Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 21:55   #5501
Imam vip-ov 4G homebox koji bi trebao ici do 110 mbps, medutim ovo je trenutna brzina koju dobivam (cesto zna bit i duplo manja):

http://www.speedtest.net/result/6644110714.png

4G signal je jak i na istom mjestu s mobitelom postizem duplo vecu brzinu, ne kuzim kako router sa boljom antenom moze bit tolko sporiji?
Ima netko savjeta kako da povecam brzinu?
Perica! is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:08   #5502
Koji mobitel koristiš? Na kojoj lokaciji se nalaziš?
__________________
"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."
Mr. Generator is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 19:20   #5503
Oneplus 3 u Zagrebu.
Perica! is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 21:10   #5504
Quote:
Perica! kaže: Pogledaj post
Imam vip-ov 4G homebox koji bi trebao ici do 110 mbps, medutim ovo je trenutna brzina koju dobivam (cesto zna bit i duplo manja):

http://www.speedtest.net/result/6644110714.png

4G signal je jak i na istom mjestu s mobitelom postizem duplo vecu brzinu, ne kuzim kako router sa boljom antenom moze bit tolko sporiji?
Ima netko savjeta kako da povecam brzinu?
Koliko ti je jak 4g signal na routeru?Za početak premještaj ga dok ne dobiješ najveću brzinu.
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 12:55   #5505
Pošto mobitel koji koristiš podržava 4G+ mrežu putem koje se postižu veće brzine, moguće je da je zbog toga razlika.
__________________
"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."
Mr. Generator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 20:54   #5506
Ako hoćete ići do 300Mbit/s zaboravite brzinom limitirani homebox. Mobilni net L tarifa http://www.vipnet.hr/mobilni-internet E da i još jedno pitanje dali je netko prešao 100Mbit/s sa vipovim ZTE MF283+ routerom?
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 23:11   #5507
Koliko se Ja kužim u vezi tog routera i tehnologije koju Vip koristi, mislim da je zapravo nemoguće preći brzinu od 75Mb/s
Neka me netko razuvjeri slobodno ako je postigao veću brzinu.
__________________
"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."
Mr. Generator is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 07:59   #5508
Pa evo imao sam vipov huawei e5172as-22 ( router istih karakteristika kao i vipov zte mf283+ ili tele2 huawei b315s-22 ) i nikad mi nije brzina mogla ići preko 100mbit/s točnije vrh 93Mbit/s. Kad sam promjenio router i stavio huawei e5186s-22a ode brzina na 136Mbit/s
https://imgur.com/cFVV8rN
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 10:23   #5509
Da li se isplati sa stabilnog neta koji je flat brzine do 6mbps u paketu sa fiksnim telefonom koji je na jednom operateru+ 3 mobilne tarife koje su na VIP-u,napraviti potez pa prijeći sa svim uslugama u VIP gdje mi se nudi homebox+fiksni telefon+3 mobilne tarife+satelitska TV od VIPA za 4 kune više u cijeloukupnom iznosu mjesečno koliko sam do sada plaćao.

Kakva su iskustva sa homeboxom na području Zagreba,da li je za normalno surfanje i otvaranje news portala+FB-a dovoljno propisanih 100GB,koliko je usluga stabilna i kakva je satelitska Tv?
justicija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:42   #5510
Quote:
star tracker kaže: Pogledaj post
Koliko ti je jak 4g signal na routeru?Za početak premještaj ga dok ne dobiješ najveću brzinu.
Signal je ful na routeru, probao sam i stavit dodatne antene i uvijek ista stvar, vece brzine dobijem na mobitelu nego na routeru lol

Mozda da ih trazim novi router?
Perica! is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 21:18   #5511
Quote:
Perica! kaže: Pogledaj post
Signal je ful na routeru, probao sam i stavit dodatne antene i uvijek ista stvar, vece brzine dobijem na mobitelu nego na routeru lol

Mozda da ih trazim novi router?
Ako hoćeš brži net, onda da, nabavi novi ruter kategorije LTE CAT6 ili veće.
VIP nažalost daje šrot rutere starije LTE tehnologije (CAT4).

Naravno, taj ruter ti neće dati VIP, već ga moraš sam kupiti
__________________
Ča je život vengo fantažija
Disperadun. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 22:11   #5512
Quote:
Disperadun. kaže: Pogledaj post
Ako hoćeš brži net, onda da, nabavi novi ruter kategorije LTE CAT6 ili veće.
VIP nažalost daje šrot rutere starije LTE tehnologije (CAT4).

