Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2012., 22:28   #1001
hmm, neznan bas za taj blajh, bojim se da ce previse unistiti kosu, za pocetak cu pocet prvo sa limunovim sokom ) hehe
pa ako sta posvijetli na suncu onda bi mogla neku smeđu svjetliju profesionalnu boju staviti iako neznam, koje boje su profesionalne tj koje se najmanje ispiru? i daju rezultat otprilike kao sto je na slici...
wertzui is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 10:27   #1002
Quote:
wertzui kaže: Pogledaj post
hmm, neznan bas za taj blajh, bojim se da ce previse unistiti kosu, za pocetak cu pocet prvo sa limunovim sokom ) hehe
pa ako sta posvijetli na suncu onda bi mogla neku smeđu svjetliju profesionalnu boju staviti iako neznam, koje boje su profesionalne tj koje se najmanje ispiru? i daju rezultat otprilike kao sto je na slici...
ma zaboravi s crnom kosom na limun, med, sunce i sl.gluposti... ne prolazi to kod crne kose - 0bodova. za crnu kosu jedino blajh za svjetlije. govorim iz ne-jednog iskustva.
s tim da i ja uvijek sve sto mogu radim doma, ali za prelazak u bilo koju boju iz crne sam iskljucivo za frizera jer se stvarno mogu desiti nepredvidene stvari..

ovu boju sta si navela, da stavis preko crne neces dobiti apsolutno nista-nikakvu promjenu u boji osim neku razlicitu nijansu na izrastu (ovisno koliki ti je)
efghi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 11:21   #1003
Kakve su vam syoss boje? Zanimaju me plave nijanse... Pozzz
EtaEta90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 12:03   #1004
Quote:
wertzui kaže: Pogledaj post
hmm, neznan bas za taj blajh, bojim se da ce previse unistiti kosu, za pocetak cu pocet prvo sa limunovim sokom ) hehe
pa ako sta posvijetli na suncu onda bi mogla neku smeđu svjetliju profesionalnu boju staviti iako neznam, koje boje su profesionalne tj koje se najmanje ispiru? i daju rezultat otprilike kao sto je na slici...
Dobro ti cure kažu, crnu boju ne možeš skinuti s kose osim skidačem boje ili blajh kupkom . I onda ćeš ispasti narančasta i na to treba staviti farbu koja će neutralizirati to crvenilo.
zaboravi limun, samo ćeš kosu dodatno maltretirati,a ništa nećeš postići.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 12:05   #1005
Quote:
EtaEta90 kaže: Pogledaj post
Kakve su vam syoss boje? Zanimaju me plave nijanse... Pozzz
Pitaj na temi Plava kosa, tamo su cure majstorice za dobre plave nijanse.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 03:29   #1006
Iz plave u smeđu

Bok curke, trebala bi vasu pomoć, moja prirodna boja kose je boja meda, bojala sam se u crno,pa u tamno smeđe i na kraju dala pramenove i sad sam plava skoro 2 godine, ali sad bi se opet vratila u smeđu pa me zanima jel mogu uzet neku nijansu smeđe i sama se obojat i da to ispadne ok..Koja boja je najbolja a da ne ispadnem zelena, ljubičasta,roza..itd...
jees19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 10:49   #1007
Koliko je štetan 9% hidrogen za tanku i inače slabu dlaku kose?

prebacujem se na 6% jer vidim da mogu dobiti isti rezultat - svijetlija sivosmeđa u tamniju plavu.
ivanovna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 02:41   #1008
Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
A bogati, kod kakvih si ti to frizera bila? Stvarno, gluposti. Ne može napravit jer imaš tamnu kosu. Đizs.
Samo da se nadovežem na ovo, meni su u zgat-u (koje inače smatram super salonom i super sam zadovoljna šišanjem i farbanjem tamo), i koji slove kao jedan od boljih salona u zg-u, fino objasnili da me ne mogu pofarbat u modro. Dakle ne da neće, nego da ne mogu. Jer imam pretamnu, predugu i pregustu kosu za taj pothvat. Pa mislim wtf. Kako NE MOŽEŠ. Sve se može. Ili sam u krivu? Šta mislite vi iskusnije cure? Hairdo?
Anarniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 10:57   #1009
moguće je, naravno. neobično mi je da su baš u ZGATu rekli da ne

