Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2009., 14:50   #341
Već 3,4 mjeseca ja i suprug se informiramo o ovoj pasmini, na proljeće namjeravamo kupiti jednog, koliko sam sad pročitala postove(a ima ih dosta, možda sam nešto i preskočila) vidim da ima i uzgajivača. Pa me zanima hoće li itko od vas uskoro imati leglo, da maleni budu na proljeće spremni za odvajanje od majke. Ili ako slučajno znate nekoga za preporučiti, kod koga ste vi uzeli svog psića,...
Bila bi vam zahvalna na svakoj informaciji
__________________
ća je život nego fantažija
:)
dijete u vremenu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 14:52   #342
Quote:
ast_lover kaže: Pogledaj post
Sto se tice Ataxie to je nasledna bolest,od svoji roditelji,na primjer ako otac tvoji pas je Don King a on je sad zarazen,a i takoge majka, onda se zarazuje svi nivni potomci.Testovi za Ataxie moze da se napraviti sada potpunjes sve te papire,i uzmes bris od psa stavis je u tube sa etnanol i sve spakujes i pratis u Franciji na ispitanje.
Ma sve pet, ja sam za testove na sve i sva, na moguće i nemoguće nasljedne boleštine, ipak nešto načuh, pa me živo interesira, mišljenje vas, koji ste u pasmini:

1. O toj ataxiji prvo su počeli govoriti i sprovoditi testove Ameri, po nekima, onda kad je primat u pasmini preuzela Evropa, jer je ipak to ponos i dika SAD-a, dok su ameri bili broj 1, u uzgoju, šutilo se i skrivalo, da takva bolest postoji!!



2. Zašto je izašla ova lista pasa i rezultata na ataxiu, kad neki od tih pas još nisu napravili taj test, a i ustanova gdje će se testovi rade( negdje u Francuskoj, ako se ne varam), neće javno objavljivati rezultate!


3.Ta lista se po nekima pojavila samo zbog jednog ,ODREĐENOG psa, a i zbog toga sam i citirala, gornji post. Smeta me i to, da je za primjer uzet pas Don King (pretpostavljam) of Rings, kao mogući nosioc gena za ataxiu.
Njegov vlasnik je lijepo napisao (na jednom drugom forumu), da još nije napravio test ,pa od kuda svima taj rezultat, tj. ta lista?!?


4. Taj pas očito, je mnogima ne trn u oku, već balvan !!!! To što je gdin. Ćirović, postigao s njim i kakva ga slava još čeka, vjerojatno više nikad nitko neće postići sa svojim psom igdje, u toj pasmini, još je i njegov uzgoj!!!

Nadam se da će gdin. Ćirović podići tužbu, protiv pojedinaca koji su javno objavili, neprovjerene informacije, koje mogu i ne moraju biti točne, a još bolje je to što su podaci o toj ataxiji, toliko kontradiktorni, od manifestacije bolesti, pa na dalje, ja vidjela vać desetak verzija. Nosioc bio ili ne bio, pas je legenda, a ostala ekipa mu može puhati u auspuh....

Tu mi nešto smrdi!!!

Molil bih Vas na kraju, da prestanete pisati o konkretnom psu i naslađivat se rekla-kazala informacijama, već bi Vam svima bilo bolje, da počnete, uzgajati dobre pse, jer oni koji imaju dobre predstavnike te pasmine u rangu Don KOR-a , ne povlače ime tog psa po forumima, a vi zaključite tko ga spominje ....
numa-ha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 16:33   #343
Jeste,tacno je da se prvo poceli sprovediti testove u Amerike.Ta lista je od svih Ast koji su napravili test za ataxie i ta lista je rezultate sa ataxie..i nije ta lista se pojavila zbog Don King..pojavila se na forume,za da se zna ko psi su zarazeni a ko nisu.Svi znamo da je Don King legenda,znamo da je najveci sampion,znamo kolko je do sada upario zenke,ali od druge strane nemozes tako da kazes da niko vise nece postici svi te rezultate sta je postigao Don...nikad se ne zna.
ast_lover is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 16:37   #344
Quote:
dijete u vremenu kaže: Pogledaj post
Već 3,4 mjeseca ja i suprug se informiramo o ovoj pasmini, na proljeće namjeravamo kupiti jednog, koliko sam sad pročitala postove(a ima ih dosta, možda sam nešto i preskočila) vidim da ima i uzgajivača. Pa me zanima hoće li itko od vas uskoro imati leglo, da maleni budu na proljeće spremni za odvajanje od majke. Ili ako slučajno znate nekoga za preporučiti, kod koga ste vi uzeli svog psića,...
Bila bi vam zahvalna na svakoj informaciji
Pozdrav! Drago mi je, kao i ljubiteljima pasmine što ste se odlučili za američkog stafordskog terijera.Međutim,mislim da trebate sami odlučiti kojeg psa,kakvog tipa,čijih roditelja,itd.Znači pogledajte što više slika,informirajte se o roditeljima,o postignutim rezultatima,genetskom nasljeđu.Većina će preporučiti baš potomke svojih pasa,pa ma kakvi oni bili.Prema tome,što više informacija to bolje,a konačnu odluku donesite sami.
bizo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 16:42   #345
Quote:
numa-ha kaže: Pogledaj post
1. O toj ataxiji prvo su počeli govoriti i sprovoditi testove Ameri, po nekima, onda kad je primat u pasmini preuzela Evropa, jer je ipak to ponos i dika SAD-a, dok su ameri bili broj 1, u uzgoju, šutilo se i skrivalo, da takva bolest postoji!!


