Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2006., 20:01   #41
pa ja upravo i vazem triquilar/yasmin jer mi je yasmin 80-ak kn, a triquilar 45.

eh, sto ti je studentski zivot..
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 15:49   #42
Rekla sam mu da vecina mojih frendica koristi Yasmin i da su najnovije, najmanji postotak hormona, ne obiluju nus pojavama kao ostale i sl (informacije od tete iz ljekarne). On kaze da tko mi je napricao sve te gluposti. Yasmin imaju jednako hormona kao celest i logest, da se yasmin preporucuju kod nekih drugih stvari i problema, a kao manje za kontracepciju te da su celest i logest najbolje za one koje nisu rodile...buduci da meni celest nije odgovarao, pijem logest i sto puta mi je bolji. Eto, to je sve sto je rekao.
shkmish is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 11:17   #43
Quote:
pimka kaže:
meni nitko ne odgovara...
iz yasmin knjižice -
ukoliko ste uzeli sve tablete pravilno, niste povraćali ni imali teški proljev, te niste uzimali druge lijekove, a nemate mjesečnicu, malo je vjerovatno da ste trudni. Nastavite uzimati Yasmin kao i obično.
Ukoliko niste imali mjesečnicu dvaput zaredom, postoji mogućnost da ste trudni...blabla...javite se liječniku...blabla

ipak, ako postoji i najmanja sumnja da biš mogla biti trudna, testerom si doma provjeri za svaki slučaj
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 10:30   #44
Quote:
me_in_honey kaže:
iz yasmin knjižice -
ukoliko ste uzeli sve tablete pravilno, niste povraćali ni imali teški proljev, te niste uzimali druge lijekove, a nemate mjesečnicu, malo je vjerovatno da ste trudni. Nastavite uzimati Yasmin kao i obično.
Ukoliko niste imali mjesečnicu dvaput zaredom, postoji mogućnost da ste trudni...blabla...javite se liječniku...blabla

ipak, ako postoji i najmanja sumnja da biš mogla biti trudna, testerom si doma provjeri za svaki slučaj
hvala,,,joj znam da se nemam zašto brinuti jer su šanse minimalne,al opeeet uf
..moa.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 08:15   #45
Quote:
Elektra kaže:
Ovako, planiram s Triquilara prijeći na Yasmin. Zanima me ako ste vi između prelaska radile kakvu pauzu (prošlo je više od 2god. kada sam zadnji put radila pauzu)? Mislila sam uzeti pauzu, pa napraviti normalno sve pretrage i to kako bih počela s novim pilulama. Jel' ima to smisla uopće raditi?
Ja sam odma presla s Triquilara na Yasmin, bez pauze...
Moram priznat da mi je vec "pun nos" svega jer mi je zdrmana flora i fauna, pa sad lutam po bespucima, ne znam da li da prestanem s tim tabletama....
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 16:22   #46
Exclamation

jel se mora bas svaka nova kutija yasmin plačati u ljekarni??
__________________
Put your hands in the air and give me all your money!
female is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 18:31   #47
ak je kao za yasmin, onda si prvi dan sigurna, samo što taj prvi dan mora biti na prvi dan menge da bi bilo sigurno
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 13:25   #48
kontracepcijske pilule Yasmin

Bok curke, korisnice yasnim pilula!
I ja pijem Yasmin pilule vec punic 4 mjeseca, nemam nekih narocito problema s njima od pocetka, vec je nekako pocelo krajem 2 mj. koristenja pilula, tada su mje jednostavno pocele boliti grudi, desna je nekako tvrdja i bolnija od lijeve. Sada sam zavrsila 4 pakovanje pilula a grudi su mi sad vidnije narasle, grudnjaka nekako ne podnosim ako me imalo pritisce. Da li je to normalno da grudi u 4 mjesecu koristenja bole i narastu ? I jos jedno pitanje, da li je normalno da po dnu trbuha boli ( u predjelu maternice) zbog kotracepcije ili se radi o necem drugom ?
 
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 00:15   #49
Quote:
nordea kaže:
Pravo dobra stranica...za one koje zanima.
http://www.yasmin.ba/scripts/index.php

a razlikuje se od
http://www.yasmin.com.hr/
ono, mnogo.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 19:35   #50
SUM ZERO: [bila bi zahvalna na nekim iskustvima prije nego odem na pilule?[/QUOTE]

Pa evo da ti kazem moja iskustva s pilulama. Prvo sam koristila Mercilon pilule i te su me stvarno bacile u pravu depresiju, one su isto niskodosazne pilule, nisu mi stvarale nikakvih drugih problema osim osjetljivosti u grudima i dosta jaku,jaku depresiju, potom sam sama na svoju ruku prestala piti ih. Sada kad mi je ginic ponovo propisao pilule zbog mojih jajnika rekla sam joj molim vas ne zelim ih jer cu opet pasti u tesku depresiju,, na sto mi je ona odgovorila da ne mora znaciti, pogotovo za pilule Yasmin. Rekla mi je da su poznate da podizu raspolozenje, ja joj nisam ispocetka vjrovala i sa strahom sam pocela piti Yasmin. No, one mi stvarno pomazu sto se tice dobrog raspolozenja, daju mi neki optimizam u zivotu sto ga prije nisam imala . Jedino sto od tih pilula (Yasmin) imam dosta osjetljive grudi, dok pijem pilule one sve nabreknu i bole me sa strana, a cim pocne pauza od 7 dana i one se smanje i manje su bolne!!!!! Imali jos neka od vas takvih problema ?????
 
