Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2015., 19:26   #8461
Po sluzi da zato sam i predpostavila,a inace su mi ciklusi redoviti 30 dana neg zadnja dva su se promuckala radi ljeta i mora jedan je bio 31 dan,drugi 34...
Ah,ne zamjerite curke izgleda da sam se i ja promuckala od muke...
Piki83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 19:49   #8462
ma samo se opusti i polako držim fige da što prije uspijete
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 22:58   #8463
Hvala sreco,ljubim puno...
Piki83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 21:01   #8464
Samo bi htjela s vama podijeliti.... Uglavnom, od kad sam krenula na faks pocele su moje tegobe s neredovitim menstruacijama. Pila sam kontracepciju, a sada zadnjih 5 mjeseci na duphastonu radi regulacije ciklusa. Uglavnom nismo se pazili, a kad malo proracunam ispada da su to bili bas plodni dani. sada nakon toga sam osjetila cudno zatezanje u dijelu maternice, kao da trebam dobit. Sada sam neki dan cistila, toliko sam se preznojila da sam 3 majce promijenila. Zadnja dva dana na poslu oko podne me uhvate valovi vrucine i sva se preznojim, i nekakva slabina. Test jos nisam radila jer cekam kada dode za to vrijeme, sa sada je to prerano.
mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 00:36   #8465
Bok, imam pitanje i trebam mišljenje, bez obzira šta mi zdrav razum govori da nema potrebe za panikom.
oko 13.8 je dečko nakratko ušao u mene, bez kondoma, doslovce na nekoliko sekundi. Nakon toga smo nastavili s kondomom. 26.8 sam dobila menstruaciju (2 dana prije nego šta sam trebala dobit, znaci 28.dan).
od malo prije mestruacije pa do danas, osjećam nekakve mučnine, sise su mi i nakon menstruacije napuhnute ali ne bole, imam probadanja u jajnicima i osjećaj ko da ću opet dobit, i iscjedak odma nakon menstruacije a tek mi je počeo ciklus. Menstruacija mi je bila obilna kao inaće ali nesto se čudno dešavaa. 5 dana nakon dobivene menge sam čisto radi mira napravila test, i bio je negativan. Znam da su šanse za trudonću mini minimalne ali ima toliko priča po svugdje, da test ne otkrije trudnoću ženama do recimo 3 tjedna nakon mjesečnice. Vjerojatno ću opet kupiti jedan jer stvarno, znam da nešto nije dobro, možda mi se nesto poremetilo i namjeravam ginekologu, al mi treba neko da me udri u tu glavurdu i kaže da umisljam i da nema veze s trudnoćom. ako napravim ponovo test, dali postoje šanse da bude negativan a ja trudna - tjedan i po nakon menstruacije? hvala
wes12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 08:27   #8466
S obzirom na trajanje ciklusa sve da je covjek nekim cudom i ejakulirao u tebe, a nije, nema anse da su ti bili plodni dani.
Nema teoretske sanse da si trudna.
Daj odi u miru kod ginekologa da te pregleda. Mozda imas cistu ili kakvu upalu npr.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 11:35   #8467
Cure, help!

M mi kasni 3 tjedna! Inace nemam pravilnu m(znala mi je kasnit po tjedan, cak dva) pa se nakon par dana nisam obazirala, ali sad me vec hvata panika! Zadnje odnose sam imala prije mjesec i pol, par puta sa kondomom, osim jednom kada je bio prekinuti snosaj.
Prije par dana sam napravila test na trudnocu clearblue(znaci m je vec kasnila 2 tjedna) i bio je negativan. Je li moguce da sam ja ipak nekako trudna i da je test bio lazno negativan jer sam prije testa popila dvije case vode, pa sam mozda razrijedila urin? Jao ne znam vise sta pricam, nadam se da nisam ispala preblesava sad
Molim pomagajte

Trebala bih dodati i da sam nedavno imala escherichiu coli, moze li ona mozda biti razlog kasnjenja m?

