Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2010., 11:27   #1001
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
i mislila sam na ekstremne slucajeve jer i u podobnika rade 2 neonatoliguce...ne kuzim zasto nisu ti htjeli bebicu poslati na rebro kada su vidjeli da nije dobro..
jer su idioti. imala je 2 apneje kasno popodne za koje sam ja tek slučajno saznala navečer kad su je intubirali. Od 4 respiratora, 2 su koristile druge dvije bebe, a 2 im ne rade.
Čekali su najvjerojatnije jutro da ju prebace na Rebro jer samo tad imaju svog vozača hitne, ovako moraju privatnika "Pacijent" angažirati a to naravno plaćaju. Moje dijete očito nije bilo vrijedno tog troška i ona je do tad valjda trebala još par puta prestati disati. Da ne velim da joj nisu ni terapiju pogodili pa je u ta 3 dana kod njih razvila sepsu.
Eto ti bolnice i države.
Na Rebru se doslovno preporodila, do neba im hvala svima tamo
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 12:02   #1002
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
jer su idioti. imala je 2 apneje kasno popodne za koje sam ja tek slučajno saznala navečer kad su je intubirali. Od 4 respiratora, 2 su koristile druge dvije bebe, a 2 im ne rade.
Čekali su najvjerojatnije jutro da ju prebace na Rebro jer samo tad imaju svog vozača hitne, ovako moraju privatnika "Pacijent" angažirati a to naravno plaćaju. Moje dijete očito nije bilo vrijedno tog troška i ona je do tad valjda trebala još par puta prestati disati. Da ne velim da joj nisu ni terapiju pogodili pa je u ta 3 dana kod njih razvila sepsu.
Eto ti bolnice i države.
Na Rebru se doslovno preporodila, do neba im hvala svima tamo
glavno da je sve dobro proslo....uzas je to sto si morala prolaziti ....ja bi siznula....mora da ti je bilo jako tesko
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 12:04   #1003
Quote:
TicTac13 kaže: Pogledaj post
Evo kopiram post i pod ovu temu.

Evo jedno iskustvo iz PRVE RUKE o PROFESIONALNOSTI u Poliklinici Podobnik:

Rodila u klinici Podobnik i pre pre zadovoljna sam!
Vrijedilo je svake kune. Svake lipe.

Imala sam lijepi porod i nije me puno bolilo, laki i brzi oporavak, naučila sam prematati, kupati i DOJITI svog dečka i kad smo nakon 6 dana konačno išli kući nije bilo nikakvog staha niti nervoze jer sam sve savladala tamo.

Kad mi je patronažna prvi put došla rekla je samo: "Vi ko da ste ih rodili 5, a ne jedno".
To je naravno naviše do mene jer nemam straha i instinktivno sam nekak znala kaj treba taj mali stvor, ali i definitivno do toga jer sam imala tako dobre uvijete za rodit i oporavit se. Žene nisu niti svijese koliko je to važno i koliko to pomaže...

Moje mišljenje je da bi uvijek rađe dala 20000kn za porod nego za putovanje, skijanje ili bolji auto. Meni je ovakav podod kvaliteta života i preporučila bih svima koji imaju uvijete da idu tamo.


Evo malo detalja s poroda:

10.04. u 11h (40+6 otvorena 4cm, cerviks skraćen, ali postojan) sam došla na pregled i zadržali su me zbog malo povišenih protoka.

13h dobila gel (MM i ja u aprtmanu se šalili)
15h dobila trudove i to odmah na svaku minutu i pol do dvije - nije bolilo, kao menga
16h pregled otvorena 6cm, širila me ručno, malo boli, idemo na klistir, brijanje rekla sestra da ne treba, da sam super
17h priprema za epiduralnu (čišćenje, pa lokalna)
17:30 dolbila epiduralnu, ali trudovi i dalje bole, dobila veću dozu (jer sam kao visoka 176), polako mi je nestala bol u desnoj polovici pa lijevoj

dalje trudovi šibaju ko ludi (bez dripa) na svaku min. penju se i do 110 ja ništa ne osjećam, koje olakšanje
šalimo se svi u rađaoni MM nije nervozan, stalno je uz mene..

