Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2014., 13:21   #1161
Quote:
Hotimir kaže: Pogledaj post
Ma je, ne laži sebe i ne kuni se kad već sada znaš da ćeš nastaviti piti.
Primjećeno je kako se boriš svim slilama da ne počneš piti - tako da piješ.
Ajmo Jovo nonovo - opet na liječenje, to ti je jedini izlaz.
I da se ne lažemo više: bio si na liječenju i jako dobro znaš što je alkoholizam i sve negativne konotacije koje idu s njim. Tvoje je da odlučiš što ti se više sviđa- biti pijan ili trijezan.
Ja sam bio 7 puta na liječenju i ne pijem 13 godina.Lijepo mi je biti trijezan a ako se nekad opet propijem, to mi se neće dogodilti, nego ću to sam poželjeti.
Dobro sada opet meni se omaklo popio sam priznajem nisam jedno vrijeme kako sam došao cugao,ali opet osoba ako popije jednom-dva put nemora odmah na bolničko lječenje,treba joj se pod strugim nadzorm davati Esperal,redovan posjet KLA ili ambulntno lječenje i ja vjerujem da će osoba uspijeti čuo sam se sa pshijatrom u vezi ovoga irekao mi je da samo nastavim redovan odlazak u klub i na kontrole i piti naravno esperal.
Rekao mi je torre ako se desi recidiv samo zoivni mene i jaću te slalušati i dogovoriti ćemo se oko toga,dat ću ti upute.Ljepo on kaže vi u 20 dana boravka nemožete samo tako prestati piti,dalje je navama,nemogu ja nikome ugraditi čip u glavu da nepije to je do vas.
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 13:56   #1162
Kazu da je pusenje jedna od tezih ovisnosti, usporediva s onom o heroinu. Mnogi ljudi (ja prije 5+ godina) prestaju pusiti bez puno ceremonija, uz neku kemijsku pomoc ili 'na suho'... Najcesce ne dolaze u klubove lijecenih pusaca i ne posjecuju psihijatre...

U cemu je razlika izmedju ovisnosti o alkoholu i one o nikotinu? Zasto alkoholicar ne bi mogao jednostavno prestati, kao sto prestane ovisnik o nikotinu?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 16:00   #1163
Quote:
Šeik_90 kaže: Pogledaj post
Dobro sada opet meni se omaklo popio sam priznajem nisam jedno vrijeme kako sam došao cugao,ali opet osoba ako popije jednom-dva put nemora odmah na bolničko lječenje,treba joj se pod strugim nadzorm davati Esperal,redovan posjet KLA ili ambulntno lječenje i ja vjerujem da će osoba uspijeti čuo sam se sa pshijatrom u vezi ovoga irekao mi je da samo nastavim redovan odlazak u klub i na kontrole i piti naravno esperal.
Rekao mi je torre ako se desi recidiv samo zoivni mene i jaću te slalušati i dogovoriti ćemo se oko toga,dat ću ti upute.Ljepo on kaže vi u 20 dana boravka nemožete samo tako prestati piti,dalje je navama,nemogu ja nikome ugraditi čip u glavu da nepije to je do vas.
nije ti se omaklo, već si ti sam svjesno odlučio piti.
slažem se da jednokratni recidiv ne zahtijeva odmah bolničko liječenje, ali svakako zahtijeva intervenciju u vidu ranije kontrole kod psihijatra te razgovora o tome na KLA.
recidivi su dio bolesti ovisnosti, ali bi trebali služiti tome da se iz njih nešto nauči, a ne samo da ih bolesnik opravdava činjenicom da je alkoholizam kronična recidivirajuća bolest.

Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Kazu da je pusenje jedna od tezih ovisnosti, usporediva s onom o heroinu. Mnogi ljudi (ja prije 5+ godina) prestaju pusiti bez puno ceremonija, uz neku kemijsku pomoc ili 'na suho'... Najcesce ne dolaze u klubove lijecenih pusaca i ne posjecuju psihijatre...

