Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2008., 12:58   #1
PVC ograda oko dvorišta

Pozdrav! Trebala bih PVC ogradu u duljini od oko 60 metara i visine oko 2 metra za dio dvorišta iza kuće koji želim ograditi od susjeda.
Čini mi se da bi na tu duljinu čempresi bili vrlo skupi, a i dugo bi rasli, a cilj je dobiti potpunu privatnost našeg dvorišta. ovako nešto bih željela i mislim da jako dobro izgleda.

imate li kakva iskustva s takvim ogradama, kakve su im cijene i da li za njih treba betonska podloga ili se može nekako drukčije pričvrstiti u zemlju - u uradi sam varijanti?
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 13:21   #2
Jesi vidjela takvu ogradu samo na slici ili negdje uživo?
Meni je odvratna
Jesi možda razmišljala o daščanoj ili od pletene žice?
ja sam na pletenu žicu posadio bršljan, svakih trideset centimetara i potpuno je zatvoreno, nigdje se ne vidi kroz ogradu, jedino se mora jednom godišnje skratiti i prorijediti
go2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 14:30   #3
Quote:
go2 kaže: Pogledaj post
Jesi vidjela takvu ogradu samo na slici ili negdje uživo?
Meni je odvratna
Jesi možda razmišljala o daščanoj ili od pletene žice?
ja sam na pletenu žicu posadio bršljan, svakih trideset centimetara i potpuno je zatvoreno, nigdje se ne vidi kroz ogradu, jedino se mora jednom godišnje skratiti i prorijediti
vidjela sam samo na netu, na slici. mislim si - plastika, ne mora se održavati, jednostavno i elegantno. drvenu neću ni u kojem slučaju, to imaju moji, to treba farbati svake 2 godine, a na tu duljinu mislim da bi bilo previše farberaja. žičano ne želim jer se sve vidi preko, a onda treba još i čemprese kupovati, em je duplo skuplje i treba puno vremena da ti čempresi narastu. jedno to s bršljanom, već sam čula od prijatelja za to, ali im se bršljan nije primio, pa ne znam. koliko treba bršljanu da naraste 2 metra?
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 14:41   #4
koliko bi te došli čempresi, i koliko očekuješ da će te doći pvc?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 15:05   #5
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
jedno to s bršljanom, već sam čula od prijatelja za to, ali im se bršljan nije primio, pa ne znam. koliko treba bršljanu da naraste 2 metra?
dvije godine, mora se saditi u kasnu jeen i rano proljeće, a ima ih po šumama, besplatno
možda ima i drugih penjačica u vrtnim centrima: glicinija, ruže, slak, hmelj...

ne znam, kad su daske pravilno impregnirane i zaštićene, vjerujem da bez ikakvih premazivanja traju duže nego ta plastika
Meni to tako kičasto i seljački izgleda, jedan susjed bauštelac je to postavio
Pa još plastične orlove na stupove dvorišnih vrata, betonsku fontanu i betonskog lava na ulazu u kuću
Zato sam mislio da bi bilo dobro da sjedneš u auto i pogledaš takve ograde u živo
go2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 15:24   #6
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Trebala bih PVC ogradu u duljini od oko 60 metara i visine oko 2 metra za dio dvorišta iza kuće koji želim ograditi od susjeda.
Čini mi se da bi na tu duljinu čempresi bili vrlo skupi, a i dugo bi rasli, a cilj je dobiti potpunu privatnost našeg dvorišta. ovako nešto bih željela i mislim da jako dobro izgleda.