20:30 skroz otvorena, glavica u zdjelici, polako se vraća bol. Nakon nekog vremena BOLI!!!! Jako! ali samo trudovi u trbuhu, dole je utrnuto ne mogu razabrati da li stišćem guzu ili pipi kad napnem..

maleni se spušta, ali sporo jer je glava velika, a mama uska..

21h počinje izgon i mene trudovi bole ko ludi, a dole utrnuto i nemrem skužiti kaj stišćem i tako stisnem ja par puta i imam snage ali nemam osjećaja ( to mi je bila katastrofa).

Ali dobro skužim ja nekak, objasne mi oni i stisnem stisnem i odmah babica kaže to je kao veliko dijete i glava nema šanse da rođiš bez epiziotomije, šta mislim da je stvarno istina jer rokić je imao glavicu 37cm
Prije tog me babica masirala i razvlačila i stvarno se trudila, ali ništa od rastezanje međice..

I tako capnu oni mene "malo" i u dva tri stiska rokić je bio van u 21:17

E da pred kraj oko pola 9 kad je mali bilo u zdjelici već su mi tek dodali drip da pojačaju trudove, malo me jače bolilo onda, ali ne jako..

Na kraju me šivla dr. Flisar koja mi je super i ima tako lijepe tanke prste ko šnajderica.. i to pod još jednom dozom epiduralne (ne lokalne) koja mi je skroz noge oduzela do jutra i to mi je bilo koma, ali sve u svemu je stvarno bilo jedna brzi i laki porod pogotovo za prvorotku, od kad sam dobila trudove do rođenja 6h i 17min
vec sam citala tvoj post....dr.Flisar je zakon...btw veli da su nakon njezinog rada i muzevi jako zadovoljni...
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 15:11   #1004
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
glavno da je sve dobro proslo....uzas je to sto si morala prolaziti ....ja bi siznula....mora da ti je bilo jako tesko
Ne daj Bože nikom, ali kao što veliš - prošlo je. Sad je naša malena s nama, hvala dragom Bogu ništa od tog užasnog nije imalo posljedice i sad uživamo
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 15:54   #1005
lotus flower

Drago mi je da je tvoja curica dobro. Znači ti si rodila u bolnici Sv. Duh ili kod Podobnika? Ako sam dobro shvatila rodila si u Sv. Duhu i od tamo nisu htjeli prebaciti bebu odmah na Rebro iako su vidjeli da beba nije dobro? Ili se ipak radi o Podobnik privatnom rodilištu, jer samo mi je za njih logično da imaju svoju hitnu pomoć. Sv. Duh valjda ima državnu hitnu pomoć i njihove vozače.

Ali to mi je stvarno grozno da bebu nisu htjeli odmah prebaciti tamo gdje može dobiti najbolju pomoć. Još je možda najbolja Petrova, od tamo siguno odmah prebacuju na Rebro kada je to isti KBC.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 16:28   #1006
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
lotus flower

Drago mi je da je tvoja curica dobro. Znači ti si rodila u bolnici Sv. Duh ili kod Podobnika? Ako sam dobro shvatila rodila si u Sv. Duhu i od tamo nisu htjeli prebaciti bebu odmah na Rebro iako su vidjeli da beba nije dobro? Ili se ipak radi o Podobnik privatnom rodilištu, jer samo mi je za njih logično da imaju svoju hitnu pomoć. Sv. Duh valjda ima državnu hitnu pomoć i njihove vozače.