U cemu je razlika izmedju ovisnosti o alkoholu i one o nikotinu? Zasto alkoholicar ne bi mogao jednostavno prestati, kao sto prestane ovisnik o nikotinu?
razlika je u tome što je svako sredstvo ovisnosti drugačije i kolikogod slični bili mehanizmi nastanka ovisnosti u centru za ugodu u mozgu, toliko su ipak djelovanja različitih tvari na biokemiju mozga, a time i bolesti ovisnosti i njihove posljedice drugačije.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 11:51   #1164
Quote:
Myral kaže: Pogledaj post
Da li ima itko od vas iskustva s Esperalom..koliko traju nuspojave,mučnina,glavobolja,umor???Hvala
Vidiš ja ga pijem već duže vriujeme i nikadan isam imao nuspojava nikakvih....samo u zadnje vrijeme sam se malo počeo zeazti opet s cugom,priznajem ne često ali mi se zaleti,što tu treba napraviti na lječenje opet nemogu jer mi je posao u pitanju,ali redovan posjet KLA i do Torrea otići pa će mi valjda on dati savijet neki....
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 11:18   #1165
zajedno smo jači

bok svima...kao i kod većine tu i moj problem je život s alkoholičarem...u braku sam 24 godine...moj suprug je kvalitetna i dobra osoba za koju sam uvijek bila spremna sve učiniti...sada više nisam sigurna...imamo kcer koja se slijedeće godine udaje i koja više ne živi s nama...osamostalila se i stvorila si novi život...moj muž nikada nije bio agresivan prema meni ili kcerki,ali njegov problem s ovisnosti o alkoholu je sve veći...nezaposlen je već 5,5 godina...tu i tamo nešto uleti sa strane,ali to nije stalni izvor prihoda...ja sama radim i uzdržavam njega i sebe,ali primanja su mi premala da bi mogli preživjeti...dok je kcerka živjela s nama,dizala sam kredit na kredit kako bi je mogla školovati...ona je sad apsolvent na fakultetu...moj najveći problem nije to što si moj muž popije već što ne zarađuje....kaže da nema posla,ali mislim da traži posao,a boga moli da ga ne nađe...kada sam god pokušala s njim razgovarati,da ne mogu više sama,da mi od plaće ne ostane ništa,ako platim režije,da mi mora pomoći...odgovara da opet zvocam,obećaje iz dana u dan da ce mu neko nešto platiti i tako vec godinama...na kraju se spakira i ode svojoj mami,bježeći od obaveza i odgovornosti...bio je 4 puta na liječenj,ja sam mu uvijek bila 100%-na podrška...kuhala mu domaću hranu,odlazila na vlak i putovala 2h do njega...bila s njim i vraćala se na posao...i tako iz dana u dan dok je boravio u bolnici...kada se vratio,par mjeseci je sve bilo u redu i onda opet po starom...na sve načine sam pokušala doprijeti do njega,ali uzalud...uvijek se sve svede na pusta obećanja i na to da sve moram sama...bez alkohola više jednostavno ne može...uvijek nađe nekoga ko će mu dati rakije ili kad zaradi kupi konjak...pije sam,sakriva se,danonoćno...jedina stvar koju još nisam probala je rastava braka...aliii....to je ono što me muci...kako se rastati od osobe koju voliš,koja nema mane,osim ovisnosti...zna da zbog alkohola ne može pronaći posao,sve se više trese ako ne popije...strah me da si ako podnesem zahtjev za razvod nešto ne napravi...kako pomoći osobi koja to ne želi ili ne može...hvala
trebam pomoć13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 15:17   #1166
Evo i mene, nakon kratkotrajne ali intenzivne veze s osobom koja nekontrolirano pije osjećam se ranjeno do boli. Noći i noći pijenja i mojeg glumljenja dadilje ili roditelja, pijanstava kojih se ne sjeća, u kojima me ne doživljava i obećanja da to više neće raditi.

