Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2010., 16:19   #1
Exclamation VW Golf IV 1.9 SDI

Pozdrav svima!!!! Stari mi hoće kupiti golfa 4 1.9 sdi, zanima me kakvo je vaše mišljenje o tom autiću! Što možete reći o sdi tehnologiji. Znam da ne može parirati tdi - u, ali dali su to ok motori! Što se može očekivati od toga?
Gromce is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 16:34   #2
moj stari ima caddy 1.9sdi i super je zadovoljan sa potrošnjom i kvalitetom motora, sad ima 145k km i nije imao niti jedan kvar na motoru, i ja dosta često vozim taj auto tak da mogu reći iz prve ruke da je ok za običnu vožnju
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 16:39   #3
Quote:
marq.fcb kaže: Pogledaj post
moj stari ima caddy 1.9sdi i super je zadovoljan sa potrošnjom i kvalitetom motora, sad ima 145k km i nije imao niti jedan kvar na motoru, i ja dosta često vozim taj auto tak da mogu reći iz prve ruke da je ok za običnu vožnju
A možeš li mi reći odnosno dali znaš, dal je to isti motor kao u golfu ili... Čuo sam da im je potrošnja prihvatljiva, ali ako ga imaš dal mi možeš reći iz prve ruke oko koliko litara se kreće... (normalna vožnja).
Gromce is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 16:44   #4
Quote:
Gromce kaže: Pogledaj post
A možeš li mi reći odnosno dali znaš, dal je to isti motor kao u golfu ili... Čuo sam da im je potrošnja prihvatljiva, ali ako ga imaš dal mi možeš reći iz prve ruke oko koliko litara se kreće... (normalna vožnja).
jel isti motor, moj je 2003 godina, ima tu na forumu dosta znalaca pa malo pričekaj za bolji odgovor

kreće se negdje oko 5,5-7 litara
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 17:04   #5
Quote:
marq.fcb kaže: Pogledaj post
jel isti motor, moj je 2003 godina, ima tu na forumu dosta znalaca pa malo pričekaj za bolji odgovor

kreće se negdje oko 5,5-7 litara
Koliko je konja taj motor u Caddyju, 64 ili 68?
vicenzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 17:14   #6
Quote:
vicenzo kaže: Pogledaj post
Koliko je konja taj motor u Caddyju, 64 ili 68?
mislim da je 64
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 17:25   #7
Quote:
Gromce kaže: Pogledaj post
A možeš li mi reći odnosno dali znaš, dal je to isti motor kao u golfu ili... Čuo sam da im je potrošnja prihvatljiva, ali ako ga imaš dal mi možeš reći iz prve ruke oko koliko litara se kreće... (normalna vožnja).

Sve ovisi šta želiš od auta..1.9sdi je trom na startu i dosta treba vremena za krajnju brzinu...to je provjerena mašina koja može prijeći veliki br kilometara (450.000) bez značajnijih kvarova
bradax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 17:28   #8
imali problema sa getribama ako se ne varam,kao od vibracija se nešto sjebe,a getriba ista kao na benzincu 1.4 ako se ne varam....
schtakor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 17:38   #9
Quote:
Gromce kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!!!! Stari mi hoće kupiti golfa 4 1.9 sdi, zanima me kakvo je vaše mišljenje o tom autiću! Što možete reći o sdi tehnologiji. Znam da ne može parirati tdi - u, ali dali su to ok motori! Što se može očekivati od toga?
Ja ti imam taj SDI u škodi. Motor je odlican, troši ko upaljac,ako nikad ga nisam uspio naterati preko 5,8 L/100km mješovite vožnje.

Potrošnja starom cestom Popovača - Sisak - Žažina - Zagreb ispod 4 litre ako se voziš 60 - 80 u petoj. Jedino što ti je minus je to kaj je taj motor slab odnosno ako se misliš ganjan nula bodova. To je za penzionersku vožnju, motor ujednaceno vuce iz niskih okretaja tako da ga možeš šaltati na 2000 okretaja u normalnoj vožni do maksimalno 2500 okretaja kad ti treba. I naravno poznata tehnologija DAS AUTA vrlo kvalitetno. Motor na -15°C pali ko grom i bez grijaca.

Sad ima 109 000 km i troši mi 3dcl ulja na 10 tkm(od servisa do servisa) kaj je kita labudova. I samo da napomenem da tih tri deci troši od prvog dana.

Zakljucak:
Ako je auto dobar i još za pristojnu cijenu a mislis se lagano voziti kupuj bez puno matematike.
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 19:02   #10
Quote:
EGR kaže: Pogledaj post
Ja ti imam taj SDI u škodi. Motor je odlican, troši ko upaljac,ako nikad ga nisam uspio naterati preko 5,8 L/100km mješovite vožnje.

Potrošnja starom cestom Popovača - Sisak - Žažina - Zagreb ispod 4 litre ako se voziš 60 - 80 u petoj. Jedino što ti je minus je to kaj je taj motor slab odnosno ako se misliš ganjan nula bodova. To je za penzionersku vožnju, motor ujednaceno vuce iz niskih okretaja tako da ga možeš šaltati na 2000 okretaja u normalnoj vožni do maksimalno 2500 okretaja kad ti treba. I naravno poznata tehnologija DAS AUTA vrlo kvalitetno. Motor na -15°C pali ko grom i bez grijaca.

Sad ima 109 000 km i troši mi 3dcl ulja na 10 tkm(od servisa do servisa) kaj je kita labudova. I samo da napomenem da tih tri deci troši od prvog dana.

