Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre > Konzole

Konzole Kutak za korisnike igraćih konzola

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2009., 15:35   #161
1. U oglasniku jest jeftinije, ali uvijek ostaje upitno jamstvo... koliko sam upućen jamstvo treba biti ovjereno i vrijedi uz predočenje računa... tvoji novci, tvoja odluka, no možda je trgovina iako skuplja, ujedno i sigurnija solucija

2. Memory card je, ukoliko nije drugačije naznačeno, uvijek dodatna oprema... cijena je oko 165 kn

3. AV kabel za povezivanje s tv-om mora biti u kutiji sa konzolom, to je serijska oprema. Postoji RGB kabel (oko 90 kn) koji će dati dosta kvalitetniju sliku na CRT televizorima (oni veliki tv-i) od običnog kabela i preporučljiva je kupnja. Ako imaš LCD ili Plasma tv onda uzmi komponentni kabel (cca 150 kn)

4. Čip nije ilegalan. Ilegalne su kopije igara koje ćeš koristiti. Isto tako, ima dosta trgovina u kojima se konzole s čipom sasvim normalno (i legalno) prodaju. Prema tome, nemaš straha

5. Ne, ne gubiš ništa


Ukratko, evo ti jedan primjer svega legalnog, dakle, plejka sa čipom i još se dobije onaj RGB kabel uz konzolu http://webshop.sophoslab.hr/?konzole...aca-konzola/56
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 18:09   #162
Puno hvala. Tako će i biti. Ići ću idući tjedan to kupiti u trgovinu koju si preporučio.
Eklektika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 15:50   #163
Evo ja imam jedno ustvari vise pitanja.Ja imam sada PS 2 ali posto se sve manje igara proizvodi htio bih kupiti novu konzolu.Dvojim izmedu xbox360 i PS3.Zanima me vase misljenje.Koja je razlika u cijeni?Za koju se proizvodi vise igrica?Dali su iste kvalitete igre u PS3 i xbox360?DAli ce izaci novi xbox ubrzo i jos me samo zanima dali se mogu igrati pirat igrice na PS3?


Malo sam pretjero sa pitanjima ali stacete kad nisam upucen u to
SlickOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 16:45   #164
Quote:
SlickOne kaže: Pogledaj post
Dvojim izmedu xbox360 i PS3.Zanima me vase misljenje.Koja je razlika u cijeni?
Morati ćeš sam odlučiti... X360 Premium 60Gb sa čipom je 3200 kn, PS3 80Gb s 2 igre i bez čipa je 3700 kn.

Quote:
SlickOne kaže: Pogledaj post
Za koju se proizvodi vise igrica?Dali su iste kvalitete igre u PS3 i xbox360?
Teško pitanje, no ajmo reći da je to sada nekako podjenako. Igre su uglavnom iste kvalitete, razlike su stvarno minorne i odnose se na starije naslove odn. ako se radilo o konverziji s jedne platforme na drugu u slučaju da je igra bila ekskluziva za jednu platformu pa su je odlučili napraviti i za drugu. Danas su manje više iste. Uglavnom se radi o minimalnim vizualnim razlikama u izgledu slike odn. negdje su refleksije drugačije, negdje je slika glađa, negdje oštrija, ali razlike su stvarno minorne i ne bi se trebalo sa tim opterećivati. Najvažnije je da i za jednu i za drugu konzolu imaš ekran visoke rezolucije, dakle, nekakav lcd ili plazma tv ili dobar lcd monitor.

U globalu, radije pregledaj koje sve igre postoje za koju konzolu jer svaka ima neke svoje ekskluzive pa onda odluči što ti se više igra. Iako imaju jako puno istih naslova, ekskluzive su te koje prave razliku. Tako PS3 ima npr. Gran Turismo, MGS4, Killzone, Resistance, Little Big Planet i sl, dok X360 ima Gears of War, Forza Motorsport, bla, bla, bla...

