Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2013., 07:54   #2841
Quote:
rokolina kaže: Pogledaj post
Jel' Slatka Hiza lokal koji se fura na tradicionalne varazdinske slastice? Na desnoj strani gledano od Trga, nesto iza Britanca?

Ako to jest to, onda je tamo mene, po ulasku, mladi gospodin - objasnivsi kako se sve radi po tradicionalnoj recepturi, uputio na tortu od Jaffa keksa, kolac s whiskeyjem te Ferrero tortu.
Ja sam ljubazno rekla da fala, mozda koji drugi put. Mislim WTF, sto je tu tradicionalno i domace?



Kolac Opera je zesca poslastica od cokolade i kave. Fino i od kvalitetnih namirnica, svakako preporucam.

Leonardo (bademi ili ljesnjaci, limun i jos ponesto) me se prvi put dojmio, drugi put cinio presladak. (Cinjenica da sam uz kavu i vrlo slatku/zasitnu slasticu dobila pola male case vode nije pomogla.)

Inace, dva kolaca i dvije kave 50 kuna, pa sad... Po Operu bih svakako opet dosla.

Ostalo me se nije dojmilo kad nas je onomad nekoliko dijelilo par razlicitih vrsta.
Dugo su bili u Kukuljevićovoj i nisam primjetila da se furaju na varaždinske kolače.
Rade "normalne" kolače,ne koriste margarin,puding smjese i slično.
Kupujemo kod njih često kolače,ali se niti ne raspitujem za kolače koje ne jedemo - tipa torta s industrijskom kremom ili nekaj takvo.Mogu razumjeti da ih rade jer ako ti deset ljudi uđe u lokalčić i pita " imate li ....nešto" ti to za jedanaestog imaš.
Kod njih kupujemo savijače,torte s voćem,lješnjak tortu...
Dlapek is offline  
Old 25.01.2013., 21:21   #2842
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Dugo su bili u Kukuljevićovoj i nisam primjetila da se furaju na varaždinske kolače.
Rade "normalne" kolače,ne koriste margarin,puding smjese i slično.
Kupujemo kod njih često kolače,ali se niti ne raspitujem za kolače koje ne jedemo - tipa torta s industrijskom kremom ili nekaj takvo.Mogu razumjeti da ih rade jer ako ti deset ljudi uđe u lokalčić i pita " imate li ....nešto" ti to za jedanaestog imaš.
Kod njih kupujemo savijače,torte s voćem,lješnjak tortu...
Ajde dobro, budem ih isprobala slijedeci put. Pogotovo savijace, jer je meni strudl ultimativni test umijeca pripreme domacih slastica.

Fakat ne znam od kud mi ovo da bi tamosnje slastice trebale imati varazdinski (medjimurski?) stih, cini mi se da je to mozda tamo nekoc pisalo?
rokolina is offline  
Old 27.01.2013., 11:44   #2843
Da li je netko možda probao torte iz Grdelin torti? Nedavno se otvorio lokal u mom kvartu pa mi je praktično naručiti tortu, ali ne bih baš naručivala ako nije fino pošto mi nije baš mala stvar dat više od 200kn za tortu koja nije fina. Bitno mi je da nema neki umjetan okus i okus margarina. A uvijek kada imam vremena tamo otići i probati nešto oni ne rade.
GothicRomance is offline  
Old 31.01.2013., 15:29   #2844
U kojoj slasticarnici imaju one "stare" kremsnite, nikakve pjenaste i sl., NE kao one u Samoboru, NE kao kod Vinceka i ostalih?
One nekadasnje "kompaktne" lijepe kremsnite, bas takve.
Zadnji put sam ih otkrila u Budimpesti, u Budi gore, u onoj najstarijoj slasticarni.
Ali u Zagrebu?

