Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2008., 22:35   #201
Naravno da treba dati Madjarima autonomiju!
Tacnije , treba nam svima dati autonomiju.
I ostaviti nas na miru!

PS>Pogotovo ovi sto ne znaju da racunaju!
__________________
Dugotrajno robovanje i rdjava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud njemu otancaju i oslabe , da se potpuno izvitopere.Takav poremecen narod ne moze vise da razlikuje ne samo dobro od zla , nego i svoju sopstvenu korist od ocigledne stete" I.Andric
grand duchess is offline  
Old 11.12.2008., 22:57   #202
Quote:
Corto Maltese32 kaže: Pogledaj post
Sad su i "Vojvodjani", ha? Pocelo je s bosancima, nastavljno s crnogorcima, pa onda kosovari, mislio sam da je to zavrsilo... Ali nikad vam nije dosta, zar ne? Izmisljanje nacija je unosan posao,jel da? Da, Srbija ce se raspast prije Bosne, koja iluzija! Jedva cekam da se protektorat zvan BiH raspadne pa da se mogu nasladjivat mukom Muslimana ko sta se oni sad nasladjuju tudjom mukom. Ako je Kosovo odvojeno, i to samo privremeno, to odma znaci da treba dalje komadat Srbiju? Pa, vama znaci, barem tak izgleda. Al jer itko odvas samo pomislio da odnos snaga u svijetu nece uvijek bit ovakav? A sta onda? Vi mislite da ce SAD bit glavna svjetska supersila jos 500 godina? Sudeci po zadnjoj fijnancijskoj krizi ne dajem im ni 50, a kamoli 500... A onda ce bit, ko je sta sijao, tako ce poznjat... "Kosovari", "Bosnjaci", i ostale tisućljetne nacije...

ako je takvo generalno misljenje u srbiji i ako se racuna na sljedecih 500 godina mrznje, osporavanja, zveckanja oruzjem onda pod hitno zidine oko beogradskog pasaluka, pa ako neki pokusa da preskoci zna se sta bi ga cekalo.
vancouverian is offline  
Old 11.12.2008., 23:14   #203
Quote:
vancouverian kaže: Pogledaj post
ako je takvo generalno misljenje u srbiji i ako se racuna na sljedecih 500 godina mrznje, osporavanja, zveckanja oruzjem onda pod hitno zidine oko beogradskog pasaluka, pa ako neki pokusa da preskoci zna se sta bi ga cekalo.
Šta bi ga čekalo? Prosvetli nas!
VrangeL_1917 is offline  
Old 12.12.2008., 01:32   #204
Quote:
grand duchess kaže: Pogledaj post
Naravno da treba dati Madjarima autonomiju!
Tacnije , treba nam svima dati autonomiju.
I ostaviti nas na miru!

PS>Pogotovo ovi sto ne znaju da racunaju!
Malo je prekasno za to. Nama sada treba drzava,a ne autonomija. Srbija ovakva kakva je nije zasluzila vladati Vojvodinom.
__________________
Vojvodina slobodna,jedna i jedina nikad nije bila srbijanska imovina
Margolent is offline  
Old 12.12.2008., 01:39   #205
Quote:
Margolent kaže: Pogledaj post
Malo je prekasno za to. Nama sada treba drzava,a ne autonomija. Srbija ovakva kakva je nije zasluzila vladati Vojvodinom.
Svi znamo šta tebi treba a samo da znaš da to nije država.
VrangeL_1917 is offline  
Old 12.12.2008., 11:58   #206
Quote:
Margolent kaže: Pogledaj post
Malo je prekasno za to. Nama sada treba drzava,a ne autonomija. Srbija ovakva kakva je nije zasluzila vladati Vojvodinom.

