Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2011., 14:19   #3641
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Pero U? Šalata?
Zar postoji neki drugi Pero?

Nego, moram pohvaliti i konobu Sole u Umagu (tj. Finidi) Bili smo veće društvo i sve smo naručili različito..a ja sam kopala svima u tanjur
I mogu samo reći- fenomenalno! Pljukanci sa škampima, njoki sa domaćom kokicom i, meni najdraži, file od lista s rižom
Imaju samo 3 vrste deserta ali sve savršeno: čokoladna parfe torta, kolač od sira preliven medom s tartufima i palačinke s vajnšatoom. Probala sam ih sve i svi su bili odlični, čak i med s tartufima (što sam nekoć mislila da je čista perverzija). No favorit mi je čokoladni parfe.
Skittle is offline  
Old 15.07.2011., 17:49   #3642
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Ja kod njih jedem samo taj punjeni lungić i odličan mi je.
Fino pečen,mekan,sočan,a nije skuren izvana.
Krokete i te stvari s ulja ne jedem ni doma,a ovi su mi izgledala naročito grozni.
Moje povrće sa žara je bilo dobro:tikvice koluti luka,paprika i malo patlidžana .
Za lungić - ok, to bum drugi put narucila kad se nadjem u blizini, al samo zbog tvoje dobre kritike.
Rostilj nas je privukao upravo zbog finog mirisa koji se širi okolo, kak i German veli.

Mozda sam imala pre velika ocekivanja, bas zbog toga kaj na Medvednici ima puno drugih mjesta koja imaju domacu kuhinju, i to jako finu.

Ali krokete nemojte ni slucajno narucivati. loši su.
coflek is offline  
Old 15.07.2011., 17:54   #3643
Quote:
coflek kaže: Pogledaj post

Mozda sam imala pre velika ocekivanja, bas zbog toga kaj na Medvednici ima puno drugih mjesta koja imaju domacu kuhinju, i to jako finu.
Hm, njihov roštilj mi je jedan od solidnijih u zg, nije ništa spektakularno, ali ni ni za bacit. A što se tiče ambijenta, tu su među top 5 u zagrebu..




Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 15.07.2011., 17:58   #3644
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Hm, njihov roštilj mi je jedan od solidnijih u zg, nije ništa spektakularno, ali ni ni za bacit. A što se tiče ambijenta, tu su među top 5 u zagrebu..




Sent from my iPhone using Tapatalk
ambijent je naravno dobar, vec samim time na kojem je mjestu
ali sve ostalo me razocaralo.

Ako ste probali npr. klopu u Grofici, nakon toga malo je tog bolje
coflek is offline  
Old 17.07.2011., 13:56   #3645
restorančić Don Percival, Šturovo, Slovačka

jela sam ražnjiće od piletine s jabukom i bananom, prelivene medom. dečki jedan jelena s knedlama, a drugi nekakvu koljenicu. porcije su ogromne i zbilja je jako fino - posebno ovo moje je bilo izvrsno, a vjerojatno i najveća porcija hrane koju sam ikad dobila: tri ogromna ražnjića, dvije krafne s marmeladom gore, voće i crveni kupus.
to troje + extra krumpir, 11 Zlaty Bažanta od pola litre, 6 Becherovki i jedna mineralna - 40 eura.

ako mi ikad bude usput, rado bih se vratila
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Old 17.07.2011., 14:19   #3646
Asia Wok n'Roll

-izja mongolosko meso
-kiselo ljutu juhu
-porciju nigiri sushia

frend je jeo meni 1
-rolice
-piletina nekakva (ljuto)
-pohani sladoled

sve skupa oko 166kn

mongolsko meso izvrsno kako li ga tako mekano naprave ?
piletina jako ljuta, ali sve fino i korektno

suši žešći promašaj, da nije bilo mrvicu wasabija i ukiseljenog đumbira žali bože 45kn. riža je bila totalno bljutava, ono nimalo octa šećera i svega ostalog šta treba ić u shusi rizu, puj jebemti!