Sebe krivim samo što prije nisam rekla "dosta je". Ali kad se nisam zaljubila u taj problem, zaljubila sam se u osobu. I kad ti netko kaže stalno, da, shvaćam što pričaš, promijenit ću se,a ti naivno vjeruješ...i onda stalno isto! I svaki put bi me to ranilo iznutra, sve dok jednog dana nisam bila već toliko ranjena da je moj vlastiti organizam rekao; sad je dosta.
Nisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 19:21   #1167
Gle ja sam lječeni alkoholičar i sve to stoji,ali tko je jednom pijanca teško se toga tako lako okaniti,jbg ja sam cugao puno i podosta,ali ipak stao sam rekao sebi Ne.Bio sam nalječenju i nisam pio jedno određeno vrijeme i opet sam to prekršio i popio sam jest da ne često,ali opet tu i tamo mi se zaleti pokoja piva,jbg ja priznajem i nebježim od toga,ali ipak nije to to.
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 12:31   #1168
Ma meni je kao osobi koja je trenutno jako povrijeđena od svega toga i puna bijesa teško to razumjeti...ne znam kako možeš uništavati one koje voliš radi boce s nekom tekućinom, kak možeš sam sebe i druge toliko lagati da ni ne vidiš da si alkoholičar, kako to možeš nastaviti raditi i kad jasno vidiš da osobi kraj tebe nije dobro od toga, kako, kako
Nisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 00:33   #1169
Nemam razumijevanja za alkoholičare. Slabići, alkoholizam je "samo" posljedica unutarnjih demona. Ne treba ih žaliti već se usmjeriti na one koje to trpe, odnosno one koje misle da nema izlaza. Uvijek ima. Pitanje je cijene.
nastasja00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 05:57   #1170
Quote:
nastasja00 kaže: Pogledaj post
Nemam razumijevanja za alkoholičare. Slabići, alkoholizam je "samo" posljedica unutarnjih demona. Ne treba ih žaliti već se usmjeriti na one koje to trpe, odnosno one koje misle da nema izlaza. Uvijek ima. Pitanje je cijene.
i tako ja mislim 2 milje odraslih ljudi na proračunu, to je posljedica unutarnjih demona i treba se fokusirati na one koje misle da nema izlaza, da moraju pobjeći van ove države.

8 velikih bavaria, i 3 velika hajnija.
mislim da je to već za kategoriju hardcore alkosa, ali još uvijek ne kužim kojih tih 2 milje je na proračunu...

misterija nad našim narodom...
alohae is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 17:14   #1171
Zbog alkohola i sa alkoholom sam znao praviti teška sranja.
Nevjerovatno je kako promijeni osobu i ono najgore iz nje izvuče.
Sinoć sam napravio jedno. Nalokao sam se kao smuk.
I povrijedio sam jednu osobu, ne fizički.

Ujeo sam je za srce.
Napisao sam joj takve gadarije, da me je stid pred samim sobom.
A nije to zaslužila, zapravo takve riječi ne zaslužuje niko.
A tek ona, žena koja me je je zaista voljela.

I ono što istinski ne mislim da bih ikada uradio, pisao sam da bih, i ponizio je gadarijama što ni pas s maslom ne bi pojeo.
Kada sam se otrijeznio, kasno već bi.

Napisao sam joj izvinjenja u kojima se kajem , ali ona samo pokazuju stepen moje ljigavosti i lošeg karaktera.

Nemam baš neko pretjerano visoko mišljenje o sebi jer znam da nisam baš najbolja osoba na svijetu, ali ovim sam šokirao samog sebe kako nisko se spuštam, a kod nje sam definitivno izgorio.

Znam ja da ljudi u pijanom stanju urade mnogo teže i gore stvari, ali manje bi mi teško palo da sam kakvu štetu počinio i da je platim negoli ono što sam joj napisao.
Takvo nešto se ne može novcem popraviti. Osjećam se kao zadnje govno.

Jedno sam vrijeme bio apstinirao i solidno mi je išlo, ali sam popustio svojim demonima da me opsjednu i trajno strujem jedan odnos.

Volio bih da mi makar za ubuduće bude nauk, da budem pametniji i bolji čovjek i boriti se s time. A pamet i alkohol nikad zajedno išli nisu.
Nosio ga đavo!
Sada opet psihiću na raport, poslije dužeg vremena.

Zadnje uređivanje 4pauk : 14.08.2014. at 17:22.
4pauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 16:58   #1172
Hvala Bogu eto nije samnom problem nego sa susjedom.
Žena me moli za muža ja sam joj ljepo objasnio u vezi antabusa da tableta djeluje 2 dana 1/2 i ako prođu znači dva dana on se može normalno napiti jer tableta nema više nikakvoga efekta,tako ja znam sada da li tko od vas to zna malo bolje precizirati?
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 13:02   #1173
Lječeni Alkoholičari

