Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2014., 19:56   #5641
Quote:
lila blue kaže: Pogledaj post
Jesi primijetila da neke kolače imaju porezane samo na četvrtine? Onda, kad ti naručiš, djevojka za šankom uzme nož i odreže ti dio koji ona odmjeri? Mislim, ne vidjeh još...a neki namjernik možda i misli da će za istaknutu cijenu dobiti četvrtinu pite, ha, ha...onak, za gablec...
tja, taj mora da je bedak. ili je iz druge galaksije.

nisam primijetila. mozda je to da se kolaci ne osuse.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 18.10.2014., 21:19   #5642
Napokon smo bili danas u Orijentu, isli smo kusati sladolede
Fini su nam bili tart tatin, schwarzwald, mocart i ona neka jesen, ali vanilija i cokolada su nam nekako bas obicne, uobicajeno lose.
Usluga, ambijent i ljubaznost su 0, ubuduce cemo tamo otici samo da pokupimo sladoled i odmah van
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Old 18.10.2014., 21:33   #5643
Vidiš, sto ljudi, sto čudi. Meni su lješnjak i čokda fini, a cura koja radi ne skida osmijeh s lica i užasno mi je draga. Dečec je više ozbiljan, al ne očekujem da radi išta više od toga da mi da sladoled i naplati. Jednom mi nije bio drag jer sam zamolila visoku umjesto široke čaše za sladoled i rekao je da ne može (i dalje ne kužim point). Gazda uvijek popriča sa mnom, a seke su sastrane i nisam imala izravan kontakt.
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Old 19.10.2014., 10:49   #5644
Da, ocito nas ima svakakvih meni je zasad, najbolji ljesnjak u Amelie, ali u Orijentu su mi super ove njihove kombinacije, koje nisu svakidasnje
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Old 19.10.2014., 16:14   #5645
Bila i ja jucer prvi put u Orijentu na sladoledu. Probala sam neki jesenski s bucinim sjemenkama i cimetom i neki sa sljivama i makom. Fini su i stvarno se osjeti puno okusa no meni su vodenasti. Izgleda da sam vise tip za kremaste sladolede. No stvarno stoji da su okusi i kombinacije nesto skroz razlicito od klasicne ponude.
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Old 19.10.2014., 17:16   #5646
drugi put probaj Mozart i Schwartzwald, možda i Cassis - suprotno od vodenastog
tanveer is offline  
Old 20.10.2014., 16:51   #5647
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
drugi put probaj Mozart i Schwartzwald, možda i Cassis - suprotno od vodenastog

Tako je, meni je Mozart najdivniji sladoled koji sam probala, apsolutno je bogat, a i druga dva koja si navela.

(Meni su čak i Coprnica i Jesen stiže dovoljno bogati (ne mogu pojesti više od 3 kuglice nikako . Uz bundevu, šljive i mak u njima nekako mi "ne treba" ništa "jače", mislim da bi to bila prevelika "gužva okusa", ali to sam samo ja...).
lila blue is offline  
Old 20.10.2014., 23:13   #5648
Danas sam nakon duuugo vremena probao neki kolac tamo... odnosno tortu.
i divna je. Divna.
ona koja na svakoj sniti ima malenu skuhanu jabucicu.
Ta slasticarnica je cudo. Cudo.
Od tog uredjenja koje po svemu vraca u drugu polovicu proslog stoljeca, preko te hijerarhije tamo, casa vode ta tlane pri dnu lokala, do izvrsnih kolaca i torti (sve izgleda jako frisko, veli dechec da im ujutro dostave torte). Te kreme i cjelina okusa... vrh!

Je, da je bar 15% veci to bi bilo savrseno.
Deedy is offline  
Old 21.10.2014., 00:44   #5649
Apsolutno se slazem Deedy. A casa vode koju spominjes me vraca davno u proslost, kad smo svakodnevno nakon skole isli na kremsnite u onu slasticarnu u Maksimirskoj, blizu Jordanovca. I ne pricam o onoj preko puta Zagrebacke banke/Zagrebackog plavog, na tramvajskoj stanici. Tamo je tada bila cevabdzinica. Pa ko se sjeca :-) Uvijek su case vode bile poredane na kraju slasticane. A Orijent je uvijek imao vrhunske kolace i sladoled.
Ceskek is offline  
Old 22.10.2014., 19:16   #5650
Sacher i kesten torta u cukeraju - meni preslabo i suho. Steta.

Gresno priznajem da povremeno postanem nize bice pa si uzmem pitu od sira i visanja u slasticarni kresimir na jarunu. Ja bih to naravno doradila na sto razina, al' boze moj... sta cu, sirota.

Cujem da orijent ima neku mont blanc tortu, kakva vam je?

I sto preporucate u mnk, a da nije preblag okus? Preduvjet mi je da nema komadica orasastih pplodova, mogu jesti samo mljevene ili pastu. Hvala!

