Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2005., 10:10   #1
Trnci po tijelu / u rukama, nogama...

Ne znam zašto, ali već dva puta u tjednu mi se događa da čim legnem u krevet i hoću ić spavat, počinjem osjećat trnce u lijevoj ruci i nozi ili desnoj ruci i nozi. Al ne utrne mi ruka sad da ja nemam osjeta, nego onaj neugodan osjećaj peckanja-kad se krv kao vraća u ruke/noge. Isto tako imam i osjećaj "trganja" u mišićima. Al kak je to moguće ak se ja legnem na leđa i s ničim ne pritišćem tu ruku il nogu? Jel to može bit od umora mišića? Ili nešto drugo? Zanima me jel postoji neko jednostavno objašnjenje toga ili baš moram ići doktoru?
Hvala!
becky_maro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 10:53   #2
Proguglaj na 'pins and needles'
Moze bit znak svacega.. i cesto se dogadja ljudima ..ne valja ako ne prestaje..
Najcesce je od ukljestenog zivca.
Moze bit od otrova u organizmu - npr cigareta i alkohola.
Moze bit znak dijabetisa ili lupusa a moze i od panic attack-a, MS, srcanih problema, nedostatak vitamina B12, problema stitnjace,reumatskog artritisa itd..itd..
A moze i od pretjeranog rada na kompjuteru.
to se dogodilo jednoj mojoj prijateljici na poslu i ustanovljeno je da je posljedica pretjeranog rada na kompjuteru.
Vjerojatno je nista ali ja bih otisla doktoru..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 11:06   #3
Hvala, tek sad kad vidim što sve može bit uzrok bum tek dobila panic attack!!! Pričekat ću još par dana i vidjet hoće li se smirit.
becky_maro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 12:44   #4
Još jedno pitanje - jel to možda može bit povezano sa niskim tlakom? Tipa, loša cirkulacija? Jer ja stvarno imam niski tlak, nemrem se vozit u tramvaju stoječki vise od par stanica i već se rusim.
becky_maro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 13:06   #5
Quote:
Ona007 kaže:

Moze bit znak dijabetisa
bolest se dakle zove i pise dijabetes (engl. diabetes, lat. diabetes mellitus, hrv. jos i secerna bolest)

zapravo je mala sansa da je to trnjenje, kao izdvojen simptom, povezano sa secernom bolescu. tek u kombinaciji i s drugim karakteristicnim simptomima bi se moglo posumnjati i na dijabetes.

pokretacici topica: nema smisla da ovako nagadjas, svakako idi doktoru. ne mora biti nista opasno, ali preko foruma ti to nitko ne moze potvrditi.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 13:15   #6
Quote:
violent_femmes9 kaže:
bolest se dakle zove i pise dijabetes (engl. diabetes, lat. diabetes mellitus, hrv. jos i secerna bolest)

zapravo je mala sansa da je to trnjenje, kao izdvojen simptom, povezano sa secernom bolescu. tek u kombinaciji i s drugim karakteristicnim simptomima bi se moglo posumnjati i na dijabetes.

pokretacici topica: nema smisla da ovako nagadjas, svakako idi doktoru. ne mora biti nista opasno, ali preko foruma ti to nitko ne moze potvrditi.

Dijabetes nemam, jer mi je šećer u normali - vadila sam nedavno krv. A doktorici mojoj idem kad mi fakat zagusti, jer je neljubazna i ima neke svoje ideje...krive dijagnoze i terapije. Razmisljam o promjeni doktora, samo ne znam kojeg izabrat. Al to je već druga tema topica. Htjela sam okvirno znat o ćemu se radi, da mi se doktorica ne bi nasmijala u facu jer sam joj dosla zbog neke gluposti,a ona ima puno posla.
becky_maro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 13:36   #7
pa nisi dosla zbog neke gluposti, nego zbog svoga zdravlja.

uostalom, promijeni dr ako si nezadovoljna, mozes to napraviti u svako doba godine.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 18:28   #8
Ma ovo je prekrasno. Na ovom podforumu ima hrpa ljudi koja kuka kako su im doktori neljubazni i neznalice, ali uredno imaju svoj karton kod njih

Daj ženo draga, ako ti doktorica ne valja, raspitaj se kod prijatelja, tetke, susjede, tete u trgovini. Netko negdje ima doktora s kojim je zadovoljan. Lijepo uzmi svoj karton i nađi si drugog doktora.

