Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2014., 05:53   #1021
Quote:
Emmet kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Riječ je o malom frižideru sa ledenicom (visine 85 cm) starom 20-tak godina, proizvođač - Gorenje.

Pitanje (vjerojatno blesavo, al ne kužim se dovoljno da sam odgovorim na njega) je dal je moguće isključiti i demontirati ledenicu, a da frižider dalje normalno radi? Frižider 99,99% ima jedan kompresor za oba procesa.

Hvala!
taj frižider ima jedna vrata a ledenica zasebna vrata koja se mogu otvoriti tek kad se otvore glavna vrata ?
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 14:07   #1022
Quote:
Emmet kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Riječ je o malom frižideru sa ledenicom (visine 85 cm) starom 20-tak godina, proizvođač - Gorenje.

Pitanje (vjerojatno blesavo, al ne kužim se dovoljno da sam odgovorim na njega) je dal je moguće isključiti i demontirati ledenicu, a da frižider dalje normalno radi? Frižider 99,99% ima jedan kompresor za oba procesa.

Hvala!
Nije jer je kompresor dimenzioniran za rad frižidera i ledenice zajedno, i nije jer je ledenica ujedno i izmjenjivač topline za frižider. Znači da je praktički i teoretski nemoguće bez da se sve (osim kučišta) ne baci i stavi novo odgovarajuće.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 05:02   #1023
Kompresori su tipske veličine.
Naravno da moraš preraditi cijevi i staviti odgovarajući ekspanzioni ventil.
Moguće je i teoretski i praktično, samo je pitanje koliko bi to došlo.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 07:49   #1024
Ekspanzioni ventil u malom hladnjaku?????


Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Kompresori su tipske veličine.
Naravno da moraš preraditi cijevi i staviti odgovarajući ekspanzioni ventil.
Moguće je i teoretski i praktično, samo je pitanje koliko bi to došlo.
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 14:01   #1025
Ajd sad mi samo reci da ne postoji u malom hladnjaku. Ako tako misliš tada ne znaš osnove frižiderskog kruga.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 18:01   #1026
Osnove rashladne tehnike sam naučio (stvarno naučio jer se to tada moralo da bi prošao u školi) još prije 35 godina. Od tada do danas nisam vidio termoexpanzioni ventil ni u jednom malom hladnjaku jer bi tamo više smetao nego bi od njega bilo koristi. Da ne spominjem cijenu koja bi za spomenuti hladnjak (visine 80 cm dakle zapremine stotinjak litara) dosegla i do tri puta veći iznos nego je to sada. Upravo zbog toga se koristi kapilarno isparenje koje po svemu zadovoljava sve zahtjeve hlađenja u takvom hladnjaku. I u mnogo većima od njega.
Spreman sam i nakon toliko godina nešto novo naučiti pa bih volio da nam postaš ovdje jednu fotkicu malog hladnjaka sa termoekspanzionim ventilom.

Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Ajd sad mi samo reci da ne postoji u malom hladnjaku. Ako tako misliš tada ne znaš osnove frižiderskog kruga.
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 11:45   #1027
Sasvim slučajno sam ja i na faksu imao kolegij rashladni uređaji i klimatizacija. Sasvim slučajno i ja radim sa rashladnim uređajima i sasvim slučajno znam da bez ekspanzijskog ventila ne možeš omogućiti ekspanziju tekućine tj.pad temp.
Ali ako ti kažeš da to frižideri nemaju onda nemaju. Nemam namjeru tu cijepati atom.
U pravu si..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 21:01   #1028
Pozdrav!
Imamo Gorenje kombinirani hladnjak i u onoj maloj rupici koja služi za odvodnju vode iznutra se nakuplja led, a voda se onda cijedi ispod donjih ladica. U čemu bi mogao bit problem i jel se to isplati popravljati?
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 22:41   #1029
Quote:
Orlandica kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imamo Gorenje kombinirani hladnjak i u onoj maloj rupici koja služi za odvodnju vode iznutra se nakuplja led, a voda se onda cijedi ispod donjih ladica. U čemu bi mogao bit problem i jel se to isplati popravljati?
Začepljen je odvod,pročisti ga s nekom krutom žicom npr. žbica od kotača bicikla.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 23:08   #1030
Muž je gurao žicu pa nije pomoglo
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 09:18   #1031
Greška je kod izbora žice Ne krutom nego debljom licnastom jer je odvod postavljen tako da ima "zavoj". Dužina koja bi morala ući u cijev je cca 10-20 cm što ovisi o vrsti hladnjaka. Bilo bi dobro skinuti i očistiti sabirnu posudu koja se nalazi sa stražnje strane na kompresoru (motoru).