Quote:
SlickOne kaže: Pogledaj post
DAli ce izaci novi xbox ubrzo i jos me samo zanima dali se mogu igrati pirat igrice na PS3?
Pirata za PS3 nema. Da li će ih biti to nitko ne zna... kako stvari stoje, PS3 je već 3 godine na tržištu i još uvijek ništa od toga... lako moguće da i neće biti. Dalje, s piratlukom nema online igranja, a to je po meni daleko najvažnija stavka odn. najveća vrijednost u jako puno igara.

Novi X360 sigurno neće skoro izaći jer nema nikakve potrebe i mislim da ćemo na ovim platformama ostati još dugo godina. Proizvođači se okreću zanimljivim dodacima za igranje i upotrebu konzole, ne na izradu novog hardwarea.

Što se usporedbe konzola tiče, razlike postoje. PS3 ima besplatnu online uslugu, kod X360 se ona plaća. No, kod X360 možeš kupovati dodatne sadržaje iz hrvatske, dok kod PS3 ne možeš (do daljnjeg). Ipak, besplatno online igranje u hrvatskoj ima jako puno pobornika.

Dalje, Ps3 je odličan blu-ray player, izvrstan je za multimediju (slike, muzika, divx, video općenito), a možeš preko njega i surfati netom. X360 je po tom pitanju malo ograničeniji, no najveća prednost (u hrvatskoj) mu je piratluk, što će nekim korisnicima biti jako važno iako tada nema online upotrebe (osim ako nećeš kupovati original igre).

To je i razlog zašto sam na početku napisao da ćeš sam morati odlučiti što uzeti... da li box sa piratlukom i jeftinim igrama ili ps3 sa online igranjem. Također, ništa manje važan je izbor igara jer su neke ekskluzive itetkako važne.

Stoga, najbolje je imati obje konzole
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 16:52   #165
Hvala ti na pomoci.

Mislim da cu na kraju kupit xbox 360...preskupe su igrice za ps3
SlickOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 16:59   #166
Quote:
SlickOne kaže: Pogledaj post
Hvala ti na pomoci.

Mislim da cu na kraju kupit xbox 360...preskupe su igrice za ps3
Pa ovisi kako na to gledaš... postoje rabljene igre koje su dosta jeftinije, postoji razmjena igara preko gameplay foruma, možeš ih prilično jeftino nabaviti iz vani preko online šopova itd...

No, te igre možeš igrati online... npr... ja uzmem Call of Duty pa ga igram cijelu godinu do izlaska novog naslova. Neke druge naslove odigram i prodam ih...

Razmisli pa odluči...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 13:22   #167
kakva je kvaliteta slike ako se ps3 spoji na obični tv preko av kabla? Dal je samo manji gubitak na kvaliteti slike, ili su neki veći problemi sa slikom?
Osim slike, jel ima još kakvih problema s takvim načinom spajanja?
Alexeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 13:36   #168
Pa nema nikakvih gubitaka u kvaliteti slike :/, makar bi ti neke sitnije ikonice mogle biti slabije vidljive, ovisno o kvaliteti tvog TVa.
__________________
Tko satovi Satljude?
Velorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 16:45   #169
Quote:
Alexeya kaže: Pogledaj post
kakva je kvaliteta slike ako se ps3 spoji na obični tv preko av kabla? Dal je samo manji gubitak na kvaliteti slike, ili su neki veći problemi sa slikom?
Osim slike, jel ima još kakvih problema s takvim načinom spajanja?
Nema problema sa slikom, no stvar je da imaš, da se slikovito izrazim, upola slabiju rezoluciju... jednostavno, PS3 i njegove igre su namijenjene za ekrane sa visokom rezolucijom, no daleko od toga da nećeš moći igrati. U biti, dobro je dok ne vidiš kako izgleda na pravom ekranu
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 18:03   #170
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Nema problema sa slikom, no stvar je da imaš, da se slikovito izrazim, upola slabiju rezoluciju... jednostavno, PS3 i njegove igre su namijenjene za ekrane sa visokom rezolucijom, no daleko od toga da nećeš moći igrati. U biti, dobro je dok ne vidiš kako izgleda na pravom ekranu
OK, hvala
Alexeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 16:48   #171
Angry

