Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2007., 19:00   #21
Imas visoku zlocinacku skolu na kvatrichu!! Tamo polozis kriminal i odmah nades posao. Ima sad i novi nastavni program, politika, to su uveli da idu uz bok svjetskim standardima.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 16:15   #22
ništa ljudi od ove godine, upisuju 3 osobe na faks i to samo djelatnike mupa, za civile nije otvoren upis
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 17:09   #23
a policijska skola? jel zna mozda ko kad ce bit natjecaj? jel mozda u 9 mj? i koji su uvjeti?
__________________
...stigao nas je grad...reci da se bar ponekad sjetis..
...nyxica... is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 00:07   #24
ja sam isao na kriminalistiku prije tri godine!

ja cu ti to skratit i sazet pa evo...

upis je bio samo jedan, dakle ljetni rok. primili su 20 ljudi (prije su primali puno vise). Zasto? pa jedan od razloga je vrlo vjerojatno da je jako tesko pronaci posao (osim preko veze naravno, a i meni se cini da su se mnogi od this 20 upisali preko veze)!!! Ono sto mi pada na pamet da je nablize krim. jest pravo. Mozda to da pokusas? Al tu ocekuj strebanje definicija dan i noc!

Prijemni - kondicijska provjera (u mojem slucaju bio je poligon u njihovoj dvorani, a cuo sam da znaju biti sklekovi i trcanje), zatim od intel. bio je hrv. jezik i knjizevnost, kemija, fizika i fakat je bilo jos nest i ne mogu se sjetit sto (psihologija mozda). Pristupnika ti je bilo i muskih i zenskih i sasvim su svakodnevni ljudi. ja sam dosao tamo iz gimnazije i upoznao tipa sa elektro. tako da imas ljudi od svugdje. e sad koliko ih je ukupno bilo, mislim da 100-120.

i da taj te 'faks' samo u zagrebu.. to je u biti kompleks koji ima svoj kiosk, birc, teretanu, dvoranu i sve ostalo sto svi drugi fakulteti imaju.

osim ako to JAKO JAKO VOLIS I ZELIS onda ok, ako imas i najmanju sumnju biraj nesto drugo. recimo sa zavrsenim pravom mozes se bavit kriminalom, doduse indirektno ako cemo u forenz. smislu.

pisani ispit trajao je 45min ako se dobro sjecam. eo recimo ispit sam napravio solidno, hvalit se necu, ali na poligonu sam bio prvi - doduse rasturio sam, i nisam upao... bio sam 31. a bas sam mislio da cu upast...

pitaj jos sto ako te zanima...
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 00:08   #25
e da, natjecaj sam za krim. pronasao u vecernjaku... mozda treba gledat malo po tim novinama...
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 11:29   #26
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
j

i da taj te 'faks' samo u zagrebu.. to je u biti kompleks koji ima svoj kiosk, birc, teretanu, dvoranu i sve ostalo sto svi drugi fakulteti imaju.

osim ako to JAKO JAKO VOLIS I ZELIS onda ok, ako imas i najmanju sumnju biraj nesto drugo. recimo sa zavrsenim pravom mozes se bavit kriminalom, doduse indirektno ako cemo u forenz. smislu.
taj kompleks se zove Policijska akademija! barem se tako zvala kad je nešto značila, sad su tu samo studenti i neki klinci koji završavaju "kurs" od par mjeseci!!!!

Prije nekoliko godina je situacija bila sasvim drukčija... Policijska škola je bila dosta zajebana za završit, sistem je bio vojnički, s tim da te iz vojske ne mogu izbacit, a iz Akademije su mogli (prethodno si potpisao ugovor u kojem je stajalo da ako ne završiš plaćaš sve troškove školovanja, što je iznosilo puno).
Kad sad vidim ove jadne dečke i curice koji završavaju taj tečaj ne znam bi li me uhvatio smijeh ili bih plakao od jada!!

Kriminalistika je dosta zajebana za završit, znam puno ljudi koji je nisu završili, a puno njih (koji su došli iz civilstva) poslije nisu mogli pronaći posao.

