Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2009., 18:38   #1
Question parking - podloga kamen tucanik ili granulirani šljunak

Na jednom dijelu placa sam ostavio prostor za parking i sada bih na tu zemlju nasipao kamen tucanik ili granulirani šljunak. Ne planiram u dogledno vrijeme izvoditi nikakve dodatne radove na tom parkingu tipa asfaltiranje ili popločavanje.
Estetski mi bolje izgleda ako stavim granulirani (separirani) šljunak 8-16 mm ili 16-32 mm. A čuo sam da nije dobro stavljati taj šljunak, nego je bolje staviti kameni tucanik 0-60mm. Pretpostavljam jer je kamen oštrijih rubova i kad se ugazi da je bolja podloga.
Jel ima netko iskustva s jednim ili drugim? Koliko debelo se mora nasuti? Jel znate koje su cijene?
Hvala na odgovorima!
__________________
%&##$#$&!!!
dejank is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 21:52   #2
Mislim 100 kn/m3 za tucanik, obični šljunak je jeftiniji.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 22:27   #3
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Mislim 100 kn/m3 za tucanik, obični šljunak je jeftiniji.
160 kn/m3 tucanik 0-60 mm na jednom stovarištu. Šljunak jeste jeftiniji, ali ne znam koliko koštaju separacije šljunka?
__________________
%&##$#$&!!!
dejank is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 12:23   #4
Kaj god da staviš, bez završnog sloja bude se vrlo brzo ispralo od kiše i napravile budu se rupe na dijelovima gdje podloga nije dobro uvaljana. Inače se nasip radi od drobljenog kamenog materijala 0-60 mm, na to ide tampon 0-31.5 mm i na kraju površinsko zatvaranje 0-16 mm u sloju od 3-5 cm.
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 11:01   #5
Moraš skinuti površinski sloj - najmanje dubinu štihaće. Tu možeš ubaciti ostatke betonske deke ili slično i na to tucanik (bolji je od istodimenziranog šljunka - ne bježi pod kotačima).
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:11.