Evo posto sam trazio nes na netu doso sam do ove teme i hteo bi nes rec sto je vezano uz x360 konzolu.
Naime,ja sam sophoslabu,crashu,playcomu i tisucama drugim prodavaonicama piso upite da mi odgovore al judini sinovi se nisu to upristojili napraviti.

evo ovako,u doticnim ducanima oni nude modifikaciju(za one koji neznaju-pomocu tog se mogu igrat "balkanski originali").
Naravno,svatko bi se sad zapitao,sta je to cudno?...Cudno je to sto je to protuzakonito!!!!!!!Naime,na njihovim stranicama pise da modifikacija sluzi samo da bi se njome igrale "sigurnosne kopije" i da ni na koji nacin ne poticu ilegalnu piratizaciju igara-upravo je u tom i problem-neko je na forumu napiso da je to legalno ali-oni znaju da ce APSOLUTNO SVIMA KOJI OCE MODIGIKACIJU TO NAPRAVITI ZATO JER ZELE IGRATI PIRATE!!!!!!!!!
E sada,neko moze rec-"dobro,to nije ni bitno,ipak ta modifikacija nije ilegalna iz razloga sto sluzi za kopije originalnih igrica-to je laz!!!!!!!!!!
Ako je to legalno,zasto ond microsoft izbacuje ljude sa njegova servisa xbox live??!!!Znaci da ipak nezele tu modifikaciju,znaci da ipak neprihvacaju taj oblik nadogradnje.Fora je u tom da ak ja napravim modifikaciju i spojim se na live-apsolutno je svejedno dali je igra "balkanski original,il je igra originalna.Microsoft cim vidi da je KONZOLA MODIFICIRANA ODMA IZBACUJE.


Sad bi ja pito kak je to ond legalno.Htio bi rec da mi nitko ni u kojem ducanu nije odgovorio(mislim na mail)
Ak je legalno,i ak smijem radit sigurnosnu kopiju zas ond microsoft izbacuje s xblivea.Neko je napiso na forumu da mozes imat modanu konzolu i na live ic s originalom al to nedrzi vodu-modifikacija=bann!!!!!!!!!
Crobbbex is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 19:22   #172
Nije legalno od strane Microsofta, a ne obrnuto. Svaki čovjek ima pravo napravit sebi kopiju original igre jer Microsoftovo cudo lijepo voli grebat malo po DVDima.
To nije izrazeno na Premium i ostalim konzolama s HDDom, ali na Arcade je cest slucaj.
__________________
Tko satovi Satljude?
Velorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 22:09   #173
Quote:
Crobbbex kaže: Pogledaj post
Ako je to legalno,zasto ond microsoft izbacuje ljude sa njegova servisa xbox live??!!!Znaci da ipak nezele tu modifikaciju,znaci da ipak neprihvacaju taj oblik nadogradnje.Fora je u tom da ak ja napravim modifikaciju i spojim se na live-apsolutno je svejedno dali je igra "balkanski original,il je igra originalna.Microsoft cim vidi da je KONZOLA MODIFICIRANA ODMA IZBACUJE.


Sad bi ja pito kak je to ond legalno.Htio bi rec da mi nitko ni u kojem ducanu nije odgovorio(mislim na mail)
Ak je legalno,i ak smijem radit sigurnosnu kopiju zas ond microsoft izbacuje s xblivea.Neko je napiso na forumu da mozes imat modanu konzolu i na live ic s originalom al to nedrzi vodu-modifikacija=bann!!!!!!!!!
A mislim, i ti, bez uvrede, pitaš pizdarije i ideš izmišljati toplu vodu. On ide pitati u dućan mailom, mislim stvarno.

I da, modifikacija nije ilegalna. Ilegalan je taj kopirani software, a firme koje prodaju konzolu boli đon što ćeš ti u svojoj kući raditi. Microsoft to radi da se zaštiti od onih koji koriste kopirane igre online. I to je sva mudrost.