Zadnje uređivanje tetamaca : 12.09.2015. at 12:09.
tetamaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 12:43   #8468
Urin tesko mozes "razrijediti" jer se beta HCG konstantno luci u trudnoci. Ako si se drzala uputa tesko da si trudna. Upala je mogla utjecati na kasnjenje menzesa.
Svakako posjeti ginekologa .
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 18:46   #8469
Pozdrav. Zadnja menstruacija trajala mi je od 19.08. do 24.08. Nakon menstruacije sam 5 puta imala odnose s dečkom. Svaki put bi započeli bez kondoma, kojeg bi on stavio nakon nekih tridesetak sekundi, ejakulacija nije bila još ni blizu, nastavio sa kondomom te ejakulirao svaki put izvan mene. Ako bi bilo drugog puta ubrzo, kondom bi koristili od početka do kraja, također bi ejakulirao izvan mene, u kondom. Ono što me brine je to što me prije 5 dana počelo "žicati" u donjem dijelu trbuha, bol ne traje dugo, prođe za sekundu i tako se povremeno javlja. A prije 2 dana, javlja mi se česta potreba za mokrenjem. Inače po tom pitanju nikad nemam problema, i na toalet dnevno odem 3 puta prosječno. A sad se to udvostručilo. Ne moram unijeti puno tekućine u sebe da moram ići ubrzo na wc. Npr. jutros sam se probudila s jakom potrebom za mokrenjem, iako prije spavanja nisam ništa popila, a nisam uopće puno pomokrila. I još što zadnjih dana osjećam kad večer padne, kao da mi poraste tjelesna temperatura. Užasno se brinem jer uvijek pazimo i nastojimo biti ozbiljni u tim stvarima, i sad me ovo neopisivo zbunjuje i brine. Ciklusi su redoviti, 29-30 dana, iako je zadnji mjesec menstruacija uranila 4 dana čak. Ova trebala doći onda 19.ili 20. nadam se. Što se zaštite tiče, uvijek koristimo Durex Extra Safe, također u svrhu najbolje zaštite, a kondom nikad nije pukao niti išta slično, primijetili bi. Molim vas neki savjet
21Cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 00:07   #8470
znači menga ti uopće ne kasni a tebe strah da si trudna
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 00:23   #8471
inače problemi s mokrenjem upućuju na upalu mjehura, ali ti uopće ne ideš toliko često na wc.
pa koliko inače tekućine uneseš dnevno?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 08:01   #8472
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
inače problemi s mokrenjem upućuju na upalu mjehura, ali ti uopće ne ideš toliko često na wc.
pa koliko inače tekućine uneseš dnevno?
Pa sigurno do litar, litar i pol, kako kad. Mislim, s obzirom na to koliko mi je mjehur prije bio "izdrzljiv", sad se uistinu nesto promijenilo, cim popijem casu vode, osjecam da moram na toalet. A kakav sam paranoik, odmah si zamisljam najgore scenarije
21Cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 11:35   #8473
Ako te bas toliko strah, kupi u ljekarni test na trudnocu i uvjeri se.

Ja vec 2 i pol godine koristim pilule, ali sam se jednom tako uplasila da sam mozda trudna jer sam imala neke probleme s probavom, pa kao: "Mozda pilula nije djelovala".

I naravno da nisam bila trudna(), ali kupila sam test da budem sigurna.
Lady Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 14:17   #8474
Cure upomoc.

Imala sam "menstruacije" kad sam i predvidala, inace traje 6 dana od kojih su 1-2 boli i pojavljuju se ugrusci.

Ovaj put menstruacija bez ugrusaka i puno slabija mozda 3-4 dana krvarenja.

Strah me jel moguce da je lazna?

