Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2011., 10:54   #3241
Quote:
mbeginner kaže: Pogledaj post
Kad je ista soba u istom hotelu za istu noć kod jednog internetskog servisa za rezervaciju jeftinija nego kod drugog, u 90% slučajeva se radi o namjernom neuračunavanju svih taksi/poreza/nameta na kreditne kartice/itd. kako bi se cijena umjetno prikazala "nižom".

Treba samo pažljivo čitat sve tijekom procesa rezerviranja, naročitno "sitna slova".
nvnk is offline  
Old 20.02.2011., 12:53   #3242
samo da pitam, da li netko zna gdje se nalazi hrvatska crkva u parizu...
nips is offline  
Old 20.02.2011., 13:15   #3243
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Kad je ista soba u istom hotelu za istu noć kod jednog internetskog servisa za rezervaciju jeftinija nego kod drugog, u 90% slučajeva se radi o namjernom neuračunavanju svih taksi/poreza/nameta na kreditne kartice/itd. kako bi se cijena umjetno prikazala "nižom".

Treba samo pažljivo čitat sve tijekom procesa rezerviranja, naročitno "sitna slova".
haha pa da...to je istina i pripazite na to.

CIJENA: 15 eura/dan
*cijena ne uključuje obvezne pristojbe održavanja hotela od 6.11€ po danu, obvazan najam ručnika od 3€ dnevno, korištenje pristupa internetu 4€ po danu, toplu vodu za 1.4€ po danu

Kaže mi frendica sa kojom sam trebala jednom ići da definitivno predlaže Latinsku Četvrt jer ima izvrsnih,čistih i uređenih hotela po srednjoj cijeni. Ovaj puta neću tamo ići no sigurno drugi puta bookiram hotel tamo.
Oui is offline  
Old 20.02.2011., 13:27   #3244
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Kad je ista soba u istom hotelu za istu noć kod jednog internetskog servisa za rezervaciju jeftinija nego kod drugog, u 90% slučajeva se radi o namjernom neuračunavanju svih taksi/poreza/nameta na kreditne kartice/itd. kako bi se cijena umjetno prikazala "nižom".

Treba samo pažljivo čitat sve tijekom procesa rezerviranja, naročitno "sitna slova".

Da - uvijek treba postupak dovesti praktički do plačanja.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 20.02.2011., 13:35   #3245
Quote:
samomare kaže: Pogledaj post
Koliko plaćate hotele u Parizu,čula sam da su u Zagrebu puno skuplji hoteli nego u Parizu

Ne sjećam se svih ali bilo je od cca 60-100EUR.
Put me nekako uvijek vodio poslovno pa sam sve plačala u single-modeu.
Sve unutar 1. zone.
Place d`Italie, Republique, iza Louvrea (moja najveća pogreška ikada!) Gare du Nord (ok, ovo je plačala njihova vlada pa nije niti fer da ga navodim), jednom stan....Drugih se lokacija više i ne sjećam.
Na kraju balade - nekako smatram da je u Parizu najisplativije unajmiti stan jer se u principu dobije više komfora, ne znam kako ti na to gledaš?

Zagreb mi je rodni grad pa uopće ne znam niti približno cijene.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 20.02.2011., 14:17   #3246
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Zagreb mi je rodni grad pa uopće ne znam niti približno cijene.
Evo baš gledam ponude zagrbačkih hotla za isti period za koji sam uzela hotel u Parizu i cijene su tu negdje, neki malo skuplji, neki jeftiniji...
http://www.booking.com/searchresults...914088;srpos=1
sandra555 is offline  
Old 20.02.2011., 15:31   #3247
Quote:
nips kaže: Pogledaj post
samo da pitam, da li netko zna gdje se nalazi hrvatska crkva u parizu...
Čini mi se da je u 19-om aronsdismanu, ali nisam siguran...
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 20.02.2011., 15:47   #3248
Quote:
nips kaže: Pogledaj post
samo da pitam, da li netko zna gdje se nalazi hrvatska crkva u parizu...
Hrvatska rkt misija i crkva sv. Cirila i Metoda se nalazi u Rue de Bagnolet 124 (tj.kucni broj je 124, ulica Rue de Bagnolet). to ti je odmah kod groblja Pere Lachaise (najblize onom dijelu groblja di je grob Jima Morrisona )

a Le petit Paris ti je francusko-dalm. restoran (nisam bila,vani me ne zanima hrv. klopa)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 20.02.2011. at 15:55.
nasmijanonebo is offline  
Old 20.02.2011., 15:49   #3249
Ljudi, imam par pitanja za pariške znalce.

Idem s frendom u Pariz krajem travnja, pocetkom svibnja, na tri noći.
1. Koji je najjeftiniji oblik prijevoza od aerodroma (CDG) do nekakvog sireg centra? I koliko to stoji?
2. Koji dio grada je najbolji za nocenje (hotel) obzirom na blizinu atrakcija, ducana te prirodnih i gradskih ljepota?
3. Koja je najbolja opcija prijevoza u gradu (uzimanje dvodnevne metro karte, druge opcije?)
4. Jel bolje ici preko tjedna ili za vikend?
5. Ostali prijedlozi?

PUUUNO HVALA SVIMA!
__________________
Retirement? You're talkin' about death, right?
Robert Altman
OscarWinner is offline  
Old 20.02.2011., 17:51   #3250
Quote:
OscarWinner kaže: Pogledaj post
Ljudi, imam par pitanja za pariške znalce.