Eh, da, nemojte jesti kremsnite u ikei. Cak ni ako ste gorespomenuta niza bica.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil

Zadnje uređivanje *jezebel* : 22.10.2014. at 19:23.
*jezebel* is offline  
Old 23.10.2014., 17:03   #5651
probala mak na konac i nažalost nisam se oduševila, njihovi kolači su mi preteški, ne znam kak da to objasnim,nakon 1 kolača više ne mogu, dok u orijentu mi nije problem pojest 4 šnite torte

orijent mi je još uvijek broj jedan
nina 55555 is offline  
Old 23.10.2014., 17:55   #5652
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post

I sto preporucate u mnk, a da nije preblag okus? Preduvjet mi je da nema komadica orasastih pplodova, mogu jesti samo mljevene ili pastu. Hvala!
pa onda baš torta mak na konac
x-type is offline  
Old 23.10.2014., 20:00   #5653
Quote:
nina 55555 kaže: Pogledaj post
probala mak na konac i nažalost nisam se oduševila, njihovi kolači su mi preteški, ne znam kak da to objasnim,nakon 1 kolača više ne mogu, dok u orijentu mi nije problem pojest 4 šnite torte

orijent mi je još uvijek broj jedan
pa da kad su u orijentu 4 puta manji komadi
Zla patka is offline  
Old 23.10.2014., 21:45   #5654
Danas sam se raspametila u Mak na konac. Jela sam i prije kolače tamo i bili su mi super, ali danas su me baš oduševili! Ne samo da su savršeno izbalansirani okusi nego je i prezentacija stvarno posebna. Svaki kolač ima jako puno komponenti koje se prekrasno nadopunjuju i, moram priznati da mi je, nakon današnjeg iskustva, Mak na konac postao klasa iznad ostalih slastičarnica. Čak i Orijenta, po pitanju kolača.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 23.10.2014., 21:50   #5655
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
pa da kad su u orijentu 4 puta manji komadi
znala sam da ce biti takvih komentara

nazalost meni je mnk jedno veliko razočaranje
nina 55555 is offline  
Old 23.10.2014., 21:51   #5656
A recite coffe ima li se sad gdje sjesti ili su i dalje kiosk varijanta objekta- udji i izadji?
Radi li jos susjedni restach 5/4?

nina... mene nikako nisu razocarali, ali me nisu niti raspametili pozitivno. Dat cu im jos koju sansu za to. Maybe it's me.
Deedy is offline  
Old 23.10.2014., 21:55   #5657
coffeebreak, koje si kolače jela i koji su ti se naviše svidjeli?
već tjedan dana razmišljam o MNK, a nikako da odem...
jojo21 is offline  
Old 23.10.2014., 22:32   #5658
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
A recite coffe ima li se sad gdje sjesti ili su i dalje kiosk varijanta objekta- udji i izadji?
Radi li jos susjedni restach 5/4?

nina... mene nikako nisu razocarali, ali me nisu niti raspametili pozitivno. Dat cu im jos koju sansu za to. Maybe it's me.
Sve je isto, još uvijek uđi - izađi varijanta.

Zavirila sam i u 5/4. Radi, ali je sablasno prazan. Nikog živog nije bilo unutra. Ne znam kakva im je sad shema, tko je chef, kakav je meni... Ne znam uopće kako sad funkcioniraju, je li Dino ipak još u priči ili je uletio netko novi... Tamo sam bila jednom, u vrijeme dok je chef bio Dino i bilo je gastroorgazmično.

Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
coffeebreak, koje si kolače jela i koji su ti se naviše svidjeli?
već tjedan dana razmišljam o MNK, a nikako da odem...
Uzeli smo, pa degustirali od svakog po malo, slijedeće: mak na konac, cubo, čiiz, c.b. a nije (nikad neću shvatiti ime ovog kolača jer mi nema nikakve veze s creme brûlée), dulcinea i mont blanc.

Mak na konac - sve se zna, torta od maka s kiselkastim pekmezom, marcipanom i glazurom. Fina, mekana, sočna, ali za moj ukus maaaaaalo preslatka. Zbog marcipana, rekla bih.

C. b. a nije - ne znam kako bih to uopće opisala za one koje nisu vidjeli. Obruč od tijesta u kojem je kugla kreme obložena taaaankom koricom čokolade, a unutra je još jedna krema.

cubo - kocka čokolade. Ali fine, najfinije čokolade. Izgleda kao kolač ubojica, ali zapravo je poprilično lagan za nešto tako čokoladno. Nije ni putrast ni vrhnjast, a čokolada koju koriste je stvarno fantastične kvalitete.

čiiz - mala tortica. Lagana krema sa sirom, dvije kore tijesta i unutra nekakvo voćno kiselkasto punjenje za koje uopće ne mogu odgonetnuti kakvo, ali stvar odlično funkcionira.

dulcinea - bijela krema, vuče lagano okusom na karamelu, ali vrlo blago, s malinama - možda mi je ovaj najbolji od ovdje navedenih

mont blanc - podloga od čvrstog, kompaktnog tijesta, kesten pire istisnut kroz tanku cjevčicu tako da izgleda kao gruda špageta, u sredini beze kugla i kiselkasti pekmez. Svaka komponenta za sebe nije ništa posebno ali zajedno savršeno funkcionira.

Petra je stvarno majstorica. Ne samo da su kolači jako zanimljivi i ukusni, nego su stvarno prava mala umjetnička djela.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 23.10.2014., 22:51   #5659
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Uzeli smo, pa degustirali od svakog po malo, slijedeće: mak na konac, cubo, čiiz, c.b. a nije (nikad neću shvatiti ime ovog kolača jer mi nema nikakve veze s creme brûlée), dulcinea i mont blanc.
krema je valjda ista, a cokolada je teksturalno slicna karamelu na creme bruleeu. ja sam to tako shvatio. no, okusno nemaju veze


Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
C. b. a nije - ne znam kako bih to uopće opisala za one koje nisu vidjeli. Obruč od tijesta u kojem je kugla kreme obložena taaaankom koricom čokolade, a unutra je još jedna krema.
plus onaj crumble od cokolade
gmit is offline  
Old 23.10.2014., 22:53   #5660
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
krema je valjda ista, a cokolada je teksturalno slicna karamelu na creme bruleeu. ja sam to tako shvatio. no, okusno nemaju veze




plus onaj crumble od cokolade
Joj da, još i to.

Ovo tvoje objašnjenje zašto se zove creme brulee, ima smisla.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:33.