Klasična srpska priča. Beskompromisno dok se pregovara, ide se na sve ili ništa a onda, kada se izgubi, onda bi pregovarali. Kasno je za nuditi remi kada si pred matom Tako je bilo s kosovom, tako će biti i s Vojvodinom. Što manje samostalnosti budu nudili to će prije i kompletnije biti odvajanje. Samo daj ti to glupanima objasni
MirkoHrga is offline  
Old 12.12.2008., 15:08   #207
Quote:
Margolent kaže: Pogledaj post
Malo je prekasno za to. Nama sada treba drzava,a ne autonomija. Srbija ovakva kakva je nije zasluzila vladati Vojvodinom.
Imate drzavu a ona se zove Srbija. Ako vam se ne svidja pravac Madjarska. Putuj Igumane...
M0ssad is offline  
Old 12.12.2008., 15:23   #208
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Imate drzavu a ona se zove Srbija. Ako vam se ne svidja pravac Madjarska. Putuj Igumane...
jel to isto vazi i za srbe iz bosne, hrvatske, crne gore?
barnikls is offline  
Old 12.12.2008., 15:27   #209
Quote:
barnikls kaže: Pogledaj post
jel to isto vazi i za srbe iz bosne, hrvatske, crne gore?
Vazi kad ih bude u tim drzavama isto koliko Madjara u Srbiji.
M0ssad is offline  
Old 12.12.2008., 15:31   #210
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Imate drzavu a ona se zove Srbija. Ako vam se ne svidja pravac Madjarska. Putuj Igumane...
Srbija se prosirila ovamo,a nisam ja dosao k njoj,pa me ne moze nitko protjerivati (ponovno) niti utjecati na moju volju i volju svih Vojvodjana. Zato moja drzava nije Srbija vec Vojvodina.

A kome iz pasaluka smeta sto mi ovdje mislimo,neka se Srbija onda povuce ispod Save i Dunava i gotova stvar.
__________________
Vojvodina slobodna,jedna i jedina nikad nije bila srbijanska imovina
Margolent is offline  
Old 12.12.2008., 15:36   #211
Stvar je što mene Vojvodina uopće ne podsjeća na Srbiju, ima drugačiji stil, percepciju, kulturu, totalno drugačija identifikacija. Ipak je najviše zapad ostavio pečata na Lale, ali ispod Dunava i Save je totalni kontrast.
__________________
Yawn ...
Ernani is offline  
Old 12.12.2008., 15:42   #212
Quote:
Margolent kaže: Pogledaj post
Srbija se prosirila ovamo,a nisam ja dosao k njoj,pa me ne moze nitko protjerivati (ponovno) niti utjecati na moju volju i volju svih Vojvodjana. Zato moja drzava nije Srbija vec Vojvodina.

A kome iz pasaluka smeta sto mi ovdje mislimo,neka se Srbija onda povuce ispod Save i Dunava i gotova stvar.
Odnosi li se to i na 95% građana Vojvodine koji ne dijele tvoje "mišljenje"?
jationo is offline  
Old 12.12.2008., 15:44   #213
Quote:
johnny_21 kaže: Pogledaj post
Stvar je što mene Vojvodina uopće ne podsjeća na Srbiju, ima drugačiji stil, percepciju, kulturu, totalno drugačija identifikacija. Ipak je najviše zapad ostavio pečata na Lale, ali ispod Dunava i Save je totalni kontrast.
Dva sasvim drugacija svijeta. To je barem svatkome jasno.

Vojvodina zapravo i nije Srbija,samo pogledaj koliko dugo vlada Vovodinom,a koliko ju je uspjela poharati za tako malo vrijeme. Vojvodina prije,dok mi je djed bio ziv pa govorio,bila je jos naprednija,odnosi medju ljudima mnogo bolji bez obzira na narodnost. Danas je srpski nacionalizam pogorsao stanje u Vojvodini,sporadicna represija je gotovo postala pravilo.
__________________
Vojvodina slobodna,jedna i jedina nikad nije bila srbijanska imovina
Margolent is offline  
Old 12.12.2008., 15:44   #214
Quote:
Margolent kaže: Pogledaj post
Srbija se prosirila ovamo,a nisam ja dosao k njoj,pa me ne moze nitko protjerivati (ponovno) niti utjecati na moju volju i volju svih Vojvodjana. Zato moja drzava nije Srbija vec Vojvodina.

A kome iz pasaluka smeta sto mi ovdje mislimo,neka se Srbija onda povuce ispod Save i Dunava i gotova stvar.
A ko te tjera? Covjece u kakvim ti iluzijama zivis? Gdje pasos "drzave" Vojvodine? Gdje vam je zastava u UN? Gdje vi mislite da cete otici sa 70% Srba?