Nisam siguran da je staford ikada bio ponos i dika SAD-a ne pratim rasu dugo ali po evoluciji imena da se zaključiti da im nikada nije potpuno sjela.
Na kraju krajeva mislim da dvije od tri asocijacije niti ne priznaju staforda kao rasu (ADBA i UKC) a i u imenu nosi naziv pokraine (STAFORDSHIRE) u nikada im dragoj Engleskoj.
Zapravo zanimljivo da niti u Engleskoj unatoč tome što nosi takvo ime nije kao rasa priznat zbog onog AMERICAN u nazivu.
Vidim da mi nitko nije odgovorio na pitanje pa ću ga ponoviti : oboljevaju li od ataxie samo stafordi ili još neka pasmina oboljeva.
Noky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 17:00   #346
Quote:
hando75 kaže: Pogledaj post
AST sam dobio prije 5 dana i star je 2 ipol mjeseca .Iz dobrog je legla verovatno ce uz dobar trening biti ok pas ,samo posto sam ja totalno nov po pitanju kerova volio bih znati nekoliko stvari .
Znaci ima par "nus" pojava kao sto su cvioenje tokom noci znaci kad on nespava nespava ni komsiluk tokom dana je ok, vise spava al cim se probudi tokom noci urla cvili .E sad dali bi bilo dobro ostaviti mu upaljeno svetlo tokom noci ili mu dati neko toplije cebe posto su noci po prilicno hladne (ne prehladne ) a on spava na terasi dakle napolju?! Suvu hranu takodje nevoli da jede vise voli mljeveno meso ,e sad me interesuje dali je on jos mlad za meso i kako da ga naviknem na tu kupovnu suvu hranu?Jos uvjek ga nevodim u setnju jer je jos mali i nije primio sve vakcine mada cim jakne eto nas u parkic bice on ok pas ! Slike cele njegove familije mozete videti na ovom sajtu www.mydogweb.com.au/hotamstaff
ako kliknete na pupie 08 videcete ga on je onako sivkasto plav <blue brindel male> treci po redu !!! eto toliko za prvo javljanje pa ako neko ima zivaca da mi odgovori na ovih par pitanja bio bih bas zahvalan !!!
Dobro došao,"nus"pojave,kako kažeš,su sasvim normalno ponašanje šteneta odvojenog od majke i ostalih štenadi.Njemu je sve novo,nova sredina,samoća po noći,promijenjen režim ishrane itd.Probaj mu u njegovu kućicu staviti nešto sa tvojim mirisom(staru majicu)ili nešto sa mirisima iz stare sredine,pa će lakše podnijeti privikavanje na novu sredinu.Što se tiče suhe hrane malo je namoči u vodu ili jogurt,što se tiče mesa nije premlad,ali samo kao prihrana tj.dodatak.Toliko za sada

Quote:
Noky kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da je staford ikada bio ponos i dika SAD-a ne pratim rasu dugo ali po evoluciji imena da se zaključiti da im nikada nije potpuno sjela.
Na kraju krajeva mislim da dvije od tri asocijacije niti ne priznaju staforda kao rasu (ADBA i UKC) a i u imenu nosi naziv pokraine (STAFORDSHIRE) u nikada im dragoj Engleskoj.
Zapravo zanimljivo da niti u Engleskoj unatoč tome što nosi takvo ime nije kao rasa priznat zbog onog AMERICAN u nazivu.
Vidim da mi nitko nije odgovorio na pitanje pa ću ga ponoviti : oboljevaju li od ataxie samo stafordi ili još neka pasmina oboljeva.
Ne znam sigurno,ali ako nešto znači,Antagenin partner u SAD(Optigen) nudi testiranje samo za AST.

