Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak > Pivnica

Pivnica Čisti hedonizam: O hrani, piću, duhanu, sportu, alatu, oružju i ostalim muškim užicima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2017., 13:02   #4541
Od obinog Blue-a, u slicnoj cenovnoj kategoriji, od blendova mi je bolji Royal Salute 21...
whiskyfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 21:49   #4542
Meni je Blue bio zanimljiv i dobar, na sajmu u veljači. Čak bih rekao da bi bio više cijenjen da nema JW etiketu bez obzira na cijenu po kojoj se nudi. Osjeti se da se radi o starijim viskijima u blendu. Mislim da ljubitelji viskija podcjenjuju blendove iako ih ima solidnih na tržištu, posebno je to izraženo prema Johnniju zbog "ljudi koji ne poznaju svijet viskija piju Johnnie" efekta.
Nesw is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 22:11   #4543
Whisky- sve što ste htjeli znati a niste imali gdje pitati.

Verovatno je donekle tako, ali ja sam jednostavno probao mnogo blendova boljih od JW Blue-a, za mnogo manje ili slično novca, da bih mogao da opravdam njegovu cenu. Nesumnjivo je reč od vrlo dobrom viskiju, ali ne o vrhunskom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
whiskyfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 00:13   #4544
Suveniri iz Barcelone (od prije mjesec dana). Neki ljudi kupuju magnete za frižider kao suvenire, ja sam izgleda posebna pahuljica snijega. Ovaj thread definitivno ne pomaže



U dućanu (Lafuente, toplo preporučam svakome tko ima priliku, dva-tri po Barceloni ima) sam proveo brat bratu sat vremena. 10ak metara polica punih do stropa s whisky/bourbonom. B-E-A-UTIFUL. Budget je dopuštao samo par komada, a i bio sam jako skeptičan na prijevoz toga u prtljagi. Jedan bourbon sam morao uzeti (opcije su bile 4 roses, Eagle rare, high west, Elijah craig ili Blantons) ali eto otišao sam na budget friendly a dobru divlji puran 101 opciju. Rekao sam si uzeti i jedan rum, probao sa Krakenom i po mojoj ocjeni fulao. Trebao sam izgleda mrvicu više novaca dati za kvalitetan rum. Šta sad, bit će za miješati s Colom. Springbank sam morao uzeti nakon radionice na whisky sajmu, ako ništa drugo, da imam doma ljudima nešto drugo ponuditi osim islay whiskya (ili Nikke, od cca 53% alkohola). Da nije nesigurnosti prijevoza (a i činjenice da moram tu i tamo nešto i pojesti tijekom mjeseca), mogao sam komotno tamo 15ak boca uzeti, cijene su među boljima što sam vidio u EU, a ponuda izvanredna.
metadon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 09:37   #4545
ajmo prijedloge za whisky za toplija vremena
nešto što trpi kocu leda, eventualno rashlađen (a da nije Red Label )

ili prebacivanje na Gin ide
abog13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 10:25   #4546
Quote:
metadon kaže: Pogledaj post
ja sam izgleda posebna pahuljica snijega.
Nisi jedina

Btw. ne vidi ti se slika.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 16:17   #4547
Quote:
abog13 kaže: Pogledaj post
ajmo prijedloge za whisky za toplija vremena
nešto što trpi kocu leda, eventualno rashlađen (a da nije Red Label )

ili prebacivanje na Gin ide
Sa ledom? JW Black Label 12yo ali odličan mi je bio Naked Grouse sa ledom. Međutim pošto dolaze vrućine u mom neklimatiziranom stanu gušt mi je bez leda bio Woodfords Reserve prošlo ljeto i peated scotchevi Talisker 10 i Laphroaig 10.... Sada Laphroaig Quarter Cask. Ekstremni heavy peat odlično funkcionira u paklenim ljetnim mjesecima. Ako je dobar whisky šteta je piti ga sa ledom. Ali i šteta je nepiti ga sa ledom ako ti je baš gušt!!
Sonic Clyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 20:12   #4548
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Nisi jedina

Btw. ne vidi ti se slika.
Ajde sad mi je lakše...