Naravno, taj ruter ti neće dati VIP, već ga moraš sam kupiti
Ma morao bi i taj vipov router ići barem do 90Mbit/s možda je do firmware-a ima neki bug (Na tele2 routeru su pustili novi firmware jer im je stalno pucala veza i sad kazu da je ok ne puca više). Perica! Da imaš 5 crtica al to ne znači da ti je kvalitetan signal i cat4 router mora ići barem do 90Mbit/s ako bazna stanica nije preopterećena.
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:04   #5513
Quote:
star tracker kaže: Pogledaj post
Ma morao bi i taj vipov router ići barem do 90Mbit/s možda je do firmware-a ima neki bug (Na tele2 routeru su pustili novi firmware jer im je stalno pucala veza i sad kazu da je ok ne puca više). Perica! Da imaš 5 crtica al to ne znači da ti je kvalitetan signal i cat4 router mora ići barem do 90Mbit/s ako bazna stanica nije preopterećena.
On teoretski ide do 150Mbit, ali kako nema LTE advanced, ne može povući isti bandwidth kao neki noviji mobitel. Ista stvar je kod mene, flagship mobitel povuče duplo veći bandwidth od tog ZTE šrota.

Možda bi s vanjskim antenama dobio nešto bolju brzinu...
__________________
Ča je život vengo fantažija
Disperadun. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 21:12   #5514
I kaj onda bi novi router trebo kupit?
Perica! is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 19:15   #5515
Nema smisla jer sim karticu nije dopušteno vaditi i koristiti u drugom uređaju.
__________________
"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."
Mr. Generator is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 21:45   #5516
Quote:
Disperadun. kaže: Pogledaj post
On teoretski ide do 150Mbit, ali kako nema LTE advanced, ne može povući isti bandwidth kao neki noviji mobitel. Ista stvar je kod mene, flagship mobitel povuče duplo veći bandwidth od tog ZTE šrota.

Možda bi s vanjskim antenama dobio nešto bolju brzinu...
Ide do 150 ali ni preko lana ni preko wifi ne možeš dobiti veću brzinu od 100( tolika je max brzina lana) wifi oko 60
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 21:47   #5517
Quote:
Mr. Generator kaže: Pogledaj post
Nema smisla jer sim karticu nije dopušteno vaditi i koristiti u drugom uređaju.
Možeš koristiti drugi uređaj. http://forum.pcekspert.com/showthrea...281542&page=25
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 16:39   #5518
Quote:
star tracker kaže: Pogledaj post
Ide do 150 ali ni preko lana ni preko wifi ne možeš dobiti veću brzinu od 100( tolika je max brzina lana) wifi oko 60
Ma znam, mislio sam na brzine LTE kategorije 4. Ali to je stvarno jadno da se za LTE ruter prodaje model koji nema bar jedan gigabitni port...

Quote:
star tracker kaže: Pogledaj post
Može bez problema, probao sam i ja. Naravno u tom slučaju si najvjerojatnije bez telefona (ako ga tko i koristi)...
__________________
Ča je život vengo fantažija
Disperadun. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 19:48   #5519
Moja preporuka sami si kupite router, a od operatera nije važno koji samo tarifu i to bez ugovorne obaveze. Tako su mene nagovarali da ostanem u vipu i sve moze i moj router i bez ugovorne obaveze (Turbo Homebox tarifa je bila u igri) Možda bi i prihvatio ali su bili neodlučni skinuti limitiranu brzinu na 112, pa tako odoh u tele2. A do kad dok ne vidim koju bolju ponudu i veće brzine.
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 19:22   #5520
Pozdrav! Pitanje: Imam stari Homebox (zapravo imam dva) i sad sam dobio novi ZTE. Postoji li mogućnost da stari uključim na drugi kraj kuće i da se poveže sa ovim glavnim koji je spojen na računalo? Tako da on isto preuzima internet i da se opet na njega mogu povezat mobitelom... I drugo pitanje: Može li se stari Homebox spojiti Lan kablom direkt na televizor i i da on hvata signal od aktualnog Homeboxa, u cilju da mi je brža veza kad surfam na smart Tv-u?
blacknarval is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:58.