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 09.01.2009. at 20:10. Reason: Molim nauciti koristiti opciju edit
bizo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 17:39   #347
Noky, u nazivu stoji i AMERIČKI.
Ja znam kad je moj poznanik počinjao sa uzgojem amstafa prije puno,puno godina , da je najbolje jedinke , na kojima se temelji njegov uzgoj i linije doveo iz SAD-a i danas je u samom vrhu, što se kvalitete tiče, a znam i mnoge druge uzgajače koji su svoj uzgoj bazirali na američkim psima.

To što su Ameri počeli dobivati sve i svašta, kasnije, nije ništa čudno, pa to im se desilo u većini pasmina, pa nije ni amstaf izuzetak. Danas teško, da im je ponos i dika, ijedna pasmina

Postoji u Americi sigurno i neki Stafordshire, kao što postoji i York, New doduše, pa Atena, pa Rim,pa Philadelphiai td,itd..
Tako da se nikako ne mogu složiti sa tvojom konstatacijom.



Ast lover, nije nemoguće da će se pojaviti opet neki mali Don, ali da će biti teško postići ono što je on postigao i ne samo to, već onako izgledati ,kretati se, plijeniti . Ja, evo iskreno nisam neki ljubitelj amstafa, totalno sam u nekim drugim pasminama, ali što je lijepo, je lijepo, a i oku drago!!!


Želim Vam svima, puno lijepih i prvenstveno zdravih amstafa!!! Čuvajte psiće od ove zime!

Toliko mene na ovu temu,

L.P.
numa-ha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 18:06   #348
Bizo hvala ,mada sam mu stavljao moju staru majicu (lacost ) i svu je popiso heheh manijak
hando75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 18:08   #349
Quote:
numa-ha kaže: Pogledaj post

1. Noky, u nazivu stoji i AMERIČKI.



2.Postoji u Americi sigurno i neki Stafordshire,


3.Tako da se nikako ne mogu složiti sa tvojom konstatacijom.
.

1. Ako pažljivo pročitaš vidjet ćeš da sam ja kao glavni razlog zbog čega rasa nije priznata u Engleskoj baš to naveo.

2.Kada si tako siguran napiši molim te u kojoj saveznoj državi.

3.S kojim dijelom moje konstatacije se ne slažeš i molim argument.
Noky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 18:33   #350
Od Ataxie obojlevaju svi pse iz FCI 3 t.e terieri,u koji spada i AST,i yorki i sve druge teriere.
ast_lover is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 18:49   #351
Quote:
ast_lover kaže: Pogledaj post
Od Ataxie obojlevaju svi pse iz FCI 3 t.e terieri,u koji spada i AST,i yorki i sve druge teriere.
Hvala
Noky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 19:00   #352
Noky,

1. yes, imaš pravo, da sam malo bolje pročitala tvoj post

2. nikako ne mogu biti "siguran", mogu samo biti "sigurna", inače ja sam curka Evo nađoh na internetu,neko mjesto u SAD-u, zove se Stafordshirre, bit će neka selendra..., ali ono je i ovako bilo "Ante, šala,šala", da se malo opustimo

3.Ne mogu se složiti s konstatacijom, sad za ozbač, da amstaf, nije bio nikad ponos i dika SAD-a. Najpoznatije linije te pasmine potiču upravo od tamo, kako sam napisala, moj poznanik je uveo amstafe iz amerike, prije nekih cca 15, 20, možda i više godina, to su bile prekrasne životinje, takvih na starom kontinentu nije bilo

Pusa od curke!! Ne ćurke
numa-ha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 19:51   #353
Ciao svima, nisam se nekoliko dana javljao pa evo sada imam poseban razlog... okacio sam nove slike Dzingija u galeriju pa izvolite pogledajte. Pozdrav svima posebno @Lefti i Aski
NFL_AJKULA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 20:34   #354
numa-ha primi moju ispriku zbog pogreške u spolu.

