Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2005., 13:24   #1
Question Hranjive kreme za lice

evo, ovako...trebam preporuku za neku hranjivu kremicu za lice za nadolazece zimske dane. trenutno imam niveu soft, no kad zahladi to mi nije dosta.
dakle, hranjiva krema za lice u ranim dvadesetim...?
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 14:22   #2
par ljudi mi je spomenulo neku garnierovu sa bagremovim medom...ne znam je li za cure u 20-im
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 15:28   #3
je , mogu je koristiti i cure u dvadesetima...al meni se nekako cini da mi ne upija koza bas najbolje tu...sta ja znam...nekako mi ne pase...al nije skupa pa eto...ne zalim (sad su mi pete fine meke )
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 16:26   #4
Re: hranjiva krema

Quote:
katrin kaže:
evo, ovako...trebam preporuku za neku hranjivu kremicu za lice za nadolazece zimske dane. trenutno imam niveu soft, no kad zahladi to mi nije dosta.
dakle, hranjiva krema za lice u ranim dvadesetim...?
Ako ti je Nivea soft dobra u ostalom dijelu godine, a u zimi ti treba nesto jace, probaj obicnu plavu niveu. Mozda ti je ona premasna, pa visak mozes skinuti vlaznom maramicom, nakon sto si ostavila kremi par minuta da se upije.

Ako trazis novu kremu, zbog novog dozivljaj, (ne trazimo li sve mi? ) probaj nesto sto ti se svidjelo (bilo po reklami, bilo po ambalazi), pazi da ima naznaku "za suhu kozu", jer ti je vec nivea soft dosta vlazna i masna. uzivaj!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 16:30   #5
hvala cure, idem upravo u potragu
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 16:34   #6
Dobru zabavu!


Samo usput (ne bi ja bila Shtefitza da ne dodam svoje misljenje... ) :
ako si zadovoljna najjednostavnijim kremama, bolje ti je ostat na njima. A potrebu za sarenim ambalazama zadovolji na kozmetici. Zasto? Zato sto je vecina krema za lice nepotrebno pretrpana kojekakvim (neefikasnim) sastojcima, koji obecaju brda i doline ali ti zapravo lice ostave iritirano, osuseno ili pretjerano masno.

Krema sto je jednostavnija, bolje za tebe... pogotovo ako nemas nikakvih znakova starenja ili probleam....
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 16:54   #7
Quote:
Shtefitza kaže:
Dobru zabavu!


Samo usput (ne bi ja bila Shtefitza da ne dodam svoje misljenje... ) :
ako si zadovoljna najjednostavnijim kremama, bolje ti je ostat na njima. A potrebu za sarenim ambalazama zadovolji na kozmetici. Zasto? Zato sto je vecina krema za lice nepotrebno pretrpana kojekakvim (neefikasnim) sastojcima, koji obecaju brda i doline ali ti zapravo lice ostave iritirano, osuseno ili pretjerano masno.

Krema sto je jednostavnija, bolje za tebe... pogotovo ako nemas nikakvih znakova starenja ili probleam....
naravno...sto jednostavnije, to bolje
nivea soft mi je super, samo sto po zimi od hladnoce, vjetra i suhog zraka ne stiti dovoljno. a ne bih htjela samo neku masniju kremu, vec i neku hranjivu ak je moguce
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 17:03   #8
Hranjiva krema zapravo ne postoji. Postoje kreme obogacene dodacima. Naprimjer korisni dodaci su antioksidansi (vitamini A, E, C, polifenoli, ubiquinone= koenzime Q), humefacijensi (dimetikon, urea, saharoza...), ponekad su biljne masnoce korisne zbog antioksidantnih svojstava i ujedno masnoce koja pomaze kozi da zadrzi vlagu.

