Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2016., 00:12   #10061
Kao što je kolega rekao, osnove jednostavno moraš znati, a tek poslije možeš ići na WordPress.

WP radim i sam, preporučujem i drugima, jer je i dalje brzorastuća platforma, koja ima jako širok spektar korisnika, što ne znači da će vječno, ali zasad je tako.

S obzirom na to da se svi sa ostalih, uglavnom, prebacuju na WP, tu se da naći dobrih taskova i fino se naplati.

Html i CSS su temelji za web development, ali i za web design. U biti, vjerojatno za sve vezano za web.
rocker1987 is offline  
Old 29.09.2016., 14:39   #10062
Zanima me nešto kad spomenuste MySQL...može li se samostalno raditi s njim ili treba znati još nešto poput PHP-a?
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 29.09.2016., 16:30   #10063
Općenito je moguće i s CSSom samo raditi, samo je pitanje za koga i koliko toga ima.

Više znanja, veća mogućnost zapošljavanja, međutim, ne valja ići ni na skroz široko, dovoljno se uvaliti tamo gdje posla ima više nego što ga možeš odraditi.
rocker1987 is offline  
Old 29.09.2016., 16:37   #10064
Radi se o tome da sam dosta zauzet i da imam ograničeno vreme za učenje. Zato razmišljam ima li smisla učiti samo MySQL ( jer me zanimaju baze podataka, i radim u jednoj data entry posao ) ili to ide u paketu sa PHP-om...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 29.09.2016., 16:51   #10065
Mislim da sam u tome najmanje relevantan. Morat ćeš pričekati nekog drugog.
rocker1987 is offline  
Old 29.09.2016., 17:10   #10066
Onda najbolje da krenem uciti html i css?
DavidBasic is offline  
Old 29.09.2016., 17:13   #10067
To bi bio moj savjet.
rocker1987 is offline  
Old 29.09.2016., 17:53   #10068
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Radi se o tome da sam dosta zauzet i da imam ograničeno vreme za učenje. Zato razmišljam ima li smisla učiti samo MySQL ( jer me zanimaju baze podataka, i radim u jednoj data entry posao ) ili to ide u paketu sa PHP-om...
MySQL ti je baza, a pristupiti joj možeš preko bilo kojeg programskog jezika uključujući i PHP...
Samom bazom upravljaš pišući upite i naredbe koje nemaju veze sa jezicima kojima pristupaš već su samostalni...

No iskreno 99% poslova koje sam vidio uključuje i da uz to znaš pristupiti toj bazi sa nekakvim jezikom tipa PHP ili .NET
turboCRO is offline  
Old 29.09.2016., 18:06   #10069
U prevodu treba oba. Hvala.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 29.09.2016., 18:46   #10070
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Radi se o tome da sam dosta zauzet i da imam ograničeno vreme za učenje. Zato razmišljam ima li smisla učiti samo MySQL ( jer me zanimaju baze podataka, i radim u jednoj data entry posao ) ili to ide u paketu sa PHP-om...
Ubacio bih se sa par "mudrosti", posto se i sam bavim bazama.

Uglavnom, situacija ti je ovakva. Ako radis u firmi kao programer onda radis samo baze a za ostalo te boli dzon.
Ako se bavis programiranjem kao freelancer onda moras znati i programiranje (bar onaj dio vezan uz baze podataka). U freelance svijetu se cesto dogodi da ti programiras bazu (bilo MSSQL ili MySQL ili nesto trece) i da moras ubaciti kod u program koji ce reagirati s bazom (koristeci C#, php, asp ili sto god).

Kao zakljucak: ako znas samo baze mozes dobro zaraditi. Ako znas i malo sa strane programirati u nekom drugom jeziku mozes vrhunski zaraditi.

Poslano sa mog X5 koristeći Tapatalk
__________________
Omnia mutantia semper est!
Rodiak is offline  
Old 30.09.2016., 22:09   #10071
Hvala Rodiak, znači ako želim raditi kao freelancer ( nemam iluziju da me ijedna firma želi angažovati ) moram znati i PHP.
Takođe, javno pohvaljujem kolegu CodeName na nesebičnoj pomoći putem pp-a.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 01.10.2016., 00:19   #10072
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Hvala Rodiak, znači ako želim raditi kao freelancer ( nemam iluziju da me ijedna firma želi angažovati ) moram znati i PHP.
Takođe, javno pohvaljujem kolegu CodeName na nesebičnoj pomoći putem pp-a.
Trziste je gladno dobrih programera baza podataka.
Primjerice. Trenutno se bavim BP kao freelancer ali mi je u planu naci posao u nekoj firmi. Pripremam se za polaganje Microsoft MCSE certifikata. Taj certifikat + znanje C# = 99% sanse da odmah dobijem posao.
U firmama za koje sam se raspitivao programer BP radi prosjecno 2 godine prije nego ode raditi u drugu firmu na bolje placeno radno mjesto.