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 15:13   #51
Quote:
joujou kaže:
mene vec mjesec dana muce mucnine i smetaju mi mirisi... nadam se da yasmin nije kriv
Tak je i meni. I mislim da je Yasmin krv, majku mu njegovu.
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 16:54   #52
Quote:
latica22 kaže:
neki dan sam otisla kod ginekologa s ciljem da mi prepise neke kontracepcijske pilule. imam bolne i neuredne cikluse pa sam htjela to regulirati (a i imam decka, pa da ubijem dvije muhe jednim udarcem )
problem je u tome sto mislim da mi nije napravio dobar pregled. napravila sam jetrene probe i to je to. prepisao mi je pilule yasmin (imao je vec ostampani recept tih pilula pa pretpostavljam da je njihov zastupnik)
meni je moj isto prepisao yasmin i rekao da su najbolje zbog niske razine hormona i da je sve što je dobro skupo (jer su skuplje od ostalih). nije mi napravio nikakve testove. sad trazim drugog ginekologa.
moje mišljenje je da ti je trebao napraviti još bar ultrazvuk zbog ovih bolnih i neurednih ciklusa.
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 12:06   #53
@ eennter
vjerovatno neces smrsavit samo pijuci yasmin ali ako si se i zdebljala radi neravnoteze hormona i policisticnih jajnika (neznam dal je to moguce ali pretpostavimo da je) vjerojatno je da ce ti bit lakse smrsavit sad kad se to regulira yasminom ali svejedno moras vjezbat, manje jest i blabla... sta se tice pristica moze bit da je yasmin uzrocnik ali to ne bi smjelo bit jer bi on trebao imat suprotan ucinak ali nikad se ne zna... pij tri mjeseca pa ces vidjet
ubiti ti nemam sta pametno rec jer se ne razumijem u problematiku polcis. jajnika pa valjda ce ti se neko drugi javit, sretno
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 14:36   #54
zdravo djevojke,počela sam piti yasmin prije pola mjeseca,ali bi me zanimalo da li neka od vas vidi promjene na tenu,i nakon koliko.Imam problema sa prištićima pa me zanima dali yasmin na to može djelovati..
cvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 20:49   #55
Quote:
bLOODSTONE kaže:
Pozdrav moje dame!

Da bacim neki izvještaj nakon prve popijene kutije triquilara, naime, imala sam par malo zločestih epizoda mučnina,i to negdje u sredini ciklusa, ostalo sve 5 Sise narasle za pol broja, minimum, skromna procjena, pa ih sada i mogu zvati punim imenom - Sise
Inače, moooožda sam dobila koju kilicu, ali to recimo korelira sa smanjenom fiz. aktivnošću, što planiram sutra srezat i upisat se u teretanu..!! (pozivam i sve ostale da to naprave koje nisu!) hehe
Sve u svemu, zasada sam zadovoljna, u odnosu na yasmin, iako su to pilule od istog proizvođača, nebo i zemlja!
Kod mene potpuno obrnuto. S Triquilara na Yasmin!
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 23:30   #56
Zdebljala sam se, ali samo zbog zadrzavanja vode, par cm u struku (to sam izgubila cim sam presla na Yasmin). Inace je sve bilo super, kraca i manje obilna menstruacija, pristici skoro nestali, kosa manje opadala, jedino su mi se grudi jako povecale i postale osjetljive (mogla sam nositi samo grudnjake od mikrovlakana). Yasmin mi je super (bilo je jedno razdoblje kad mi je lice divljalo zbog skidanja s Cilesta, ali se primirilo).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 13:36   #57
Ja pijem Yasmin godinu dana i predobar mi je. Evo, opet ga hvalim.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 22:42   #58
Prije tjedan dana sam počela uzimati Yasmin tablete i imam neke simptome koji me
zabrinjavaju.
Moja ginekologinja koja mi je preporučila yasmin je trenutno na godišnjem odmoru, pa
nemam koga pitati.
Do sada sam pila Triquilar nekoliko godina, ali sam promijenila ginekologinju i ona
mi je preporučila Yasmin (zbog policističnih jajnika). Danas je 8. dan kako ih pijem i evo
što me zabrinjava - pijem ih u 21,00 sat i navečer osjetim kao da mi je lice (usne, obrazi)
utrnulo, osjećam neku težinu u nogama, pokreti su mi usporeni kao da sam jako umorna. To mi se
prije nije događalo, a počelo je sa uzimanjem Yasmina.
maajaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 10:57   #59
Quote:
maajaa kaže:
Prije tjedan dana sam počela uzimati Yasmin tablete i imam neke simptome koji me
zabrinjavaju.
Moja ginekologinja koja mi je preporučila yasmin je trenutno na godišnjem odmoru, pa
nemam koga pitati.
Do sada sam pila Triquilar nekoliko godina, ali sam promijenila ginekologinju i ona
mi je preporučila Yasmin (zbog policističnih jajnika). Danas je 8. dan kako ih pijem i evo
što me zabrinjava - pijem ih u 21,00 sat i navečer osjetim kao da mi je lice (usne, obrazi)
utrnulo, osjećam neku težinu u nogama, pokreti su mi usporeni kao da sam jako umorna. To mi se
prije nije događalo, a počelo je sa uzimanjem Yasmina.
Nisam jos nikad cula za ovakvu nus pojavu.
A da pitas opcu praksu?
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 10:03   #60
Kupila sam jučer Yasmin. S Triquilara prelazim na ove i nadam se kako će sve biti ok. Sad baš čekam mengu pa da počnem piti.

Cure koje pijete Yasmin: koliko plaćate kutiju? Ja 86kn.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:03.