Molibih sve nas koji smo tamo bili da se javimo u ovu temu i da komentiramo sve što smo izvukli sa lječenja od alkohola,ajte da se skupimo.....
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 13:05   #1174
da li posjećujete klub kakve sve stvari savcjetejute drugima da nebi bilo problema u vezi alkohola itd....
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 15:07   #1175
Quote:
Šeik_90 kaže: Pogledaj post
Hvala Bogu eto nije samnom problem nego sa susjedom.
Žena me moli za muža ja sam joj ljepo objasnio u vezi antabusa da tableta djeluje 2 dana 1/2 i ako prođu znači dva dana on se može normalno napiti jer tableta nema više nikakvoga efekta,tako ja znam sada da li tko od vas to zna malo bolje precizirati?
disulfiram djeluje tako da se ireverzibilno veže na enzim ALDH (aldehid dehidrogenazu) te obnavljanje enzimske aktivnosti zahtijeva sintezu novih enzima.
zbog toga se disulfiram-etanol reakcija može dogoditi i do 2 tjedna nakon zadnjeg uzimanja disulfirama.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 09:11   #1176
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
disulfiram djeluje tako da se ireverzibilno veže na enzim ALDH (aldehid dehidrogenazu) te obnavljanje enzimske aktivnosti zahtijeva sintezu novih enzima.
zbog toga se disulfiram-etanol reakcija može dogoditi i do 2 tjedna nakon zadnjeg uzimanja disulfirama.
Kod mene prije lječenja to nikada nije se desilo,a znao sam se napiti kad prođi dva dana od uzimanja tablete....
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 15:27   #1177
Mene zanima dan poslje konzumacije alkohola osim što boli glava ako pretjeraš....zašto se čovjek trese?

Recimo, ja popijem svaki dan oko 6-7 pivi i tako već 7-8 godina.... u zadnje vrijeme (prije ne)... se osjećam dan poslje kao da sam dezorjentiran, trese mi se cijelo tijelo, glas se trese isto.... kao neki panicni napadaj. Kad uzmem diazepam se malo smiri ali pa nebum valda cijeli dan na diazepamu....a navecer na pivi...

Dali je to panicni napadaj ili je to zbog nedostatka alkohola ili je alkohol već napravio svoje....

inače išao sam vaditi krv i dao mokracu i sve je u rasponu normale

ako ima tko kakva iskustva
neznamkojeime is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 10:27   #1178
Quote:
Šeik_90 kaže: Pogledaj post
Kod mene prije lječenja to nikada nije se desilo,a znao sam se napiti kad prođi dva dana od uzimanja tablete....
može se dogoditi i 2 tjedna nakon zadnjeg uzimanja, to ne znači da se mora dogoditi.
a to što se tebi nije dogodilo ništa nakon 2 dana ne znači da se tvom prijatleju neće dogoditi ništa.
Quote:
neznamkojeime kaže: Pogledaj post
Mene zanima dan poslje konzumacije alkohola osim što boli glava ako pretjeraš....zašto se čovjek trese?

Recimo, ja popijem svaki dan oko 6-7 pivi i tako već 7-8 godina.... u zadnje vrijeme (prije ne)... se osjećam dan poslje kao da sam dezorjentiran, trese mi se cijelo tijelo, glas se trese isto.... kao neki panicni napadaj. Kad uzmem diazepam se malo smiri ali pa nebum valda cijeli dan na diazepamu....a navecer na pivi...

Dali je to panicni napadaj ili je to zbog nedostatka alkohola ili je alkohol već napravio svoje....

inače išao sam vaditi krv i dao mokracu i sve je u rasponu normale

ako ima tko kakva iskustva
tremor je simptom apstinencijskog alkoholnog sindroma što je znak fizičke ovisnosti o alkoholu.

jel rađen GGT?
kakav je MCV?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 19:56   #1179
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
može se dogoditi i 2 tjedna nakon zadnjeg uzimanja, to ne znači da se mora dogoditi.
a to što se tebi nije dogodilo ništa nakon 2 dana ne znači da se tvom prijatleju neće dogoditi ništa.

tremor je simptom apstinencijskog alkoholnog sindroma što je znak fizičke ovisnosti o alkoholu.

jel rađen GGT?
kakav je MCV?
masu puta sam to prije napravio i nikada ništa,to su gluposti antabus pola tablete može djelovati samo u roku od 48h,a ako prođe 48h to se nikada nije desilo to su fantazije tko to priča.to mi je i rekao pshijatar kod kojeg sam bio na lječenju,on samo djeluje 48h kasnije ne i ja neznam od kuda vama te priče.
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 21:40   #1180
Kad se nešto duže vremena uzima antabus (esperal) [disulfiram], primjerice godinu dana, zna se dogodit da i nakon tjedan dana djeluje. A možda i nakon dva tjedna. Što ja znam, nisam ni doktor ni farmaceut, ali znam tipa koji je nakon tjedan dana ne uzimanja antabusa, a prilikom pijenja pivi, bome lipo pocrvenija.

Ne znam zašto uopće daju to alkoholičarima. Pa nisu oni psi koji će po uvjetovanju prestati piti. Nema te kemijske stezulje koja može zamijeniti onu voljnu – u glavi.
Eugenio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.