Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2009., 23:41   #421
Quote:
Kijara kaže: Pogledaj post
jooooooooooooj prekrasna je....moja je sada 3 mjeseca dakle ista mi je kao i tvoja s tri mjeseca....s obzirom da ima istu boju pretpostavljam da će biti iste boje i kad naraste kao tvoja...užasno me zanima kakve će biti boje kad naraste. jer vidim ima ih svakakvih i šatiranih. Od moje malecke je tata čisto bijeli a mama bas zlatna....a vidim ona mi je za sada mjesana kao i tvoja. preslatka...stavila bih i ja slike ali ne znam kako!?
Lola ti zahvaljuje na komplimentima!
Njena mama je bijela a tata skroz tamno zlatni pa je ona ispala nešto između - takva će vjerojatno i tvoja biti.
Slike ti je vrlo lako postaviti - idi na imageshack.com pa tamo uploadaj sliku s kompjutora i postavi link koji dobiješ uz nju.
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 00:46   #422
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
A zašto psi idu bez papira ako roditelji imaju papire , pa nije nikakav problem dobiti papire i za njih - jedino ako nemaju uzgojnu dozvolu za roditelje a to opet znači da nešto nije u redu s njima ( roditeljima ), jer takvi psi ne mogu dobiti uzgojnu dozvolu i pariti se bez obzira imaju li papire ( najčešće nešto nije u redu s kukovima ili laktovima). Zapravo to znači da kupuješ psa za 1300kn za kojeg opet ne znaš što dobivaš a istog takvog možeš dobiti već i za 500kn ili manje...
Nije mi namjera soliti pamet već samo istaknuti činjenice, uostalom ostaje na svakome da si kupi kakvog psa i za koliko novaca želi, ali ipak rodovnica daje sigurnost da si kupio psa od zdravih i provjerenih roditelja i predaka ( barem bi tako trebalo biti ).
Da naglasim, moja pesica nema papire i na svu sreću smo dobro prošli ( potpuno je zdrava ) ali tek sada shvaćam kakvu smo sreću imali, više ne bih kupovala psa bez "papira" jer kupuješ "mačka u vreći".

eh, velis macak u vreci za pse bez rodovnice!
ovaj covjek je KUPIO papire da su mu psi cistokrvni, prosli nekoliko izlozba, polozili IPO, a kukovi su im odlicni. na temelju svega toga ima dozvolu za uzgoj koja je takodjer KUPLJENA. to su 90% tocni podaci o tim psima, kaj se tice kupovine.
uglavnom, psi izgledaju odlicno, nikakvih zdravstvenih problema, sve za 5.

a jako malo ljudi kad kupuje takve pse ,istrazuje sve o njima i pazi na razne cake i mane. ja mogu reci da rodovnicama i uzgajivacima ne vjerujem bas puno. nemojte se uvrijedit vi koji posteno radite, za vas budem uvijek. ali vidite da ima ljudi u savezu i di sve ne, i sve se moze kupiti, papir je najlakse nabavit.

evo ja imam kuju bez rodovnice. kupil od ljudi koji se stvarno trude oko goldena. imaju jedan par za izlozbe i jedan ovak. ne poznajem ih direktno, vec preko prijatelja. ljudi su stvarni sa psima bolji nego sa ljudima. prvo je kupio frend, a nakon dvije godine sam kupio i ja.
nikakvih problema u prvih godinu dana. evo sad se razmisljam o sterilizaciji. ali prije toga snimka kukova.
a sad cujte ovo. kako uvijek studiozno pristupam stvarima, tak i puno dajem truda da imam sto vise info u vezi steriliacije i kukova.
zovem ja prosli tjedan veterinare iz raznih dijelova lijepe nase. zanimalo me misljenje o stvarima kojem zelim napraviti. i tak ja pricam sa jednim prvo o sterilizaciji, a nakon toga o kukovima. veli on meni da se to radi samo na faksu i da ja to mogu obavit samo ak mi on dogovori, posto nemam rodovnice. nakon toga je krenula opet spika o sterilizaciji bla,bla,bla i pitam ja njega kaj bi bilo da krenem u uzgoj bez rodovnice? veli on, NIKAKAV PROBLEM, SVE SE MOZE SREDITI, ali je na kraju rekao nazalost. valjda ipak ima nesto u glavi.