Ali to mi je stvarno grozno da bebu nisu htjeli odmah prebaciti tamo gdje može dobiti najbolju pomoć. Još je možda najbolja Petrova, od tamo siguno odmah prebacuju na Rebro kada je to isti KBC.
Na sv Duhu sam rodila. I suprotno općem mišljenju, nemaju uvijek ni vozače ni hitne na raspolaganju
Nama su malenu na kraju ipak prebacili tu noć (nakon što smo ja i mm popriličnu frku digli) i prebačena je sa privatnim kolima od firme "Pacijent".
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 16:51   #1007
Super da je sve dobro prošlo. Ja se sjećam da kada je moja baka bila jako bolesna i nije mogla uopće hodati, primljena je bila u dnevnu bolnicu u Vinogradskoj i tamo je bila nekoliko sati radi transfuzije krvi. Onda su zvali hitnu pomoć i ona je došla za par sati i odvela ju je doma. Znači čekala je dosta dugo, ali ipak je došla hitna. To je bilo još 2003. godine. Isto tako moja mama je bila prebačena iz Vinogradske na Rebro krajem 2006. godine i to praktički odmah kada je odlučeno da je se mora prebaciti radi nastavka liječenja. Isto je došla redovna hitna i to odmah, znam da me zvala istu večer i rekla mi je da će odmah biti prebačena na Rebro. Sada ne znam kako je to, možda se u međuvremenu to promijenilo. Ali da bebu ne bi odmah premjestili u drugu bolnicu, to mi je skroz nevjerojatno. Pa Sv. Duhu će opet to platiti socijalno, zar oni stvarno sami plaćaju tu uslugu prijevoza Pacijent?
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 17:45   #1008
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Pa Sv. Duhu će opet to platiti socijalno, zar oni stvarno sami plaćaju tu uslugu prijevoza Pacijent?
ma koliko sam skužila, svaka bolnica ima proračun i budžet pa nisu skloni da im tako vanredni troškovi sjedaju
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 21:56   #1009
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
Ne daj Bože nikom, ali kao što veliš - prošlo je. Sad je naša malena s nama, hvala dragom Bogu ništa od tog užasnog nije imalo posljedice i sad uživamo
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 22:04   #1010
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
sorry ja nisam bila niti cu ici....ja idem na carski......nazovi ih i pitaj...mislim da ti tecajeve odrzava dr.Gebauer ....jako simpa doktorica
Bili smo muž i ja. Ne drži ih sam dr. Gebauer, već puno njih. I prof. Podobnik, dr. Zmijanac, pedijatri, anestezilozi... Traje subotu i nedjelju i bili smo jako zadovoljni. Klopica preko pauza, sokići, kavica i puno, jako puno informacija.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 01:27   #1011
Quote:
Usagi kaže: Pogledaj post
Bili smo muž i ja. Ne drži ih sam dr. Gebauer, već puno njih. I prof. Podobnik, dr. Zmijanac, pedijatri, anestezilozi... Traje subotu i nedjelju i bili smo jako zadovoljni. Klopica preko pauza, sokići, kavica i puno, jako puno informacija.
i košta?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 10:20   #1012
Quote:
Usagi kaže: Pogledaj post
Bili smo muž i ja. Ne drži ih sam dr. Gebauer, već puno njih. I prof. Podobnik, dr. Zmijanac, pedijatri, anestezilozi... Traje subotu i nedjelju i bili smo jako zadovoljni. Klopica preko pauza, sokići, kavica i puno, jako puno informacija.
jel to subotom....znam da mm je dolazio jednu subotu kad sam lezala u bolnici kad je bila takva guzva da nije mogao parkirati....bio je bijesan ko ris
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 22:03   #1013
Pozdrav cure, ja vam se javljam po prvi put, termin za rodit mi je 01.08.i planiram roditi kod Podobnika, imam par pitanja za vas, već mi je skoro sve jasno jer sam temu pročitala par puta ali me zanima dali je ijedna trudnica sa trudovima putovala do Podobnika, jer ja sam iz Sl.Broda pa neznam kako stići do Zg kad uhvate trudovi.
veronika2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 17:59   #1014
pitanje

Jel ima ovdje itko ko je tamo bio a da se nije porađao?Moram izvaditi Bartholinijevu žlijezdu pa me zanima jel ima itko kakvih iskustava
all alone25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 18:13   #1015
Smile