Ovo da microsoft odmah daje ban kad "vidi" modificiranu konzolu nije istina. Moja je modificirana, često sam na live-u i nije me banalo. Nisam nikad čuo da je nekoga sa original igrom u modanoj konzoli banalo. Koliko znam, ban neće napraviti čak i ako koristiš neke kopije. Izgleda da se ban daje samo za određene naslove tipa CoD, GeoW, Halo i slično. Znam ljude koji su igrali npr. Top Spin s kopijom i nisu banani. Znam i one koji sa kopijom rade update igre pa nisu dobili ban. Dakle, to su moja iskustva...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 01:24   #174
Unhappy

Isto bez uvrede,cenim tvoje znanje o konzolama i sve,ali nazalost imas krive informacije.Kao 1 ja neizmisljam toplu vodu jer prijatelj ima konzolu koja je banana cim je dosla s modifikacijom.Istina,moze posluzit opravdanje sto ste ti i volorien napisali da njih boli k.sta ces ti stavljat doma na moddanu konzolu,ali ja na to nemam nikakav prigovor...Imam prigovor na to da sluzbeno modifikacija je ILEGALNA!(to je 1 stvar koju moram da kazem)

2. stvar je da ja nisam doso u ducan,sjeo tamo i ond slao mail neg sam od doma slao upite(to se iz mog 1 replya moze vidit) na moje pitanje koje-cinjenicno gledano-njih itekako boli,tj.pecnuo sam ih na bolno mesto.
Neznam jer znas,ima jedan forum koji se zove xboxcroatia i kad odes tam www.xboxcroatia.com/ vidit ces da si u svemu sta si napiso u krivu.Kazes da si igro tenis piratsku i nisu te izbacili-da to kazes na tom forumu rekli bi ti da nije bitna igra neg SAMA KONZOLA KOJA JE MODDANA!
Da ponovimojos jednom-sanse da dobis ban su iste igras li "balkanski original" ili "algoritmov original".Imas moddanu konzolu-bann je siguran kad tad...
Jedina stvar s kojom se slazem s tobom je tvoja misao na pocetku teksta kad si napiso da izmisljam toplu vodu i pizdarije.a evo i zasto-brat prodaje igra za xbox360 i naplatili mu kaznu od 5000 kn jer je to prodavo!!!! ok-evo-to je kopija originala-on je sam hteo nekom dat svoju kopiju originala koju jad oma cuvam ispod kreveta...
Crobbbex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 09:33   #175
Quote:
Crobbbex kaže: Pogledaj post
Isto bez uvrede,cenim tvoje znanje o konzolama i sve,ali nazalost imas krive informacije.Kao 1 ja neizmisljam toplu vodu jer prijatelj ima konzolu koja je banana cim je dosla s modifikacijom.Istina,moze posluzit opravdanje sto ste ti i volorien napisali da njih boli k.sta ces ti stavljat doma na moddanu konzolu,ali ja na to nemam nikakav prigovor...Imam prigovor na to da sluzbeno modifikacija je ILEGALNA!(to je 1 stvar koju moram da kazem)
Gle, nema šanse da se nova konzola koja se modificira isti trenutak kad se spoji na live. Jedino objašnjenje vidim u tome da je prilikom modifikacije netko zamijenio matičnu ploču sa nekom starom konzolom. I ponavljam, na live-u bez problema koristim svoju modificiranu konzolu, kupujem stvari preko Marketplace-a, igram Arkadne igre, igram s originalima, igrao sam i sa nekoliko kopija... Isto tako, znam dosta ljudi koji rade isto i nisu banani. A isto tako znam za slučajeve da su ljudi bili banani skoro odmah nakon što su zaigrali kopiju CoD-a, Gearsa i Halo-a.