Frizera sigurno bez problema promijeniš ako ti unakazi frizuru
cyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 18:58   #9
Quote:
cyra kaže:
Ma ovo je prekrasno. Na ovom podforumu ima hrpa ljudi koja kuka kako su im doktori neljubazni i neznalice, ali uredno imaju svoj karton kod njih

Daj ženo draga, ako ti doktorica ne valja, raspitaj se kod prijatelja, tetke, susjede, tete u trgovini. Netko negdje ima doktora s kojim je zadovoljan. Lijepo uzmi svoj karton i nađi si drugog doktora.

Frizera sigurno bez problema promijeniš ako ti unakazi frizuru

Nisam ja kukala, daleko od toga - da sam htjela promijenit doktoricu, napravila bi to i gotovo. Problem oko toga je kompliciraniji nego misliš, no ponovit ću - to nije tema ovog topica.

Hvala svima na savjetima, bar znam otprilike što je.

P.S.Frizeru idem svake prijestupne, nisam od onih koji daju 300kn za zurku, a groblje u ustima. (što često vidim u fendovoj ordinaciji,a stvarno je žalosno)
becky_maro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 23:16   #10
Quote:
becky_maro kaže:
Još jedno pitanje - jel to možda može bit povezano sa niskim tlakom? Tipa, loša cirkulacija? Jer ja stvarno imam niski tlak, nemrem se vozit u tramvaju stoječki vise od par stanica i već se rusim.
Po mojim saznanjima , DA.
A to ovako objasnjavam .
Niski tlak uzrokuje malu ili nikakvu cirkulaciju , i onda dolazi do trnjenja misica
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 23:31   #11
Ako ti ne odgovara doktor, zašto ne promijeniti?

Ja sam mislila da mi to uopće nije bitno u životu jer nikad nisam bolesna a i radim u bolnici, ali sam išla u jednu lijevu zemlju gdje mi je trebala hrpa lijekova i imala sam sreću s mojom doktoricom - žena mi je napisala sve, ali baš sve što mi treba, neke stvari sam joj isprintala i odnijela, malo smo to zajedno proučile i došle do zaključka što sve treba. I to ne samo za mene, nego mi je sve dala duplo i za moju suputnicu. Dobila sam 14 recepata i 2 uputnice

Komunikacija je bitna, j... doktora s kojim ne možeš razgovarati i koji ima neke svoje "ideje".

A ono što je začuđujuće - taj put me vidjela prvi put u svojoj ordinaciji

Ovi tvoji simptomi su vrlo nespecifični i ako traju duže vrijeme bilo bi dobro otići na jedan razgovor i pregled.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2005., 12:39   #12
Quote:
lahor kaže:
Ako ti ne odgovara doktor, zašto ne promijeniti?

Ja sam mislila da mi to uopće nije bitno u životu jer nikad nisam bolesna a i radim u bolnici, ali sam išla u jednu lijevu zemlju gdje mi je trebala hrpa lijekova i imala sam sreću s mojom doktoricom - žena mi je napisala sve, ali baš sve što mi treba, neke stvari sam joj isprintala i odnijela, malo smo to zajedno proučile i došle do zaključka što sve treba. I to ne samo za mene, nego mi je sve dala duplo i za moju suputnicu. Dobila sam 14 recepata i 2 uputnice

Komunikacija je bitna, j... doktora s kojim ne možeš razgovarati i koji ima neke svoje "ideje".

A ono što je začuđujuće - taj put me vidjela prvi put u svojoj ordinaciji

Slažem se s tobom, čim ću bit u prilici za promjenu doktora - tražit ću nekog takvog. Već pikiram na doktora od mog frenda, pa ću vidjet iza Nove godine.
becky_maro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2005., 00:08   #13
Moj brat je imao slične simptome i dijagnosticirali su mu spondilozu. Naravno to ne mora biti i tebi. Trnci mogu biti od nekog bezazlenog razloga (najčešće), ali i jedan od simptoma težih bolesti. Mislim da bi bilo dobro da pođeš doktoru bez obzira koliko neljubazna bila. Ona je tu da te liječi i ako treba da te pošalje specijalistu, pa se jednostavno ne obaziri na njenu neljubaznost dok je ne promjeniš.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 20:50   #14
Lakat i trnci

Imam mali problemčić i nadam se pokojem mišljenju i savjetu.
Često sam za kompjuterom, i kad se naslonim na laktove ponekad (u zadnje vrijeme češće) mi znaju blago utrnuti mali i srednji prst i trnu 10-15 min. Počne čim se naslonim, i to trenutno,kao impuls, čim lakat dodirne površinu... kao da me udarila struja. Drugih smetnji nemam, dobrog sam zdravlja...no zanima me zbog čega ti trnci u određenim položajima (čak sam i rukom dodirnula tu točku na laktu bez da ga naslanjam igdje, koja kao da aktivira te trnce) nastaju. Napominjem da ne nastaju iz čistog mira, npr. dok hodam i sl...