Quote:
all alone25 kaže: Pogledaj post
Jel ima ovdje itko ko je tamo bio a da se nije porađao?Moram izvaditi Bartholinijevu žlijezdu pa me zanima jel ima itko kakvih iskustava
Poslala sam ti privatnu poruku. Nisam ja bila tamo, ali znam nekoga tko je bio tamo.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 22:32   #1016
Quote:
veronika2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure, ja vam se javljam po prvi put, termin za rodit mi je 01.08.i planiram roditi kod Podobnika, imam par pitanja za vas, već mi je skoro sve jasno jer sam temu pročitala par puta ali me zanima dali je ijedna trudnica sa trudovima putovala do Podobnika, jer ja sam iz Sl.Broda pa neznam kako stići do Zg kad uhvate trudovi.
znam da je sad bila trudnica ovdje iz sl.broda ali nije putovala pod trudovima...znam da joj je to treca bebica , tak mi je rekla....eh sad ne znam kak bi to izgledalo...pa pitaj profesora kaj da radis
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 15:08   #1017
Quote:
veronika2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure, ja vam se javljam po prvi put, termin za rodit mi je 01.08.i planiram roditi kod Podobnika, imam par pitanja za vas, već mi je skoro sve jasno jer sam temu pročitala par puta ali me zanima dali je ijedna trudnica sa trudovima putovala do Podobnika, jer ja sam iz Sl.Broda pa neznam kako stići do Zg kad uhvate trudovi.
Ja sam se jednom samo interesirala o tome jer sam iz Rijeke. Profesor mi je rekao da to nije nikakav problem "jer kaj si ja mislim da to ide tak brzo"
Znači ako počnu trudići imaš vremena doći do njega, ali mislim da u većini takvih slučajeva porod se unaprijed dogovori i onda se inducira. Čula sam da su neke žene birale datum. Također, rekao mi je da u slučaju hitnoće on ima kolege u svim većim rodilištima koji će bez problema primiti njegove pacijentice. Ako baš zateba...
__________________
I ti koji gradiš kulu od karata Kad se kula sruši Ne plači Jer vječnost jedne kartate kule Traje malo Puno manje od tvoje Zato za kulom ne tuguj Nego je ponovo gradi.
missixty is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 11:23   #1018
Lijepi pozdrav svima, ja sam nova na ovoj temi. Sad sam 24+6 i kontroliram se kod jednog privatnog ginekologa, ali namjeravam ići roditi u PR. Termin mi je 20.10.2010. pa sam se požurila naručiti u Privatnu polikliniku jer sam mislila da neću moći tamo roditi ako mi oni ne vode trudnoću (ali može se... za one koje još dvoume oko toga). Uglavnom, naručili su me za 03.08. kod dr. Gebauer. Ja sam do sad kod svog ginekologa plaćala 410 kn vaginalni pregled (da vidi jel sam otvorena...)+UZV(prek trbuha). Jel mi može koja od vas, koje tamo vodite trudnoću reći koje sve preglede oni naprave i kaj je u toj cijeni od 700 kn, ak sam dobro shvatila cijenu? Hvala vam unaprijed!
Corney is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 14:32   #1019
Quote:
Corney kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav svima, ja sam nova na ovoj temi. Sad sam 24+6 i kontroliram se kod jednog privatnog ginekologa, ali namjeravam ići roditi u PR. Termin mi je 20.10.2010. pa sam se požurila naručiti u Privatnu polikliniku jer sam mislila da neću moći tamo roditi ako mi oni ne vode trudnoću (ali može se... za one koje još dvoume oko toga). Uglavnom, naručili su me za 03.08. kod dr. Gebauer. Ja sam do sad kod svog ginekologa plaćala 410 kn vaginalni pregled (da vidi jel sam otvorena...)+UZV(prek trbuha). Jel mi može koja od vas, koje tamo vodite trudnoću reći koje sve preglede oni naprave i kaj je u toj cijeni od 700 kn, ak sam dobro shvatila cijenu? Hvala vam unaprijed!
cijena je 650 kn.
svaki trudnički pregled se satoji od:

testa mokraće na proteine i nitrite (neka me netko ispravi ako griješim)
PH rodnice
vaganje/ tlak
vaginalni pregled cerviksa, da li je zatvoren
vaginalni i abdominalni uzv
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 01:32   #1020
Quote:
Corney kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav svima, ja sam nova na ovoj temi. Sad sam 24+6 i kontroliram se kod jednog privatnog ginekologa, ali namjeravam ići roditi u PR. Termin mi je 20.10.2010. pa sam se požurila naručiti u Privatnu polikliniku jer sam mislila da neću moći tamo roditi ako mi oni ne vode trudnoću (ali može se... za one koje još dvoume oko toga). Uglavnom, naručili su me za 03.08. kod dr. Gebauer.
ja sam kod njih otišla tek u 36.tjednu, do tada sam išla kod svog privatnog. obavila sam te finalističke preglede (5) kod njih i tamo rodila. nije bilo nikakvih problema jer nisam ranije došla k njima.

dr.gebaur je prekrasna doktorica
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.