pa sad vi recite kaj je u nasoj drzavi sigurno.

zato ja preporucam svima sa rodovnicama i nama koji ih nemamo, da pse cuvamo ko da neznamo nista o roditeljima. ak je sve u redu, super, ali napravite snimku kukova nakon 6 mj starosti, probajte obavit IPO. kad vidite da je sve u redu, onda se mozete zahvalit onome od koga ste ih kupili.

tolko od mene.

pozz

P.S. kaj nisu ovakve slike za podforum Slike ljubimaca? peseki su vam super, ali mislim da im je tam mjesto.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 01:51   #423
Sve to stoji - nažalost ima svega i svačega, od kupovanja rodovnica, uzgojnih dozvola i ispita te sl.
Ali zato postoje i stvarno odlične uzgajivačnice gdje kupuješ vrhunskog i zdravog ljubimca koji će te pratiti narednih desetak godina i biti član tvoje obitelji.
Ja sam izrazito protiv kod nas ustaljnog običaja parenja pasa koji nemaju uzgojne dozvole i zarađivanja na takvim štencima samo zato jer su trenutno popularni i jako slatki, a ljudi se uopće ne rapitaju kakvu pasminu kupuju.
Pravi uzgajivači ne će svoje štence prodati bilo kome i dobro će se raspitati kome štenci idu i u kakvim će uvjetima biti te nude svoju pomoć i savjete u bilo kojem trenutku nakon što uzmeš psa od njih.
Nažalost takvi su u manjini, kod nas prevladavaju: 1. oni koji imaju pse bez papira pa ih nekontrolirano pare i tako proslijeđuju loše gene i 2. oni koji su za svoje pse "kupili" papire pa također prodaju štence ali za masne novce, a štenci nisu ništa kvalitetniji od ovih prvih.
Ja sam svoju pesicu sterilizirala kada je imala 6mj i nije mi padalo na pamet dati ju pariti jer ona nema uzgojnu dozvolu a ja nisam htjela nekome platiti za nju na crno, jer iako je ona za sada zdrava tko zna što još može biti i kakave je pretke imala u obitelji, ne želim loše gene prenositi dalje. Ne mislim zarađivati na svome psu a i nisam sigurna da bih našla udomitelje za štence koji bi odgovarali mojim postavljenim uvjetima!
U ovih par mjeseci dobila sam već nekoliko ponuda od vlasnika muških goldena ( sa papirima i bez ) da dam pariti svoju Lolu s njima, ne razumijem takvo razmišljanje - potpuno neodgovorno , nije ih uopće briga što ona nema papire i potvrdu da je potpuno zdrava, kažu mi dajemo mužjaka a zaradu od štenaca ćemo podijeliti ili da njima dam najboljeg iz legla pa će ga oni dalje prodavati?! Dođe mi da ih - ljudska glupost ne uvijek iznova iznenadi. Imam poznanika u bližem krugu koji je nedavno nabavio kujicu trenutno popularne pasmine i otvoreno priča da je ju misli što prije pariti i prodavati štence jer idu za 500eura bez papira! Pa to je čitav biznis i nečija polugodišnja zarada na jednom leglu!!! A kada takvog psa nabaviš i on ispadne bolestan onda daješ tisuće kuna samo da mu bude bolje ( jer ga voliš ), a čovjek od koga si ga nabavio te otpili ili se niti ne javlja jer nisi s njim potpisao nikakav ugovor niti dobio garanciju. Zbog toga sam ja za nabavu psa iz projerenih uzgajivačnica. Stvarno je lutrija dobiti zdravog i kvalitetnog psa inače.
A zašto nakon svega napisanog ja ipak imam psa bez papira?
Već sam se odlučila za uzgajivačnicu iz koje smo trebali nabaviti štene i bili smo spremni čekati 5mj na leglo jer smo htjeli zdravog psa s kojim ćemo moći ići na izložbe pa na uzgoj, ali spletom okolnosti naletila sam na ljude koji su prodavali štence svoje kuje, obiteljske mezimice koja živi u idealnim uvjetima - tako su rekli preko tel., mi bili u blizini pa rekli navratit ćemo da ih vidimo. A kad ono strava i užas! Nema živog bića kojeg bih ja držala u takvim uvjetima.
Nismo je mogli ostaviti tamo, takvu malu i slatku - punu buha i krpelja, bilo mi je svejedno je li zdrava ili ne samo sam je htjela odvesti od tamo. I tako se Lola uselila u naš dom i srca, a psić iz uzgajivačnice čeka neka bolja vremena ( koja možda dođu vrlo brzo...)
Potpuno se slažem s tobom u vezi snimanja kukova -obavezno odvesti psa! Ali nije istina da možeš odvesti psa na snimanje samo ako pas ima papire - ti to plačaš i njima je tako svejedno ima li psa papire ili ne - uzmu ti 400kn bez obzira.
I naravno da nema problema ako kreneš u uzgoj bez dozvole, bit ćeš jedan od tisuću takvih...nadam se da ipak nećeš

