Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2012., 11:33   #101
Quote:
NinaLady kaže: Pogledaj post
Kašljem već duže vrijeme i sumnjam na alergiju na prašinu i pelud.
Gdje je najbolje otići? Najrađe bi išla privatno jer ne mogu više izdržati kašalj i želim to što prije obaviti. Molim preporuku gdje otići. Hvala
Mislim da ćete najbrže doći na red u SB Rockefellerovu.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 17:35   #102
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Mislim da ćete najbrže doći na red u SB Rockefellerovu.
hvala
NinaLady is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 21:51   #103
Alergo test

Molim za savjet. Buraz mi je radio nekakav alergo test u privatnoj poluklinici i dalo je rezultate na samo 5,6 namirnice sto je strasno smijesan broj za 40eura koliko je placen test. Gdje se moze uraditi test na veci broj namirnica, kao npr sto ima na intoleranciju, bar 200 namirnica ljudi ispitaju, a ovaj alergo test bizarno mali broj
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 03:04   #104
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Molim za savjet. Buraz mi je radio nekakav alergo test u privatnoj poluklinici i dalo je rezultate na samo 5,6 namirnice sto je strasno smijesan broj za 40eura koliko je placen test. Gdje se moze uraditi test na veci broj namirnica, kao npr sto ima na intoleranciju, bar 200 namirnica ljudi ispitaju, a ovaj alergo test bizarno mali broj
klasični alergološki test ne testira samo na 5,6 namirnica nego na još cijeli niz supstanci (poput kućne prašine, peludi trava i drveća po pojedinim vrstama, perja, životinjske dlake, grinja, plijesni, nikla, nekih lijekova itd itd)

test intolerancije na hranu je sasvim nešto drugo.

pročitajte ovu temu na kojoj je vaš post, pa zatim ovu https://www.forum.hr/showthread.php?t=463134, da se lakše razazna što vam točno treba

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 14:42   #105
Test intolerancije je radio. Rezultati se takvi da navodno ne podnosi bar 70% namirnica koje su provjerene. Sto mi je cudno. Da li je moguce da ovaj test nije pouzdan, mada sam cuo da jeste. E sad alergo test je nesto sasvim drugo. Je li se to radi u obicnoj bolnici, domu zdravlja?
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 17:28   #106
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Test intolerancije je radio. Rezultati se takvi da navodno ne podnosi bar 70% namirnica koje su provjerene. Sto mi je cudno. Da li je moguce da ovaj test nije pouzdan, mada sam cuo da jeste. E sad alergo test je nesto sasvim drugo. Je li se to radi u obicnoj bolnici, domu zdravlja?
mišljenja o testovima na intoleranciju hrane možete pogledati na toj temi koju sam vam linkala u prethodnom postu.

da, alergo testovi se rade u bolnicama, ako imaju alergološku ambulantu (nema ih svaka bolnica)

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 03:40   #107
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
mišljenja o testovima na intoleranciju hrane možete pogledati na toj temi koju sam vam linkala u prethodnom postu.

da, alergo testovi se rade u bolnicama, ako imaju alergološku ambulantu (nema ih svaka bolnica)

...
Oke, hvala na odgovoru
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 20:00   #108
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Test intolerancije je radio. Rezultati se takvi da navodno ne podnosi bar 70% namirnica koje su provjerene. Sto mi je cudno. Da li je moguce da ovaj test nije pouzdan, mada sam cuo da jeste. E sad alergo test je nesto sasvim drugo. Je li se to radi u obicnoj bolnici, domu zdravlja?
Nije zgorega ni tu ponoviti da to nema veze s medicinom niti pameću.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 20:07   #109
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post

Buraz mi je radio nekakav alergo test u privatnoj poluklinici i dalo je rezultate na samo 5,6 namirnice sto je strasno smijesan broj za 40eura koliko je placen test. Gdje se moze uraditi test na veci broj namirnica, kao npr sto ima na intoleranciju, bar 200 namirnica ljudi ispitaju, a ovaj alergo test bizarno mali broj
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Test intolerancije je radio. Rezultati se takvi da navodno ne podnosi bar 70% namirnica koje su provjerene.
ovo dvoje je kontradiktorno. 70% od tih 5, 6? ne zna se koji test je obavljen.

