Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2007., 14:37   #201
Quote:
leo4 kaže:
Protekta prodaje talijanska vrata, od različitih dobavljača. Uzor (pročitaj moj post gore) ih sam radi po mjeri. cijena uzorovih povoljnija a kvaliteta bolja. Tvoj izbor! Ja sam se odlučio za Uzorov asortiman!
već sam stoput to rekao ali evo još jednom kad već pričamo o tome, ja isto mislim da su Uzor vrata kvalitetnija, usudio bih se reći, od svih drugih koja se mogu nabaviti u Zg i što je dosta važno oni rade vrata po mjeri što nije zanemarivo.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 22:29   #202
PROTUPROVALNA VRATA

Zanima me da li još netkom ima iskustva s kineskim jeftinim protuprovalnim vratima?

Da li je bolje rješenje od tih jeftinih vrata ugraditi sigurnosnu bravu na obična vrata?
lion10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 22:38   #203
Quote:
lion10 kaže: Pogledaj post
Zanima me da li još netkom ima iskustva s kineskim jeftinim protuprovalnim vratima?

Da li je bolje rješenje od tih jeftinih vrata ugraditi sigurnosnu bravu na obična vrata?
Ja mislim da bez obzira na kvalitetu sigurno su ta vrata bolja od obicnih drvenih sa nekom bravom koja zatvara u jednoj tocki . Ipak je ovo ako nista drugo zeljezarija, i ima vise tih tocaka zatvaranja.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 10:16   #204
Voilo bih da mi se javi netko tko ima iskustav s protuprovalnim vratima kupljenim u MD profilu. Zanima me da li je zadovoljan s tim vratima.
lion10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 10:11   #205
Quote:
lion10 kaže: Pogledaj post
Zar nitko nije kupio kineska protuprovalna vrata u MD profilu?
očito nije. Ja sam bio tamo 3 puta i išao četvrti put po vrata. I dođem, i gledam, i kažem si "pa zašto su tak jadna?", i kažemo si (žena i ja) ajmo po ona u Tik door Sesvete.
Odi u Gramat, vidio sam nešto u toj klasi za oko 1500 kn.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 10:27   #206
Osoba za ugradnju protuprovalnih vrata

Molim vas informaciju o osobi koja kvalitetno ugrađuje protuprovalna vrata.
lion10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 11:40   #207
Ja sam gledao prvo u Gramatu i tamo su vrata sa štokom bez onog dodatnog širokog okvira. Takva meni samo i odgovaraju jer su mi vrata odmah uz lijevi zid u stubištu. Onda sam otisao u MD profil, sve je to slicno. Bio sam i u Tok dooru u Sesvetama. Po meni nista nisu bolja od ovih u MD profilu ili Gramatu. Mogu oni pricat da je to njemačka proizvodnja iz Šangaja, ali ista je to zavrsna obrada kao sto to radi i kinez. Mene najvise smeta onaj loš var na spojevima štoka, pa sam i pitao u Tik dooru kako to da nisu onda to bolje izveli (kada već ističu da je njemačka proizvodnja u Šangaju). A vele kao što bi htjeo za tu cijenu (1850 kn). E, pa zasto bi onda za istu kvalitetu placao 1850 kn , kada u Gramatu ista kostaju 1343 (vikendom). Zato sam na kraju odlucio kupiti vrata u Gramatu. Upravo su mi ih dostavili. Jedino je bila zezancija ih odnijeti na 7. kat jer oni to ne nose, a u lift nisu stala. Ali najbolje je bilo kada sam na kartonu vidio da pise OPENING RIGHT oznaceno, a ja narucio lijeva. Vratili se dečki nazad, ali oni ne kuže što to uopće znači lijeva/desna pa u čudu zovu tamo nekog sa odjela da bi mi taj rekao da je u redu, da kinezi gledaju obratno ( sa vanjske strane)
Eto, upravo ih dovuko na 7. kat, popio 2 litre vode u ovo zimsko doba i sada cekam ugradnju sutra.
Jedino sto sam zaboravio pitat tko servisira ta vrata ako se nekaj desi tj. ako zastekaju. Mora postojat servis, jer gdje cu nosit radit kljuceve ako zatreba (iako ih ima 8 tj. 7+1 je nekakav drugaciji).
Na kraju, vrijede sigurno vise od ovih obicnih kaj sada imam (ista kao i sobna) i to je dovoljno, a i necu dugo ostat u tom stanu vjerojatno.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 11:55   #208
Da, slažem se da je to sve slično. A tko ti ugrađuje vrata i po kojoj cijeni? Da li si tu osobu našao preko preporuke?
lion10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 12:04   #209
Quote:
lion10 kaže: Pogledaj post
Da, slažem se da je to sve slično. A tko ti ugrađuje vrata i po kojoj cijeni? Da li si tu osobu našao preko preporuke?
Ugradjujem ja sa prijateljem. Mislim, on vodi igru, a ja pomazem. Nije mi htio reci nikakvu cijenu, pa cemo nesto sutra dogovoriti. Sigurno nece biti 750 kn koliko najmanje ovi drugi cijepaju. Mogu ga sutra pitat da li bi htio i jos netkome ugraditi i po kojoj cijeni, pa ti javim na PM.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 15:38   #210
kakva protuprovalna
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 08:11   #211
Evo montirali smo jucer ta vrata i sve super. Trajalo je nekih 5 sati. Ako tko treba majstora da mu montira takva ili slična protuprovalna vrata, neka se javi meni na PM pa cu mu dati broj telefona.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 10:05   #212
Drago mi je da je sve prošlo super. Da li se primjeti da su stara vrata skidana, a nova stavljana? Da li si se možda raspitao za servis vrata? Da li se vrata dobro zaključavaju, te da li primjetiš da je bolja zvučna i toplinska izolacija?

