Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2009., 00:18   #301
Quote:
sprlea kaže: Pogledaj post
evo mog jednostavnog a dobrog recepta:
2 dag kvasca
50 dag brašna
velika šalica mlake vode
2 žlice maslinovog ulja
1 žličica šečera, 1 žličica soli
dovoljno za veliku tepsiju
Ja isto stavljan te sastojke, al ću provat nadodat mlijeko, jer vidin da dosta njih njega stavlja, pa ćemo vidit razliku.
__________________
Negdje uz put ja sam te izgubila
ni jedan nema to sto sam u tebi ljubila
malaSplit87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 21:20   #302
http://www.youtube.com/watch?v=Yhg02ALLT6c
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 17:26   #303
Quote:
profesionalac99 kaže: Pogledaj post
kakav secer? ne pisi gluposti
ti ne stavljaš šećer u tijesto???
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 02:19   #304
Ja isto uvik stavim malo šećera.
__________________
Negdje uz put ja sam te izgubila
ni jedan nema to sto sam u tebi ljubila
malaSplit87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 14:12   #305
ma joooj.... da stavite i elikser mladosti unutra, i pecete u ovim elektricnim pecnicama koje griju do 250°, tjesto ce vam opet biti suho, tvrdo i bljutavo...
kakvav, jogurt, jaje, med, prasak za pecivo.... boze moj.....

kao sto je vec netko napisao, stvar je u temperaturi... ja na svu srecu doma imam onaj sparet na drva sa rolom.. pizza se unutra pece na nekih 350° i za 2-3 minute je gotova.... tijesto je savrseno... sve iznad 5 minuta je lose...

jos jedan savijet.... tijesto se oblikuje i fila na papiru za pecenje... a za to vrijeme se protvanj stavi u rol.. kad se zagrije na temperaturu pecnice izvadite ga van, brzo na njega stavite pizzu i natrag u rol....
time se postigne da se tijesto na dno pocne odmah peci i na svim krajevima je peceno ravnomjerno....
okarmmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 21:58   #306
sva sreća da nemamo svi u stanovima šparet na drva
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 02:34   #307
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
sva sreća da nemamo svi u stanovima šparet na drva
ne mora se imati sparet na drva, postoje i el. pecnice koje postizu tako visoke temperature.... to je jednostavno osnova da se dobije dobro peceno tijesto....

rasprava o receptima za tijesto je suvisna ako se to tijesto peca na 200-250°...
okarmmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 08:43   #308
slažem se s tobom vezano uz tijesto ali ne pada mi na pamet kupovati posebnu pećnicu radi pizze
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 22:20   #309
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
i radim ga od tvrdog brašna.
koje je sad pak to brašno? znam za tvrdi kruh. treći dan.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 21:37   #310
Salama za pizzu

Htio bi ispeć pizzu sa salamom ne šunkom,onako da je salama iznad sira pa me zanima koju da nabavim za pizzu? evo htio bi da neš slično ovome bude


i još nešto...dal onda gljive idu isto gore il ispod sira? i kak postić da sir bude onak ko na reklamama 'topljiv' dok se jede dal zavisi od vrste sira il jednostavno samo ga malo ispeć?
benizg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 00:14   #311
a to ti je djir one zimske salame...i gljive koliko znan idu uvik na vrh.
a sir bude takav ako stavis malo vise i jedes jos toplu pizzu...tripa gauda.
dodolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 00:43   #312
Apsolutno i nedvojbeno zavisi od vrste sira

A da bi pizza tako izgledala morat ces kupit i neku kvalitetniju salamu jer ce ti se jeftinija/masnija "zguzvat" u peci.
Lipovrime is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 00:46   #313
neki kulenčićasti salamak, ne zimska (mislim, može sve, ali ove crvene su bolje, pikantnije).
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 18:45   #314
mozes bez problema staviti zimsku, nece se "zguzvat" ako pizzu peces na pravilan nacin (3-5 minuta)... a sir ide mozzarela ako zelis da se dobro razvlaci.... ako peces u slaboj pecnici koja ne moze vise od 280-300°, onda salamu stavis par minuta prije kraja...

gljive se ne stavljaju na pizzu sa salamom jer i one puste svoj sok, a i salama pusti masnocu i onda je to sve pregnjecavo...
okarmmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 20:33   #315
Quote:
okarmmarko kaže: Pogledaj post
ako peces u slaboj pecnici koja ne moze vise od 280-300°,
zar postoje pećnice (ne računam profesionalne) koje mogu više? čak mi je i 300 već puno.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 21:04   #316
Quote:
benizg kaže: Pogledaj post
Htio bi ispeć pizzu sa salamom ne šunkom,onako da je salama iznad sira pa me zanima koju da nabavim za pizzu?
Ja uvijek koristim kant I ako mi je na pizzi suha salama (a ne šunka), kiselo vrhnje je za moj gušt obavezno
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 11:56   #317
Ja šibam ovu salamu i meni je



Ima za kupiti u Interspara.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 12:38   #318
Skužila sa da mi je nabolja pizza, ono jače tijesto.. salama (stavim pureću posebnu) i špek (kupovni mekani) i onda pusti onaj svoj sok.. a sir i mozzarelu stavim na samom kraju i onda se razvlače.. mljac.. najbolja pizza koju sam ikad radila.. i začinim travama po volji, bosiljak, origano, timijan..
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 16:07   #319
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
zar postoje pećnice (ne računam profesionalne) koje mogu više? čak mi je i 300 već puno.
sparet na drva... mi doma imamo neki koncarov... pizzu pecem na cca 350° i gotova je za manje od 5 minuta

znam da je u stanu nemoguce to imati, ali jednostavno pizza ne moze ispasti dobro ako se pece na premaloj temperaturi
okarmmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 20:17   #320
Ja trebam dobar recept za tijesto za picu...uvjek mi se čini nekak slabo slana, koliko opce ide soli
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:10.