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 23:05   #110
Imam pitanje u vezi alergološkog na Šalati. Jel se moguće naručit osobno tamo ili samo preko telefona? I bila bih zahvalna ako bi netko mogao napisati kak se dođe do tamo, recimo od Trga Josipa Jelačića, nisam nikad bila, a doktorica mi preporučila da tamo idem obaviti testiranje.
Kerstin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 00:38   #111
Quote:
Kerstin kaže: Pogledaj post
Imam pitanje u vezi alergološkog na Šalati. Jel se moguće naručit osobno tamo ili samo preko telefona? I bila bih zahvalna ako bi netko mogao napisati kak se dođe do tamo, recimo od Trga Josipa Jelačića, nisam nikad bila, a doktorica mi preporučila da tamo idem obaviti testiranje.
kaže ovako:

Telefonom se mogu dobiti informacije, dok se naručivanje vrši isključivo
osobno, mailom ili telefaksom

KLINIKA ZA DERMATOVENEROLOGIJU, Šalata 4
Fax za naručivanje (sva radilišta): 01 2379 925

Ambulanta za alergologiju i kliničku imunologiju u dermatologiji
E-mail: [email protected]
Tel. 01 2368 931

pješke od Trga - ideš na istok starom Vlaškom, do Draškovićeve, pređeš cestu na Langovom trgu i tu su ti Schlosserove stube, popneš se s njima gore. nastaviš prema sjeveru, prođeš kraj sportskih terena i s lijeve strane će ti biti KB Šalata.

alternativa ti je bus 204 s Kvatriča, ima stanicu na Voćarskoj cesti pred Institutom za mozak (ono jezivo arhitektonsko čudo od svih mogućih granita, mramora i stakla koje novac može nabaviti), što je malo uzbrdo od KBŠ, pa se spustiš.

(ne bi škodilo imati plan grada sa sobom )
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 18:58   #112
alergotest na kemikalije

zanima me da li se može raditi alergotest na specifične kemikalije.
znam da se radi za hranu, pelud, prašinu, dlake i sl. uobičajene alergene.

jedna poznanica je za potrebe posla išla na testiranje za točno određenu kemikaliju s kojom bi u tvrtki svakodnevno dolazila u kontakt, pa ju je tvrtka poslala na testiranje samo za tu kemikaliju.

meni bi trebalo za više njih. i ako se može testirati na kemikalije da li je potrebna neka posebna uputnica ili može liječnik opće prakse navesti na uputnicu za koje bi kemikalije trebalo provesti testiranje
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 10:25   #113
Trebam odgovor i to hitno!

Da li se u KB Dubrava prilikom patch (na flastere) testa može testirati na određene kemikalije? Znači, donesem uzorak i popis konzervansa na koje se želim testirati, između ostalih standarnih?

Puno hvala!

EDIT: Ako ikome išta znači, to su ovi konzervansi:

- BENZISOTHIAZOLINONE
- METHYLISOTHIAZOLINONE
- PHENOXYETHANOL
- BENZYL SALICYLATE
- HYDROXYISOHEXYL 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE
- HYDROXYCITRONELLAL
__________________
Adorkable.

Zadnje uređivanje pčelica88 : 05.06.2014. at 10:41.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 09:35   #114
Dragi mi je alergican na alkohol ili nesto sto se koristi prilikom pripreme/cuvanja, ne znamo. Dakle ako popije vecinu alkoholnih stvari (piva, vino, zestice) nakon nekog vremena (nekad ubrzo nekad sljedece jutro) mu jezik natekne i boli ga. To se dogadja na gotovo sve alkoholno (konkretno trenutacno ne na jednu vrstu pive i na jednu vrstu ruma). S time da se mijenja, mogao je piti Somersby, sada vise ne moze. Pa smo pomislili da mozda ima neke veze i s mjehuricima .