nije mi jasan taj "predugačka" dio. niđe veze
ajd još pretamna ili pregusta (pod pregusta pretpostavljam da misle na to da gusta kosa "popije" puno svega što se na nju stavi i da bi trebalo više nanosa blajha kako bi dobro posvijetlila što bi je oštetilo) ali predugačka?
__________________
When roped to concrete and noose your bauble for car-powered head divorce. Then find your scheme all twunted by a Honda. And when all your taxi journeys come to this. Then welcome mmm Ooh, astonishing sod ape, welcome, in jam jam! jam! jam! jam! jaaaaaaaaam!
Hairdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 12:43   #1010
A da, u smislu da je generalno ima previše (valjda su mislili na to da bi se jako oštetila u procesu jer bi morali u više navrata blajhati). Ali s druge strane, kosa mi je strašno kvalitetna, i ne mogu vjerovati da se to ne može napraviti s nekim zadovoljavajućim krajnjim rezultatima. Vjerujem da bi na mojoj kosi to bio popriličan pothvat, vjerojatno im se neda s tim zezati.

Inače, šišam se tamo već dugo, i zadnjih par puta su mi radili preljev (nikad se nisam farbala trajnom bojom i kosa mi je jako zdrava), tako da me baš iznenadilo to. Zadnji put kad sam bila, spomenula sam curi koja farba da bih htjela u modro jer mi je to želja godinama, i doslovno mi je rekla da je na mojoj kosi to neizvedivo, ali da mi može za utjehu napraviti jedan pramen. Naaah... Enivej, baš sam bila tužna jer sam uvjerena da se može, a opet s druge strane, vjerujem da oni znaju o čem pričaju.. Tako da mi se čini da ću morat odustati od tog plana.

Zadnje uređivanje Anarniel : 25.05.2012. at 12:51.
Anarniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 13:22   #1011
Quote:
Anarniel kaže: Pogledaj post
Samo da se nadovežem na ovo, meni su u zgat-u (koje inače smatram super salonom i super sam zadovoljna šišanjem i farbanjem tamo), i koji slove kao jedan od boljih salona u zg-u, fino objasnili da me ne mogu pofarbat u modro. Dakle ne da neće, nego da ne mogu. Jer imam pretamnu, predugu i pregustu kosu za taj pothvat. Pa mislim wtf. Kako NE MOŽEŠ. Sve se može. Ili sam u krivu? Šta mislite vi iskusnije cure? Hairdo?
Naravno da se može, mislim da je više u pitanju to da se njima ne da. Blajh, pa pranje, pa sušenje, pa farba, pa šišanje, pa frizura... Još ako je duga i gusta kosa. Al ono, frizer si jebemu, to ti je posao. Jasno mi je da frizer da savjet ako vidi da netko ima baš namjeru totalno si uništit kosu ili nekaj tome slično, da predloži nešto, ali sry, ja tebe plaćam, ima da na kraju napraviš to kaj ja hoću, onak kak ja hoću.

Kad dođeš frizeru i veliš "hoću bit crvenokosa/plava/modra/ljubičasta/štagod", ima da ti kaže dal te treba blajhat ako imaš tamnu kosu ili ne, da ti da nijanser i pita koju točno nijansu i sl., a ne da veli "neću te pofarbat". Sorry, ali koji ku***? Da mi tak dođe, okrenula bih se i izašla van i ne bih mu se više vratila.