Čudno, meni se slika doma na kompu vidi, a na mobu ne. A sad originalni post ne mogu urediti.

metadon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 20:36   #4549
Quote:
abog13 kaže: Pogledaj post
ajmo prijedloge za whisky za toplija vremena
nešto što trpi kocu leda, eventualno rashlađen (a da nije Red Label )

ili prebacivanje na Gin ide
Monkey Shoulder, Woodford Reserve ili najbolji od svih Basil Hayden.
Uvijek istok is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 20:52   #4550
Quote:
metadon kaže: Pogledaj post
Suveniri iz Barcelone (od prije mjesec dana). Neki ljudi kupuju magnete za frižider kao suvenire, ja sam izgleda posebna pahuljica snijega. Ovaj thread definitivno ne pomaže



U dućanu (Lafuente, toplo preporučam svakome tko ima priliku, dva-tri po Barceloni ima) sam proveo brat bratu sat vremena. 10ak metara polica punih do stropa s whisky/bourbonom. B-E-A-UTIFUL. Budget je dopuštao samo par komada, a i bio sam jako skeptičan na prijevoz toga u prtljagi. Jedan bourbon sam morao uzeti (opcije su bile 4 roses, Eagle rare, high west, Elijah craig ili Blantons) ali eto otišao sam na budget friendly a dobru divlji puran 101 opciju. Rekao sam si uzeti i jedan rum, probao sa Krakenom i po mojoj ocjeni fulao. Trebao sam izgleda mrvicu više novaca dati za kvalitetan rum. Šta sad, bit će za miješati s Colom. Springbank sam morao uzeti nakon radionice na whisky sajmu, ako ništa drugo, da imam doma ljudima nešto drugo ponuditi osim islay whiskya (ili Nikke, od cca 53% alkohola). Da nije nesigurnosti prijevoza (a i činjenice da moram tu i tamo nešto i pojesti tijekom mjeseca), mogao sam komotno tamo 15ak boca uzeti, cijene su među boljima što sam vidio u EU, a ponuda izvanredna.
Rum u miksu odlično ide sa orange juice i ledom.

Koliko te izašao Springbank i WT101? Boce 0.7?
Sonic Clyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 01:46   #4551
Quote:
Sonic Clyde kaže: Pogledaj post
Rum u miksu odlično ide sa orange juice i ledom.

Koliko te izašao Springbank i WT101? Boce 0.7?
Tako je 0,7. Cijene su ima na netu, Springbank je 44 EUR, a WT101 23 EUR
metadon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 09:05   #4552
Quote:
abog13 kaže: Pogledaj post
ajmo prijedloge za whisky za toplija vremena
nešto što trpi kocu leda, eventualno rashlađen (a da nije Red Label )

ili prebacivanje na Gin ide
Ako baš moram, omda Arran 12 Cask Strength, serija 6. Jedini single malt, kojeg je kod mene doma bilo gostima dopušteno piti sa Colom.
Review mi je još draft zato kratko. Nos je nekako OK, ali ukus.... Malo tropic voča i puno hrasta i gorčine
Led mu ublaži jako gorčinu/adsteingetan je/ i hrast te ga malo razredi (cask strength).
Znam, herezija za na lomaču, ali led mu je bio jedini spas.
__________________
S.C. Viski Blog

Zadnje uređivanje cstane : 05.05.2017. at 09:21.
cstane is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 11:20   #4553
Imao sam te sreće (ili nesreće jer ću morati još kupovati) da sam naletio na dosta povoljnu ponudu za dvije boce + 2 minijature.

Prva je Glenfarclas 105, 60% abv, stvarno je teško pogoditi sa količinom vode, osjeti se dosta alkohola, ali nije težak za piti, osjeti se naravno sherry,orašasti plodovi,možda čak i med,malo me čak podsjeća na konjak. Možda nisam još pogodio s vodom, ali definitvno na 0,7 nakraju se isplati jer se ima za popiti puno više kad se razrijedi.
Uz njega dobio Glenfarclas 15 i 21. Probao sam 15 i stvarno se osjeti Sherry još jače, nešto začina, cimet najviše, a na odlasku jako se osjeti gorčina, nešto što podsjeti na one crne haribo bombone,ne znam kako se na hrvatskom kaže ta biljka, ali engleski je liquorice.
21 nisam još probao ,to ostavljam za vikend u miru da probam.