Quote:
Orlandica kaže: Pogledaj post
Muž je gurao žicu pa nije pomoglo
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 12:41   #1032
Quote:
in@ kaže: Pogledaj post
Greška je kod izbora žice Ne krutom nego debljom licnastom jer je odvod postavljen tako da ima "zavoj". Dužina koja bi morala ući u cijev je cca 10-20 cm što ovisi o vrsti hladnjaka. Bilo bi dobro skinuti i očistiti sabirnu posudu koja se nalazi sa stražnje strane na kompresoru (motoru).
Kod mene nema "zavoja" u kanaliću pa je dobra kruta žica.Ako postoji "zavoj" onda treba tanku sajlu (opet npr.od kočnice bicikla) koju treba gurati i okretati da odštopa kanalić do sabirne posude.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 12:47   #1033
Ma progurao ju je skroz, to je bilo prvo što je napravio
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 19:12   #1034
Quote:
Orlandica kaže: Pogledaj post
Ma progurao ju je skroz, to je bilo prvo što je napravio
Ako je kanalić prohodan,naliti malo vode i vidjeti da li otječe prema sabirnoj posudi.Trebaš očistiti i sabirnu posudu na stražnjoj strani.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 18:18   #1035
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Ajd sad mi samo reci da ne postoji u malom hladnjaku. Ako tako misliš tada ne znaš osnove frižiderskog kruga.
Mali hladnjaci kako u domačinstvu, tako i u ugostiteljstvu imaju kapilaru. Čudno mi da nisi to vidio, inače iza kondenzatora ide dehidrator/filter i u njega je zavaren početak kapilare a njen kraj ulazi u isparivač i tu freon ekspandira.

Ekspanzijski ventil se koristi kod većih sustava, u ugostiteljstvu primjerice kod dubinskih rashladnih ormara, vitrina za sladoled... naravno kod skupljih modela

Čak i kućni klima uređaji imaju kapilaru...
DuVlaho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 12:52   #1036
Može li se i isplati li se mijenjati onu gumu na vratima hladnjaka?
Primijetila sam da mi se na vratima zamrzivača (2u1, problem je samo zamrzivač)pojavila plijesan, kad sam išla očistiti ta guma je pukla na par mjesta i unutra se također zavuklo.
Što bi tu bilo najbolje poduzeti?
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 19:07   #1037
Ovlašteni servis i da zamjene... uglavnom se može guma zamjeniti, no majstorima je to lijeno pa vole komplet vrata zamjenit... bar je tako kod nas...

Guma nebi trebala biti skupa, maksimalno 200tinjak kn...

Kad gumu ideš skinuti, da li je ubodena ili podvučena? Probaj pogledati možeš li je ikako odvojiti od vrata, samim time da li bi mogla novu namjestiti
DuVlaho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 21:00   #1038
Imam stari OBOD ladičar dubinski ali evo već treći dan i dalje svjetli crvena lampica a nije se otopio...motor radi non-stop a zadnja rešetka je pri vrhu topla....(nekad davno nebi je mogao držat prstima)
Već sam proljetos primjetio da se crvena lampica upali kad se uzme nešto iz ladica...pa i kod pola minute otvorenih vrata ...ali bi se za pola ure lampica ugasila.

Neznam da li je stvar za baciti ili se isplati popravka ???
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 21:05   #1039
Ako je kutija ispravna sve se isplati
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 21:27   #1040
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
Ako je kutija ispravna sve se isplati
Da , kutija je ok...a isplati se sve dok je cijena popravke manja nego se može nabaviti ispravan slični polovni....samo neznam što bi to moglo biti neispravno i koliko će još smjeti meso stajat u njemu, zasad je još neotopljeno tj. tvrdo u ledu kao kamen....
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.