Ne tjera tebe niko ali svako anti-drzavno djelovanje ce biti propisno kaznjeno...a to ne iskljucuje protjerivanje
M0ssad is offline  
Old 12.12.2008., 15:47   #215
Quote:
jationo kaže: Pogledaj post
Odnosi li se to i na 95% građana Vojvodine koji ne dijele tvoje "mišljenje"?
Kao da znas da je 95 %. Vrrrlo tocan postotak,nema sta

Ja samo znam da bi Srbi koji su do jucer bili za Srbiju zbog konstantne kradje Vojvodine danas htjeli odvajanje. Takvih je sve vise,dozlogrdilo je i njima.

A osnova za rjesavanje ima. Potpis sve govori.
__________________
Vojvodina slobodna,jedna i jedina nikad nije bila srbijanska imovina
Margolent is offline  
Old 12.12.2008., 15:51   #216
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
A ko te tjera? Covjece u kakvim ti iluzijama zivis? Gdje pasos "drzave" Vojvodine? Gdje vam je zastava u UN? Gdje vi mislite da cete otici sa 70% Srba?

Ne tjera tebe niko ali svako anti-drzavno djelovanje ce biti propisno kaznjeno...a to ne iskljucuje protjerivanje
Ovo sve prenesi na takozvanu republiku genocidnu pa možda skontaš, gdje ćete vi otići sa 40 % Srba max . Ako treba Margo, udomit će te HR, mi smo široke duše .
__________________
Yawn ...
Ernani is offline  
Old 12.12.2008., 15:53   #217
Volio bi da Vojvodina ode al za to nema sanse bez pristanka vojvodjanskih srba koji cine 70% stanovnistva, tako da je ovo sve rekla-kazala, kao da netko pukne da ce se Istra odvojit od Hrvatske
__________________
Herceg-Bosno grudo mila Hrvatska si vazda bila
braleTG is offline  
Old 12.12.2008., 15:55   #218
Quote:
Margolent kaže: Pogledaj post
Dva sasvim drugacija svijeta. To je barem svatkome jasno.

Vojvodina zapravo i nije Srbija,samo pogledaj koliko dugo vlada Vovodinom,a koliko ju je uspjela poharati za tako malo vrijeme. Vojvodina prije,dok mi je djed bio ziv pa govorio,bila je jos naprednija,odnosi medju ljudima mnogo bolji bez obzira na narodnost. Danas je srpski nacionalizam pogorsao stanje u Vojvodini,sporadicna represija je gotovo postala pravilo.
Jeste ovo je tačno, Vojvodina je prosperirala za svoje vrijeme i bila vrlo ugledna. Vojvodina je bila jako "šarena" što se narodnosti tiče ali nikad nije bilo problema, dok nisu došli heroji traktoraši i napunili Vojvodinu i doveli smrad radikalstva. Neće Srbiju podijeliti isprva Vojvođani i Srbi nego te ogromne razlike i teret na Vojvodinu koja je postala Srbiji ono što je nekad bila Jugoslavija.
__________________
Yawn ...
Ernani is offline  
Old 12.12.2008., 15:55   #219
Quote:
johnny_21 kaže: Pogledaj post
Ovo sve prenesi na takozvanu republiku genocidnu pa možda skontaš, gdje ćete vi otići sa 40 % Srba max . Ako treba Margo, udomit će te HR, mi smo široke duše .
Ja sam vec zahvalan svojoj matici Hrvatskoj koja mi je pruzila dom od 92.,kada su moje protjerali odavde. Drugi put necu dozvoliti. Hvala johnny ali zelim ostati u zemlji mojih djedova,Vojvodini.
__________________
Vojvodina slobodna,jedna i jedina nikad nije bila srbijanska imovina
Margolent is offline  
Old 12.12.2008., 16:14   #220
Quote:
Margolent kaže: Pogledaj post
Ja sam vec zahvalan svojoj matici Hrvatskoj koja mi je pruzila dom od 92.,kada su moje protjerali odavde. Drugi put necu dozvoliti. Hvala johnny ali zelim ostati u zemlji mojih djedova,Vojvodini.
I ja sam veoma zahvalan, svako dijete ima 2 roditelja, imam HR i BiH, oboje volim i također neću dozvoliti da netko dira ili ruje po ijednoj. Imaš moju podršku za slobodnu Vojvodinu, u kojoj ima mjesta za sve koji je žele, kao i ovdje .
__________________
Yawn ...
Ernani is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.