Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2014., 19:51   #2281
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Jel vozi taj tramvaj uopće?
vozi. bio je u remontu nakon iskliznuća 2 godine i od ovog ljeta je opet u funkciji
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 22:15   #2282
wohoo. još malo pa će se moći i u trst doći vlakom+tramvajem.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 14:58   #2283
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Cool
Na kaj si pisala - customer service?
Da Zapravo, nisam pisala mail nego ispunila onaj obrazac za upite.
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 17:51   #2284
Hm, tek sad vidim da mi nisu poslali kartu nego samo order confirm. Piše br. vagona i sjedala ali nema nikakvog barkoda. Da li da to isprintam ili ću dobiti kartu prije ulaska u vlak?..kako to ide?

Edit: vidim da se karte podižu putem self servicea. Kakva je tu procedura?
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 20:42   #2285
U ponedjeljak bi s još dva frenda išao na more u Kaštel Novi s vlakom, sad gledam cijenu karata na webu od hž-a i u jednom smjeru je 150 kn, a povratna 300. Šta ne bi povratna trebala bit jeftinija? Onda vidim da ima popust za studente 25% i piše cijena 280 kn. Kak to može biti 25% uopće??? Pošto sam ovo ljeto upiso faks tek i nemam indeks niti iksicu mislio sam da mi sestrična kupi 3 karte, ali sam negdje pročito da može kupit samo jednu na svoj indeks i da kondukteri te traže indeks u vlaku, a ja ga nemam. Jel to istina da traže indeks ako imaš tu kartu, mislim ko nosi indeks sa sobom? Jel ima koja druga opcija ili ćemo morati kupovati redovnu kartu?
Matoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 21:27   #2286
Quote:
Matoje kaže: Pogledaj post
U ponedjeljak bi s još dva frenda išao na more u Kaštel Novi s vlakom, sad gledam cijenu karata na webu od hž-a i u jednom smjeru je 150 kn, a povratna 300. Šta ne bi povratna trebala bit jeftinija? Onda vidim da ima popust za studente 25% i piše cijena 280 kn. Kak to može biti 25% uopće??? Pošto sam ovo ljeto upiso faks tek i nemam indeks niti iksicu mislio sam da mi sestrična kupi 3 karte, ali sam negdje pročito da može kupit samo jednu na svoj indeks i da kondukteri te traže indeks u vlaku, a ja ga nemam. Jel to istina da traže indeks ako imaš tu kartu, mislim ko nosi indeks sa sobom? Jel ima koja druga opcija ili ćemo morati kupovati redovnu kartu?
ako gledaš redovnu kartu, nešto krivo gledaš. cijena jednosmjerne ZG-ST je 190 kn + doplata za brzi vlak = 197 kn. povratna je 315,20 kn.

što se tiče indeksa - traže ga. nemoj se igrati. ista stvar s posuđivanjem iskaznice za mlade (K33J) - često traže na uvid.

što se tiče iskaznice za mlade K33J - njome ostvaruješ dobar popust pa je tako jedan smjer 137,90 kn, ali se tu povratna računa kao dvije jednosmjerne, pa te ispadne 275,80 kn.

(btw zar nisi indeks dobio prilikom upisa?)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 21:45   #2287
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ako gledaš redovnu kartu, nešto krivo gledaš. cijena jednosmjerne ZG-ST je 190 kn + doplata za brzi vlak = 197 kn. povratna je 315,20 kn.

što se tiče indeksa - traže ga. nemoj se igrati. ista stvar s posuđivanjem iskaznice za mlade (K33J) - često traže na uvid.

što se tiče iskaznice za mlade K33J - njome ostvaruješ dobar popust pa je tako jedan smjer 137,90 kn, ali se tu povratna računa kao dvije jednosmjerne, pa te ispadne 275,80 kn.

(btw zar nisi indeks dobio prilikom upisa?)
ja sam gledo do kaštel starog ne do splita pa je zato jeftinije. da dobili smo ali smo ih trebali ostaviti na faksu
Matoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 12:29   #2288
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Hm, tek sad vidim da mi nisu poslali kartu nego samo order confirm. Piše br. vagona i sjedala ali nema nikakvog barkoda. Da li da to isprintam ili ću dobiti kartu prije ulaska u vlak?..kako to ide?

Edit: vidim da se karte podižu putem self servicea. Kakva je tu procedura?

Trebala bi negdje imati neki ref. br. Imaš na svakoj stanici automate koji su u pravilu jednostavni za rukovanje. Sad... u Italiji nisam ali u DE i FR to jako lijepo i brzo funkcionira.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 14:35   #2289
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Hm, tek sad vidim da mi nisu poslali kartu nego samo order confirm. Piše br. vagona i sjedala ali nema nikakvog barkoda. Da li da to isprintam ili ću dobiti kartu prije ulaska u vlak?..kako to ide?

Edit: vidim da se karte podižu putem self servicea. Kakva je tu procedura?
Šta nisi dobila ovako nešto?

__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 15:17   #2290
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Trebala bi negdje imati neki ref. br. Imaš na svakoj stanici automate koji su u pravilu jednostavni za rukovanje. Sad... u Italiji nisam ali u DE i FR to jako lijepo i brzo funkcionira.
Hvala. Mislim da sam skužila otprilike kako to ide.



Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Šta nisi dobila ovako nešto?
Ne.
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 20:06   #2291
Quote:
Matoje kaže: Pogledaj post
U ponedjeljak bi s još dva frenda išao na more u Kaštel Novi s vlakom, sad gledam cijenu karata na webu od hž-a i u jednom smjeru je 150 kn, a povratna 300. Šta ne bi povratna trebala bit jeftinija? Onda vidim da ima popust za studente 25% i piše cijena 280 kn. Kak to može biti 25% uopće??? Pošto sam ovo ljeto upiso faks tek i nemam indeks niti iksicu mislio sam da mi sestrična kupi 3 karte, ali sam negdje pročito da može kupit samo jednu na svoj indeks i da kondukteri te traže indeks u vlaku, a ja ga nemam. Jel to istina da traže indeks ako imaš tu kartu, mislim ko nosi indeks sa sobom? Jel ima koja druga opcija ili ćemo morati kupovati redovnu kartu?
X-ica ti je saa samo kartica. Ja sam ti student pa znam tako da ti nova xica nije ništa veća od osobne karte.
Melquiades Gama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 00:14   #2292
Free £10 East Coast eVoucher giveaway with O2
http://www.holidaypirates.com/others...veaway-with-o2
__________________
...godine prolaze moje,ja cekam titule tvoje i svakim danom sve vise volim te...
kongres is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 01:16   #2293
Bok, moze li mi netko pomoci da li ja dobro gledam na nizomeskim zeljeznicama (NS.NL), treba mi za 3 odrasle osobe karte za vlak iz Amsterdama Centrak za Essen Hbf (Njemacka)
polazak je srijeda 05.11.2014 navecer u 18:34h
povratak je subota 08.11.2014 isto navecer u 18:46h

Putuje se Amsterdam Central Duisburg Hbf Essen Hbf sve ICE. a povratak je Essen Hbf - Mönchengladbach Hbf s regional (RE) pa dalje s ICE do Amsterdam Centrala.

i meni ispada 114 EUR pvratna karta za 3 osobe. Dakle, po 38 EUR po osobi. Zar je ovo moguce ovako jeftino a ICE -om se vozi ? Nisam nikada putovao vlakom na medjunarodnim linijama. Hvala za pomoc !!!
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 01:47   #2294
Zašto ne, i to osobito u Njemačkoj i toj regiji gdje je to praktički njima tramvaj. Zna se naći i karata po 20€ koje povezuju velike gradove Europe.
Evo, meni na bahn.com izbacuje 19 u jednom smjeru što je tvojih 38€ povratno. Kupi što prije jer kod njih cijena raste sa približavanjem putovanja.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 20:11   #2295
Gdje mogu vidjeti vozni red Zg-Frankfurt?
Na HŽ stranici pokušavam otvoriti, ali me traži da to nešto skinem, al opet ne mogu otvoriti ni jednim pdf. readerom.

Naime, zanima me put do Colognea.
Pa sam mislila ići Zagreb - Frankfurt - Cologne
Jel mi može netko reći koliko je okvirno od Zagreba do Frankfurta vremenski? Znam samo da je od Frankfurta do Colognea sat i deset minuta. I jel ima negdje web gdje bi mogla vidjeti otprilike cijenu tih karti?
__________________
The truth is you don't know what's going to happen tomorrow. Life is a crazy ride, and nothing is guaranteed.
lexi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 20:30   #2296
Quote:
lexi3 kaže: Pogledaj post
Gdje mogu vidjeti vozni red Zg-Frankfurt?
Na HŽ stranici pokušavam otvoriti, ali me traži da to nešto skinem, al opet ne mogu otvoriti ni jednim pdf. readerom.

Naime, zanima me put do Colognea.
Pa sam mislila ići Zagreb - Frankfurt - Cologne
Jel mi može netko reći koliko je okvirno od Zagreba do Frankfurta vremenski? Znam samo da je od Frankfurta do Colognea sat i deset minuta. I jel ima negdje web gdje bi mogla vidjeti otprilike cijenu tih karti?
vlak 212. polazi iz Zagreba u 6h50, dolazak u Frankfurt u 19h40.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 20:52   #2297
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
vlak 212. polazi iz Zagreba u 6h50, dolazak u Frankfurt u 19h40.
Puno hvala.
__________________
The truth is you don't know what's going to happen tomorrow. Life is a crazy ride, and nothing is guaranteed.
lexi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 21:15   #2298
inače, možeš uzeti Smart kartu - 49€ jedan smjer i 49€ drugi. samo se treba ranije uzeti.
http://www.hzpp.hr/povlasticeumedunarodnom
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 21:32   #2299
Quote:
lexi3 kaže: Pogledaj post
Gdje mogu vidjeti vozni red Zg-Frankfurt?
Naime, zanima me put do Colognea.
Pa sam mislila ići Zagreb - Frankfurt - Cologne
Jel mi može netko reći koliko je okvirno od Zagreba do Frankfurta vremenski? Znam samo da je od Frankfurta do Colognea sat i deset minuta. I jel ima negdje web gdje bi mogla vidjeti otprilike cijenu tih karti?
Pravilo ti je što ranije kupiš to jeftinija karta.
Cijena karte Zagreb-Frankfurt ti je 89€ ako ćeš uzimati barem tjedan dana naprijed,a Zagreb-Frankfurt-Koln ti je 109€ s time da bi kartu morala kupiti barem 2 tjedna unaprijed za tu cijenu i u Frankfurtu presjesti na ICE vlak za Koln i usput osjetiš kako se voziti 250-300 km/h .Evo recimo za datum 20.10.


EDIT: x-type je našao i jeftinije.

Zadnje uređivanje ConanZg : 05.10.2014. at 21:37.
ConanZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 21:33   #2300
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
inače, možeš uzeti Smart kartu - 49€ jedan smjer i 49€ drugi. samo se treba ranije uzeti.
http://www.hzpp.hr/povlasticeumedunarodnom
Pa to i nije tolko puno.
Hvala na linku, pogledati ću malo da vidim što još nude.
__________________
The truth is you don't know what's going to happen tomorrow. Life is a crazy ride, and nothing is guaranteed.
lexi3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.