imate li kakva iskustva s takvim ogradama, kakve su im cijene i da li za njih treba betonska podloga ili se može nekako drukčije pričvrstiti u zemlju - u uradi sam varijanti?
meni se isto ne sviđa. Ne znam kaj se desi kad puhne jači vjetar, čini mi se da to sve ode na neku drugu parcelu. Moguće da će ti ta plastika s vremenom požutit. Neće ako je kvalitetna, ali ne izgleda mi baš uvjerljivo.
Ja bih isto rađe žicu i bršljan ili neki puzavac koji još i cvate.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 15:33   #7
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
koliko bi te došli čempresi, i koliko očekuješ da će te doći pvc?
ne znam uopće cijene, za pvc očekujem da neće preći 200 kn po dužinskom metru, s time da je to trajno rješenje.
a ovako treba kupit prvo žičanu ogradu, pa onda čemprese, gdje jedan košta oko 10 eura (znači 20 eur na 1 metar), pa dok oni izrastu... itd... koliko uopće košta žičana ograda?
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 15:35   #8
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
meni se isto ne sviđa. Ne znam kaj se desi kad puhne jači vjetar, čini mi se da to sve ode na neku drugu parcelu. Moguće da će ti ta plastika s vremenom požutit. Neće ako je kvalitetna, ali ne izgleda mi baš uvjerljivo.
Ja bih isto rađe žicu i bršljan ili neki puzavac koji još i cvate.
stoje tvoji argumenti, ali mislim da ne bi smjelo požutjeti.
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 15:37   #9
Quote:
go2 kaže: Pogledaj post
dvije godine, mora se saditi u kasnu jeen i rano proljeće, a ima ih po šumama, besplatno
možda ima i drugih penjačica u vrtnim centrima: glicinija, ruže, slak, hmelj...

ne znam, kad su daske pravilno impregnirane i zaštićene, vjerujem da bez ikakvih premazivanja traju duže nego ta plastika
Meni to tako kičasto i seljački izgleda, jedan susjed bauštelac je to postavio
Pa još plastične orlove na stupove dvorišnih vrata, betonsku fontanu i betonskog lava na ulazu u kuću
Zato sam mislio da bi bilo dobro da sjedneš u auto i pogledaš takve ograde u živo
nisam vidjela u živo. ima fotki koje mi ne izgledaju seljački, kako kažeš. npr.

inače, ovo za bršljan zvuči super, ako mu je dosta 2 godine.
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 15:47   #10
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
... koliko uopće košta žičana ograda?
ako se ja dobro sjećam, 1000kn je koštalo 50m, visine 1,8m. Na taj potez ti treba oko 15 betonskih stupića, svaki je bio oko 40kn. Žica za natezanje, natezači, još oko 500kn, dakle oko 2000kn za 50m. Tako nekako sam ja to platio pred koju godinu.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 16:05   #11
znači, nikome se ne sviđa pvc. moram vidjeti u živo kako to izgleda.
code, ova cijena je super ako bih ja uspjela za toliko nabaviti. da li si sam slagao ili je i posao bio u cijeni? i zanima me zašto betonski stupići, pitam jer znam jednog čovjeka koji je postavljao prvo sve metalne stupiće, a onda ih izbacio van i stavljao betonske, al ne znam zašto. a estetski mi metalni zeleni ljepše izgledaju od betonskih četvrtastih
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 16:12   #12
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
znači, nikome se ne sviđa pvc. moram vidjeti u živo kako to izgleda.
code, ova cijena je super ako bih ja uspjela za toliko nabaviti. da li si sam slagao ili je i posao bio u cijeni? i zanima me zašto betonski stupići, pitam jer znam jednog čovjeka koji je postavljao prvo sve metalne stupiće, a onda ih izbacio van i stavljao betonske, al ne znam zašto. a estetski mi metalni zeleni ljepše izgledaju od betonskih četvrtastih
sam sa slagao (naravno). Betonski su možda jeftiniji a ne treba ih farbati. Ja sam kupio dugačke betonske (2,8m) i svakog nabio 1m u zemlju, na svakih 4 "obična" stupa sam stavio jedan "jači" i taj sam betonirao a ovi su samo u zemlji. Već je to nekoliko godina tako i nijedan se nije pomakao. Na ovim betoniranim su natezači za žicu.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 17:00   #13
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
ne znam uopće cijene, za pvc očekujem da neće preći 200 kn po dužinskom metru, s time da je to trajno rješenje.
a ovako treba kupit prvo žičanu ogradu, pa onda čemprese, gdje jedan košta oko 10 eura (znači 20 eur na 1 metar), pa dok oni izrastu... itd... koliko uopće košta žičana ograda?
zato kad izrastu, imaš doista lijepu ogradu...ništa ne nadmašuje zelenilo
mogla bi se iznenaditi oko pvc-a. sve ovisi jel to čisti pvc ili su unutra neka metalna ojačanja, ali moglo bi te skuplje to izaći...
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 17:02   #14
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
sam sa slagao (naravno). Betonski su možda jeftiniji a ne treba ih farbati. Ja sam kupio dugačke betonske (2,8m) i svakog nabio 1m u zemlju, na svakih 4 "obična" stupa sam stavio jedan "jači" i taj sam betonirao a ovi su samo u zemlji. Već je to nekoliko godina tako i nijedan se nije pomakao. Na ovim betoniranim su natezači za žicu.
čime si ih nabijao u zemlju? jesi li kopao rupe za njih?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 23:00   #15
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
ne znam uopće cijene, za pvc očekujem da neće preći 200 kn po dužinskom metru, s time da je to trajno rješenje.
a ovako treba kupit prvo žičanu ogradu, pa onda čemprese, gdje jedan košta oko 10 eura (znači 20 eur na 1 metar), pa dok oni izrastu... itd... koliko uopće košta žičana ograda?
2 m visine po dužnom metru je malo više od 200kn + stupovi + pocinčani nosači koji se zabijaju u zemlju...
takva ograda te košta ca 300kn po metru dužnom, u tvom slučaju 18.000 kn...
mislim da si gore već dobila savjete o alternativi