Idem s frendom u Pariz krajem travnja, pocetkom svibnja, na tri noći.
1. Koji je najjeftiniji oblik prijevoza od aerodroma (CDG) do nekakvog sireg centra? I koliko to stoji?
2. Koji dio grada je najbolji za nocenje (hotel) obzirom na blizinu atrakcija, ducana te prirodnih i gradskih ljepota?
3. Koja je najbolja opcija prijevoza u gradu (uzimanje dvodnevne metro karte, druge opcije?)
4. Jel bolje ici preko tjedna ili za vikend?
5. Ostali prijedlozi?

PUUUNO HVALA SVIMA!
predlažem da se vratiš 10tak stranica unatrag - imaš sve odgovore.
I više.
Dlapek is offline  
Old 20.02.2011., 20:30   #3251
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Evo baš gledam ponude zagrbačkih hotla za isti period za koji sam uzela hotel u Parizu i cijene su tu negdje, neki malo skuplji, neki jeftiniji...
http://www.booking.com/searchresults...914088;srpos=1

2-3 zvjezdice su tu negdje, ali u ZG se vrlo lako mogu dobiti 4 i 5 zvjezdica relativno povoljnije negoli u Parizu.
Ipak, to je očekivano.
Moram priznati da me ponuda smještaja tj. uređenje istih ugodno iznenadilo.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 20.02.2011., 23:35   #3252
putnik92 i nasmijanonebo
nips is offline  
Old 21.02.2011., 01:57   #3253
Quote:
mbeginner kaže: Pogledaj post
Bon voyage
hvala


još malo
LittleStar is offline  
Old 21.02.2011., 08:05   #3254
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Hrvatska rkt misija i crkva sv. Cirila i Metoda se nalazi u Rue de Bagnolet 124 (tj.kucni broj je 124, ulica Rue de Bagnolet). to ti je odmah kod groblja Pere Lachaise (najblize onom dijelu groblja di je grob Jima Morrisona )

a Le petit Paris ti je francusko-dalm. restoran (nisam bila,vani me ne zanima hrv. klopa)
Samo da ispravim svoj vlastiti krivi (zastarjeli) navod od prije:

Nekad je u Rue de Bagnolet, samo parsto metara od crkve, bila i hrvatska birtija koja se zvala "Torcida". Kako se čini, više je nema.
nvnk is offline  
Old 21.02.2011., 17:01   #3255
šteta što više nema toga kafića,evo ja sam našla na netu ovo:
LE TORCIDA (20e)
73, rue de Bagnolet
Tél : 01 43 70 70 47
Le seul bar croate de Paris.
On peut déjeuner.

pa sam mislila posjetiti. Ima li u Parizu još kakav hrvatski ili "balkanski" kafić?
Oui is offline  
Old 21.02.2011., 17:15   #3256
Quote:
LittleStar kaže: Pogledaj post
hvala


još malo
Bon voyage i od mene, obavezno napisi kako ti je bilo, u detalje.
Moze i na turskom.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Old 21.02.2011., 18:15   #3257
Molim vas može li mi netko odgovoriti koji su najbolji načini za doći od Gare Du Norda do Beauvis aerodroma, pa isto tako i od CDG aerodroma do Beauvis aerodroma. Također, koliki bi bio trošak za te opcije?
AnteD is offline  
Old 21.02.2011., 19:06   #3258
Quote:
AnteD kaže: Pogledaj post
Molim vas može li mi netko odgovoriti koji su najbolji načini za doći od Gare Du Norda do Beauvis aerodroma, pa isto tako i od CDG aerodroma do Beauvis aerodroma. Također, koliki bi bio trošak za te opcije?
Najbolji je nacin da procitas zadnjih desetak stranica ili da upotrijebis trazilicu, vec je odgovoreno, barem za relaciju CDG-Beauvais te CDG-Gare du Nord.

S Gare du Nord idu vlakovi za Beauvais, ima ih svaki sat pa cak i cesce kad je spica, voze sat vremena i nisu pretjerano skupi jer nisu TGV (brzi vlakovi), u prosjeku 12,70 eura.

E sad, s kolodvora Beauvais do aerodroma Beauvais sigurno mozes taksijem, a mozda postoje i nekakvi busevi (tzv. navette). To cu jos pogledati.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."

Zadnje uređivanje colbert : 21.02.2011. at 19:14.
colbert is offline  
Old 21.02.2011., 19:16   #3259
Evo jedan link.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Old 21.02.2011., 22:12   #3260
Quote:
AnteD kaže: Pogledaj post
Molim vas može li mi netko odgovoriti koji su najbolji načini za doći od Gare Du Norda do Beauvis aerodroma, pa isto tako i od CDG aerodroma do Beauvis aerodroma. Također, koliki bi bio trošak za te opcije?

Ovo ti je link za ići iz Pariza (Porte Maillot) do Beauvaisa:
http://www.aeroportbeauvais.com/bus.php?lang=eng

Od CDG do Beauvais aerodroma.
RER+metro 8,80EUR + shuttle (to znači fini veliki bus) 15EUR = cca 24EUR.

Od Gare du Nord (gor navedenim načinom):
metro karta 1,70EUR + shuttle 15EUR = cca 17EUR.
Ne znam kako planiraš doći do Gare Du Nord...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:13.