Ako ima kakvih posebnih pitanja neka postavlja nadam se da ću Moć odgovoriti ! Može i na PM!
Blade is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 12:55   #27
e, ali sad se više ne može završiti krim nakon srednje škole, jel tako? sad moraš prvo na tečaj za policajca...bar sam ja tako čula...i baš mi je krivo jer sam to htjela nakon srednje sad...
estrella01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 15:34   #28
Ma mislim da su primali i iz civilstva.... Ali pitanje je što ćeš kad ga završiš?
Trenutno ima poveći broj onih koji su završili kriminalistiku pa se ne mogu zaposliti u MUP-u iz više razloga. Osim toga, misliš da možeš doći negdje izvan MUP-a i reći da si kriminalist i da će te zaposliti. Aha... Možda samo u kakvoj zaštitarskoj tvrtki za otprilike 2 kile kuna, a mislim da ti za to ne treba faks. Kriminalistika je ipak "specijalizirani" faks!
Blade is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 10:18   #29
Quote:
estrella01 kaže: Pogledaj post
e, ali sad se više ne može završiti krim nakon srednje škole, jel tako? sad moraš prvo na tečaj za policajca...bar sam ja tako čula...i baš mi je krivo jer sam to htjela nakon srednje sad...
da zato me zanima koji su sve uvjeti za upis u policijsku skolu..prije se moglo upisat na kriminalistiku odmah poslie srednje ali sad se prvo treba zavrsit ta skola poslije koje si "obican" policajac,pa tek onda mozes na kriminalistiku ili neki tecaj
__________________
...stigao nas je grad...reci da se bar ponekad sjetis..
...nyxica... is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 19:40   #30
ja sam upisao u sarajevu..
prijemni lagan ekstra... fax dobar
guitar_herovex is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 19:58   #31
Quote:
zekoslav095 kaže: Pogledaj post
Imas visoku zlocinacku skolu na kvatrichu!! Tamo polozis kriminal i odmah nades posao. Ima sad i novi nastavni program, politika, to su uveli da idu uz bok svjetskim standardima.
a posao im je opljackat finu koja je nasuprot policijskog stozera
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 18:53   #32
Znači, polažeš tečaj 12 mjseci onda si "običan" policajac i stažiraš opet godinu dana...tek onda možeš na upis na kriminalistiku....koliko sam ja shvatio...pa jebo te to je 7 godina i to ako savršeno radiš...
Pryderi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 00:51   #33
frendica ide na taj faks i kaze da je predobro vec se konzultirala s nekim ljudima i najvjerojatnije ce odmah s faksa na posao
__________________
Svi mi grijesimo, neki vise, neki stalno.
Damjan_sesvete is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 18:23   #34
http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx...=90&no_cache=1

...evo i jedne najave o takozvanom hrvatskom FBI-u...mada mislim da neće biti ni blizu onom američkom...također imam jedno pitanje,sad po novom zakonu nije važno koju sam srednju završio mogu se pokušati upisati na bilo koji fakultet,najvažniji je prijamni ili?
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 21:14   #35
cuo sam da se kriminalisti traze u priobalju, cuo
Double size is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 18:57   #36
meni nije bitno koji su uvjeti za krim. inspektora ja samodlucio da to zelim postati i dat cu sve od sebe da to postanem. ja bih naj radje isao to radit u njemacku. mislim da mi nebi trebao biti problem zato jer sam kao mali ajd ne bas tako mali zivio u njemacko i znam jezik to mi uopce ne predstavlja nikakav problem. nego ima li neko informacija za kriminalistiku i njemackoj i moze li neko konkretno reci sta je na prijavnome jer mi sestra stalno govori da fizika i matematika. a ako je tako onda cu morati jako ucim matku i fiz. please help
vezer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 22:02   #37
studij u sloveniji

ako nekoga zanima ima kriminalistika u ljubljani..studij je za redovne studente besplatan..

ako koga zanima, neka pita..

pozdrav
ljubljana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 22:42   #38
v
benni_livno is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 22:44   #39
Quote:
ljubljana kaže: Pogledaj post
ako nekoga zanima ima kriminalistika u ljubljani..studij je za redovne studente besplatan..

ako koga zanima, neka pita..

pozdrav
no dobro-kolike su šanse za nas iz HR dobiti mogućnost upada na studij kriminalistike u Ljubljani...ja sam zainteresiran pa daj mi se javi s podrobnijim informacijama...evo maila [email protected]
benni_livno is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 23:02   #40
Quote:
benni_livno kaže: Pogledaj post
no dobro-kolike su šanse za nas iz HR dobiti mogućnost upada na studij kriminalistike u Ljubljani...ja sam zainteresiran pa daj mi se javi s podrobnijim informacijama...evo maila [email protected]
A gdje češ se zaposliti? Tj. gdje bi htio raditi?
Kolembo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.