Vecina krema sadrzi mineralna ulja, koja su jeftina i dugotrajna, ali se zna da kozu zapravo isusuju, a pokazalo se da su i kancerogena. ako mozes naci kremu bez mineralnih ulja (kako se zove ona djecja u DM-u u zutoj kutiji, jeftina i bez mineralnih ulja) probaj je koristiti. Tim kremama je nedostatak sto se prije znaju pokvariti, a cesto nemaju jako ugodan miris. To te ne treba zabrinjavati jer su dodani parfemi zapravo opterecenje i cesto izazivaju iritaciju koze.


a uvijek se mozes dodatno namirisati na nekom dijelu tijela koji nema tako osjetljivu kozu kao sto je to koza lica.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 17:21   #9
Quote:
Shtefitza kaže:
Hranjiva krema zapravo ne postoji. Postoje kreme obogacene dodacima.
ma to sam i mislila
hvala na tips
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 17:38   #10
Quote:
smjeskica kaže:
par ljudi mi je spomenulo neku garnierovu sa bagremovim medom...ne znam je li za cure u 20-im

To je odlična krema ... dušu dala
Probala sam 'gotovo' sve, i Vichy i ostali skupi shit i na kraju kupila tu Garnierovu i pre, pre zadovoljna sam
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 18:20   #11
JA probala tu zutu djecju iz DM-a i super je kao zastita od hladnoce. Ima bebi facu gore,u tubici je.Wind &
nesto ili tako nekako
Jeste da smrdi,ali ajde A cijena je bila smjesna,neki 12-tak kuna mi se cini
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 18:20   #12
bekutan ti je masnija a sad da li je hranjiva... bo *slijeze ramenima*
i onu nivea baby su mnogo hvalili (frendice) a nije skupa ni jedna ni druga pa mozes probat i ako nis dat nekome dalje

a ima i ona jedna od ananasa, kako se zove uf... onako staklena ko posudica sa poklopcem (znam, grozan opis) u dm-u je ima za kupit i malo je skuplja ali odlicno mirisi... i ne smije se po ljeti koristit ... e da me ubijes nemogu se sjetit....

ja inace imam mjesovitu (masnu) kozu i koristim kozmetiku za taj tip koze ali zimi (na snjegu) mi je koza sva onako na mahove blijeda na mahove crvena, nekako isusena, ono smrzne jel strah me neku masniju kremu da ne budem krcata pristica sljedece jutro a ne znam sta? ima neko ideju sta i kako?
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 18:24   #13
Probaj br.2 zatraziti tester od Missing Linka u apoteci na KOrzu
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 22:23   #14
Quote:
Noemi kaže:
Probaj br.2 zatraziti tester od Missing Linka u apoteci na KOrzu
broj 2?
missing link je proizvodac ili?
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 22:39   #15
Neutrologie 2 i Thermal S2 od Vichy-a
Becutan dječja krema koju na dlanu pomiješaš s par kapi jojoba ulja
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 08:27   #16
Tijana, zabunila si se za ime, krema se zove NOUTRIlogie
Nanusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 09:04   #17
ako je uopće bitno, zove se Nutrilogie

meni je rekla teta u apoteci da je to prejaka krema za kožu ispod kasnih tridesetih, četrdesetih...iako je propagiraju da je za suhu kožu neovisno o godinama .
s druge strane jednom mi je druga teta u apoteci preporučila neku od vichyja koja se zove nešto lift...jer da je ta bolja od nutrilogie za suhu kožu. ja sam rekla da mi to lift vuče da je krema baš za stariju kožu, a ona kaže da ne...pa sad ti budi pametna.
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 09:52   #18
aha, to je ona lift actif; valjda ovaj put nisam pogrijesila
Nanusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 11:46   #19
Vichy -Oligo 25

jel netko probao ovu kremu -Vichy -Oligo 25?
i sto koristiti uz nju za ciscenje?
jel ona za nekog od 24.g? suha koza,ponekad osjetljiva?
hvala
__________________
Kissa
kissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 11:52   #20
Sinergie je super krema, ali nije za zimu. Onako dosta je hidratantna, brzo se upije i ne ostavi neki zastitni sloj.

Sestricna mi je preporucivala L'oreal Nutrissima (s omega ceramidima qurac palac necim), ona ima osjetljivu suhu kozu, i lice joj je
Ali ja sam vec na Eucerinu za suhu kozu, s lipo necim (ne urea nizaboga), i ta mi je za zimu.

Zabavi se Bar ce ti pete bit mekane, kao sto kravica rece...
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:32.