Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2005., 20:49   #1
Titranje, grčenje mišića

U zadjne vrijeme i kod vrlo malog napora dolazi do grčenja mišića,što ruku,što nogu,vrata,čak i lica ak napravim neku grimasu...Očito se radi o nedostatku nečega u prehrani....jedem sve i svašta ali očito nešto nedostaje,,,e pitam ja vas što bi mogao biti uzrok grčenju,štpo to nedostaje mom organizmu da tako burno reagira???
__________________
Aaaa,otic cemo mi u taj staracki,pa cemo da se kupamo kada prahne!!Ovako moras svakog ljeta.Tamo ne bi prosao bez dva put sedmicno...jeeee......Drugi jebu a ti se Muzafere kupaj,,eto kako ti je to..
divlji_Muzafer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 20:51   #2
IIRC, kalij i magnezij.
__________________
Anarthal, Hand of A'dal Talkhor
Arathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 21:04   #3
IIRC -zujim malo, sta je to da ne guglam?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 22:27   #4
Quote:
chani kaže:
IIRC -zujim malo, sta je to da ne guglam?
If I recall correctly.
__________________
Anarthal, Hand of A'dal Talkhor
Arathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 22:41   #5
thanks
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 22:55   #6
you're welcome
__________________
Anarthal, Hand of A'dal Talkhor
Arathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 23:05   #7
Magnezij ti fali, samo magnezij...
__________________
Ljubav je...
chocogirl35b is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 15:37   #8
Mišićni titraji

Bok ljudi,

Imam jedan problemčić već duže vrijeme... mišići mi se po cijelom tijelu trzaju,bezbolno... i to zna trajat po cijeli dan...onako slično kao kad titra kapak. Najčešće titraju kvadricepsi, listovi, guzni mišići, mišići u stopalu, nikad istodobno...iako ne boli, nervira me. Znala sam prije imat problema s aritmijom srca.. Bila sam kod interniste zbog aritmije, i rekao je da ima ljudi kojima cijeli život preskače, ali da si svejedno odem izvadit krv što još nisam...sumnja možda na anemiju. Očito je da mi nečeg fali u organizmu? Da li je netko od vas imao sličnih problema i kako ih je riješio?

Thanks
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 16:49   #9
Mene to sto si opisala podsjeca na problem sa stitnjacom.
jesi li cesto umorna, ispada li ti kosa..? pogledaj pod topick o bolestima stitnjace.

trebala bi izvaditi hormone, za pocetak.

pozz
zala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 16:53   #10
Quote:
zala kaže: Pogledaj post
Mene to sto si opisala podsjeca na problem sa stitnjacom.
jesi li cesto umorna, ispada li ti kosa..? pogledaj pod topick o bolestima stitnjace.

trebala bi izvaditi hormone, za pocetak.

pozz
Pa da, dosta mi opada kosa..međutim u ovo doba većini ljudi ima problema s tim.... Ovo ljeto sam bila provjerit dal je stvar u štitnjači, ali nalaz je bio da mi štitnjača mrvicu sporije radi... hipoaktivna je. Doktor nije bio zadovoljan,sumnjiv mu taj nalaz bio pa je tražio novo vađenje krvi, i nalaz dobar. I što sad, ne znam ni sama. Googlala sam malo i nisam primjetila u tekstu da se navode ovi moji simptomi.
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 21:05   #11
Moguce da ti fali magnezija. Zna se dogodit, ako ti magnezij fali da titraju mišići ili kapak ili tak neki dio tijela.
banky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 22:15   #12
- kolika su ti antitijela (stitnjaca)? koliki ti je tsh?
- moguc je nedostatak magnezija
- anksioznost
- parkinsonova bolest
- kravlje ludilo

Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 23:14   #13
Wink

Za početak (a ne može ti naškoditi) počni svaki dan jesti nekoliko badema...
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 14:39   #14
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
- kolika su ti antitijela (stitnjaca)? koliki ti je tsh?
- moguc je nedostatak magnezija
- anksioznost
- parkinsonova bolest
- kravlje ludilo