A to što se tiče materijala, naravno da za nečiju kou treba više, a za drugu manje blajha, boje i sl. Ne vidim zakaj je to problem, em kupuju na kile toga, em si ionako sve to dobro naplate.

edit: nego, da kaj se tiče toga da imaš predugu, pregustu i pretamnu kosu da bi bila modra, to je čisto sranje, niš drugo. Znam curu koja ima prirodno tamnu kosu, kosu do pola leđa i gustu i promijenila je boje od pastelno roze, modre, zelene, crvene, sad joj dosadilo pa je opet u tamnu otišla. Tak da, može se.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 23:46   #1012
cure, pliz ako netko zna - treba mi info di ima za kupit rolland farbe? znam da je hairdo spominjala kako ih ima na črnomercu na okretištu, a ne mogu joj poslat PM pa pitam ovdje. jedino kaj sam našla na netu je markus frizerska oprema, ilica 282, al na karti je to iza placa prema vrapču a ne na okretištu pa nisam sigurna


edit: da se nadovežem na ovo kad frizer nešto neće. prije dosta godina stavljala sam pramenove. imam jako gustu kosu, dugačku, kovrčavu. i dođem ja frizerki (ne onoj kojoj sam inače išla) da mi stavi pramenove, a ona me pogleda i kaže - da mi ona to neće radit. kao, to bi užasno dugo trajalo na moju kosu, i jako puno posla ima s tim, a bilo je tipa 5 popodne (radno vrijeme do 8) i da nek idem negdje drugdje. onaj osjećaj u tom trenutku je teško opisat.

zatvorila je salon nakon par mjeseci. to je valjda tako kad kažeš mušterijama da im nekaj nećeš radit jer je to previše posla.
__________________
Mi uživamo i zabavljamo se kao što se uživa; čitamo, gledamo i sudimo o književnosti i umjetnosti kao što se gleda i sudi; ali mi se i povlačimo iz "velike gomile" kao što se povlači.. To Se, koje nije određeno, a koje su svi, premda ne kao zbroj, propisuje način bitka svakidašnjice.

Zadnje uređivanje tipsy : 25.05.2012. at 23:59.
tipsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 22:54   #1013
imam tamno smeđu kosu ali nemogu procijeniti koliko je to tamno

uglavnom farbala sam se uvijek s trojkom,sad se nisam farbala 5 mjeseci i nevidi mi se nikakav izrast,znam da se farba isprala tako da mislim da sam prirodno svjetlija od trojke

uglavnom dali bi mi uspjelo dobiti šesticu samo s farbom bez blajhanja prethodnog ili blajh kupke?

za šesticu u keune nijanseru piše tamno blond ali za mene to izgleda kao svijetlo smeđe,meni to nema blonda ni malo,ali uglavnom ja bi tu boju ka šestica ako bi mogla dobiti bez prethodnog blajhanja.
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 10:27   #1014
Quote:
tipsy kaže: Pogledaj post
cure, pliz ako netko zna - treba mi info di ima za kupit rolland farbe? znam da je hairdo spominjala kako ih ima na črnomercu na okretištu, a ne mogu joj poslat PM pa pitam ovdje. jedino kaj sam našla na netu je markus frizerska oprema, ilica 282, al na karti je to iza placa prema vrapču a ne na okretištu pa nisam sigurna
izađeš na okretištu i ideš tom stranom ceste prema vrapču. nećeš doć predaleko od okretišta. na kući piše ciglana i cijela kuća je u ciglama, sa strane imaju reklamne ploče s ponudama za škare, četke i mašinice za šišanje

trebala sam napisat možda "blizu okretišta" oprosti
__________________
When roped to concrete and noose your bauble for car-powered head divorce. Then find your scheme all twunted by a Honda. And when all your taxi journeys come to this. Then welcome mmm Ooh, astonishing sod ape, welcome, in jam jam! jam! jam! jam! jaaaaaaaaam!
Hairdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 10:32   #1015
Quote:
Anarniel kaže: Pogledaj post
A da, u smislu da je generalno ima previše (valjda su mislili na to da bi se jako oštetila u procesu jer bi morali u više navrata blajhati). Ali s druge strane, kosa mi je strašno kvalitetna, i ne mogu vjerovati da se to ne može napraviti s nekim zadovoljavajućim krajnjim rezultatima. Vjerujem da bi na mojoj kosi to bio popriličan pothvat, vjerojatno im se neda s tim zezati. :
da, ako se radi o blajhu, kod modre i pastelno plave nijanse se mora postić doslovno bijela kosa. kako kosa od blajha ostane žuta, dodavanjem modre dobiješ zelenu ili tirkiznu boju a ti to ne bi htjela, već čisto modru. trebalo bi je blajhat po mojoj procjeni i tvojim slikama barem 3 puta pa stavljati bijeli toner što je stvarno poduhvat. stradala bi ti kosa a vjerojatno i sinusi