Evo, šaljem ti privatnu poruku za telefonski broj majstora.
lion10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 21:48   #213
Quote:
lion10 kaže: Pogledaj post
Drago mi je da je sve prošlo super. Da li se primjeti da su stara vrata skidana, a nova stavljana? Da li si se možda raspitao za servis vrata? Da li se vrata dobro zaključavaju, te da li primjetiš da je bolja zvučna i toplinska izolacija?

Evo, šaljem ti privatnu poruku za telefonski broj majstora.
Da, primjeti se da su stara vrata skidana. Ali prosao sam dosta katova u mojoj zgradi i gdje su daleko skuplja vrata montirana i rijetko je gdje posao zavrsne obrade tako dobar. Tesko se moze sakriti bas svaki trag ugradnje vrata. Kod mojih ulaznih vrata je situacija takva da je zid iznad vrata ustvari tanji od samog stoka vrata. Eto tu se vec vidi razlika recimo. Ali treba jos to malo kozmeticki rijesiti i biti ce super. I ovako vec super izgleda

Sto se tice servisa, nisam se raspitao i ustvari u nekoliko navrata vec hocu otici do Gramata da vidim to oko servisa. Cudi me da mi sami oni nisu rekli nista za servis ako zatreba zlu ne trebalo.

Vrata se zatvaraju i zakljucavaju bez ikakvih problema. Zvucna izolacija me ugodno iznenadila ! Evo primjera. Imam bezicno zvono za stan i sada kako smo to mijenjali vrata, tipka za zvono je bila zasarafljena na stari drveni stok. Pa smo to onda privremeno maknuli i reko idemo sad probat to zvono, tko zna jel ce raditi obzirom da ima zeljeza u tim vratima i tako to. I odem ja ispred vrata, zatvorim i kliknem jednom, nista. Kliknem drugi puta nista, reko valjda ne radi. Kad ovi otvore vrata, vele sta si navalio !?!? Pa sta necujes da radi ? Nisam vjerovao, ja ga stvarno nisam cuo, a od vrata je udaljeno 3 metra. Isto danas otvorim vrata da idem van, kad ono buka u stubistu netko nesto radi, lupa (kasnije saznah da jedan susjed isto montira vrata), prije nego sam otvorio vrata nista se nije culo. Eto, stvarno se ugodno iznenadih za zvucnu izolaciju.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 01:54   #214
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
"Tik Door" Sesvete
daš mi pliz broj i adresu od tik doora
i kolika ti je garancija na ta kineska vrata?

btw. imam i jedno pitanjce, tu ste svi stručnjaci, pa se nadam odgovoru. dakle, s tim protuprovalnim vratima sam dobila dva seta ključeva. sad bi trebalo poništiti ovaj set sa samo 2 ključa, e da bi onaj pravi set počeo "funkcionirati". kako se obavlja ta radnja, jel komplicirana, treba li biti neurokirurg da se to obavi ili može i neuko čeljade poput mene? hvala
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 08:48   #215
Imas sve podatke na www.tik-door.hr .

