Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2005., 14:19   #1
Kartica za plaćenje putem interneta

Imam nekoliko pitanja u vezi kartica..... zanjima koji su sve uvijeti za dobivanje kartice. Naime, treba mi kartica za internet shoping........znam da kartice sluze da se odgodi placanje na neko vrijeme, ali ja bi zelio ( ako se moze ) uplatiti neku svotu love na tu karticu i onda recimo kupovat s njom......pa me zanjima s kojim je karticama to izvedivo. Znaci potrosim kolko imam na kartici, tako da mi netreba nikakvo jamstvo ( posao ) da cu im vratit lovu.....

Znam da nema logike, ali s karticom je puno lakse kupovat preko neta.....pa ako netko zna odgovor unaprijed zahvaljujem
tvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 15:45   #2
mislim da takve KREDITNE kod nas ne postoje. mislim da ima nešto kao kartica računa na koji položiš lovu pa trošiš koliko ima, kao i za običan tekući račun...

kako je konkurencija učinila čuda mislim da možeš otvoriti tekući račun bez obzira da li si zaposlen i položiti lovu na njega. ono da si ili nisi zaposlen je povezano sa ostvarivanjem nekih pogodnosti koje ti ovise o visini plaće(odobreno prekoračenje, izdavanje čekova..).

u biti sam u oba slučaja napisao jedno te isto pa bih ti preporučio da mailaš u par banaka svoje pitanje, možda postoji takav Mastercard ili....
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 15:51   #3
postoje, postoje

diners ili amex su izbacili baš takvu, za internet shopping
vidi na netu
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 16:04   #4
Quote:
sailor kaže:
postoje, postoje

diners ili amex su izbacili baš takvu, za internet shopping
vidi na netu
tnx
tvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 16:41   #5
Quote:
sailor kaže:
postoje, postoje

diners ili amex su izbacili baš takvu, za internet shopping
vidi na netu
pretpostavljam da ciljas na blue i na dinersov e-card ... tesko da ce jednu od te dvije dobiti ako nije zaposlen

tvore ako si student uzmi si dinersovu studentsku karticu ili neka ti roditelji naprave dodatnu ili junior karticu ... prosurfaj malo po dinersovim i amexovim stranicama pa vidi ako ti odgovara koja

ispravite me ako grijesim, ali master i visu je nemoguce dobiti ako nisi u stalnom radnom odnosu

e da, unaprijed uplatiti i onda raspolagati novcem zaboravi jer su to onda debitne kartice s kojima ces rijetko kada moci kupovati preko neta (probala ja sa visom electron) ... kod kreditnih kartica ti se troskovi obracunavaju 1x mjesecno
ciao
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 16:49   #6
Quote:
Prolaznica kaže:
...
e pa to sam tako nekako mislio...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 19:14   #7
on-line shopping

Evo kad smo već kod kartica:

pitanje za one koji upražnjavaju net kupovinu;

imate li neugodnih iskustava?

imam ok zaštićeno računalo, pribavih smart čitač za blue, ali nikako da se ohrabrim i puknem broj van....

molim iskustva?

p.s. orijentiram se na čiste sajtove, nemam namjeru ići na xxx dakle, u osnovi me interesira koliko je sigurno kupovati na jačim sajtovima, na šta valja obratiti pažnju i tako to...
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 19:48   #8
Ja sam u vise navrata kupovao softver preko neta, placao Amexom i Mastercardom i nemam nikakvih losih iskustava.
Sto se tice Amexa blue i citaca, nisam dobio nista nego komplikaciju, inace preko citaca se samo upisuju podaci iz chipa kartice, nista posebno sto bi moglo imati vecu sigurnost (po mom skromnom misljenju).

Inace MasterCard i Visa su puno vise prihvacene kartice na netu, Amex je donekle, ali Diners rijetko tko prima (barem ja nisam jos nabasao, osim domacih tvrtki).
Moonlight Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 21:13   #9
imam visa classic kod splitske banke. oni sa internetom rade tako da se telefonski moras javit u njihov visa centar (do sada je to bilo u bilo koje doba dana ili noci) dogovoris se sa operaterom o iznosu i za nekih desetak minuta mozes izvrsiti transakciju.

mislim da je to veoma siguran sistem. u posljednjih par godina na takav nacin kupujem barem jednom mjesecno (knjige, domene, prostor za web stranice, xxx ...) i do sada nije bilo problema.
peepman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 21:17   #10
Što se tiče sigurnosti tu nema nikakvih problema. Opasnije ti je dati karticu teti u dućanu/restoranu koja zadrži njen slip i može raditi šta hoće sa njom.