Ako smatras da znas programirati javi se nekoj firmi. Nemas sto izgubiti a mozes puno dobiti.

Poslano sa mog X5 koristeći Tapatalk
__________________
Omnia mutantia semper est!
Rodiak is offline  
Old 01.10.2016., 16:45   #10073
Bok dečki i cure, pratim vas samo sam malo zauzet u zadnje vrijeme

Nadam se da ima posla i kod vas. Ja sam sad uglavnom na wordpress-u, imam dosta nekog content managementa kojeg obavljam ručno koristeći miša pa bih zamolio frilensere koji rade sa WP slične stvari da preporuče nekog dobrog i povoljnog miša za puno klikanja posvuda. Znači da ima dobar DPI i da je precizan i pouzdan. Fala
Brkchey is offline  
Old 01.10.2016., 17:51   #10074
Vecina gaming miseva od 200 kuna pa na gore bi ti trebalo odgovarati, samo je poenta koliku šaku imaš.

Ja klikam dosta dok igram i jos imam golemu šapu, i koristim Sharkoon Fireglader koji sam našao za nekih 180kn u Konzumu. Osim sto odlicno lezi, ima i tegove za bolji osjecaj tezine.

Sent via Nokia 3310
Metal is offline  
Old 01.10.2016., 20:15   #10075
Fala druže Metalni, izgleda poveliko mišonja. A jel ovo gumirano sastrane, jel se znoji palac?

O kakvo je ono burence kao na koltu odozdo sa 7 metaka
Brkchey is offline  
Old 01.10.2016., 20:49   #10076
Da budem iskren, rijetko tu i držim palac.

A burence...
Well, pa to si ti u stvari ti tegići koje dodaješ sa donje strane.
Metal is offline  
Old 02.10.2016., 08:33   #10077
Super je ovaj mišonja, inače ne volim gejmerske mišove jer su komplikovani i puni nekih džidžabidža gdje se lijepi prljavština. Al ovaj je baš jednostavan, mada za moj ukus ja bih najradije što manje dodatnih dugmića al i ovako je dobro.

Reci i samo da li točkić ima zamajac ili je obični i da li je skrolanje tečno?
Brkchey is offline  
Old 02.10.2016., 10:02   #10078
Točak je sasvim dobar, mada sam ja recimo najbolji vidio na Gigatech gaming miševima od cca 100kn.
Što se tiče zamajca, ne bih znao što je to a kod nas ovde ima skroz drugo značenje.
Metal is offline  
Old 02.10.2016., 10:48   #10079
Quote:
Brkchey kaže: Pogledaj post
Ja sam sad uglavnom na wordpress-u, imam dosta nekog content managementa kojeg obavljam ručno koristeći miša pa bih zamolio frilensere koji rade sa WP slične stvari da preporuče nekog dobrog i povoljnog miša za puno klikanja posvuda. Znači da ima dobar DPI i da je precizan i pouzdan. Fala
Pogledaj si Logitech MX master ako hoćeš, meni je dobar jer me ne boli ruka kao što me znala boljeti dok sam koristila "obične" miševe. Scroll mi je super na njemu. I precizan je, iako ne savršeno kao što obično piše u njegovom opisu.
Ali nije baš povoljan i treba malo da se navikneš na njega. I meni malo zna smetati što ga treba puniti recimo jednom tjedno, ovisno naravno koliko se radi s njim. Ali puni se na USB i može se normalno raditi dok se puni. I ja ne radim u WP, nego grafičku pripremu. Pa vidi.
Pennelopa is offline  
Old 02.10.2016., 12:22   #10080
@ Metalni - zamajac, mali uteg koji služi da se dobije na okretnom momentu prilikom upotrebe bilo kakvog okretnog mehanizma i time olakša okretanje.

@ Penelopa, hvala za prijedlog, izgleda mi puno elegantnije za posao ali je i skup. Nisam gejmer pa bih radije ovako nešto jednostavnije. Ima li koristi od ovog horizontalnog skrolera i koliko često ga koristiš?
Brkchey is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.