i čemprese, ako se malo potrudiš možeš kupiti za 5 eura...
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 10:03   #16
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
čime si ih nabijao u zemlju? jesi li kopao rupe za njih?
da, bušio sam rupe sa svrdlom, zakajlao ih kamenjem da dobim okomito, i onda nasipao blato u rupu.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 20:30   #17
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
ne znam uopće cijene, ........ pa onda čemprese, gdje jedan košta oko 10 eura (znači 20 eur na 1 metar), pa dok oni izrastu... itd... koliko uopće košta žičana ograda?
čempresi se sade na 50cm, barem, zanči na dužni metar idu barem 2

ova cijena od 10 eura je za smaragdnu tuju koa je u startu visoka nekih 80-100cm

ja sam svojedobno kupovao smaragdice d 80tak cm po 50tak kuna, rasle su 5 godina do visine 2m

ali s druge strane posadio sam tuje oksidentalis koje sam kupovao kao male grančice, njima je trebalo isto 5 godina da pređu 2m, ali tvore mnogo gušću ogradu, kad se spoje izgledaju kao zid

i nisam razvlačio nikakvu dodatnu žičanu ogradu, samo tuje
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 21:32   #18
pvc ograda...koma

--ko voli nek izvoli
rushinbrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 22:21   #19
Ovako da se i ja ukljucim u raspravu ........,ja sam za PVC ogradu--------ako nemate vremena za odrzavanje
...........za drvenu ogradu VISE nisam jer ju imam,treba ju bojati svake 2 godine
za ogradu od cempresa dajem zeleno svijetlo

Ali ja cu sad posaditi ogradu,ovako bice to ograda od patuljastog voca mislim na kruske jabuke koje su cijepljene na M 9,znaci jabuke se sade svaki pola metra i kad izrastu sve je kao zid ,i jos na kraju imam voce.Ovako je napravio jedan agronom kod mene. Susjed od tog agronoma ima trgovinu i svaku vecer su se u trgovini skupljali ljudi na pivicu i konjak ,on je lijepo posadio vocke i tak si je napravil ogradu do susjeda.
__________________
zagorac
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 19:16   #20
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
nisam vidjela u živo. ima fotki koje mi ne izgledaju seljački, kako kažeš. npr.
sve to ljepo izgleda dok je novo, ali zapitaj se na shto che lichiti plastika nakon 10 godina, pod utjecajem svih atomosferilija... bojim se da bi ovakva ljepa bijela mogla biti ofucana siva od smoga i ostalog... a to onda nemozhesh vishe niti farbati....
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.