Hvala!
dsvbo is offline  
Old 31.01.2013., 17:29   #2845
@dsvbo - Princess, Gajeva 4, rekla bih da njihove kremšnite nisu tako pjenaste. no, valja ih uloviti unutar prvih nekoliko sati kad ih donesu, ako želiš da budu stvarno fine - ne podnose baš dobro stajanje u hladnjaku

...
tanveer is offline  
Old 31.01.2013., 21:58   #2846
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
@dsvbo - Princess, Gajeva 4, rekla bih da njihove kremšnite nisu tako pjenaste. no, valja ih uloviti unutar prvih nekoliko sati kad ih donesu, ako želiš da budu stvarno fine - ne podnose baš dobro stajanje u hladnjaku

...
Hvala.
dsvbo is offline  
Old 01.02.2013., 12:40   #2847
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
U kojoj slasticarnici imaju one "stare" kremsnite, nikakve pjenaste i sl., NE kao one u Samoboru, NE kao kod Vinceka i ostalih?
One nekadasnje "kompaktne" lijepe kremsnite, bas takve.
Zadnji put sam ih otkrila u Budimpesti, u Budi gore, u onoj najstarijoj slasticarni.
Ali u Zagrebu?

Hvala!
Bled. Kavana Prešern uz samo jezero. U podne stižu friške.
Emericzy is offline  
Old 01.02.2013., 13:53   #2848
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Bled. Kavana Prešern uz samo jezero. U podne stižu friške.


Najbolje kremšnite ikad, za 2 tjedna idem se daviti u njima

Svaki dan dolaze u 12h?
sophiella is offline  
Old 01.02.2013., 15:14   #2849
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Bled. Kavana Prešern uz samo jezero. U podne stižu friške.
To je neeeešto onkraj ZGa ali za dobru kremšnitu i do Bleda.


Baš sam uzeo kremšnitu u Orijentu danas, evo ovaj tren sam ju jeo, fina je. Konzistentnija od samoborskih, daleko. I ukusna.
I šampitu sam uzeo, također vrlo pristojna, odlične kore. Dodali su nekoliko bobica ribizla u nju, zanimljivo. Osvježilo me, iako nije da očekuješ ribizl u šampiti, ali eto- štima.
(ne znam šta mi bi da uzmem šampitu, jedem ju jednom u 10 godina; valjda sam htio likovati uzevši 2 kolača po 7 kuna u Orijentu gdje su inače kolači 10tak kuna skuplji)
Deedy is offline  
Old 01.02.2013., 18:27   #2850
Kad smo već kod toga: na Bledu su najpoznatije i s najdužom tradicijom u hotelu Park - lani su proslavili 11 miliona prodanih kremšnita Godine 1953 ih je izumio majstor Lukačevič, koji je tada vodio Slaščičarnu Park.

U Parku su čak i meni fine, i uvijek su friške, ali nikada nisam dobila toplu.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 01.02.2013., 18:50   #2851
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
U kojoj slasticarnici imaju one "stare" kremsnite, nikakve pjenaste i sl., NE kao one u Samoboru, NE kao kod Vinceka i ostalih?
One nekadasnje "kompaktne" lijepe kremsnite, bas takve.
Zadnji put sam ih otkrila u Budimpesti, u Budi gore, u onoj najstarijoj slasticarni.
Ali u Zagrebu?

Hvala!
u Beču na TV tornju u kafiću. gusto, teško, nimalo pjenasto. vrlo neobičan recept, niti slično ovim našim kremšnitama. meni je to fino.

Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post

Baš sam uzeo kremšnitu u Orijentu danas, evo ovaj tren sam ju jeo, fina je. Konzistentnija od samoborskih, daleko. I ukusna.
I šampitu sam uzeo, također vrlo pristojna, odlične kore. Dodali su nekoliko bobica ribizla u nju, zanimljivo. Osvježilo me, iako nije da očekuješ ribizl u šampiti, ali eto- štima.
ribizle u šampitama sam vidi ozadnji put prije dobrih 20 godina! već sam i zaboravio na to
x-type is offline  
Old 01.02.2013., 21:42   #2852
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod toga: na Bledu su najpoznatije i s najdužom tradicijom u hotelu Park - lani su proslavili 11 miliona prodanih kremšnita Godine 1953 ih je izumio majstor Lukačevič, koji je tada vodio Slaščičarnu Park.

U Parku su čak i meni fine, i uvijek su friške, ali nikada nisam dobila toplu.
Vjeruj mi, na Bled odlazim od 1961. U Prešernu su bolje. U Parku su bile bolje dok je bio stari Park. Srušen je ranih sedamdesetih. Onda su najbolje bile u Kavarni preko puta Parka. A već su desetak godina najbolje u Prešernu.

