drugu prostoriju. Jednostavno mi je neugodno.

Ne znam što da više mislim o tome.
Ima li tko kakvu ideju što je to, kako da si pomognem?
Meni je trenutno dobro, ništa mi ne fali, ali mislim da bi bilo dobro odrasti.
Brzo ćeš odrasti čim te neko napumpa. BRiga za drugo živo biće u tebi će instant probuditi odraslu osobu. Međutim to ne znači da i dalje ne možeš biti dijete u duši.
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 15:12   #38
Quote:
gnu kaže: Pogledaj post
Brzo ćeš odrasti čim te neko napumpa. BRiga za drugo živo biće u tebi će instant probuditi odraslu osobu. Međutim to ne znači da i dalje ne možeš biti dijete u duši.
:klap:

veću glupost dugo nisam čula. ne ide to tako napumpani

što se odraslosti tiče, ne poznajem puno odraslih ljudi. zrelost i mudrost nije nešto što se postiže s godinama ili s brojem djece na sisi
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 16:00   #39
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
:klap:

veću glupost dugo nisam čula. ne ide to tako napumpani

što se odraslosti tiče, ne poznajem puno odraslih ljudi. zrelost i mudrost nije nešto što se postiže s godinama ili s brojem djece na sisi
Ovim sarkastičnim komentarom sam rekao i puno istine. Kad dobiješ djecu nemaš puno vremena izigravati "dijete u sebi". Odgovornost prema životu (radne navike, zdravlje itd) naglo postaju jako bitne. Ne radi tebe nego radi onih koje hraniš, oblačiš i osiguravaš im krov nad glavom.
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 16:46   #40
Quote:
gnu kaže: Pogledaj post
Ovim sarkastičnim komentarom sam rekao i puno istine. Kad dobiješ djecu nemaš puno vremena izigravati "dijete u sebi". Odgovornost prema životu (radne navike, zdravlje itd) naglo postaju jako bitne. Ne radi tebe nego radi onih koje hraniš, oblačiš i osiguravaš im krov nad glavom.

a ja sam mislila da sam ja idealist
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.