morat ću u takenoko jeboga
grogo bolger is offline  
Old 17.07.2011., 16:36   #3647
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
morat ću u takenoko jeboga
'Ajd skoči, bolan u Manzoku pa javi kako je sad tamo. Ja obilazim oko njega kao mačak oko vruće kaše.
Emericzy is offline  
Old 17.07.2011., 17:09   #3648
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
'Ajd skoči, bolan u Manzoku pa javi kako je sad tamo. Ja obilazim oko njega kao mačak oko vruće kaše.
uteko sam ko' oparen kad vidijo suši sa puretinom i pršutom
(ili tako nešta ....)

spremam se u novi japanski tamo u zagorsku
grogo bolger is offline  
Old 17.07.2011., 17:10   #3649
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
'Ajd skoči, bolan u Manzoku pa javi kako je sad tamo. Ja obilazim oko njega kao mačak oko vruće kaše.
Ha ha, ni meni se bas ne reskira par stotina kuna pa se pridruzujem molbi
nevven is offline  
Old 17.07.2011., 17:13   #3650
Quote:
nevven kaže: Pogledaj post
Ha ha, ni meni se bas ne reskira par stotina kuna pa se pridruzujem molbi
Pa, Manzoku nije skup. (To je onaj takeaway u Gajevoj.)

A kakav je to u Zagorskoj? Nikad čuo.
Emericzy is offline  
Old 17.07.2011., 20:02   #3651
Restoran "Torcida" Donje polje kod Šibenika.
Janjetina i odojak s ražnja- predobri, iako odojak ne bi bio moj izbor nagovorili su me da probam i nisam se pokajala sočno mekano meso, dobro začinjeno, domaći kruh- lepinja za 5, salata, govedska juha (probala od sina) ok je bila, fini rezanci. Zamjerka za palačinke koje sam uzela malome- valjda nigdje ne možeš pojesti ukusnu palačinku istina spominjao je još tiramisu i još nešto ali s obzirom da je bilo za 3- godišnjaka (loš) izbor je bila palačinka.
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Old 17.07.2011., 20:15   #3652
Pizzerija Kalimero (Koprivnica)

Odlučio sam probati meksička jela pa sam naručio Quesadilla de chorizo (tortilje punjene sirom i kulenom)..jelo je imalo čudan okus ali mi se svidjelo...
The Angel of Death is offline  
Old 17.07.2011., 20:25   #3653
Castro Bistro, Budimpešta
zgodan kafić/restorančić, mada moram priznati da im je stara lokacija bila bolja :nostalgija:
jako fini popečci od krumpira s umakom od vrhnja - a porcija je ogromna, nas dvoje podijelilo je jednu, i oboje smo se baš najeli.
trijeznili smo se, tako da je od pića bila samo kava.
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Old 17.07.2011., 21:28   #3654
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Pa, Manzoku nije skup. (To je onaj takeaway u Gajevoj.)

A kakav je to u Zagorskoj? Nikad čuo.
Japanski restoran Hanafuda, Zagorska 55
Coco_Nut is offline  
Old 17.07.2011., 22:34   #3655
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Japanski restoran Hanafuda, Zagorska 55
Zvuči neobično jeftino. Ručak četiri slijeda 60 kuna, večera četiri slijeda 80 kuna. Ako su i vrlo male porcije, opet je jeftino.
Emericzy is offline  
Old 18.07.2011., 00:42   #3656
Quote:
Mengele kaže: Pogledaj post
Pizzerija Kalimero (Koprivnica)

Odlučio sam probati meksička jela pa sam naručio Quesadilla de chorizo (tortilje punjene sirom i kulenom)..jelo je imalo čudan okus ali mi se svidjelo...
ovo sam i ja došla prijaviti
Maloprije frendice i ja tamo izvršile samoubojstvo hranom
I meni je imalo isprva čudan okus,ali je bilo fino. Iako premasno za moj ukus.Sir+kulen+umak od vrhnja.
Jedna je frendica uzela pohane lignje i pomfri (koji je bio odličan- pravi,domaći,ne onaj iz vrećice), druga taquitos con pollo koji pak nikome od nas koji smo ga probali nije sjeo. Okus nit smrdi nit miriši Dvije frendice su uzele chimichangu con polo koja je bila odlična. Jedna je uzela standardno odličnu srditu pizzu.
Porcije kao i obično i preobilne. Jedva sam disala već nakon treće "tortilje".
Ceh za nas 6 (piće + hrana)-228 kn