I modifikacija nije ilegalna, nigdje ni u jednom zakonu to ne piše. EoD

Quote:
Crobbbex kaže: Pogledaj post
2. stvar je da ja nisam doso u ducan,sjeo tamo i ond slao mail neg sam od doma slao upite(to se iz mog 1 replya moze vidit) na moje pitanje koje-cinjenicno gledano-njih itekako boli,tj.pecnuo sam ih na bolno mesto.
Neznam jer znas,ima jedan forum koji se zove xboxcroatia i kad odes tam www.xboxcroatia.com/ vidit ces da si u svemu sta si napiso u krivu.Kazes da si igro tenis piratsku i nisu te izbacili-da to kazes na tom forumu rekli bi ti da nije bitna igra neg SAMA KONZOLA KOJA JE MODDANA!
Da ponovimojos jednom-sanse da dobis ban su iste igras li "balkanski original" ili "algoritmov original".Imas moddanu konzolu-bann je siguran kad tad...
Jedina stvar s kojom se slazem s tobom je tvoja misao na pocetku teksta kad si napiso da izmisljam toplu vodu i pizdarije.a evo i zasto-brat prodaje igra za xbox360 i naplatili mu kaznu od 5000 kn jer je to prodavo!!!! ok-evo-to je kopija originala-on je sam hteo nekom dat svoju kopiju originala koju jad oma cuvam ispod kreveta...
Aha, sad mi je jasnije čemu ljutnja.. kao brat je prodavao pirate pa su mu opalili kaznu. S obzirom da se radi o 5000 kn može se reći da je super prošao.

I ajde mi pojasni kako je to bitna sama konzola koja je modana? Ima neke razlike od modifikacije do modifikacije?

Ovo u vezi mailanja ništa ne razumijem... ne kužim što hoćeš reći Ti si pomiješao što je u biti legalno, a što ne. Dakle, modifikacija uređaja (konzole) jest legalna, ali kopiranje igara nije legalno i kao takvo se ne smije koristiti na live-u jer slijedi banana. Dakle, bilo tko ti može legalno prodati modificiranu konzolu, no ne smije ti prodavati kopirane igre. Dakle, krivim ljudima šalješ mailove, a trgovci nemaju nikakve veze sa baniranjem...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 22:03   #176
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Koliko znam, ban neće napraviti čak i ako koristiš neke kopije. Izgleda da se ban daje samo za određene naslove tipa CoD, GeoW, Halo i slično. Znam ljude koji su igrali npr. Top Spin s kopijom i nisu banani. Znam i one koji sa kopijom rade update igre pa nisu dobili ban. Dakle, to su moja iskustva...
Ocigledno je da malo znas. Banirat ce tvoj akaunt cim skontaju da imas modificiranu konzolu.

Takodje, razliciti modovi razlicito djeluju a neki su dobri u prikrivanju kad je 'live' ukljucen.

Ja sam svoje xBox-ove soft-modirao (i za jos par prijatelja), ali na njima ni ne pomisljam da se kacim na xBox live. (tome sluzi ne mod-irana konzola )

Ne znam stanje u hrvatskoj, ovdje se stari xBox krece oko 40 dolara (konzola, jedan kontroler i kablovi) a koristene igre (sve orginali) od 2 - 15 dolara. (zato danas imam preko 80 orginala )
rogue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 22:39   #177
Quote:
rogue kaže: Pogledaj post
Ocigledno je da malo znas. Banirat ce tvoj akaunt cim skontaju da imas modificiranu konzolu.
Znam ono što znam, pa to i pišem... A da se ne ponavljam, sve što znam sam napisao u pretodnim postovima. I moja konzola (već godinu i pol isti model) i konzole mojih poznanika i dalje nisu banane...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 22:44   #178
Iskreno,ne pratim cene konzola ali me bas zanima da li je ova svetska ekonomska kriza uticala na cene vrhunskih konzola i na prodaju istih?
Slobodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 23:04   #179
Stinger, bez ljutnje. I ja pricam ono sto znam i cujem. Bavim se pomalo sofmodiranjem i mislim da XBMC je najbolja stvar smislita poslije drvenog ceslja.


sto se tice cjeni novih konzola, $ony i m$ su malo spustili cjene, ali jos uvijek nedovoljno da bih ja trosio pare na te konzole.

Ja sam vise retro-gamer/kolektor, a danas posjedujem vecinu starih konzola plus nesot starih kompjutera.
rogue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 23:09   #180
Quote:
rogue kaže: Pogledaj post
Ja sam vise retro-gamer/kolektor, a danas posjedujem vecinu starih konzola plus nesot starih kompjutera.
kad je vec neko spomenuo starije konzole po meni je ovo najbolja konzola ikada
Slobodan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.