Zadnje uređivanje Merry Gentry : 10.08.2009. at 01:59.
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 08:44   #424
Mene zanima kada pas ima pravo na papire?
I dali ja naknadno mogu izvaditi papire za psa, ako to uzgajivac nije napravio.
I kako cu znat dali mi pas ima pravo na papire ili ne?
The Stig is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 11:59   #425
Quote:
The Stig kaže: Pogledaj post
Mene zanima kada pas ima pravo na papire?
I dali ja naknadno mogu izvaditi papire za psa, ako to uzgajivac nije napravio.
I kako cu znat dali mi pas ima pravo na papire ili ne?
Odmah po rođenju ima pravo na papire. Ako ih uzgajivač nije napravio možeš ih sam dobiti u kinološkom savezu ako je uzgajivačnica tamo prijavila leglo i ako otac i majka šteneta imaju papire koje nosiš na uvid.
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 22:58   #426
ja isto imam ponuda parnjaka, cak i sampiona, ali nista od toga. ide na sterilizaciju kroz manje od mjesec dana.
po njegovom, navodno se na faks moze samo s rodovnicom. nisam provjeraval, tak da neznam.
Veterinar mi je rekel da nema problema za uzgoj bez papira, jer se oni mogu sredit bez problema.
ja sam rekel da nema sanse. ja cu obavit sve pretrage i pazit ju i mazit.
sad razmisljam da uzmem jednog psica od kolege koji ih ima bez papira. htio bi bas bez papira jer znam da cu na njega gledat ko da svaki cas moze bit bolestan, a ja mu mogu i zelim u tom slucaju pomoci. znam brdo ljudi u svom kraju koji cim se pas malo nesto razboli ide u "zemlju". e pa zbog takvih bi ja uzel bar jednog.
moguce da budu izvanrednog zdravlja, ali....

preporuka svim vlasnicima pasa, onima koji imaju rodovnice i onima koji ih nemaju.
otidite na snimanje kukova i laktova odmah nakon 6 mjeseci. ukoliko se otkrije displazija, postoje vjezbe kojima se ona moze smanjit na minimalu. to su mi rekla dva veta, a sad dal je tak ili ne neznam. uglavnom vi kaj imate papire odite odmah sa 6 mj privat to snimat, tak da mozda uklonite displaziju i kasnije mozete dobiti snimku za rodovnicu odlicnu. a vi koji nemate, takodjer to napravite sto prije. ipak vas kasnije to moze puno vise kostat.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 02:15   #427
Quote:
The Stig kaže: Pogledaj post
Uzeo sam ga u Čakovcu kod jednog čovjeka

Gdje si ga kupio? Baš me zanima, i moj je rođeni Čakovčanin
Možda su braća
Cheerleader is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 19:46   #428
Hmmm ne znam kak se zove frajer. U čakovcu je, bijelu ogradu ima

Poznam mu tatu, Mladen se zove.