U SAD-u koliko je meni poznato ima 3 asocijacije AKC, UKC i ADBA samo AKC priznaje staforda kao pasminu.
Mislim da su im uvijek draži bili American Pit Bull Terrieri nego American Staffordshire Terrieri i da su prve shvaćali kao svoju pravu orginalnu pasminu.
Što se tiće nekakvih starih linija staforda koliko je meni poznato i njima su pretci još starije linije pitova.
Noky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 11:03   #355
No frks Noky!

Ja iskreno, za ove druge socijacije u SAD, jedva da sam čula, e sad to je moj problem.

Ja jedino brijem po AKC. Je ,vjerojatno je amstaf nastao od nekih linija i pit bula, ako je pit bul starija pasmina

Sad kome je koja pasmina draža, je stvar ukusa, a ovo je ionako topic o amstafima.

Udjelite koju sličicu!
numa-ha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 20:13   #356
Zadnja opomena, daljnje prepucavanje o izlozbama, sucima, pojedinim psima, itd... ce biti kartonirano.
Nadite neki drugi forum za ispucavanje i razmirice.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 20:20   #357
Quote:
sign kaže: Pogledaj post
bas ono kaj sam i rekla, staaaalno neka prepucavanja moj je bolji,tvoj ne valja.. nevjerovatno. kaj se stalno morate prepucavat s rodovnicama, uzgajivacnicama i ostalim debilizmima, pola njih je prestalo ici na izlozbe zbog ovakvih ljudi, a o staff forumima da ne pricam. koji vam je??
Glas razuma, cestitam i podrzavam !

Quote:
Lefti kaže: Pogledaj post
ovakvih rasprava ce uvijek biti, ja sam i na izlozbi dozivjela da jedan uzgajivac sere po drugom, itd. Ljudi masovno pljuju druge pse a svoje dizu u nebesa.. da ne kazem sta- svaka dlaka smeta. Samo mi je krivo da sve to prelazi i na forume,... ajdete pomalo, ocemo malo tako o ljudima? vise su zasluzili ovakve rijeci nego psi.
Meni je npr nova missica totalno u klincu, sudac je bio ocajan, pali se na Ruskinje... ocemo mu razbit glavu?
Razborito i pametno razmisljanje !

Kao prvo nisam strucnjak ni neki profi ali kao zaljubljenik u AST-e ne volim kada citam ova prepucavanja. Mislim da se ovde zaboravlja ona osnovna stvar a to je ljubav prema svom ljubimcu. Samo se trci za nekim sampionima i peharima... pa da kazem i za prodajom... itd. Evo mene takmicenja uopste ne zanimaju a zelim za svog Dzingija sve najbolje. Ako mi kaze neki sudija danas/sutra na ulici da je moj pas izgledom kao tele ili kakva god pogrdna rec mene bas zabole, za mene je najbolji i najlepsi pas na zemaljskoj kugli (mozda bas zato sto nije savrsen hahaha).

Predlazem da se otvori pod-tema stafford/takmicenja/biznis i da se tu komentarise taj aspekt ove rase a da ova tema ostane za onu cistu pricu o AST-ima. Eto, pozz svima
NFL_AJKULA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 20:29   #358
Quote:
NFL_AJKULA kaže: Pogledaj post
Predlazem da se otvori pod-tema stafford/takmicenja/biznis i da se tu komentarise taj aspekt ove rase a da ova tema ostane za onu cistu pricu o AST-ima. Eto, pozz svima
Nece moci jer je sasvim dovoljna jedna tema o pasmini, a takoder postoje i teme o uzgajivacima i drugim stvarima vezanim uz to gdje se moze raspravljati o toj tematici opcenito (raspravljati, ne prepucavati!) i mislim da je to sasvim dovoljno.

Pogotovo zato sto smo ovdje imali priliku vidjeti na sto bi licila takva tema.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 15:19   #359
Hej ljudi imam dva kratka pitanja :

* Da li ona koska (od presovane & susene govedine)
koja se daje da pas glodje zube - goji ?
- To pitam jer moj Dzingi za pola dana oglodje i pojede pola
koske.
* Dzingi ima 2 i pol meseca i 6-6,5kg. da li je to korektna
i normalna kilaza. ?

Pozz svima na 4umu
NFL_AJKULA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 18:56   #360
Malo je duži odgovor,pa je na pp.
bizo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.