Ako mislis na ta kineska vrata, onda ne razumijem zasto bi trebalo neke kljuceve ponistavati. Meni su dva kljuca bila izvan paketa, a ostali zapakirani. No, koliko vidim i jedni i drugi najnormalnije rade. Nitko nije rekao da treba obaviti ikakvu radnju sa kljucevima kako ti opisujes. Ali, ako netko zna vise o tome.......
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 09:19   #216
Quote:
kokakoka kaže: Pogledaj post
daš mi pliz broj i adresu od tik doora
i kolika ti je garancija na ta kineska vrata?

btw. imam i jedno pitanjce, tu ste svi stručnjaci, pa se nadam odgovoru. dakle, s tim protuprovalnim vratima sam dobila dva seta ključeva. sad bi trebalo poništiti ovaj set sa samo 2 ključa, e da bi onaj pravi set počeo "funkcionirati". kako se obavlja ta radnja, jel komplicirana, treba li biti neurokirurg da se to obavi ili može i neuko čeljade poput mene? hvala
evo ti Internet adresa: http://www.tik-door.hr/ pa ćeš valjda uspjeti derivirati i onu zemaljsku.
Ključeve će ti poništiti odmah kod montaže. Inače uzmeš iz seta pravih ključeva jedan koji ima zareze na vrhu i s njim zaključaš i otključaš s obje strane - i to je to. Taj sa zarezima je važeči ključ a ona dva početna više ne otključavaju.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 09:40   #217
Cek, cek malo. Meni nitko to nije u Gramatu nista rekao. Ocito se moram otici raspitati. A nije ni bilo uputa o tome nigdje.
Ali dobro, pretpostavljam da je to zato da se poniste kljucevi koji su bili izlozeni mogucem kopiranju, jel tako ? Iako je glupo da se dva kljuca odmah ustvari "bacaju".
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 09:44   #218
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Cek, cek malo. Meni nitko to nije u Gramatu nista rekao. Ocito se moram otici raspitati. A nije ni bilo uputa o tome nigdje.
Ali dobro, pretpostavljam da je to zato da se poniste kljucevi koji su bili izlozeni mogucem kopiranju, jel tako ? Iako je glupo da se dva kljuca odmah ustvari "bacaju".
ona prva dva ključa su valjda montažni. Npr. montiraš vrata, zaključaš i nešto zašteka. Valjda još uvijek možeš jednostavno otključati s nečim. Kad je sve sjelo onda krstiš bravu s pravim ključem. Tak je meni baba objasnila koja mi je prodala vrata.
Dobio sam 2 + 6 ključeva. Ova 2 su za bacanje, a jedan od onih 6 je žuti (mesingani?) i ima zareze na vrhu. S njim se brava blagoslovi...
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 11:06   #219
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
evo ti Internet adresa: http://www.tik-door.hr/ pa ćeš valjda uspjeti derivirati i onu zemaljsku.
Ključeve će ti poništiti odmah kod montaže.....
vidiš, štos je u tome da mi to nisu napravili, jer mi nisu iz tik doora montirali vrata. onda ja iz lijenosti nisam mjesecima ništa radila s tom bravom, tako da cijelo vrijeme koristim ona dva početna ključa. sada bih ipak trebala to napraviti kako treba i početi koristi i pravi set ključeva. ovo što si ti opisao kao postupak, to je to, jel?

p.s. na koliko si dobio garanciju na svoja vrata?
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 11:34   #220
Quote:
kokakoka kaže: Pogledaj post
vidiš, štos je u tome da mi to nisu napravili, jer mi nisu iz tik doora montirali vrata. onda ja iz lijenosti nisam mjesecima ništa radila s tom bravom, tako da cijelo vrijeme koristim ona dva početna ključa. sada bih ipak trebala to napraviti kako treba i početi koristi i pravi set ključeva. ovo što si ti opisao kao postupak, to je to, jel?

p.s. na koliko si dobio garanciju na svoja vrata?
probaj otključati i zaključati s obje strane, s tim ključem sa zarezima dok su vrata otvorena. Nakon toga ova prva dva ključa više ne otvaraju. Možda su ti ipak to oni napravili?
Garanciju? Ne znam? S obzirom da sam sam ugrađivao mislim da nemam garancije.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:19.