Bilo koja informacija je dobrodošla...
Red_calibra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 21:21   #15
Nešto slično se događa i meni kad se kresnem u lakatni živac... Vrlo neugodan osjećaj koji prolazi nakon minutu-dvije... Ak se radi o tome, nemaš se šta brinut...
little wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 15:46   #16
...

Quote:
little wonder kaže:
Nešto slično se događa i meni kad se kresnem u lakatni živac... Vrlo neugodan osjećaj koji prolazi nakon minutu-dvije... Ak se radi o tome, nemaš se šta brinut...
Mene jedino zabrinulo to što ne prođe nakon 1-2 min nego trnci znaju trajat i do 20-30 min...inače mi je slabija cirkulacija u rukama, uvijek su hladnije.
Red_calibra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 21:42   #17
Quote:
Red_calibra kaže:
Imam mali problemčić i nadam se pokojem mišljenju i savjetu.
Često sam za kompjuterom, i kad se naslonim na laktove ponekad (u zadnje vrijeme češće) mi znaju blago utrnuti mali i srednji prst i trnu 10-15 min. Počne čim se naslonim, i to trenutno,kao impuls, čim lakat dodirne površinu... kao da me udarila struja. Drugih smetnji nemam, dobrog sam zdravlja...no zanima me zbog čega ti trnci u određenim položajima (čak sam i rukom dodirnula tu točku na laktu bez da ga naslanjam igdje, koja kao da aktivira te trnce) nastaju. Napominjem da ne nastaju iz čistog mira, npr. dok hodam i sl...

Bilo koja informacija je dobrodošla...


Poznato, nažalost. Teško se riješiti toga a da bitno ne promijeniš radne navike: ergonomska tipkovnica, miš, pravilan položaj ruku, tijela, više pauza, lagano razgibavanje ili čak prestati sa radom za kompjuterom na neko vrijeme ako je to moguće. Liječenje: kreme, injekcije pa operacija. Meni je prošlo nakon što sam reducirao vijeme uz komp kroz neka 2-3 tjedna i promjenio način na koji sjedim (naslon mi je bio okrenut naprijed i prek njega bi se prebacio a ruka mi se žuljala ili bi visila ) Sad opet dosta visim pa će me vjerojatno opet ćapit

konkretno "naša" boljka: http://en.wikipedia.org/wiki/Cubital_tunnel

općenito: http://en.wikipedia.org/wiki/Repetitive_strain_injury
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 21:03   #18
trnci iliti mravci

dakle imam povremeno trnce na jednom dijelu ledja, to traje nekih minutu.. ni toliko, znam da je to nesto sa zivcima u kozi
dal ima netko slicna iskustva
inace imam dijabetes vec 14 godina, vjerojatno je zbog toga ali ne kuzim zasto kad se pridrzavam svega
strah me je doktorici uopce rec za to poslat ce me u bolnicu... mrzim bit tamo neda mi se ni pomisljat na to
a sad kaj ak je nesto ozbiljno pa da s vremenom naje... ko zuti
weider tm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 23:08   #19
Kad imaš trnce u nekom dijelu tijela može ti nedostajati kalija. Najedi se banana
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 06:06   #20
Quote:
weider tm kaže: Pogledaj post
dakle imam povremeno trnce na jednom dijelu ledja, to traje nekih minutu.. ni toliko, znam da je to nesto sa zivcima u kozi
dal ima netko slicna iskustva
inace imam dijabetes vec 14 godina, vjerojatno je zbog toga ali ne kuzim zasto kad se pridrzavam svega
strah me je doktorici uopce rec za to poslat ce me u bolnicu... mrzim bit tamo neda mi se ni pomisljat na to
a sad kaj ak je nesto ozbiljno pa da s vremenom naje... ko zuti
Bez obzira kako dobro kontroliras dijabetes, vremenom mozes ipak dobiti perifernu neuropatiju. Ostecenje zivca. Ipak, manje nego da dijabetes ne kontroliras. Popricaj sa svojoj doktorici, nece te stavit u bolnicu zbog tog sitnog problema.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.