No uglavnom, pitanje: ima li smisla ici doktoru da ga salje na klasicni alergo test ili bolje dati nesto novaca, pa ici privatniku da se ciljano vidi sto bi moglo biti? U biti ne znam nista o alergijama, jel se moze ici i na klasicni, pa da od tamo vide sto bi to moglo biti tocno?

Nije da mu je o glavu, ali cisto iz drustvenih konvencija mu fali da tu i tamo nesto popije bez da sljedece jutro pati. Pa ako bi znali sto je tocno u pitanju bi mogao znati sto tocno moze bez da se igra lutrije svaki put.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 09:41   #115
Mom frendu se dogodilo nešto slično, dobio je prilično gadnu reakciju i isto su pomislili da je alkohol u pitanju, a na kraju je ispalo da u se razvila alergija na salicilate kojih ima posvuda.

Zna li netko koliko se u Klaićevoj čeka nakon naručivanja? Trebam malog odvesti na testiranje.
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 18:02   #116
Pozdrav
Dali tko od vas zna gdje bi mogla napraviti alergiološko testiranje na kemikalije s kojima radim i koliko to košta,pošto sam čula da se plača?
Picek25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 11:20   #117
alergija gornjih dišnih puteva?

Već nekoliko godina zaredom (5-6) kašljem intenzivno po 2-3 mjeseca, a k tome su mi sinusi začepljeni iako ja to zapravo ne primjetim sve dok ne počnem inhalirati pa treba uvući zrak a ono ne ide ili na jedvite jade.Nevolje vog problema počnu obično snižavanjem temperature, tj.pojavom hladnijeg zraka kad počnem kašljati ko manijak. Kašalj je suh, bez šlajma, a rezultat je kaže obiteljska doc. upale sinusa od koje me užasno zna probadati glava tako da obavezno uzmem tabletu protiv bolova jer ne mogu izdržati. Sve se smiruje dolaskom prvog proljetnog dana.
Kožnih promjena nisam nikad imala, niti svrbež nosa što navode kod alergijskog rinitisa, niti kihanja, samo curenje nosa, ne pretjerano.

Doc.također kaže da je napravila onaj test kroz krv te da IgH nije pokazao mogućnost alergije. Preporučate li da tražim dalje alergijsko testiranje?
caroll2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 18:07   #118
Quote:
caroll2 kaže: Pogledaj post
Već nekoliko godina zaredom (5-6) kašljem intenzivno po 2-3 mjeseca, a k tome su mi sinusi začepljeni iako ja to zapravo ne primjetim sve dok ne počnem inhalirati pa treba uvući zrak a ono ne ide ili na jedvite jade.Nevolje vog problema počnu obično snižavanjem temperature, tj.pojavom hladnijeg zraka kad počnem kašljati ko manijak. Kašalj je suh, bez šlajma, a rezultat je kaže obiteljska doc. upale sinusa od koje me užasno zna probadati glava tako da obavezno uzmem tabletu protiv bolova jer ne mogu izdržati. Sve se smiruje dolaskom prvog proljetnog dana.
Kožnih promjena nisam nikad imala, niti svrbež nosa što navode kod alergijskog rinitisa, niti kihanja, samo curenje nosa, ne pretjerano.

Doc.također kaže da je napravila onaj test kroz krv te da IgH nije pokazao mogućnost alergije. Preporučate li da tražim dalje alergijsko testiranje?
Bilo dobro otići na pregled ORL .
Ev se može još napraviti prick test

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 04.02.2017. at 12:06. Reason: Q
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 12:51   #119
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Bilo dobro otići na pregled ORL .
Ev se može još napraviti prick test
otorinac mi je preporučio prick test na inhalacijeske alergene, IgE povečan, 159.
teško dišem sinusi se smirili, ali pluća nikako. Pretpostavljam da se čeka mjesecima na red.
Gdje je najbolje se naručiti za to?
i da li netko ima preporučiti privatno? pitala sam Breyer, ne rade.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2020., 16:48   #120
Bok.Je li zna netko kolika je cijena za Prick test bez dopunskog zdravstvenog?Hvala
little15 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:28.