Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 20:16   #12061
Pa evo, 3,000€ bruto je, za Zagreb, 13,952kn neto sto je 1,865€. Znaci niti 2K€ iako si prilicno blizu bio, Metal.

Obzirom da bi svi, a posebno freelanceri, trebali malo i stedjeti to onda jos ode bar 25% nize. I ostane cistih 10,464kn sto je, kad covjek ima mjesecne troskove 2,100kn, svakako puno bolji iznos nego ukupan neto (bez stednje) od 2,150kn (namjerno malo idem u extrem).

Od viska glava ne boli, a i ono - treba zivjeti, ne samo prezivljavati (ne mislim na nikoga odredjeno, govorim opcenito) jer zivot nema reprizu.
Old Danas, 07:32   #12062
ma lako za $, € i kn...
kak stojite sa kriptovalutama, rudarite li štogod?

btw, jel rudarenje isto freelance-ing
darQ is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 12:16   #12063
Fiverr i ponuda customizirane usluge

Bok slobodnim strijelcima

Ova tema je stvarno ogromna, a imam pitanje.
Sorry ako je već bilo ...

Dakle napravio sam na Fiverru profil i ponudio neke kao pakete usluga, ali ne mislim da je to baš super napravljeno.

Ono što ja nudim nije tako lako unaprijed odrediti. Količina rada uvelike ovisi o klijentovom inputu.
Radi se o statističkim obradama, kontrukciji upitnika, dizajnu istraživanja (tržišta, ali i općenito).
Kako to ponuditi i za to odrediti cijenu unaprijed? Jel netko imao sličan problem i kako ga je riješio ... da stavim cijenu po obrađenoj tablici, kako?

Iako iskreno ne očekujem puno od Fiverra ... baš gledam ponude za ovo što ja nudim ... baš me zanima kak oni odrađuju taj posao po cijenama koje su naveli.
Piše neki od ponuđača ... "Data analysis using SPSS or Excel .. bla bla"
Pa nudi linearne regresije, ANOVA itd. itd za 5 USD .. za 30 kuna, kak?
Ja takve poslove obično naplaćujem 10 do 100 puta više (i nisam preskup)
Old Danas, 13:20   #12064
Quote:
gordan72 kaže: Pogledaj post
Bok slobodnim strijelcima

Ova tema je stvarno ogromna, a imam pitanje.
Sorry ako je već bilo ...

Dakle napravio sam na Fiverru profil i ponudio neke kao pakete usluga, ali ne mislim da je to baš super napravljeno.

Ono što ja nudim nije tako lako unaprijed odrediti. Količina rada uvelike ovisi o klijentovom inputu.
Radi se o statističkim obradama, kontrukciji upitnika, dizajnu istraživanja (tržišta, ali i općenito).
Kako to ponuditi i za to odrediti cijenu unaprijed? Jel netko imao sličan problem i kako ga je riješio ... da stavim cijenu po obrađenoj tablici, kako?

Iako iskreno ne očekujem puno od Fiverra ... baš gledam ponude za ovo što ja nudim ... baš me zanima kak oni odrađuju taj posao po cijenama koje su naveli.
Piše neki od ponuđača ... "Data analysis using SPSS or Excel .. bla bla"
Pa nudi linearne regresije, ANOVA itd. itd za 5 USD .. za 30 kuna, kak?
Ja takve poslove obično naplaćujem 10 do 100 puta više (i nisam preskup)
A našao si gdje ćeš nuditi svoje usluge... Fiverr koji se reklamira kao low cost site.
zaccc is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 13:40   #12065
Quote:
zaccc kaže: Pogledaj post
A našao si gdje ćeš nuditi svoje usluge... Fiverr koji se reklamira kao low cost site.
A jbga .. prvi je naletio

Ja do sada sve što sam radio radio sam preko RL kontakata, tako da sam newbie u oglašavanju svojih usluga online.

Koja je (naj)bolja varijanta, site, aplikacija?
Old Danas, 14:28   #12066
Quote:
gordan72 kaže: Pogledaj post
A jbga .. prvi je naletio

Ja do sada sve što sam radio radio sam preko RL kontakata, tako da sam newbie u oglašavanju svojih usluga online.

Koja je (naj)bolja varijanta, site, aplikacija?
Realno gladajući nema nekog univerzalnog recepta. Netko dobija poslove preko preporuka , netko preko Upworka , People per hour , foruma itd.
zaccc is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 16:17   #12067
Gordan, probaj na UpWork. Može da se desi da ti uleti dobar klijent. Postaviš neku niže srednju cenu za početak i biduješ.
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:20.