u principu - može se ali morala bi stvarno bit spremna na veliki posao

a dip-dye varijanta ne dolazi u obzir?
__________________
When roped to concrete and noose your bauble for car-powered head divorce. Then find your scheme all twunted by a Honda. And when all your taxi journeys come to this. Then welcome mmm Ooh, astonishing sod ape, welcome, in jam jam! jam! jam! jam! jaaaaaaaaam!
Hairdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 04:37   #1016
Quote:
Hairdo kaže: Pogledaj post
izađeš na okretištu i ideš tom stranom ceste prema vrapču. nećeš doć predaleko od okretišta. na kući piše ciglana i cijela kuća je u ciglama, sa strane imaju reklamne ploče s ponudama za škare, četke i mašinice za šišanje

trebala sam napisat možda "blizu okretišta" oprosti
ma ništa, samo me malo to zbunilo, jer sam mislila da je to nešto baš tamo u onim zgradama. ići ću u četvrtak il petak, nadam se da ih imaju. prije par mjeseci sam išla u domjanićevu uvjerena kako ih tamo imaju - i kao ja još ženi tvrdim da sam na netu pročitala da imaju a ona nema pojma o čemu pričam

jel mi možeš samo još cijenu okvirno reć, ako znaš. hvala
__________________
Mi uživamo i zabavljamo se kao što se uživa; čitamo, gledamo i sudimo o književnosti i umjetnosti kao što se gleda i sudi; ali mi se i povlačimo iz "velike gomile" kao što se povlači.. To Se, koje nije određeno, a koje su svi, premda ne kao zbroj, propisuje način bitka svakidašnjice.
tipsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 08:09   #1017
mislim da su 48 kn
__________________
When roped to concrete and noose your bauble for car-powered head divorce. Then find your scheme all twunted by a Honda. And when all your taxi journeys come to this. Then welcome mmm Ooh, astonishing sod ape, welcome, in jam jam! jam! jam! jam! jaaaaaaaaam!
Hairdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 12:40   #1018
Bok cure! Da i ja nešto pitam..
..ovako..imam smeđu kosu,blago kovrčavu..znači prirodna, s ničim tretirana..pa me zanima da li postoji ikoja farba kojom bih mogla malo posvijetliti kosu..barem neke pramenove ilitak nešt. Ne znam puno o tome..ali ne bi baš blajh stavljala..znači, dal bi se ikoja plava farba primila na moju smeđu boju kose? hvala.
nirivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 16:37   #1019
Bi, plava ti ne bi ispala plava, nego svijetlija smeđa. Naravno, ovisi o tome kolko ti je tamna kosa, koju nijansu plave da uzmeš.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 17:47   #1020
Quote:
Hairdo kaže: Pogledaj post
da, ako se radi o blajhu, kod modre i pastelno plave nijanse se mora postić doslovno bijela kosa. kako kosa od blajha ostane žuta, dodavanjem modre dobiješ zelenu ili tirkiznu boju a ti to ne bi htjela, već čisto modru. trebalo bi je blajhat po mojoj procjeni i tvojim slikama barem 3 puta pa stavljati bijeli toner što je stvarno poduhvat. stradala bi ti kosa a vjerojatno i sinusi

u principu - može se ali morala bi stvarno bit spremna na veliki posao

a dip-dye varijanta ne dolazi u obzir?
A da, i sama sam mislila da je tako nekako, ali bilo bi super da mi je frizerka to objasnila, i dala mogućnost da sama odlučim dali mi se da s tim zezati, a ne reći ne može se, nemoj, bla bla... Hvala na detaljnom opisu! Dip dye nikako ne dolazi u obzir, jako sam skeptična prema svim tim trenutačno popularnim stilovima farbanja, jer mi u ogromnoj većini slučajeva to izgleda jako ofucano i loše. Zbilja se ne bi usudila nikome dati u ruke da mi tako nešto radi po kosi.
Anarniel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.