Ali onaj koji me oduševio svime osim paprenom cijenom je Hakushu 12,na nosu herbalno,ja osjetim ne dim,nego baš ugljen, onako kao s roštilja,a na nepcu prefektan, hrast i to taj intenzivniji mizunara japanski, puno voća, kao neki puno uglađeniji i kompleksniji Glenfiddich 12, sa onom svojom kruškom, uz dosta limuna,odlazak je suh i baš jako jako jako paše, boca će (nažalost) otići jako brzo.
Alonsofan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 14:04   #4554
http://www.businessinsider.com/best-...-rye-whiskey-1
__________________
Would You...KC
Poklon pičnijama: Dr Čalgija desktop wallpaper i ĐiMejl tema
Ugovor
chalgija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 16:17   #4555
.. ima netko info o cijenama i ponudi whisky duty free u Turskoj? .. uopce kakva je ponuda? ..

pozz
fango is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 13:54   #4556
Quote:
fango kaže: Pogledaj post
.. ima netko info o cijenama i ponudi whisky duty free u Turskoj? .. uopce kakva je ponuda? ..

pozz
Bio ja prije mjesec dana (Istanbul i Turska). Duty free opcije me nisu odusevile, definitivno ima jeftinijih stvari po Zg i bližim aerodromima. Ako se dobro sjećam, standardna ponuda Glenfiddicha, Johnnie-ja i sličnih. Nisam vidio ništa što nije standardno dostupno po svim mogućim dućanima ili duty free opcijama. Cijene takve da sam pogledao rang cijena, i odmah izisao, nisam si ni zapisivao tocne cijene.

Savjet: provjeri prije nego sletiš da li taj duty free ducan u koji ides ima i opciju kupovine kad sletiš (ne samo kad polijećeš s njega) jer ima tih par aerodroma u Turskoj koji dopuštaju tu opciju.

PS, i dalje ti se, ako mislis cugati whisky u Turskoj, vise isplati kupiti u duty free ducanu (kojem god) jer su cijene alkohola općenito u Turskoj preskupe. 40-50% vise nego EU. Moze se naci nesto OK, ako su bas akcije. I da, unatoc tome, dosta ducana (recimo mali supermarket) po Ankari ima zacudjujuce širok izbor whisky-a (čak i uz takve cijene). Cuganje u bircevima ti ne bi preporučio, srednja piva je mene ispala 40ak kn, strah me i pomisliti koliko bi me whisky ispao.

Ako krećeš sa ZG aerodroma, toplo preporučam Nikku from the barrel, cijena je među boljima u EU a više nego solidan je whisky, pogotovo uzevši u obzir da je skoro pa cask strength.
metadon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 17:54   #4557
Posto je Nikka na Zg aerodromu?

Sent from my F5321 using Tapatalk
zlocko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 10:30   #4558
Quote:
metadon kaže: Pogledaj post
PS, i dalje ti se, ako mislis cugati whisky u Turskoj, vise isplati kupiti u duty free ducanu (kojem god) jer su cijene alkohola općenito u Turskoj preskupe. 40-50% vise nego EU. Moze se naci nesto OK, ako su bas akcije. I da, unatoc tome, dosta ducana (recimo mali supermarket) po Ankari ima zacudjujuce širok izbor whisky-a (čak i uz takve cijene). Cuganje u bircevima ti ne bi preporučio, srednja piva je mene ispala 40ak kn, strah me i pomisliti koliko bi me whisky ispao.
Slažem se, također sam se odrvenio kad sam bio tamo.
Vezano pitanje - idemo na cipar u kolovozu ("turski", sjeverni dio) - pretpostavljam da je slična priča sa cijenama, pa je bolje opskrbiti se na aerodromu? Ima li netko tko može potvrditi?
__________________
bolje se roditi bez kurca nego bez sreće. ako je sreće, narast će.
Ali G is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 14:42   #4559
Quote:
zlocko2002 kaže: Pogledaj post
Posto je Nikka na Zg aerodromu?

Sent from my F5321 using Tapatalk
Nikka FTB 32 Eur, Coffey grain (meni odlican) 55 eur, Nikka pure malt 44 eur
metadon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 17:10   #4560
Elijah Craig 12 mi je pri kraju, bilo ga je u Metrou ali zadnji put ga nisam nasao

Sto bi preporucili za uzet?
Htio bih "dessert in a glass": slatko, vanila, karamela, hrast, zacini (za kolace, ne ljuti), intenzivnog i dugog okusa?

Najbolje sto sam probao je bio Four Roses OBSK Private Selection for Total Wine & More (do kojeg se nemoze doc) i neki Jim Besm (malo manjeg intenziteta, cini mi se single barel, ali nisam siguran).


Sent from my F5321 using Tapatalk
zlocko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.