Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2006., 16:13   #1
Eukaliptus (Eucalyptus)

Je li netko zna cijene eukaliptusa, sadnice od pola metra?
I kakvo mjesto u vru bi mu najbolje pasalo?
Hvala
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 15:15   #2
Jućer sam bila u Pevecu u ZG i imaju od 1,5m visine..neki su malo i veći. Cijena je 99kn. A stvarno je predivan Eucaliptus gunni mislim da se tako zove..onako je više sivkasti.
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 22:53   #3
Quote:
Hoya kaže:
Jućer sam bila u Pevecu u ZG i imaju od 1,5m visine..neki su malo i veći. Cijena je 99kn. A stvarno je predivan Eucaliptus gunni mislim da se tako zove..onako je više sivkasti.
Je taj je , super je u aranžmanima
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 23:32   #4
Ajde pa nas obavijesti ako si bila..
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 23:33   #5
jel se moze to drzati u stanu? kojom brzinom rastu?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 23:35   #6
Uf, sad u stanu ne bih preporučila. To je biljkica za vrt, eventualno balkon jer su ogromne. Vidjela sam da ovi u Pevecu imaju dosta veliki mladi dio, znači brzo raste...a trebala bi mu i velika tegla ako bi išao na balkon. Za stan vjerujem ipak da nije..možda netko više zna?
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 01:22   #7
Ja ga zasad držim na balkonu, a poslije u vrt. (samo nisam sigurna kakvo mjesto mu odgovara, osim standardnog-da nije na vjetrometini)
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 20:47   #8
Ovako razgovarala sam sa stručnom osobom . Dakle može se držati na balkonu i naravno u vrtu. Ako je na balkonu veća tegla pa kad visinu preraste onda jednostavno odrezati. Može na suncu, može na vjetru. Ako je vani u vrtu ipak je poželjno čisto da se ne polomi malo sa špagom zavezati i prekriti. Može se recimo zamotati onako jutenom vrećom ili mrežom koje ima za kupiti u Pevecu, Baumaxu, Bauhausu i tako. Eto dakle podnosi svašta, zgodna biljka i predivna u vrtu i balkonu.
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 11:06   #9
eucalyptus

Dakle,
posadio sam ga u teglu. Raste ko lud.
Pa me sad zanima kako koristiti njegova ljekovita svojstva?
Da susim listice za caj?
Ili?
mihmih is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 11:26   #10
Quote:
mihmih kaže: Pogledaj post
Dakle,
posadio sam ga u teglu. Raste ko lud.
Pa me sad zanima kako koristiti njegova ljekovita svojstva?
Da susim listice za caj?
Ili?
U teglu? Zar to ne bude veliko drvo?
Treefrog is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 11:26   #11
Gdje si ga nabavio? Ja ga već dugo bezuspješno tražim!
Mislim ga posaditi vani da tjera komarce iz vrta, za drugo ne znam kako se koristi
bernese mountain is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 13:01   #12
Quote:
Treefrog kaže: Pogledaj post
U teglu? Zar to ne bude veliko drvo?
Da, na jesen ide u zemlju. Ili veliku teglu.

U ZG sam, pa me zanima dali ce prezivjeti zimu?
mihmih is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 13:04   #13
Quote:
bernese mountain kaže: Pogledaj post
Gdje si ga nabavio? Ja ga već dugo bezuspješno tražim!
Mislim ga posaditi vani da tjera komarce iz vrta, za drugo ne znam kako se koristi
MBM, u stakleniku, po sredini
aprox 40kn
mihmih is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 15:29   #14
U Zagrebu vani ne može prezimiti. Ja ga imam i nisam baš primjetila da tjera komarce Ako netko ima neku ideju kako ga iskoristiti, i ja bi probala
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 23:56   #15
Meni se jako sviđa drvo eukaliptusa. Kupila sam ga prije par godina u Crikvenici kod cvjećara. Živio neko vrijeme ali kad sam ga spremila pred zimu u podrum, samo se počeo sušiti. U Podravini sam tako da također ne može preživjeti vani, ali bila sam ga spremna posaditi u ogromnu teglu, ali eto, na žalost ništa od toga. Odustala sam definitivno od njega....
Tebi želim puno sreće, možda ti uspije...
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 17:11   #16
uf, ima preko 500 vrsta eukaliptusa, neki preživljavaju i na -25, tako da je ovo oće-neće preživjeti u Zagrebu vrlo paušalno ocijenjeno dok se ne kaže konkretnije o kojem se radi
maks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 23:43   #17
Naravno da ima puno vrsta, ali ja sam pisala o e. gunnii, koji se jedini može kupiti kod nas, i u Zagrebu bi mu bilo prehladno.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 00:04   #18
nije točno da se kod nas može naći samo gunnii, možda trenutno jer su drugi rasprodani, bilo je npr. Jounama snow guma

ako nema kod nas može se kupiti i online (samo sjeme) npr. ovdje
http://www.jungleseeds.com/SeedShop/Eucalyptus.htm

i gunnii bi mogao uspjeti samo ga treba zaštititi plastičnom folijom ispod cca -10'C dok je mali
maks is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 14:05   #19
Quote:
7777777 kaže: Pogledaj post
Meni se jako sviđa drvo eukaliptusa. Kupila sam ga prije par godina u Crikvenici kod cvjećara. Živio neko vrijeme ali kad sam ga spremila pred zimu u podrum, samo se počeo sušiti. U Podravini sam tako da također ne može preživjeti vani, ali bila sam ga spremna posaditi u ogromnu teglu, ali eto, na žalost ništa od toga. Odustala sam definitivno od njega....
Tebi želim puno sreće, možda ti uspije...
E. traži puno sunca, pa podrum nije dobro rješenje, bolje je ostaviti ga vani samo ga treba zaštititi na nižim temperaturama, teglu omotati npr. starom dekom, a biljku prozirnom vrećom sa otvorom na vrhu jer ima jaka isparavanja i skloniti ga na zaštićenije mjesto da nije baš na vjetrometini
kakva je bila ova zima nije ga ni trebalo posebno štititi
maks is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 21:47   #20
a o ljekovitim svojstvima... ?
mihmih is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.