A mail s kojeg mi je slao slike psica je [email protected]
The Stig is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 20:06   #429
evo da vam se i ja pohvalim ja imam 4 male maze imaju 1 mj i 3 tj skoro ce od mene i od mame i tate tako mi je zao kad su najlijepsi moraju ii al neka druga cura se sad treba kotit pa e bit jos
miro-27-sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 21:36   #430
Quote:
miro-27-sb kaže: Pogledaj post
evo da vam se i ja pohvalim ja imam 4 male maze imaju 1 mj i 3 tj skoro ce od mene i od mame i tate tako mi je zao kad su najlijepsi moraju ii al neka druga cura se sad treba kotit pa e bit jos
Ah da, sjecam vas se. Vi ste onaj gospodin koji uredno pari svoje kuje SVAKO tjeranje. Bit ce jos, bit ce jos... Jadne vase kujice
paola15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 12:48   #431
Quote:
The Stig kaže: Pogledaj post
Hmmm ne znam kak se zove frajer. U čakovcu je, bijelu ogradu ima

Poznam mu tatu, Mladen se zove.

A mail s kojeg mi je slao slike psica je [email protected]

Uf, ne sjećam se baš boje ograde

Moj je iz Hodošana, od Košaka

Evo ga baš pored mene, lijeno proteže svoju žutu guzicu
Bitno da je jutros u 6 bio raspoložen za igru, a sad je pospan gospodin

Ti retriveri su vječni štenci
Cheerleader is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 13:34   #432









moram napomenuti da nije baš fotogeničan
puno je ljepši uživo nego na slikama
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 14:34   #433
Quote:
Cheerleader kaže: Pogledaj post
Uf, ne sjećam se baš boje ograde

Moj je iz Hodošana, od Košaka

Evo ga baš pored mene, lijeno proteže svoju žutu guzicu
Bitno da je jutros u 6 bio raspoložen za igru, a sad je pospan gospodin

Ti retriveri su vječni štenci
Evo našao sam ime i prezime, Zoran Topličanec
The Stig is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 15:47   #434
Oh, onda nisu braća
Al su zemljaci, rodijaci, jednog dana će jedan drugom sređivat posao u gradskoj upravi

Una
Sad si me ušokirala, pas ti je isti kao moj!
Isprva sam pomislila da je netko našao slike mog psa i stavio ih tu

Edit: Ko je ova crno bijela buhtlica na slici s njim
Cheerleader is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 19:21   #435
Quote:
Cheerleader kaže: Pogledaj post
Oh, onda nisu braća
Al su zemljaci, rodijaci, jednog dana će jedan drugom sređivat posao u gradskoj upravi

Una
Sad si me ušokirala, pas ti je isti kao moj!
Isprva sam pomislila da je netko našao slike mog psa i stavio ih tu

Edit: Ko je ova crno bijela buhtlica na slici s njim


ovo boldano...znači da imaš jako lijepog psa
mislim da ipak nisu rodbina....moj je Karlovčan
crno bijela buhtlica je isto moj pesek,mješančić spašen sa ceste
imam dvije zvijerke doma
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 20:43   #436
Ma misla sam da je sa Stigovim rodijak, jer su obojica iz Čakovca

A to da je moj lijep, to se podrazumijeva, meni je najljepši na svijetu

Pa onda, slijedom toga i upotrebom zdrave logike, zaključujemo da je i tvoj prepredivan, jelda?

Ne, al stvarno su slični, najozbiljnije sam se scimala kad mi se prikazala prva slika

Una, vrati mi mog psa
Cheerleader is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 11:16   #437
Quote:
Cheerleader kaže: Pogledaj post
Una, vrati mi mog psa

e baš neću
ukrala sam ti kapitalnog primjerka
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 15:55   #438
ljudi imam zlatnog retrivera starog 6 tjedana i stalno grize nekom prste,i ruke,dali je to normalno?
__________________
Barbie is a bitch she is just a witch
Ice Coffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 16:08   #439
mislim da nije. moras ga oducit od toga sto prije.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 16:28   #440
Quote:
Ice Coffe kaže: Pogledaj post
ljudi imam zlatnog retrivera starog 6 tjedana i stalno grize nekom prste,i ruke,dali je to normalno?
Je, normalno je! I moja je to stalno radila dok je bila mala ( a tvoj je jakooo mali, čak premali da se odvaja od mame ).
I danas zna nekada to raditi u igri ali zna granicu i nikada ne ugrize jako. Njima je to igra, kada se igraju sa ostalim psima također se grizu i natežu.
Uglavnom kada te počne gristi reci odlučno NE! i prekini igru, ubrzo će shvatiti da ako grize nema igre i prestat će. Očekuj fazu grižnje svega i svačega između 4-6mj kada počnu ispadati mlječni zubi!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.