Tvore, sa našim debitnim karticama ne možeš plaćati preko interneta, moraš imati kreditnu.
Ibiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 23:08   #11
Nije mi jasno što oni gube...pa to bi njima trebalo ic na ruku, da ja stavljam svoju lovu na karticu..i oni si prakticki na to jos uzmu proviziju..i članarinu...........pa to je debilno!
Jel placao tko preko Paypala...i kak to funkcionira?
tvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 00:56   #12
Quote:
tvor kaže:
Nije mi jasno što oni gube...pa to bi njima trebalo ic na ruku, da ja stavljam svoju lovu na karticu..i oni si prakticki na to jos uzmu proviziju..i članarinu...........pa to je debilno!
Jel placao tko preko Paypala...i kak to funkcionira?
PayPal ne funkcionira u hrvatskoj!
i vjeruj mi bolje ti je ne plaćati preko neta, već da plaćaju tebi
Imaš ikobo.com gdje ti netko može uplatiti lovu, onda oni tebi pošalju Visu debitnu sa kojom možeš po netu, samo tu gubiš malo...
Ibiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 10:41   #13
Postoje ti kartice pokloni.

Dodjes u npr PBZ platis 420kn i dobijes Maestro karticu sa 400kn na njoj , dobijes pin, sve ka prava, ne moras biti zaposlen, otvarati tekuci , nista...

Jedino nisam siguran mozes li s njom kupovati preko neta, vrlo vjerojatno ne mozes.
__________________
...sve nas je manje...
junetina_leso is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 11:02   #14
Quote:
tvor kaže:
Jel placao tko preko Paypala...i kak to funkcionira?
ja, prije nekih mjesec dana. otvoriš akaunt, ukucaš broj kartice i iznos, na sljedećem računu od kartice platiš.
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 17:17   #15
znaci opet isto sranje...mroas imat karticu da bi mogo placat paypal!!!!
tvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 23:40   #16
Probaj u Erste banci, imaju mogucnost mastercarda uz polog. Npr. polozis 10k kn kao osiguranje i dobijes karticu s limitom na 10k kn. Polog ostaje trajno a ti placas racune kako ti dolaze. Znaci oni ne skidaju lovu s pologa nego ti racune placas kao i ostali korisnici a polog je samo osiguranje. Tj. ti sam sebe kreditiras ali njima placas kamate i clanarinu Slicno imas u Reiffeisen banci ali je tamo nepovoljniji odnos pologa i limita. Naravno, nema garancije da ce ti odobriti karticu bez obzira na polog. Probaj.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 16:48   #17
Quote:
Juraj kaže:
Probaj u Erste banci, imaju mogucnost mastercarda uz polog. Npr. polozis 10k kn kao osiguranje i dobijes karticu s limitom na 10k kn. Polog ostaje trajno a ti placas racune kako ti dolaze. Znaci oni ne skidaju lovu s pologa nego ti racune placas kao i ostali korisnici a polog je samo osiguranje. Tj. ti sam sebe kreditiras ali njima placas kamate i clanarinu Slicno imas u Reiffeisen banci ali je tamo nepovoljniji odnos pologa i limita. Naravno, nema garancije da ce ti odobriti karticu bez obzira na polog. Probaj.
To je slicno kao i krediti s pologom. Npr. polozis 110.000 € depozita, a digneš kredit od 100.000€ i još im plaćaš kamate.
Moonlight Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 13:33   #18
Kartica za plaćenje putem interneta

Postovanje!

Eto, napokon zaposlen, pa bih htio uci u svijet kartica.

Zanima me po vasem misljenju koja je od 4 kreditne kartice najbolja?
Uzevsi u obzir i pogodnosti i rasirenost i cijenu.

Meni bi prvenstveno trebala za internet, amazon, dvd, i tako, te za kupovine po nasim vecim trgovackim centrima na rate.
Za inozemstvo mi nije bitno, jer sigurne necu ici iducih nekoliko godina.

Hvala vam unaprijed.
refugee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 18:52   #19
1. Master card
2. Visa
3. American
4. Diners

Tim redom
swaschta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 19:05   #20
Na Amazonu American ima najrigorozniju autorizaciju. Radi pogrešno upisanog postanskog broja su mi odbili kupovinu, dok nisam skuzio... Na zalost na puno web shopova (manjih) ne primaju amex nego samo master.

Inace sto se rasprostranjenosti u hr. tice sve su iste. Visa malo zaostaje. Pravila za slucaj izgubljene kartice je ono sto ih zaista razlikuje.

Amex - od trenutka kad tvrdis da si je zadnji put koristio do trenutka prijave nestanka odgovaras za 100EUR, dobijas novu u roku 24sata, ako treba i u uredu na drugom kraju planete (testirano).

Diners - kriv si za sve troskove do trenutka prijave

Mastercard (Zabin) kriv si za sve troskove do ponoci tog dana kad prijavis, a novu ces dobit kad ti se postari smiluju i donesu ti obavijest da mozes otici u maticnu poslovnicu.

Dakle, primjetio si sto se mene tice izbor je logican....
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:45.