Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2014., 02:33   #641
Kebab

Da, i upravo to je šašlik.
A onda za điros ispada da grci nude njemačku varijantu nečeg ustvari originalno svog? Ne bih rekao.
Upravo se hvale tim janjećim šniclima na štapu kao nečim svojim (a zapravo verzija orijentalnog).
A imamo tu onda i souvlaki itd....
Po svemu što sam dosad vidio/doživio/isprobao naokolo po zemlji i svijetu, ispalo bi da su kebab/gyros njihovi, istočni specijaliteti di su šnicli neke krte mesine nabijeni na veliki štap (ok, "ražnjić", al to finalno kaj dobiješ za jest nije oblika i vizuala onog što mi znamo i podrazumijevamo pod tim istim pojmom-ražnjić ), a doner kebab je isti klinac sam od (nekvalitetnije) mljevene mesine aka mesnog doručka (pilećeg, purećeg, telećeg il kakvog već).


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 20:51   #642
Neki dan mi se jeo kebab, pa rek'o da odem vidit kaj ima kod Obelixa na Tkalči ak je još uvijek živ taj lokal.
Zadnji put kad sam bio tamo (ujedno i jeo kebab uopće) prije godinu i pol za 27 kuna sam dobio i ne pretjerano dobar mesni doručak. Tad mi je bilo glupo dati tolike novce na nekaj kaj ne valja. Sad imaju kebab sa šniclima, ok veličine (iako mi se čini da je malo manji nego prije zadnji put) i to za 20 kuna što je super. Sve u svemu, ostao sam ugodno iznenađen.
shotman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 22:05   #643
Ja sam nedavno jeo u Obelixu na Tkalčićevoj i to mi je bio najgori kebab u životu. Najbolji mi je u Kebab Maksimiru.
sun888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 12:14   #644
Ni meni Obelix nije valjao, jela prije mjesec dana. Nekak je bezokusan. Dobar mi je onaj preko puta Historyja, Index mislim da se zove, al ga neznaju napravit da ne ispadaju sastojci. To me živcira. Treba to malo nagurat unutra, a oni samo pobacaju pa mi pola poispada
Kvatrić je isto dobar i skoro ništa ne ispadne
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 08:45   #645
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Dobar mi je onaj preko puta Historyja, Index mislim da se zove, al ga neznaju napravit da ne ispadaju sastojci. To me živcira. Treba to malo nagurat unutra, a oni samo pobacaju pa mi pola poispada
Dobar?
Taj prek puta Historyja mi je prvi fast food u životu koji sam moral baciti u koš kolko je bil nejestiv.
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 11:30   #646
Meni je čist OK
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 22:07   #647
Nemam baš neka kebab iskustva al ovi moji iz osnovne su mi preporučili onaj mali kebab kod Tri Fenjera blizu pumpe...
Probao par puta, fakat nije loše al opet, nisam probao niti jedan drugi osim tamo.. Ali da se najedeš za 22kn za malu porciju to da.
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 13:19   #648
Thumbs up Ali kebaba

Otvorili su novi velki restoran u sklopu benzinske postaje lukoil na Zagrebačkoj aveniji. U ponudi osim njihovog klasicnog kebaba imaju i kebab slagan od pilećih šnicla . Obavezno probati i turkish baklavu od pistacija. Ambijent fora. Ali kebaba Prečko podiže kebab na novu razinu.
tf5000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 22:08   #649
Muž i ja, kao veliki ljubitelji kebaba, probali smo ih na puno mjesta u Zagrebu, i zasada nam je favorit Ali Kebaba na Kvatriću! Još da imaju dostavu di bi nam kraj bio!
__________________
A girl should be two things.... classy and fabulous.
Tinkerbella_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 14:51   #650
Ali kebaba njihov je jedan od većih a unutra ima oko 130 grama mesa ,tako da mi se cjena čini prevelika, uvijek je gužva tako da meso nikad nije dovoljno pečeno. Umak meni ima neki čudni okus.
Kebab Maksimir i jumbo kebab dubrava imaju istog vlasnika ... saznao tako da sam naručio iz jednog a dobio iz drugog... Cijena od 30 kn malo je manji od ali kebabe, ali im je umak buno bolji i meso je bolje pečeno te imaju dostavu.
321cba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 15:02   #651
Kebab u ciboninom tornju ne city nego onaj drugi cijena 20 kuna, dosta mesa stave ali na zelenoj salati skrtare. Kebab na stanici bukovacka mislim da je 30 kuna a jako malo mesa i salate kao pola ali kebabinog.
Po meni je najbolji otići u tri fenjera za 20 kuna se možete dobro najesti.
321cba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 12:09   #652
Kao veliki ljubitelj kebaba i mesnih delicija definitivno mislim da je najbolji onaj novo otvoreni ''Sultan kebab'' u radičevoj 12, rade po originalnoj Berlinskoj recepturi i pecivo je odlično! Bar kaj se tiće Zagreba!

Dobar Tek!
Gurman-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 12:22   #653
Ima li igdje u Zagrebu čokoladni kebab? :mljac:
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 12:27   #654
Quote:
Gurman-zg kaže: Pogledaj post
Kao veliki ljubitelj kebaba i mesnih delicija
care, i ja isto zašto nisi ovdje pisao do sada?
nego reci jel su to šnicli ili mesni doručak, kakve su cijene, jel škrtare na povrću...
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 13:24   #655
Sultan kebab je pašteta, koliko sam vidio.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 14:47   #656
Meni kod alija u sc prečko i dalje najbolji.
dajdaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 20:31   #657
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
care, i ja isto zašto nisi ovdje pisao do sada?
nego reci jel su to šnicli ili mesni doručak, kakve su cijene, jel škrtare na povrću...
reklamira, registriro se tek i ovo mu je prvi post, cista reklama
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 02:09   #658
meni se jako svidio kebab u ciboninom tornju, ne znam kako se zove, ali onaj koji ima tri vrste, i u pitanju je japrak kebab. baš mi je fino sjeo - 22 kn (sa sirom).
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 15:15   #659
Moja lista dobrih i loših kebaba

Zadovoljan
1. Kebab Paradise (Petrova)
2. Big Martin (Črnomerec)
3. Kebab Maksimir
4. Ali Kebaba (Heinzlova)
5. Big Martin (Savski most)
6. Super kebab (Trešnjevka)
7. Index kebab (Tkalča i Savski most)
8. Gradski kebab (Tkalča)
9. King kebab
10. Cibonin toranj
11. Draškovićeva

Razočaran
1. Marićev prolaz ili Sultan kebab - Ne mogu odlučit koji mi je gori
2. Črnomerec - onaj do Big Martina
3. Savski most - ono što nisam gore naveo
4. Prečko

Vjerojatno koji fali na popisu, ovo su oni kojih se u ovom trenutku mogu sjetiti i koje sam probao.

Zadnje uređivanje Laplacian : 30.01.2016. at 15:48.
Laplacian is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 23:40   #660
Je netko probao novootvoreni Dr. Kebab na uglu Vodnikove?
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.