No,jedini minus je neprofesionalni konobar. Čekali smo tri gladne godine da nam donese piće, a pizzeria nije bila puna. Dosta dugo smo čekali i jelo. I ono što mi je najviše diglo živac - krenuo je uzimat tanjure prije nego li smo sve završile. Istina, bilo je 22:45,a rade do 23, no to im ne daje za pravo da uzmu tanjure prije nego gost za stolom ne završi s jedenjem. Svjesna sam činjenice da sporo jedem,ali zbilja sam se osjećala užasno kad je krenuo uzimat tanjure ostalih za stolom koji su završili.

Zadnje uređivanje 5rich : 18.07.2011. at 00:56.
5rich is offline  
Old 18.07.2011., 16:11   #3657
Gostionica Vilibald, Pavučnjak, starom cestom iz Zagreba prije Jastrebarskog.
Motiv: Uvijek ima janjetine, lijepa terasa okružena šumom.
Janjetina "onak", krupna ali ipak ukusna. Dobra juha.
Najveća zamjerka: uvalili su nam previše lošijih komada.
Konobari uslužni.
your eye is offline  
Old 18.07.2011., 16:21   #3658
Bazar, Zagreb Tower, tzv. arapski restaurant.
Krenuo sam na ručak očekujući arapski restaurant.
Dočekala me menza u kojoj se hrani radna snaga iz firmi u Zagreb Toweru.
your eye is offline  
Old 18.07.2011., 16:39   #3659
Bili jučer u Slavagori jer sam vidjela da je hvalite.

Što reći... odlično. Prefino. Nisam mogla vjerovati koja dobra hrana. Definitivno nam je draža takva domaća hrana od neke fensi.

4 aperitiva (borovniček, viljamovka, medica, malina)
juha za 5 osoba (s domaćim rezancima)
3 punjena lungića u umaku od vrganja i 2 vratine s roštilja + prilog rizi-bizi
velika zdjela salate
kruh ispod peke
5 kolača (2x štrudla od višanja, štrudla od jabuka, bućnica, sir)
pilo se vino i mineralna
i još espresso na kraju za jednu osobu

Njam! Medica je zakon (malina ok, al ne volim voćne rakije), juhica prava domaća, lungić je bio savršen. Tako mekano meso... punjene odlično, umak super... malo kruha taman paše. Kažu da je rizi-bizi bio dobar, ja sam salatu jela. Od kolača sam sve pomalo probala, jako su fini.

Odlično mjesto. Istina, nema izbor od 30 jela, ali ono što imaju je odlično. Bili smo jako zadovoljni.

Nasmiješnije mi je bilo na početku nas nude s predjelom, domaći sir i vrhnje i domaće kobase, a mi to isto imamo i jedemo doma. Ipak smo Samoborci. Uostalom, meni je svježi sir glavna zvijezda jela, a ne predjelo, hehe.
Uvijek mi je zanimljivo kako su te neke stvari drugima neobične i nepoznate (jer ih nemaju i ne rade), isto kao greblica.
BitterSweet is offline  
Old 18.07.2011., 19:02   #3660
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Bili jučer u Slavagori jer sam vidjela da je hvalite.



.
mi smo jucer isto htjeli ici tam na rucak
al smo na kraju ipak otisli bliže, tj. na sljeme, opet kod Grofice.
mogu prijaviti da je punjena vjesalica ostala jako fina,
strukli su domaci, isto super.
ali juha od vrganja se pokvarila.
(nije to ista juha od prije cca mjesec dana)
cijene su solidne.
coflek is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.