I danas dva tjedan nakob kad bi trebala bit ovulacija imam bjeli kremasti iscjedak.
(znala sam ga imat i prije)
skepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 13:25   #8475
Evo mene opet\! Uglavnom, kak pijem duphastone menstruacija mi dolazila tri do pet dana nakon prestanka pijenja tableta, ovaj puta mi je dosla osmi dan i to je bilo samo nesto malo kao iscjedak i nije bilo pravo krvarenje nego smede i trajalo 3, 4 dana, drugi dan sam imala cudne bolove u podrucju maternice. Radila sam test ali pokazao je samo jednu crticu, znaci nista. Dragi mi kaze da se opustim i da ne mislim stalno i da se ne opterecujem.
mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 10:00   #8476
Quote:
skepsa kaže: Pogledaj post
Cure upomoc.

Imala sam "menstruacije" kad sam i predvidala, inace traje 6 dana od kojih su 1-2 boli i pojavljuju se ugrusci.

Ovaj put menstruacija bez ugrusaka i puno slabija mozda 3-4 dana krvarenja.

Strah me jel moguce da je lazna?

I danas dva tjedan nakob kad bi trebala bit ovulacija imam bjeli kremasti iscjedak.
(znala sam ga imat i prije)
Nisi trudnapi meni, samo si imalamanje obilnu mengu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 15:49   #8477
Ok, prije mjesec dana kada mi je trebala doć mjesečnica, ona mi je kasnila jedno 2 dana i onda se pojavila u čudnoj boji crvenkasto-smeđoj boji, ali više smeđa boja i to samo jedna fleka onako veličina lista, i poslije ništa. radila sam bila test za trudnoću prije mjesec dana i bio je negativan. inače pijem logest pilule, nikad nis imala problema s njima i uvjek mi je mjesečnica bila uredna. ali sam znala tu i tamo zaboravit na 1-2 tablete, i sada prije 7 dana dobila sam mjesečnicu bila mi je bordo boje, pa drugi dan svijetljija crvena i onda smeđkasta boja s ugrušcima. radila sam bila test za trudnoću prije mjesec dana i bio je negativan.
__________________
Bezimena22
Bezimena22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 12:16   #8478
Molim vas savjet! Barem neki!kad sam trebala dobiti menstruaciju bio mi je samo neki smedi iscjedak, sada nakon 2 tj mi se opet pojavilo slabo krvarenje i svee dole boli Zvala sam doktora rekli su mi da pricekaj kakvo ce biti krvarenje, jako ilislabo pa da se javim u ponedjeljak. Radimo na bebi, radila 3 testa, sva tri negativna. Brinem se. Da li je koja imala nesto slicno.
mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 03:25   #8479
Pozdrav!

Odnos sam imala 30.7, dva dana nakon toga menstruaciju koja je trajala četiri dana. I sada mi kasni već 20 dana. Obavila sam neki dan test gravignost mini ali nije bilo ujutro kako je preporučeno i pokazao je negativno. Inače nemam redovite menstruacije ali uvijek dode 30-45 dana. Nemam nikakve naznake za menstruaciju niti za trudnoću osim bijelog iscjetka.
Postoji li koja šansa za trudnoću, trebam li možda opet kupiti neki test ili da čekam da dođe? Hvala
sarapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 12:35   #8480
Quote:
Bezimena22 kaže: Pogledaj post
Ok, prije mjesec dana kada mi je trebala doć mjesečnica, ona mi je kasnila jedno 2 dana i onda se pojavila u čudnoj boji crvenkasto-smeđoj boji, ali više smeđa boja i to samo jedna fleka onako veličina lista, i poslije ništa. radila sam bila test za trudnoću prije mjesec dana i bio je negativan. inače pijem logest pilule, nikad nis imala problema s njima i uvjek mi je mjesečnica bila uredna. ali sam znala tu i tamo zaboravit na 1-2 tablete, i sada prije 7 dana dobila sam mjesečnicu bila mi je bordo boje, pa drugi dan svijetljija crvena i onda smeđkasta boja s ugrušcima. radila sam bila test za trudnoću prije mjesec dana i bio je negativan.
kad si zaboravila te pilule, da li si slijedila upute kako treba i pazila na dodatnu zaštitu?
i dakle, dobila si menstruaciju tjedan dana prerano, dok si još pila pilule?
trebala bi ginekologu.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.