(Što ne znači da su u Parku loše. Nisu. Bolje su od bilo kojih u Zagrebu i široj okolici.)
Emericzy is offline  
Old 01.02.2013., 21:45   #2853
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ribizle u šampitama sam vidi ozadnji put prije dobrih 20 godina! već sam i zaboravio na to
Davnih davnih dana znalo se u šampite stavljati i šumske jagode.
Emericzy is offline  
Old 01.02.2013., 22:08   #2854
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
U kojoj slasticarnici imaju one "stare" kremsnite, nikakve pjenaste i sl., NE kao one u Samoboru, NE kao kod Vinceka i ostalih?
One nekadasnje "kompaktne" lijepe kremsnite, bas takve.
Zadnji put sam ih otkrila u Budimpesti, u Budi gore, u onoj najstarijoj slasticarni.
Ali u Zagrebu?

Hvala!
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Bled. Kavana Prešern uz samo jezero. U podne stižu friške.
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
u Beču na TV tornju u kafiću. gusto, teško, nimalo pjenasto. vrlo neobičan recept, niti slično ovim našim kremšnitama. meni je to fino.

ribizle u šampitama sam vidi ozadnji put prije dobrih 20 godina! već sam i zaboravio na to
Sigurna sam da ima jos koja udaljenija lokacija osim Bleda i Beca za otic na kremsnitu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 01.02.2013., 22:17   #2855
a da se proširi tema na slastičarnice u bivšoj austro-ugarskoj

didi, kaj su šampite u orijentu sedam kuna?
crvenkapica33 is offline  
Old 01.02.2013., 22:32   #2856
Nadam se da nisu. :evo me Orijente k tebi:
Gipsyqueen is offline  
Old 02.02.2013., 01:43   #2857
Jesu, jesu. Po 7 kn kremsnita i sampita. Al ne mogu ja tamo proci po recesijskoj cijeni, no way. Uvidjeh i macaronse i ode sve do djavola, uzeh dva nako u papiricu za do auta. I opet skoro 30 kn ode.
Deedy is offline  
Old 02.02.2013., 20:57   #2858
Kremšnita u Orijentu mi nije ništa naročito. Da, košta 7 kuna, al je dimenzijom kao pola kremšnite
I cura koja je posluživala je prevrnula moju dok ju je vadila na tanjur, škicnula je pogledom desno - gleda li ju gazdarica - i kad je vidjela da ju ne gleda - mi ju je poslužila tako poluraspadnutu izvrnutu.
avril is offline  
Old 03.02.2013., 04:42   #2859
Quote:
avril kaže: Pogledaj post
Kremšnita u Orijentu mi nije ništa naročito. Da, košta 7 kuna, al je dimenzijom kao pola kremšnite
I cura koja je posluživala je prevrnula moju dok ju je vadila na tanjur, škicnula je pogledom desno - gleda li ju gazdarica - i kad je vidjela da ju ne gleda - mi ju je poslužila tako poluraspadnutu izvrnutu.
Aj molim te, gazdarica bi joj još dala stimulaciju na plaću da je to vidjela, a ne da bi ju ukorila.

Kremšnita je korektna, nikakvo ludilo. Ali je ukusna, a količina? Ha ovisi, ove napuhanke neke koje se dignu i pune su zraka je lakše napumpati od onih koje nisu te konzistencije, no slažem se da su kolači u Orijentu generalno manji od korektnog- o tome sam ovdje pisao minimalno 5 puta. Argh
Deedy is offline  
Old 03.02.2013., 09:13   #2860
Quote:
avril kaže: Pogledaj post
Kremšnita u Orijentu mi nije ništa naročito. Da, košta 7 kuna, al je dimenzijom kao pola kremšnite
I cura koja je posluživala je prevrnula moju dok ju je vadila na tanjur, škicnula je pogledom desno - gleda li ju gazdarica - i kad je vidjela da ju ne gleda - mi ju je poslužila tako poluraspadnutu izvrnutu.
Ni meni kremšnita u Orijentu nije ništa posebno
sophiella is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:55.