Zakljucak:
Ako je auto dobar i još za pristojnu cijenu a mislis se lagano voziti kupuj bez puno matematike.
Hvala na informacijama, pa auto sad ima 112356 km (stvarni kilometri provjereno), nadam se da neće biti problema.... ljudi zahvaljujem se na informacijama... , a ako ima tko još kaj za reći neka slobodno napiše....
Gromce is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 19:19   #11
Traktor,nepoderiv,malo trosi,nikam nejde i to bi bilo to......

Po meni jedan od najkvalitetnijoh dizelasa na svijetu.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 19:30   #12
Motor za obrt dobar (pouzdan, malo troši...)
Za obitelj - kurac! Bučan, trom i još ako te uhvati serija koja loče ulje (litar na 1500km, što je kao po VW-u normalno) onda si ga najeba!
Prika moj.... ne bi ti ja to ..........
Kvadricus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 19:43   #13
Quote:
Kvadricus kaže: Pogledaj post
Motor za obrt dobar (pouzdan, malo troši...)
Za obitelj - kurac! Bučan, trom i još ako te uhvati serija koja loče ulje (litar na 1500km, što je kao po VW-u normalno) onda si ga najeba!
Prika moj.... ne bi ti ja to ..........

Bučan, trom, slažem se, ali taj motor ne spada u seriju koji troše 1l ulja na 1000km, taj motor je u petici PD, a stari 1,9sdi nije PD sistem.
Btw, kvar koji sam ja imao na četvorci je bilo membrana od serva kočnica, kupio polovni bubanj s membranom i kočionim cilindrom za 50e.

Podizači, to mi spada pod normalno...
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 19:58   #14
Ima dva SDI vw-a a u familiji.Polo iz 97 je sada s 270 000km i još se neda a na Golfu IV generalka na 127 000 km.Nisu nešto startni ali su mali potrošaći.Uglavnom zalomila se tu i tamo serija s lošijim motorom,generalno ide većina njih do 350 000km bez problema,ostalo je lutrija.
arnazabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 20:12   #15
Quote:
vieri21 kaže: Pogledaj post
Bučan, trom, slažem se, ali taj motor ne spada u seriju koji troše 1l ulja na 1000km, taj motor je u petici PD, a stari 1,9sdi nije PD sistem.
Btw, kvar koji sam ja imao na četvorci je bilo membrana od serva kočnica, kupio polovni bubanj s membranom i kočionim cilindrom za 50e.

Podizači, to mi spada pod normalno...
Moj stari dado ima jednog takvog iz 2000. god koji udara po ulju (GORE NEGO NEKO PO GEMIŠTU) od prvoga dana (novog je uzeo)... (50kW/68KS)
Auto je pouzdan, nema tu što....izuzmemo li tu sitnicu o ulju i neke zajebancije u završnoj obradi (što nije tema topica)...
Ali nije to za obitelj jeba ga jarac...
Kvadricus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 21:03   #16
Quote:
Kvadricus kaže: Pogledaj post
Moj stari dado ima jednog takvog iz 2000. god koji udara po ulju (GORE NEGO NEKO PO GEMIŠTU) od prvoga dana (novog je uzeo)... (50kW/68KS)
Auto je pouzdan, nema tu što....izuzmemo li tu sitnicu o ulju i neke zajebancije u završnoj obradi (što nije tema topica)...
Ali nije to za obitelj jeba ga jarac...
Gle, nemoj suditi da li auto valja ili ne valja po jednom autu. SDI je dobar motor i nije potrošac ulja. Od mog brata sa 270 000 trosio skoro nista ulja, a od kuma polo s istim tim motorom 230 000 troši 1 deci na iljadu s tim da je treci vlasnik.
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 22:55   #17
Quote:
EGR kaže: Pogledaj post
Gle, nemoj suditi da li auto valja ili ne valja po jednom autu. SDI je dobar motor i nije potrošac ulja. Od mog brata sa 270 000 trosio skoro nista ulja, a od kuma polo s istim tim motorom 230 000 troši 1 deci na iljadu s tim da je treci vlasnik.
Prika nije taj slučaj usamljen već vjerojatno cijele serije do 2002. čini mi se imaju taj problem, netko manje ili više ovisno o stilu vožnje (postojali su topic-i i na ovom forumu koji su detaljno razglabali o tom problemu, pa ti prošaltaj po stranicama i vidi). Aj bok!
Kvadricus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 23:23   #18
Moj ne troši toliko koliko si napisao, uglavnom u granicama normale, nekad dotočim 2-3dl ulja između servisa i to je to.
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 23:33   #19
Ja imam tocno taj auto!Meni se ne cinivrlo trom,al doduse ja nisam nikad ni vozio jaka auta,trosio od 4,5 do 5,5 litara,ako prede 6 litara ja cu ti to popit ....a ono da se mjenja na 2000 okretaja je jedna od zescih provala,prije 3000 nikad ne prebacivam....nagazit more do najmanje 160-180,ulja slabo trosi,malo je bucni,moj preso 180000 nikakvih kvarova,2003 godiste....Svatko ce ti reći ma to je auto extra,trosi ko upaljac,popravci vrlo jeftini itd....samo je spor...i to jedino ljudi mogu reci da je lose za njega,ja stvarno neznam kako oni razmisljaju,mozda vole ulicne trke i to,al auto je stvarno ok sto se tice brzine! neznam sta vise da ti kazem osimdlicno auto! DAS AUTO
boys123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:52   #20
Za autora topic-a: Ako ti je ćaća umirovljenik i kupuje za sebe to je sasvim ok, samo neka bude od 2002. pa nadalje.
Ako kupujete za obitelj nemojte taj traktor, ima puno boljeg za uživat u vožnji i životu...
Kvadricus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.