Ovako, prvi nalaz THS bio je 4,16,malo povišen što ukazuje na hipoaktivnost..ali sljedeći je bio normalan.. doktor misli da je prvi nalaz greškom došao takav... Anksiozna nisam, vrlo sam smirena osoba, flegma-kažu, i ti titraji se pojavljuju kad je tijelo opušteno..kad ležim,učim,...u naporu možda isto al naravno ne osjetim. Moguće da fali magnezija... (danas mi je kapak titrao bar 3-4 puta..nervira samo tako). Moram dodati da se trzaji događaju i kod unutrašnjih organa...osjetim trzaje maternice ili trbuha..nešto je, ali to ponekad. Parkinsonova bolest - sumnjam imam 23 godine, ti se titraji,trzaji ne manifestiraju kao drhtanje udova (što sam primjetila za Parkinsonovu bolest), već bezbolno lagano trzanje mišića (jače zna bit jedino kod kvadricepsa)
hvala svima na odgovorima...
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 12:44   #15
E ovo mene muči već neko vrijeme. I kako vrijeme prolazi, sve se više i češće dogadja. Najviše me smeta kad legnem u krevet, valjda tad najviše primjetim.
Nije da to boli, ali je zaista iritirajuće....a i htjela bi znat koji je uzrok toga. Štitnjača nije, bila nedavno na pretragama... Anybody???

E da i da napomenem....pojačalo se od kad pijem AB pilule...e sad neznam ima li to ikakve veze ili se slučajno poklopilo...takodjer mi se pojačalo i strujanje zraka kroz želudac...vrlo iritantna stvar takodjer!
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 14:22   #16
Quote:
Hannuma kaže: Pogledaj post
E ovo mene muči već neko vrijeme. I kako vrijeme prolazi, sve se više i češće dogadja. Najviše me smeta kad legnem u krevet, valjda tad najviše primjetim.
Nije da to boli, ali je zaista iritirajuće....a i htjela bi znat koji je uzrok toga. Štitnjača nije, bila nedavno na pretragama... Anybody???

E da i da napomenem....pojačalo se od kad pijem AB pilule...e sad neznam ima li to ikakve veze ili se slučajno poklopilo...takodjer mi se pojačalo i strujanje zraka kroz želudac...vrlo iritantna stvar takodjer!
moj doc veli da je stres, pretjerana aktivnost ili nedostatak magnezija. bio sam dva puta već, isto mi kaže, a meni je neugodno treći put ići. ne znam, ako te baš jako zajebava, popij normabel, persen ili nešto tek toliko da ti se opuste mišići. mene to već skoro godinu dana zajebava, nekad manje, nekad više. Vrlo moguće da je od stresa, probaj otkriti izvor, pa o'ladi malo.
zeroO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 20:53   #17
Quote:
Hannuma kaže: Pogledaj post
E ovo mene muči već neko vrijeme. I kako vrijeme prolazi, sve se više i češće dogadja. Najviše me smeta kad legnem u krevet, valjda tad najviše primjetim.
Nije da to boli, ali je zaista iritirajuće....a i htjela bi znat koji je uzrok toga. Štitnjača nije, bila nedavno na pretragama... Anybody???

E da i da napomenem....pojačalo se od kad pijem AB pilule...e sad neznam ima li to ikakve veze ili se slučajno poklopilo...takodjer mi se pojačalo i strujanje zraka kroz želudac...vrlo iritantna stvar takodjer!
pozdrav! jedan od simptoma titranja po tijelu,osobito nogama,kad legneš ti je neuropatija.probaj nać na netu pod neuropatija ili polineuropatija. za taj problem su ti specijalisti neurolozi.ako ti se potvrdi javi mi se,jer se ja već dugo borim s tim.pozz
cvrcak100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 20:20   #18
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
- kolika su ti antitijela (stitnjaca)? koliki ti je tsh?
- moguc je nedostatak magnezija
- anksioznost
- parkinsonova bolest
- kravlje ludilo

anksioznost ! Eh da !
eXecuteD is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 14:30   #19
Meni se nekad događalo, ne cijeli dan, nego povremeno...ali je prošlo samo od sebe... štitnjača nije, ali stres bi mogao biti.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 15:34   #20
Gle, stres je prisutan već dvije godine onako fino...bez prestanka...ali kome nije, a ima preko 25 godina?

Čini mi se da su ti doktori počeli sve ono šta neznaju rješit pripisivat stresu!

A ništa, probat ću s tim magnezijem, nekako mi se neda gutat normabele i slično...
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:14.